زندگی همه چیز متعجب است. اما در تجارت ، شگفتی ها ناخواسته به خصوص وقتی وب سایت شما نگران است.

برای مشاغلی که بصورت آنلاین اجرا می شوند ، نگه داشتن دسته روی همه چیز غیر ممکن به نظر می رسد.

شما نمی توانید کنترل کنید چه کسی به وب سایت شما مراجعه می کند ، از چه روش هایی برای فریب / شکستن سیستم و اینکه مشتریان درباره آن چه می گویند استفاده می کند. با این وجود ، آنچه می توانید کنترل کنید (مانیتور) این است که محتوای موجود در وب سایت باشد ، خواه خود پرونده های کد ، صفحات و ارسال ها ، تصاویر و سایر فایلهای ذخیره شده در سرور و غیره باشد. در مجموع ، بگذارید آنها را “تغییر وب سایت” بنامیم.

حال سوال اینجاست که آیا باید زحمت بکشید?

چرا وب سایت تغییر می کند

جای تعجب است که صاحبان مشاغل بیشتر به فکر تغییر وب سایت ها نیستند. حتی برای وب سایتهای محور محتوا ، جایی که محتوا برای کسب و کار ایجاد یا فاجعه می کند.

چرا?

شاید آنها به این فکر افتاده اند که فکر می کنند این کار دور از دسترس نیست. که ممکن است امکان پذیر نباشد ، یا آنقدر پیچیده باشد که منابع صرف شده ارزش آن را نداشته باشند?

من می خواهم استدلال کنم که همه این نتیجه گیری ها اشتباه است.

هنگامی که یک وب سایت تغییر می کند ، می تواند به معنای بسیاری از موارد بسیار مهم باشد.

حملات امنیتی

تقریباً همه برنامه های وب برخی از داده های پیکربندی را در محیط خود ذخیره می کنند و یا پرونده های پیکربندی شده (کاربران WordPress پرونده wp-config.php را تشخیص می دهند). تغییر در این پرونده ها ، اگر عمدی نباشد ، می تواند به معنای مصالحه امنیتی باشد ، نتیجه آن است که اطلاعات سرقت شده یا بدتر از آن ، اطلاعاتی که از یک منبع خراب تغذیه می شوند..

این نوعی از آنچه در a اتفاق می افتد است حمله مسموم به DNS, به جز اینکه این بار سرور به خطر بیفتد و حمله احتمالاً بدون توجه باشد.

منبع: incapsula.com

این برای وب سایت های وردپرس بسیار مهم است ، جایی که مهاجم بر تغییر برخی پرونده های مهم و به نوعی در دسترس تکیه می کند. روی هم رفته ، اگر تغییری در محتوای و پرونده های سایت خود ایجاد نکرده اید و هنوز چیزی تغییر کرده است ، زنگ خطر است.

محتوای قابل اعتراض

برای سایتهایی که به محتوای تولید شده توسط کاربر بستگی دارند ، خطر حتی بیشتر است. این امکان وجود دارد که برخی از کاربران تصادفی (یا حتی یک رقیب!) محتوای ناصحیح یا دارای حق چاپ را در وب سایت خود ارسال کرده و شما را به دردسر بزرگی تبدیل کنند. حتی اگر وب سایت شما به محتوای تولید شده توسط کاربر متکی نیست ، ممکن است شخصی تغییراتی ایجاد کند و محتوا را به روشی که برای عملکردهای تجاری شما دردسرساز باشد اضافه یا حذف کند..

به عنوان مثال ، چگونه می توانید اطمینان داشته باشید که کسی به طور اتفاقی صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی شما را حذف نکرده است ، که این موضوع برای انطباق GDPR بسیار مهم است؟ یا شاید نویسنده محتوای جدید اصطلاحی را استفاده کرده است که از نظر سیاسی نادرست است و باید در صنعت شما از آن دوری کرد. ?

