Kui soovite ajaveebi alustada ja olete segaduses, millist blogimisplatvormi valida, olete õiges kohas.

Siin näitab WPressBlog teile, milline blogimisplatvorm on teile WordPressi ja Bloggeri hulgast parim. Mõlemal platvormil on plusse ja miinuseid. Võite valida ühe vastavalt oma vajadustele.

Üks oluline asi, mida peaksite teadma, et WordPress.org ja WordPress.com on mõlemad erinevad platvormid. WordPress.org on ise hostitud ajaveebiplatvorm, samas kui WordPress.com on tasuta ajaveebiplatvorm.

Nende täieliku erinevuse teadasaamiseks lugege meie artiklit WordPress.com vs WordPress.org.

Siin näitasin erinevust ise hostitud WordPress.org ja tasuta Bloggeri platvormi vahel.

Erinevus WordPressi ja Bloggeri vahel

1. Omand

Kui teil on mõni aasta edukas blogi ja äkki on teie juurdepääs sellele ajaveebile keelatud, siis on see teile tõeliselt suur kaotus. Ja ma tean, et te ei soovi, et teiega midagi sellist juhtuks.

Kui haldate ajaveebi ajaveebit, siis võib see teiega juhtuda, kuna Blogger kuulub Google’ile. Google’il on õigus oma blogija teenus igal ajal sulgeda. Seega pole teil tulevikus juurdepääsu oma blogija ajaveebile.

WordPress.org on ise hostitud ajaveebiplatvorm, mis tähendab, et olete oma ajaveebi ainus omanik. Kuid oma ajaveebi jätkamiseks WordPressis peate maksma domeeni ja veebimajutuse eest.

Kui soovite alustada omaenda hostitud WordPressi ajaveebi, siis siin on täielik juhend algajatele, et alustada WordPressis ajaveebi Bluehostil. Kui teile meeldib SiteGroundi hostimine, lugege seda artiklit: Kuidas käivitada WordPressi ajaveebi saidiga SiteGround.

2. Kontrolli

Kui võrdleme WordPressit Bloggeriga funktsioonide kontrollimiseks, siis on kindlasti võit WordPress. WordPressi saate juhtida paljude WordPressi pistikprogrammide abil. Samuti saate WordPressi abil luua ettevõtte veebisaidi.

Bloggeris on teil piiratud funktsioonid, mida saate oma ajaveebi jaoks kasutada. Ettevõtte veebisaiti ei saa Bloggeri abil luua.

3. Välimus

Bloggeris saate oma ajaveebi ilmet muuta ainult mõne malli abil, samas kui WordPressis on piiramatu hulk tasuta ja premium-kategooria WordPressi teemasid, mida saate kasutada oma ajaveebi ilme ja stiili muutmiseks.

WordPressi teemad on väga kasutajasõbralikud, mida saate sätteid hõlpsalt muuta. Bloggeris on vähe tööriistu, millest saate muuta ainult paigutuse värve ja suurust.

4. Turvalisus

Nagu ma juba esimeses teemas ütlesin, et blogija on Google’i pakutav teenus, ei pea te muretsema turvalisuse ega varundamise pärast. WordPressi jaoks olete oma ajaveebi omanik ja saate ka muuta oma ajaveebi funktsioone.

Siin haldate WordPressi ajaveebi, nii et oma ajaveebi haldamise ajal on teil viiruste või häkkerite oht. Mõne tehnika abil saate oma WordPressi ajaveebi turvaliseks muuta.

Kui soovite oma WordPressi ajaveebi turvaliseks muuta, lugege seda artiklit: Kuidas kaitsta WordPressi ajaveebi?

5. Tulevik

Peaksite olema teadlik oma ajaveebi tulevikust. Kui kasutate oma ajaveebi raha teenimiseks, ei taha te kunagi seda, et mõni teine ​​teie blogi peataks. Bloggeri tulevik ei näe hea välja, kuna Google pole viimaste aastate jooksul Bloggeri jaoks suurt värskendust avaldanud.

Nii et kui teil on ajaveebi ajaveeb, soovitan teil võimalikult kiiresti oma ajaveeb Bloggerist WordPressi üle kanda.

Peamine erinevus blogija ja WordPressi vahel on maksumus. WordPress on tasuline tööriist, samas kui Blogger on veebisaidi loomiseks tasuta tööriist.

Kui soovite alustada blogi ilma midagi maksmata, siis soovitan teil kasutada WordPressi tasuta versiooni. Kui teie blogi kasvab hästi, saate seda tulevikus hõlpsalt teha edastage oma ajaveeb ise hostitavas WordPressis. Peamine eelis on see, et olete kursis mõne WordPressi funktsiooniga, nii et teil on hõlbus hallata oma ajaveebi ise hostitavas WordPressis.

Veebisaidi saate Bloggeris luua ainult siis, kui olete ajaveebide pidamisega alustatud. Seda on väga lihtne kasutada, kui igaüks saab ajaveebi luua 5 minuti jooksul. Blogijaveebis saate oma Gmaili konto abil blogi luua.

Järeldus

Loodan, et olete nüüd teadlik kõigist erinevustest blogija ja WordPressi vahel. Kui teil on WordPress vs Bloggeri osas segadusi, siis palun andke meile sellest kommentaaride jaotises kommentaarides teada. Ma tõesti tahaksin teid aidata.

Loe ka,

  • Parimad tasuta veebimajutus pakkujad
  • Odavad domeeninimede pakkujad 2020. aastal
  • WordPress vs Wix
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me