Hledáš jak začít blog WordPress na Bluehostu?

Zde získáte kompletní návod, který je vysvětlen krok za krokem se snímky obrazovky.

I když nevíte nic o vytváření webových stránek nebo blogování, můžete snadno vytvořit blog WordPress během několika minut pomocí našeho průvodce pro začátečníky.

Existuje mnoho platforem pro vytváření webových stránek, jako je Blogger, WordPress, Weebly, Wix a mnoho dalších. Ze všech těchto platforem je WordPress nejlepší platformou pro vytvoření webové stránky pro začátečníky.

WordPress je placený a Blogger je bezplatný software pro tvorbu webových stránek. WPressBlog doporučuje zvolit WordPress. Používání služby Blogger má mnoho nevýhod. Zde najdete rozdíl mezi WordPress a Blogger.

Dokonce i mnoho velkých společností jako TechCrunch, Bloomberg Professional, Sony Music atd. provozují své webové stránky na WordPress. V současné době závisí na WordPress 75 milionů webových stránek.

Výhody používání webu WordPress:

  • Použití je velmi snadné. Můžete snadno vytvořit novou stránku, publikovat blog, obrázek nebo video ve WordPressu.
  • Web můžete spravovat odkudkoli, protože je založen na prohlížeči, takže potřebujete pouze počítač s připojením k internetu.
  • K publikování článku, obrázku nebo videa není nutné žádné kódování. Můžete také formátovat text bez kódování.
  • Pokud chcete změnit vzhled nebo motiv webových stránek, můžete nahrát a nainstalovat své oblíbené téma WordPress.
  • Je velmi snadné optimalizovat web WordPress pro vyhledávače. Pomocí pluginů WordPress můžete svůj web optimalizovat. Tím se ušetří váš obrovský čas.
  • Pokud chcete začít blogovat, WordPress je pro ni nejlepší platformou. Ve WordPressu je vestavěná funkce pro blogování, kde můžete publikovat blog, spravovat komentáře a snadno vytvářet RSS.

Nyní vás naučím, jak vytvořit web na WordPress. Pro vytvoření blogu WordPress stačí projít následující pokyny.

Kompletní průvodce Spuštění blogu WordPress na Bluehost

1. Rozhodněte se pro název domény

Nyní, pokud chcete vytvořit web, musíte se rozhodnout pro název domény (název webu). Jakmile jste se rozhodli pro doménové jméno, nemůžete jej znovu změnit, protože to poškodí vaše SEO a marketingové úsilí.

Doporučuji vám vybrat doménu .com, protože se jedná o nejpoužívanější příponu domény. Pokud váš vybraný název webu není v .com k dispozici, můžete také zvolit .net. Je to také jedno z nejlepších rozšíření domény.

Pokud máte nejasnosti při hledání nejlepšího doménového jména, můžete použít tyto nejlepší generátory doménových jmen. Tyto nástroje vám pomohou při hledání jedinečného názvu domény podle vašich požadavků.

Pokud jste si již zakoupili název domény, pokračujte ve čtení následující části.

Top 10 nejlepších a nejlevnější registrátorů doménových jmen

2. Vyberte hostitele

Po rozhodnutí o názvu domény potřebujete hostitele, na kterém můžete hostovat svůj web. Existuje mnoho poskytovatelů webhostingů jako Bluehost, HostGator, GoDaddy atd.

Doporučuji, abyste si pro hostování svých webových stránek vybrali službu Bluehost, protože je oficiálně doporučený poskytovatel hostingu prostřednictvím WordPress. Poskytují také bezplatné doménové jméno, pokud si zakoupíte hostingový plán na 1 rok nebo déle.

Zde jsem vysvětlil všechny kroky pomocí screenshotů, které se mám zaregistrovat na Bluehostu. Jen je sledujte.

Krok 1: Nyní se zaregistrujte na hostování Bluehostingu, klikněte na následující odkaz. Kliknutím na následující odkaz získáte 50% slevu a bezplatné doménové jméno s libovolným hostingovým plánem na 1 rok a déle.