بسته به نوع نگرانی شما ، برنامه های نظارت بر تغییرات نامحدود است. به عنوان مثال ، می توانید در شرایط زیر از نظارت بر تغییر محتوا استفاده کنید:

 • جابجایی وب سایت
 • عناصر صفحه وجود ندارد یا شکسته است
 • تغییر کد پیش بینی نشده (HTML یا موارد دیگر)
 • نظارت بر رقابت
 • نظارت بر اخبار (برای بخش روابط عمومی شما مفید است)

هنگامی که شما از چه چیزی در معرض خطر آگاهی دارید ، وقت آن است که دست به اقدام بزنیم – با کمک یکی از ابزاری که می خواهیم مورد بعدی را مورد بحث قرار دهیم.

Versionista

Versionista یک “راه حل ساده و قدرتمند SaaS” برای همه نیازهای شما برای نظارت بر تغییر است. برای افرادی که می خواهند در مقیاس نظارت داشته باشند ، فوق العاده خوب عمل می کند.

این می تواند برای خزیدن صفحات وب سایت یا به سادگی به عنوان یک ابزار کشف محتوای جدید مورد استفاده قرار گیرد. آنچه بیش از همه مرا تحت تأثیر قرار داد گزارش مفصل آنها بود. برخی از تصاویر را مشاهده کنید:

و این فقط نوک کوه یخ است! وارسی Versionista اکنون.

فلکسارد

نظارت بر محتوای و فایلهای قابل مشاهده در سطح عمومی خوب است ، اما اگر محتوای شما در پشت فرم ورود قفل شود ، چه می شود؟ خوب, فلکسارد این نگرانی ها را برطرف می کند.

با تشکر از استفاده از ابزارهای پیشرفته مانند Chrome بدون سر و توله سگ, Fluxguard می تواند فرم های ورود به سیستم را ارسال کرده و با هر بخش از صفحه به راحتی ارتباط برقرار کند. شما همچنین می توانید حسابرسی Google Lighthouse را اجرا کنید به کل سایت شما.

برخی از ویژگی های عالی Fluxguard عبارتند از:

 • پیگیری فعالیت کامل شبکه
 • ردیابی کوکی برای UX و انطباق
 • بایگانی برای نشان دادن انطباق تاریخی
 • فیلترها و تحولات پیشرفته
 • مفصل ، مقایسه تصویری در صفحه

دیداری

من طرفدار سادگی و مینیمالیسم هستم ، بنابراین نمی توانم راه حلی را با توجه به لیزر نادیده بگیرم. همین طور پیش می رود دیداری اگر به دنبال مانیتورینگ ساده در سطح صفحه هستید و می خواهید یک مدل قیمت گذاری ساده مرده باشید.

چرا از خدماتی استفاده می کنید که به طرز مضحکی ساده است؟ خوب ، من به وب سایت آنها نگاه کردم و برخی از برنامه های درخشان را یافتم:

 • اسکن سایتهای دولتی برای خالی بودن شغل
 • نظارت بر سایت های دانشگاه برای نتایج آزمون
 • بررسی بررسیهای جدید برای رستوران مورد علاقه خود در Yelp و غیره.
 • نگه داشتن چک در فروشندگان برای تغییر قیمت های مزاحم ??

در کل ، این نشان می دهد که فناوری در قابلیت های خود محدود است اما در کاربردهای آن نامحدود است. ��

Sken.io

Sken.io یکی دیگر از پیشنهادات خوب هنگام کنترل وب سایت است.

آنچه در مورد این سرویس متفاوت دیدم این است که آنها تمرکز خود را روی یک برنامه تلفن همراه و افزونه Chrome برای هشدارها دارند. ایده این است که ما همیشه ممکن است صندوق پستی خود را نظارت نکنیم ، یا ممکن است بخواهیم اسپم نشده باشیم!

