DreamHost patří mezi nejoblíbenější poskytovatele hostingu. Je známá pro spoustu věcí, včetně cenově dostupných sazeb a velkého počtu balíčků. Koupili jsme si službu a vytvořili náš web, abychom zkontrolovali funkce nabízené společností. Studovali jsme vše od nákladu po provozuschopnost a načítání reálných dat. Ale stojí to za humbuk? Zjistíme to v této recenzi.

dreamhost-sr

Celkové hodnocení

4,2 / 5

Funkce
8/10

Uživatelsky přívětivý
8/10

Ceny
8/10

Podpěra, podpora
9/10

Spolehlivost
9/10

Slevy DreamHost
Viz nabídky

Uptime

99,98%

Načíst čas

539 ms

DreamHost se může pochlubit působivým profilem a asi půl milionu aktivních uživatelů, kteří hostují přes 1,5 milionu webových stránek. To je velké číslo a roste jen ve dne. Není to nová společnost. Společnost byla založena v roce 1996 a stala se jednou z nejsilnějších stránek PCMag „Nejlepší webhostingová služba“..

Byl založen skupinou studentů na Harvey Mudd College v Kalifornii, ale dnes má desítky zaměstnanců, kteří tvrdě pracují, aby zajistili, že splní očekávání svých milionů zákazníků..

Klíčové vlastnosti

 • Web Builder, aby bylo snadné vytvořit si vlastní weby
 • SSD pro rychlejší výkon
 • Instalační program aplikací na jedno kliknutí
 • Schváleno WordPress
 • Oceněná zákaznická podpora k dispozici 24/7
 • E-mailové účty se všemi sdílenými plány hostování

Místo na disku
Neomezený

Šířka pásma
Neomezený

Vrácení peněz
97 dní

Doména zdarma
Ne

SSL zdarma
Ano

Hostingové plány
www.dreamhost.com

Recenze DreamHost: Základní informace

DreamHost je americká společnost v pravém slova smyslu. Hostitelská služba byla založena v roce 1996 partou přátel studujících na Harvey Mudd College v Claremont v Kalifornii. Patřili k nim Dallas Bethune, Michael Rodriguez, Josh Jones a Sage Weil. Čtyři přátelé tvrdě pracovali na rozvoji myšlenky a společnost oficiálně vznikla v roce 1997.

Má více poboček v zemi a globální dosah. Přestože tam není nejstarší poskytovatel hostingu, patří mezi nejznámější díky velkorysým politikám a dostupným cenám.

Statistiky hostované na webových stránkách & TLD

Společnost má asi půl milionu aktivních uživatelů, kteří hostují více než 1 milion webových stránek. Nabízí spoustu TLD včetně .com, .net, atd. Najdete zde také TLD specifické pro danou lokalitu, například .co.uk a co.us. Kromě toho jsou k dispozici také obchodní TLD jako .biz a .info.

dreamhost-Domain-statistics

dreamhost-tlds-statistics

Výkon, doba provozu & Načíst čas

Nestačí mít webhosting, musíte se ujistit, že nabízí dobrý výkon. Nejlepším způsobem měření kvality je kontrola dostupné dostupnosti a hlasitého času. Pojďme se podívat.

Test výkonu (Pingdom)

Na webu jsme provedli test Pingdom, abychom posoudili rychlost a funkce nabízené společností. Vytvořili jsme falešný web se skutečným obsahem, abychom mohli dosáhnout skutečného závěru. Výsledky testu byly celkem dobré.

pingdom-dreamhost

Načítání stránky trvalo méně než jednu sekundu, průměrování 471 ms. To je lepší než velké množství poskytovatelů tam venku a je to velmi důležitá metrika za úspěchem webu. Protože jsme nepoužili optimalizaci rychlosti ani ukládání do mezipaměti, lze říci, že výsledky jsou spolehlivé.

Uptime serveru & Čas načítání (UptimeRobot)

Test UptimeRobot je vyzkoušená a ověřená metoda k posouzení spolehlivosti webu. Provedli jsme test na místě a byli jsme opět výsledek pozitivní:

Dreamhost-uptime

Jak vidíte, web byl 34 hodin na vyšší úrovni a asi 1 měsíc nespadl. Za posledních 30 dní nabízí míru dostupnosti 99,99%, což se rovná asi 0,072 hodin za měsíc.

