Pokud chcete založit blog a být zmaten, kterou platformu blogů zvolit, jste na správném místě.

Zde vám WPressBlog ukáže, která blogovací platforma je pro vás nejlepší z aplikací WordPress a Blogger. Obě platformy mají klady a zápory. Ten si můžete vybrat podle svých požadavků.

Jedna důležitá věc, kterou byste měli vědět, že WordPress.org i WordPress.com jsou různé platformy. WordPress.org je hostitelská platforma pro blogování, zatímco WordPress.com je bezplatná platforma pro blogování.

Chcete-li znát plný rozdíl mezi nimi, přečtěte si náš článek WordPress.com vs WordPress.org.

Zde jsem ukázal rozdíl mezi hostitelem WordPress.org a bezplatnou platformou Blogger.

Rozdíl mezi WordPress a Blogger

1. Vlastnictví

Pokud provozujete úspěšný blog již několik let a najednou byl váš přístup k tomuto blogu zamítnut, bude to pro vás opravdu velká ztráta. A vím, že nechcete, aby se vám něco takového stalo.

Pokud na bloggeru používáte blog, může se to stát s vámi, protože Blogger je ve vlastnictví společnosti Google. Google má právo kdykoli vypnout svou službu bloggerů. V budoucnu tedy nemáte přístup k blogu bloggerů.

Zatímco WordPress.org je hostitelská platforma pro blogování, která znamená, že jste jediným vlastníkem svého blogu. Chcete-li ale nadále provozovat svůj blog na WordPress, musíte platit za doménu a webhosting.

Pokud chcete založit blog na hostovaném WordPress, pak je zde kompletní průvodce pro začátečníky, jak začít blog na WordPress na Bluehost. Pokud se vám líbí hosting SiteGround, přečtěte si tento článek: Jak spustit blog WordPress s programem SiteGround.

2. Řízení

Pokud porovnáme WordPress s Bloggerem pro ovládání funkcí, rozhodně je WordPress vítězem. WordPress můžete ovládat pomocí mnoha pluginů WordPress. Obchodní web můžete také vytvořit pomocí WordPress.

V bloggeru máte omezené funkce, které můžete použít pro svůj blog. Pomocí bloggeru nemůžete vytvořit firemní web.

3. Vzhled

V bloggeru můžete změnit vzhled svého blogu pouze pomocí několika šablon, zatímco ve WordPressu jsou neomezená bezplatná a prémiová témata WordPress, která můžete použít ke změně vzhledu a stylu vašeho blogu..

Témata WordPress jsou velmi uživatelsky přívětivá, takže můžete nastavení snadno upravovat. V bloggeru existuje několik nástrojů, z nichž můžete měnit pouze barvy a velikost rozvržení.

4. Zabezpečení

Jak jsem již řekl v prvním tématu, blogger je služba poskytovaná společností Google, nemusíte se tedy starat o zabezpečení ani zálohování. U WordPress jste vlastníkem svého blogu a také můžete upravovat funkce svého blogu.

Zde spravujete blog WordPress, takže při správě blogu máte riziko virů nebo hackerů. Váš blog WordPress však můžete zabezpečit pomocí několika technik.

Pokud chcete zabezpečit blog WordPress, přečtěte si tento článek: Jak zabezpečit blog WordPress?

5. Budoucnost

Měli byste si být vědomi budoucnosti svého blogu. Pokud používáte blog pro vydělávání peněz, nikdy nechcete, aby váš blog mohl zastavit jiný. Budoucnost Bloggeru nevypadá dobře, protože v posledních letech od Googlu nedošlo k žádné významné aktualizaci bloggerů.

Pokud tedy provozujete blog na bloggeru, doporučujeme vám jej převést co nejdříve z Bloggeru na WordPress.

Hlavním rozdílem mezi bloggerem a WordPress jsou náklady. WordPress je placený nástroj, zatímco Blogger je bezplatný nástroj pro vytváření webových stránek.

Chcete založit blog, aniž byste platili cokoli, pak vám doporučuji používat bezplatnou verzi WordPress. V budoucnu, pokud váš blog roste dobře, můžete snadno přeneste svůj blog na WordPress s vlastním hostitelem. Hlavní výhodou je, že si budete vědomi některých funkcí WordPress, takže pro vás bude snadné spravovat svůj blog na WordPressu s vlastním hostitelem..

Webové stránky můžete v bloggeru vytvořit pouze v případě, že jste na blogování nováčkem. Je velmi snadné, aby si kdokoli mohl vytvořit blog do 5 minut. Blog můžete na bloggeru vytvořit pomocí svého účtu Gmail.

Závěr

Doufám, že jste si již vědomi všech rozdílů mezi bloggerem a WordPress. Pokud máte nějaké pochybnosti ohledně WordPress vs Blogger, dejte nám prosím vědět komentářem v sekci komentářů. Opravdu bych vám rád pomohl.

Přečtěte si také,

  • Nejlepší poskytovatelé webhostingu zdarma
  • Levné poskytovatele doménových jmen v roce 2020
  • WordPress vs Wix
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me