ویژگی های آن عبارتند از:

 • نظارت بر کل صفحه یا فقط یک بخش. یا حتی یک عنصر!
 • برنامه ریز زمان پیشرفته
 • حذف عناصر آزار دهنده از نظارت (پنجره ها و غیره)
 • گزارش به سبک نمودار برای دیدن بصری تغییرات در اعداد (قیمت ، تعداد بررسی و غیره)

این سرویس همچنین ادعا می کند “بهترین” ارائه صفحه وب در جهان ، اما من مطمئن نیستم که می توانم از این نسخه پشتیبان تهیه کنم. همه گفتند و تمام شد؛ این یک سرویس زیبا و شسته و رفته است که ارزش بررسی آن را دارد.

واچت

صفحات منفرد یا کل پورتال ها را کنترل کنید ، این قول است واچت. این کار را با یک بایگانی تاریخی 6 ماهه ترکیب کنید و یک پیشنهاد تقریباً محکم برای شرکتها دارید.

Wachete همچنین در هنگام ویژگی ها مایل اضافی را طی می کند. جدا از ویژگی های معمول ارائه شده توسط سایر ابزارهای نظارت بر وب سایت در این گروه ، این موارد را ارائه می دهد:

 • API REST برای دسترسی به برنامه ها به اطلاعات
 • صفحات نظارت شده را به یک خوراک RSS که می توانید مشترک شوید ، تبدیل می کند! ?
 • ادغام با ابزارهای شخص ثالث محبوب مانند Zapier

اوه ، و فقط در صورت تعجب, واچت همچنین می تواند صفحات پشت فرم ورود را خز کند.

ChangeTower

ChangeTower دارای چندین ویژگی است که به شما کمک می کند تا نه تنها تغییرات را رصد کنید بلکه کاربردهای باورنکردنی را در تجارت خود کشف کنید.

برخی از ویژگی های ارائه شده توسط ChangeTower عبارتند از:

 • شرایط زنجیره ای با هم: همانطور که می خواهید شرایط بسیاری را به یک قانون نظارت اضافه کنید.
 • تنظیمات حساسیت: شما باید تصمیم بگیرید که آستانه تحریک هشدارها باید باشد.
 • ردیابی تغییر مانند پردازنده کلمه: گزارش های گسترده تغییر که به نظر می رسد مانند تغییر از پردازنده کلمه قدرتمند مانند Google Docs یا Word است.
 • عکس های بصری: بصری ببینید چه اتفاقی می افتد با تغییرات محتوا.
 • هشدارهای چند کاربره: هنگامی که فریب توپ به فن برخورد می کند ، کل تیم یا فقط خود را هشدار دهید. ��

ChangeTower یک پیشنهاد هوشمند و با توانایی است که به اسامی مانند IBM ، Huawei ، PWC ، Salesforce و سایر موارد قابل اعتماد باشد ، بنابراین شما در شرکت خوبی هستید!

Distill.io

برای کسانی که به دنبال یک سرویس جامع و مرتب هستند, Distill.io گزینه خوبی است.

اول ، ویژگی هایی که در بین ردیاب های وب سایت که در اینجا پوشش داده می شود چندان رایج نیست: برنامه افزودنی کروم ، برنامه تلفن همراه و نظارت بر صفحات خصوصی (از جمله PDF). و اکنون ، چیزهای جالب:

 • با Slack و Discord ادغام می شود
 • صفحات وب برای ادغام های سفارشی
 • واردات / صادرات داده ها در قالب های مختلف
 • اجازه می دهد تا از پروکسی های سفارشی استفاده کنید

در کل ، یک پیشنهاد بسته بندی شده با قدرت!

نتیجه

نظارت بر تغییر وب سایت مانند یکی از مواردی است که شما هرگز نمی دانید وجود داشته باشد اما اکنون نمی توانید بدون آن زندگی کنید. پس از مشاهده پتانسیل این ایده ساده ، غیرممکن نیست که از آن استفاده کنید و شغل خود را بهتر کنید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me