Kliknutím sem získáte 50% slevu na všechny plány hostingu Bluehost

Krok 2: Po kliknutí na výše uvedený odkaz se zobrazí webhostingový server Bluehost. Nejprve klikněte na tlačítko „Začínáme hned“.

nastavení blogu

Krok 3: Po kliknutí na tlačítko „Začínáme“ uvidíte všechny sdílené hostovací plány. Vyberte si hostingový plán podle vašich požadavků.

bluehost sdílené plány hostováníBluehost webhostingové plány

Pokud jste majitelem malé firmy nebo si chcete vytvořit osobní blog, můžete si vybrat základní plán. Když vaše firma začne růst, můžete upgradovat svůj hostingový plán na Plus. Krátkodobé plány hostování jsou nákladnější než dlouhodobé plány. Nákupem dlouhodobého plánu hostingu tak můžete ušetřit peníze.

Krok 4: Po výběru plánu hostingu zadejte název domény do pole „nová doména“. Pokud již vlastníte doménu, můžete ji jednoduše zadat do pole „Mám doménové jméno“.

zadejte název doményVyberte název domény

Krok 5: Nyní klikněte na další. Zde si můžete vytvořit účet tak, že se přihlásíte ke svému účtu Gmail a vyplníte své údaje.

vyplňte informace o účtuVyplnit formulář

Pokud se chcete zaregistrovat přes Gmail, klikněte na tlačítko „Přihlásit se pomocí Gmailu“ nebo můžete také vyplnit své údaje v daném formuláři.

Po vyplnění formuláře vyberte „Plán účtu“. Výchozí vybraný plán bude 36 měsíců. Zachovejte to tak, protože plán hostování na krátkou dobu bude nákladnější.

vyberte plán účtuInfo o cenách za plán

Nyní v další části najdete několik dalších funkcí, jako je ochrana soukromí domény, zabezpečení SiteLock, základní kodeku a SEO nástroje. Tyto funkce nejsou povinné, takže si je můžete vybrat podle svých požadavků.

další funkce webových stránekInformace o slevě

Důležitá poznámka: Pokud tyto funkce pro vás nejsou nutné, nezapomeňte zrušit zaškrtnutí všech těchto polí.

Krok 6: Nyní je čas vyplnit platební údaje. Vyplňte všechny požadované platební údaje. Můžete také provést platbu přes PayPal. Tuto možnost najdete kliknutím na „Další možnosti platby“. Poté dokončete proces registrace zaškrtnutím políčka Podmínky služby a klikněte na tlačítko Odeslat.

Platební údajeplatební metody

Krok 7: Po kliknutí na tlačítko Odeslat se zobrazí následující obrazovka. Klikněte na tlačítko „Vytvořit heslo“.

nastavení blogu wordpress

Na další obrazovce zadejte heslo, které si snadno zapamatujete pouze vy. Poté zaškrtněte políčko „Přečetl jsem a souhlasím …“ a klikněte na tlačítko Další.

vytvořit wordpress heslo

Poté klikněte na tlačítko „přihlásit se“.

přihlásit se

Nyní dostanete e-mail s aktivačním odkazem a přihlašovacími údaji.

3. Nastavení účtu WordPress

Nyní klikněte na aktivační odkaz uvedený ve vašem e-mailu. Poté klikněte na hostování z hlavní modré nabídky a poté klikněte na web z jeho podnabídky. Poté klikněte na odkaz instalace.

nastavení wordpress

Nyní na další obrazovce vyberte svou doménu a klikněte na další.

vyberte doménu

Po dokončení procesu nastavení zadejte do adresního řádku prohlížeče adresu URL.

http://www.vasadomeno.cz/wp-admin

Zobrazí se přihlašovací okno, do kterého musíte zadat své uživatelské jméno a heslo.

Přihlašovací okno WordPress

Po přihlášení do ovládacího panelu WordPress můžete publikovat blog, obrázek nebo video, změnit téma a mnoho dalších věcí, které můžete udělat z ovládacího panelu WordPress..

Pokud chcete vydělávat peníze prostřednictvím svého blogu, doporučujeme vám nainstalovat témata WordPress optimalizovaná pomocí Adsense. Pomůže vám získat maximální příjmy z Adsense.

Závěr

Doufám, že jste úspěšně vytvořili blog WordPress na Bluehost. Pokud máte potíže s nastavením blogu WordPress, neváhejte a dejte nám vědět komentováním v sekci s komentářem.

Přečtěte si také,

  • Jak začít blog WordPress pomocí SiteGround
  • 10 důvodů, proč nejste úspěšní Blogger
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me