آنچه را که برای تجارت شما مهم است ایمن کنید.

در حین کار با ظروف ، Kubernetes ، ابر و رازها باید در مورد آنها فکر کنید. شما باید علاوه بر انتخاب و انجام ابزارهای مختلف ، بهترین شیوه های مربوط به هویت و مدیریت دسترسی را به کار گرفته و در ارتباط باشید.

چه شما یک توسعه دهنده باشید یا یک حرفه ای sysadmin ، باید این مسئله را روشن کنید که از ابزارهای انتخاب صحیحی برای حفظ امنیت محیط خود استفاده می کنید. برنامه ها برای کارکرد صحیح به داده های پیکربندی دسترسی دارند. و در حالی که بیشتر داده های پیکربندی غیر حساس هستند ، برخی از آنها باید محرمانه باقی بمانند. این رشته ها به اسرار معروف هستند.

خوب ، اگر در حال ساختن یک برنامه قابل اعتماد هستید ، احتمال دارد که توابع شما به اسرار یا هر نوع اطلاعات حساس دیگری که نگه دارید دسترسی داشته باشید. این اسرار شامل موارد زیر است:

 • کلیدهای API
 • اعتبارنامه بانک اطلاعات
 • کلیدهای رمزگذاری
 • تنظیمات پیکربندی حساس (آدرس ایمیل ، نام کاربری ، پرچمهای اشکال زدایی ، و غیره)
 • کلمات عبور

اما مراقبت از این اسرار بعداً ممکن است کار دشواری باشد. بنابراین در اینجا چند نکته برای توسعه دهنده و Sysadmins وجود دارد:

وابستگی به عملکرد وصله

همیشه به یاد داشته باشید که کتابخانه هایی را که در توابع استفاده می شوند ردیابی کنید و با نظارت مداوم بر روی آنها ، از آسیب پذیری ها پرچم گذاری کنید.

از دروازه های API به عنوان یک بافر امنیتی استفاده کنید

توابع را دقیقاً در معرض تعامل کاربر قرار ندهید. از قابلیت های دروازه API ارائه دهنده ابری خود استفاده کنید تا لایه دیگری از امنیت را در بالای عملکرد خود داشته باشید.

ایمن و تأیید صحت داده ها در هنگام انتقال

حتما از HTTPS برای یک کانال ارتباطی ایمن استفاده کرده و گواهی های SSL را برای محافظت از هویت از راه دور تأیید کنید.

قوانین کدگذاری امن را برای کد برنامه دنبال کنید

بدون داشتن سرور برای هک کردن ، مهاجمان ذهن خود را به لایه برنامه تبدیل می کنند ، بنابراین برای محافظت از کد خود از مراقبت های اضافی برخوردار شوید.

اسرار را در انبار امن مدیریت کنید

اطلاعات حساس می تواند به آسانی فاش شود ، و در صورت غفلت از اتخاذ راه حل های مناسب مدیریت مخفی ، اعتبارنامه های قدیمی به روز در معرض حملات میز رنگین کمان هستند. به یاد داشته باشید که اسرار را در سیستم برنامه ، متغیرهای محیط یا سیستم مدیریت کد منبع ذخیره نکنید.

مديريت كليدي در دنياي همكاري به دليل ساير علل عدم دانش و منابع بسيار دردآور است. درعوض ، برخی از شرکتها کلیدهای رمزنگاری و سایر اسرار نرم افزاری را مستقیماً در کد منبع برنامه هایی که از آنها استفاده می کند ، جاسازی می کنند و خطر افشای اسرار را معرفی می کنند..

به دلیل کمبود بیش از حد راه حل های قفسه ، بسیاری از شرکت ها به دنبال ساختن ابزارهای مدیریت اسرار خود هستند. در اینجا چند مورد ذکر شده است ، می توانید برای نیازهای خود اهرم کنید.

طاق

HashiCorp Vault ابزاری برای ایمن ذخیره و دسترسی به اسرار است.