To je docela dobré, protože víte, že váš web bude většinu času funkční. Podobně je rychlost také vynikající, v průměru 199,78 ms.

Doba odezvy serveru (Bitcatcha)

Vzhledem k tomu, že webové stránky jsou prohlíženy globálně, je důležité najít poskytovatele hostingu, který dokáže zajistit rychlé načítání po celém světě. Provedli jsme test Bitcatcha, abychom to mohli posoudit. Tady je výsledek.

Jak se očekávalo, webové stránky se načítají nejrychleji v USA a následuje Austrálie. Je to nejpomalejší v Sao Paulu a Japonsku, kde je v průměru asi 250 ms, což není moc špatné, zejména pokud jej porovnáte s jinými možnostmi. Celkově vzato, nezáleží na tom, kde se vaše publikum nachází, můžete svůj web hostit na DreamHost bez problémů.

Hostingové plány a funkce

DreamHost nabízí spoustu hostingových plánů. I když sdílejí některé podobné funkce, některé mohou přicházet s dalšími výhodami. Mezi čtyři nejoblíbenější hostingové plány nabízené společností patří.

Druh hostování
Balíček č. 1
Balíček č. 2
Balíček č. 3
Balíček č. 4
Sdílené (základní)2,59 $ / měsíc5,59 $ / mo
WordPress2,59 $ / měsíc5,59 $ / mo
VPS10 $ / měsíc20 $ / měsíc40 $ / měsíc80 $ / měsíc
Věnováno149 $ / mo279 $ / měsíc

Sdílený hosting

Nejlevnější balíček přichází za pouhých 2,59 $ / měsíc. Můžete na něm hostovat pouze jeden web, ale kromě neomezeného provozu, bezplatného SSL a bezplatného úložiště SSD s ním získáte i bezplatnou doménu..

Dražší balíček přichází za pouhých 5,95 $ / měsíc. Můžete na něm hostovat neomezené weby a využívat neomezenou komunikaci, neomezený přenos, SSL a bezplatné úložiště SSD.

Hlavní rysy
Sdílený startér
Sdíleno neomezeně
Počáteční cena2,59 $ / měsíc5,95 $ / měsíc
Obnovovací cena2,59 $ / měsíc5,95 $ / měsíc
Webové stránky1Neomezený
Diskový prostor SSD50 GBNeomezený
Šířka pásmaBez měřeníBez měření
E-mailové účtyK dispozici ke koupiZahrnuta
Hostované doményNeomezenýNeomezený
Zahrnuty ZDARMA domény
ZDARMA SSL certifikátDostupnýPředinstalovaný

VPS Hosting

Základní: Nejlevnější balíček přichází za pouhých 10 $ / měsíc. Můžete na něm hostovat neomezené weby a zároveň si užívat neomezeného počtu e-mailů. Nabízí bezplatné certifikáty SSL, 1 GB RAM a 30 GB SSD úložiště, a proto nemusí být vhodný pro těžké weby.

Obchod: Vhodný pro malé podniky, tento stojí 20 $ / měsíc. Můžete na něm hostovat neomezené weby a zároveň si užívat neomezeného počtu e-mailů. Je vhodný pro malé weby, nabízí 2 GB RAM s 30 GB SSD úložiště a neomezený provoz s certifikáty SSL zdarma.

Profesionální: K dispozici již od 40 $ / měsíc, tento obsahuje také bezplatné certifikáty SSL. Toto také umožňuje hostit neomezené weby s neomezeným počtem e-mailů. Nabízí 4 GB RAM a 120 GB SSD úložiště a je vhodný pro středně velké firmy a profesionální weby.

Podnik: Nejdražší hostingový balíček VPS stojí 80 $ / měsíc a je dodáván s certifikáty SSL zdarma. Můžete hostit neomezené weby s neomezeným počtem e-mailů. Nabízí 8 GB RAM a 240 GB SSD úložiště a je vhodný pro velké weby.

dreamhost-vps-balíčky

Cloud hosting

Společnost nabízí spoustu možností cloudového hostingu. Tyto zahrnují:

Ram server 512 MB: Tento 1 vCPU, neomezený balíček pro šířku pásma stojí pouze 4,50 $ / měsíc nebo 0,0075 $ / hodinu. Je vhodný pro drcení a nabízí 80 GB SSD disk.

