Chystáte se založit web? Od začátku existuje zmatek ohledně rozdílu mezi WordPress.com a WordPress.org. Tento zmatek je běžný, protože jména jsou téměř stejná. Nyní přichází otázka, jaký je rozdíl mezi dvěma a který z nich by měl někdo použít pro spuštění své první webové stránky.

WordPress.org je hostitelem WordPress a je otevřeným zdrojem softwaru WordPress, který si může stáhnout kdokoli, kdo ho chce použít. Musíte mít doménové jméno a webhosting a poté budete mít veškerou moc.

Na druhé straně je WordPress.com jedním konkrétním webovým serverem, když se provádění softwaru vyvíjí na softwaru WordPress.org. Pomáhá při hostování webu a řídí vše, ale vyžaduje určitou flexibilitu.

Pokud chcete vědět, jaký je rozdíl mezi WordPress.com a WordPress.org, je lepší podrobněji se podívat na každou platformu samostatně.

O WordPress.org

WordPress.org je jednou z velmi populárních webových platforem, které jsou 100% dostupné pro každého. Vyžadujete pouze doménové jméno a hosting WordPress. To je důvod, proč se nazývá jako hostitelem WordPress.

Výhody WordPress.org

 • Se svým webem můžete dělat cokoli a přizpůsobovat ho podle sebe.
 • K dispozici zdarma, přizpůsobené i placené doplňky pro váš web.
 • Jeden může snadno přizpůsobit web podle potřeby pomocí nejlepších WordPress témat.
 • Můžete vydělávat peníze z webů WordPress zveřejňováním reklam.
 • Pro personalizované analýzy a sledování můžete použít nástroj jako Google Analytics.
 • Pomocí WordPress s vlastním hostitelem můžete vytvořit internetový obchod pro prodej digitálních produktů, plateb a zásilek z našeho vlastního webu.
 • Můžete také navrhnout členské weby a vytvořit komunitu na svém webu.

Ale také přichází s vlastními nevýhodami.

Nevýhody WordPress.org

 • Jako každý web, budete vyžadovat webhosting. Toto je místo, kde jsou uloženy vaše soubory. Když váš web poroste, rozšíří se také váš webhosting.
 • Jste zodpovědní za své aktualizace a všechny zálohy.

Pokud chcete vytvořit web s WordPress.org, napsal jsem vám průvodce krok za krokem:

 • Jak vytvořit web WordPress (průvodce krok za krokem)

Pokud chcete vydělat peníze z vašeho webu, zde si můžete zkontrolovat 12 různých způsobů, jak vydělat peníze z vašeho webu WordPress.

O webu Wordress.com

Wordress.com je další hostingová služba tvořená spoluzakladatelem WordPress. Pokud přemýšlíte o jeho výhodách, je to jedna z nejlepších možností pro hobby blogery a ty, kteří zahajují blog pro svou vlastní rodinu.

Výhody WordPress.com

 • Je k dispozici až 3 GB místa. Poté musíte změnit placený plán, abyste získali více místa.
 • Díky tomu se nebudete muset starat o zálohy a aktualizace.

Má také omezení, která jej odlišují od WordPress.org.

Nevýhody WordPress.com

 • Reklamy jsou umístěny na všech bezplatných webech, proto váš uživatel uvidí reklamy a nebudete z něj vydělávat peníze. Na rozdíl od WordPress.Org nemáte povolení k prodeji reklam na svém webu.
 • Nemáte oprávnění k nahrávání pluginů nebo motivů. Pokud používáte bezplatnou verzi, existuje velmi málo možností přizpůsobení.
 • Nemůžete přidat žádnou sledovací platformu a neposkytuje žádné funkce elektronického obchodování.

Nyní tedy shrneme rozdíl mezi WordPress.Org a WordPress.com.

Existuje velké množství rozdílů, ale jsou zásadní.

Shrnutí WordPress.com vs WordPress.org

 • Na WordPress.org obdržíte úplnou doménu, ale v případě WordPress.com dostanete subdoménu.
 • Počet omezení na webu WordPress.com je více než WordPress.org.
 • Jste vlastníkem obsahu přítomného na WordPress.org, ale nikoli WordPress.com.

Výdaje na obou platformách

V debatě o WordPress.com a WordPress.org dochází ke zmatku, protože se zde říká, že navrhování webových stránek je zdarma. Cena závisí na různých aspektech, které vyberete.

S WordPress.org můžete vytvořit tolik webů, kolik jen můžete, a to zdarma. Existují však malé náklady, jako je výše uvedená doména a prostor pro hostování. Ale s WordPress.com nemůžete vytvořit tolik webů, kolik chcete. Po určité částce jste povinni zaplatit.

Správa webových stránek na obou platformách

Pokud jde o nastavení webových stránek a jejich správu včetně údržby, existuje obrovský rozdíl ve dvou platformách. Chcete-li vytvořit web na webu WordPress.com, musíte pouze založit účet. Všechny ostatní věci jsou pro vás hotové. Obsah můžete vytvořit přizpůsobením webu. O technickou část se také stará.

Na druhé straně je vytvoření webové stránky s WordPress.org trochu obtížné. Zahrnuje stahování softwaru, vytvoření databáze, nahrání WordPress na váš server a spuštění instalačního skriptu.

Který z nich je lepší – WordPress.com nebo WordPress.org?

Studna! záleží to na vašich vlastních požadavcích. Pokud jste blogger a nemáte v úmyslu vydělávat peníze ze svého vlastního webu, musíte jít s WordPress.com a pokud jste blogger a udržujete si v úmyslu vydělávat peníze z vašeho vlastního webu, musíte vybrat WordPress.org. Nabízí svobodu rozvíjet vaše webové stránky podle vašich potřeb.

Podle názorů některých odborníků je WordPress.org lepší platformou, kterou používá většina bloggerů, majitelů velkých firem a také malých vlastníků.

Vše záleží na tom, kde je váš web hostován a na množství energie, kterou na něm máte. Na základě toho vzniká rozdíl mezi oběma. Můžeme říci, že s WordPress.com zůstanete v limitu, pokud za používání pokročilých funkcí nezaplatíte peníze. Zahájení hostingu je snadné a o věci související s údržbou a zabezpečením webu se postará mnoho věcí.

Na druhou stranu WordPress.org máte plnou moc v každém aspektu. Tím se také zvyšuje potenciál vašeho webu. Je jen na vás, jak web provozovat a udržovat.

Přečtěte si také:

 • 15 důvodů proč si vybrat WordPress pro vaše podnikání v roce 2020
 • 10 nejlepších poskytovatelů webhostingu zdarma v roce 2020
 • Wix vs. WordPress

Závěrečná slova

Vidíme, že neexistuje žádná konkrétní odpověď na dotaz, který je lepší mezi WordPress.com a WordPress.org a na základě konkrétních požadavků můžeme rozhodnout, který je v dané situaci lepší..

Doporučuji vám vybrat WordPress.org, i když z vašeho webu nechcete vydělávat peníze. Protože pokud chcete vydělat peníze z vašeho blogu nebo chcete přizpůsobit svůj web na pokročilé úrovni, potřebujete platformu WordPress.org. Vyberte si tedy pouze platformu WordPress.org a vytvořte si svůj web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me