این یک رابط یکپارچه را مخفی می کند و در عین حال کنترل دسترسی تنگ و ورود به سیستم ورود به حسابرسی جامع را نیز مخفی می کند. این ابزاری است که برنامه های کاربردی کاربر و پایه را برای محدود کردن فضای سطح و زمان حمله در صورت نقض تضمین می کند. این برنامه به API اجازه می دهد تا به اسرار مبتنی بر خط مشی دسترسی پیدا کند. هر کاربر API باید اسراری را که او مجاز به مشاهده آن است بررسی کند و فقط ببیند.

Vault با استفاده از AES 256 بیتی با GCM داده ها را رمزگذاری می کند.

https://www.datocms-assets.com/2885/1543956852-vault-v1-0-ui-opt.mp4

این می تواند داده ها را در زمینه های مختلف مانند Amazon DynamoDB ، Consul و موارد دیگر جمع کند. برای خدمات حسابرسی ، Vault از ورود به یک پرونده محلی ، سرور Syslog یا مستقیماً به یک سوکت پشتیبانی می کند. Vault اطلاعات مربوط به مشتری را که یک عمل را انجام داده است ، آدرس IP مشتری ، عملکرد و چه زمانی انجام داده است

شروع / راه اندازی مجدد همیشه یک یا چند اپراتور را برای باز کردن Vault درگیر می کند. این در درجه اول با نشانه ها کار می کند. هر نشانه ای به سیاستی داده می شود که می تواند اقدامات و مسیرها را محدود کند. ویژگی های اصلی Vault عبارتند از:

 • این داده ها را بدون ذخیره کردن آن رمزگذاری و رمزگشایی می کند.
 • Vault می تواند برخی از عملیات ها ، مانند پایگاه داده های AWS یا SQL ، راز تقاضا ایجاد کند.
 • امکان تکثیر در چندین مرکز داده را می دهد.
 • Vault محافظت داخلی برای ابطال مخفی دارد.
 • به عنوان یک مخزن مخفی با جزئیات کنترل دسترسی خدمت می کند.

مدیر اسرار AWS

شما انتظار AWS را در این لیست دارید. تو نبودی?

AWS برای هر مشکلی راه حلی دارد.

مدیر اسرار AWS شما را قادر می سازد تا به سرعت چرخش ، مدیریت و بازیابی اعتبار پایگاه داده ، کلیدهای API و سایر گذرواژه‌ها را انجام دهید. با استفاده از “Secrets Manager” ، می توانید اسرار مورد نیاز برای دسترسی به قابلیت های موجود در AWS Cloud ، سرویس های شخص ثالث و مکان های داخلی را ایمن ، تحلیل و مدیریت کنید..

Manager Secrets شما را قادر می سازد با استفاده از مجوزهای ریز و درشت دسترسی به اسرار را مدیریت کنید. ویژگی های اصلی مدیر اسرار AWS عبارتند از:

 • اسرار را در حالت استراحت با استفاده از کلیدهای رمزگذاری رمزگذاری می کند.
 • همچنین ، رمز را رمزگشایی می کند و سپس با اطمینان از TLS منتقل می شود
 • نمونه کدهایی را فراهم می کند که به تماس با API های مدیر اسرار کمک می کند
 • این کتابخانه دارای کتابخانه های حافظه پنهانی برای بهبود دسترسی و کاهش تاخیر در استفاده از اسرار شما است.
 • پیوندهای نهایی Amazon VPC (Virtual Private Cloud) را برای پیکربندی ترافیک در شبکه AWS پیکربندی کنید.

کلیدواژه

میدان کلید با اسرار زیرساختی ، کلیدهای GPG ، اطلاعات پایگاه داده از جمله گواهینامه ها و کلیدهای TLS ، کلیدهای متقارن ، علائم API و کلیدهای SSH برای سرویسهای خارجی کمک می کند. Keywhiz ابزاری برای کنترل و به اشتراک گذاری اسرار است.

اتوماسیون در Keywhiz به ما امکان می دهد تا اسرار اساسی را برای خدمات خود توزیع و تنظیم کنیم ، که به یک محیط ثابت و مطمئن نیاز دارد. ویژگی های کلیدی Keywhiz عبارتند از:

 • سرور Keywhiz API های JSON را برای جمع آوری و مدیریت اسرار فراهم می کند.
 • این اسرار را فقط در حافظه ذخیره می کند و هرگز در دیسک عود نمی کند
 • رابط کاربر با AngularJS ساخته شده است تا کاربران بتوانند UI را تأیید و استفاده کنند.