Ram server 2GM: Tento balíček vCPU s neomezenou šířkou pásma stojí pouze 12 $ / měsíc nebo 0,03 $ / hodinu. Je vhodný pro webové stránky a nabízí 80 GB SSD disk.

8GB server RAM: Tento 4 balíček vCPU, neomezená rychlost připojení, stojí pouze 48 $ / měsíc nebo 0,08 $ / hodinu. Je vhodný pro databáze a nabízí 80 GB SSD disk.

Vyhrazený hosting

Nejlevnější balíček přichází za pouhých 149 $ / měsíc. Nečiníte si pouze 100% záruku dostupnosti, ale také získáte přístup k 24/7 monitorování serveru s ochranou DDoS.

specializované balíčky snů

DreamHost Basic (Shared Plan) v detailu

Sdílený plán je nejoblíbenějším plánem společnosti, protože je vytvořen pro všechny druhy spotřebitelů. Všechny balíčky přicházejí s prvním názvem domény pro první rok a neomezeným provozem.

Plány & Ceny v detailu

Pojďme se podívat na funkce, které přicházejí se základním plánem. Můžete si vybrat ze dvou možností.

Co je součástí sdílených balíčků?

Startér: Tento balíček je vhodný, pokud právě začínáte nebo máte malou firmu. Hostíte pouze jeden web a získáte několik základních funkcí, jako je WordPress a bezplatná doména s bezplatným certifikátem SSL.

Neomezený: Jak název napovídá, tento balíček nabízí neomezené množství webových stránek, provozu a e-mailů. Můžete si také užít základních možností, které jsou dodávány se startovacím balíčkem, jako je například bezplatné doménové jméno, WordPress a certifikát SSL zdarma.

Hlavní rysy
Startér
Neomezený
Počáteční cena2,59 $ / měsíc5,95 $ / měsíc
Obnovovací cena2,59 $ / měsíc5,95 $ / měsíc
Webové stránky1Neomezený
Diskový prostor SSD50 GBNeomezený
Šířka pásmaBez měřeníBez měření
E-mailové účtyK dispozici ke koupiZahrnuta
Hostované doményNeomezenýNeomezený
Zahrnuty ZDARMA domény
ZDARMA SSL certifikátDostupnýPředinstalovaný
Premium Wildcard SSLNeAno, s Addonem
ZDARMA Tvůrce stránek
ZDARMA převod webových stránek
cPanel & Softaculous
Noční zálohy
MySQL databázeNeomezenýNeomezený
Cloudflare CDN
Záruka vrácení peněz97 dní97 dní

Tabulka počátečních cen

Zahájený balíček začíná již od 2,59 $ měsíčně. Můžete se rozhodnout zaplatit 7,95 $ / měsíc, pokud chcete balíček Unlimited.

Platební období / plán
(pouze pro nové uživatele)
Sdílený startér
Sdíleno neomezeně
1 měsíc4,95 $ / měsíc10,95 $ / měsíc
12 měsíců3,95 $ / měsíc6,95 $ / měsíc
36 měsíců2,59 $ / měsíc5,95 $ / měsíc

Obnovovací ceny

Politika obnovy je velmi jednoduchá. Pokud nedojde ke změně struktury cen, bude vám účtována stejná částka jako původní částka.

Hlavní funkce v detailu

Pojďme se podívat na některé z hlavních funkcí, které DreamHost nabízí. Ty vám pomohou určit, jak dobrá nebo špatná je tato možnost pro vás.

Doménové jméno & E-mailem

Oba balíčky mají první doménový název zdarma. Bezplatné e-maily jsou však k dispozici pouze v balíčku Unlimited. Budete-li potřebovat tuto funkci, budete muset upgradovat.

dreamhost-domain-names

Webový prostor & Šířka pásma

Oba balíčky nabízejí neomezené úložiště SSD a neomezený provoz. Některé zprávy naznačují, že to nemusí být neomezené, ale nenašli jsme žádný problém nebo omezení s webovým prostorem nebo šířkou pásma.

Instalace WordPress One-Click

Oba balíčky nabízejí bezplatnou instalaci WP jedním kliknutím, což usnadňuje nastavení a provoz WordPress na vašem webu. Můžete si vybrat instalaci WordPress a vaše stránky budou za pár sekund připraveny.

Migrační služba

Dreamhost neumožňuje importovat data z jiných ovládacích panelů. Budete to muset udělat ručně, tj. Kopírovat databáze a soubory sami. Navíc není také možné importovat e-maily. To je třeba provést také ručně pomocí jedné z mnoha aplikací pro stolní počítače.

U webů WordPress se můžete rozhodnout migrovat samostatně nebo si najmout migrační služby společnosti za 99 $. Dokončení úlohy trvá 48 hodin.

Tvůrce webových stránek

Tvůrce stránek je vynikající a velmi snadno použitelný. Můžete si vybrat rozvržení a hned začít. Tato služba je k dispozici zdarma a přichází s možnostmi úpravy kliknutím, které vám umožňují přizpůsobit témata podle potřeby. Díky této funkci nebudete mít problémy s vytvářením vlastního webu.

dreamhost-website-builder

Další funkce

Kromě toho je DreamHost jedním z mála webů, které nabízejí bezplatné certifikáty SSL, které vás na jiných platformách stojí 10 a více dolarů. Navíc si můžete užít nepřetržitou zákaznickou podporu a 97denní záruku vrácení peněz, která patří mezi nejnižší v oboru.

Spolehlivost (bezpečnostní možnosti)

Zabezpečení je velkým problémem, pokud jde o webové stránky. Chcete mít možnost uchovat svá data v bezpečí, aby váš web zůstal v provozu a nedošlo k útokům. DreamHost poskytuje spoustu bezpečnostních funkcí, a proto není třeba se obávat ztráty vašeho webu nebo dat na něm hostovaných.

Ochrana soukromí domény

Stejně jako mnoho jiných služeb nabízí společnost také soukromí domény. Pomocí této další vrstvy ochrany můžete své informace uchovat v bezpečí i mimo veřejnou doménu.

SSL certifikát

Oba sdílené hostingové balíčky mají bezplatné certifikáty SSL. To je důležité, abyste zajistili, že se váš web řadí mezi vyhledávače a otevírá se na všech platformách.

Zabezpečení DreamShield

Tato placená funkce ($ 3 / month), dříve známá jako Malware Remover Service, může být aktivována z panelu. Zabíjí škodlivé kódy a chrání váš web. Prohledává web každý týden a v případě problému odesílá e-mail.

Vyhrazená IP

Společnost nenabízí statické adresy IP, ale v části Spravovat domény můžete přidat jedinečnou adresu IP. IP se však může v případě potřeby změnit a společnost na to neposkytuje žádné záruky. Unikátní adresy IP vás budou stát 59,95 USD ročně.

Zálohy

I když společnost v současné době nenabízí automatické zálohy, umožňuje vám vytvořit ruční zálohy, které můžete použít k obnovení vašeho webu v případě, že se něco pokazí..

Další bezpečnostní funkce

Společnost nabízí bezplatné soukromí domény, bezplatné a otevřené certifikáty SSL / TLS, bránu firewall, podporu protokolu http / 2 a odstraňovač malwaru, aby byl váš web chráněn..

Umístění serveru

Jeho servery jsou umístěny pouze v USA (Ashburn Virginia a Hillsboro Oregon), ale to by neměl být problém pro zahraniční klienty, protože servery jsou dostupné z celého světa a nabízejí dobrou rychlost a bezpečnost.

Snadnost použití

To je nesmírně důležité, zejména pokud jste v podnikání nováčkem. DreamHost se obecně snadno používá. Pojďme se podívat.

Snadnost registrace

Pro registraci se stačí vybrat plán hostování a uvést podrobnosti, jako je váš e-mail a heslo. Můžete si vybrat doménu nebo použít svou stávající doménu a zadat objednávku. V některých případech vás společnost může později požádat o předložení některých relevantních dokumentů, zejména pokud jste si vybrali jedinečný TLD.

Dreamhost snadné přihlášení

platební metody

DreamHost přijímá spoustu platebních metod včetně PayPal, kreditních karet, debetních karet, elektronické kontroly, dárkového certifikátu a dokonce i peněžních příkazů. Nepřijímá však kryptoměny. Navíc v některých případech může dojít k odmítnutí mezinárodních karet. Pokud k tomu dojde, můžete se obrátit na společnost.

Dreamhost-platby

Aktivace účtu

Společnost před aktivací účtu ověří podrobnosti o registraci. Váš účet se bude zobrazovat, dokud nebudou informace ověřeny. Tento proces může trvat asi 48 hodin a více, pokud se vyskytnou problémy s vaším účtem. V takovém případě můžete být vyzváni k ověření dokumentů, zejména způsobu platby, který jste použili.

Zkušenosti z ovládacího panelu a řídicího panelu

Pokud jde o ovládací panely, dosahuje DreamHost šester. Nenabízí typické ovládací panely, ale vytvořil svůj vlastní design, který se zdá být inspirován programem cPanel. Můžete si užít instalace jedním kliknutím a další funkce, které tradiční ovládací panely přicházejí.

Celkově je používání ovládacího panelu hračkou. Uživatelé, kteří používají Plesk nebo cPanel příliš dlouho, si však mohou na to zvyknout.

Zákaznický servis (podpora)

DreamHost chápe důležitost zákaznického servisu, a proto nabízí pomoc nepřetržitě prostřednictvím různých nástrojů. Interní zákaznická podpora je velmi dobře vyškolená a dostupná i pro potenciální uživatele.

Živý chat

Toto je preferovaná metoda pro většinu lidí. Zástupci jsou velmi přátelští s velkým množstvím znalostí. Agentovi, který před zpracováním případu ověří vaše údaje, trvá jen několik minut.

Vstupenky

Pokud se jedná o závažný problém, budete muset počítat s lístky. Dostali jsme odpověď do 24 hodin, ale tým se zdá být aktivní pouze mezi 5:00 a 22:00. Odpovědi byly stručné, ale profesionální.

Telefon

Společnost v současné době nenabízí telefonickou podporu. Můžete však kontaktovat držadlo poskytovatele hostingu na Twitteru a zanechat své obavy. Můžete však požádat o zpětné volání za 9,95 $. Nabízí také měsíční balíček za 14,95 $ se třemi hovory.

Zdroje vzdělávání (znalostní báze)

Můžete využít Komunitní centrum nebo projít desítky článků napsaných k zodpovězení vašich otázek. Jsou velmi podrobné s ilustracemi, které vám pomohou vyřešit vaše problémy sami.

dreamhost-znalostní báze

Záruka vrácení peněz (zásady vrácení peněz)

DreamHost nabízí jedinečnou 97denní záruku vrácení peněz na všechny sdílené hostingové balíčky. Záruka se nevztahuje na jiné plány. Vaše částka bude vrácena zpět na původní zdroj platby, ale ve jménu poplatku může dojít k mírnému snížení (3%).

Pro koho je DreamHost nejlepší?

Ať už máte malý nebo velký web, ať už chcete založit svůj vlastní internetový obchod nebo firemní blog, DreamHost pro vás může být tou správnou volbou. Je to nejen cenově dostupné, ale také nabízí spoustu funkcí. Tvůrce stránek je například vhodný pro nováčky, protože díky nástroji si můžete vytvořit svůj vlastní web. Podobně je mohou používat i podniky a majitelé velkých webů, protože nabízí skvělé zabezpečení a některé skvělé funkce.

KLADY
NEVÝHODY

 • Můžete si užít jeden den bezplatných služeb za každou hodinu prostojů, protože společnost nabízí 100% provozuschopnost.
 • Zákaznická podpora 24/7 je skvělá.
 • Získáte rozšířenou záruku, abyste byli v bezpečí.
 • Servery patří mezi nejrychlejší v oboru, a proto jsou vhodné pro všechny druhy klientů.
 • Je to ekologická společnost (uhlíkově neutrální) a pracuje na neutralizaci skleníkových plynů.
 • Zákaznické služby nemusí být k dispozici 24/7.
 • Vrácení peněz se vztahuje pouze na balíčky sdíleného hostingu.
 • Ověření může často trvat hodně času.

Doporučujeme DreamHost?

Ano, bez pochyb. DreamHost patří mezi nejlepší v oboru dnes. Přináší na vaše stránky důvěryhodnost, protože se nemusíte starat o pomalé načítání stránek, zvýšení poplatků nebo pokles vašeho webu..

Doufáme, že vám tato podrobná kontrola pomůže dospět k informovanému rozhodnutí. Co si o tom myslíš? Máte nějaké zkušenosti s DreamHostem? Dej nám vědět!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me