محرمان

محرمان ابزاری برای مدیریت مخفی منبع آزاد است که حافظه کاربر پسند و دسترسی به اسرار را به صورت ایمن حفظ می کند. محرمانه اسرار را به صورت دلخواه در DynamoDB ذخیره می کند ، و با استفاده از رمزنگاری تصدیق شده متقارن Fernet ، یک کلید داده منحصر به فرد KMS را برای هرگونه تغییر در رازها ایجاد می کند..

این یک رابط وب AngularJS را فراهم می کند که به کاربران نهایی امکان مدیریت کارآمد اسرار ، فرم اسرار سرویس ها و ثبت تغییرات را فراهم می کند. برخی از ویژگی ها عبارتند از:

 • احراز هویت KMS
 • رمزگذاری در زمان استراحت اسرار نسخه
 • یک رابط وب کاربرپسند برای مدیریت اسرار
 • نشانه هایی را ایجاد کنید که می توانند برای تأیید اعتبار سرویس به سرویس یا ارسال پیام های رمزگذاری شده بین سرویس ها استفاده شوند.

محکم

محکم ابزاری مفید است که اسرارهایی مانند نشانه های دسترسی ، گواهینامه های خصوصی و کلیدهای رمزنگاری را کنترل و ذخیره می کند. Strongbox یک لایه راحتی مشتری است. منابع AWS را برای شما حفظ می کند ، و همچنین آنها را با اطمینان پیکربندی می کند.

شما می توانید با جستجوی عمیق ، کل مجموعه رمزها و اسرار خود را فوراً و به طور کامل بررسی کنید. شما گزینه ای دارید که اعتبارنامه ها را بصورت محلی یا cloud ذخیره کنید. اگر ابر را انتخاب کنید ، می توانید در iCloud ، Dropbox ، OneDrive ، Google Drive ، WebDAV و غیره ذخیره کنید..

Strongbox با سایر رمزهای ایمن سازگار است.

Azure Key Vault

میزبان برنامه های خود در Azure؟ اگر بله ، پس این گزینه خوبی خواهد بود.

Azure Key Vault کاربران را قادر می سازد تا کلیه اسرار (کلیدها ، گواهی نامه ها ، رشته های اتصال ، گذرواژها و غیره) را برای برنامه ابری خود در یک مکان خاص مدیریت کنند. این در خارج از جعبه با منشأ و اهداف اسرار در لاجورد است. می توان از آن توسط برنامه های خارج از لاجورد استفاده کرد.

شما همچنین می توانید به جای فضای داخلی ، با کم کردن تأخیر برنامه های cloud خود ، با ذخیره کردن کلیدهای رمزنگاری در ابر ، عملکرد خود را بهبود بخشید..

لاجورد می تواند به دستیابی به الزامات محافظت از داده و انطباق کمک کند.

اسرار داکر

اسرار داکر به شما اجازه می دهد تا به راحتی راز را به خوشه اضافه کنید ، و این تنها از طریق اتصالات TLS تأیید شده به اشتراک گذاشته می شود. سپس داده ها به اسرار Docker به گره مدیر می رسند ، و به طور خودکار در فروشگاه Raft داخلی ذخیره می شود ، که تضمین می کند داده ها باید رمزگذاری شوند.

اسرار داکر را می توان به راحتی برای مدیریت داده ها استفاده کرد و از این طریق آن را به ظروف دسترسی به آن منتقل کرد. این مانع از نشت اسرار هنگام استفاده از برنامه می شود.

ناکس

ناکس, توسعه یافته توسط بستر رسانه های اجتماعی Pinterest برای حل مشکل خود را با مدیریت کلیدها به طور دستی و نگه داشتن دنباله حسابرسی. Knox در Go نوشته شده است و مشتریان با استفاده از API REST با سرور ناکس ارتباط برقرار می کنند.

ناکس از یک پایگاه داده موقت فرار برای ذخیره سازی کلیدها استفاده می کند. این داده های ذخیره شده در پایگاه داده را با استفاده از AES-GCM با یک کلید رمزنگاری اصلی رمزگذاری می کند. Knox به عنوان تصویر Docker نیز موجود است.

نتیجه

امیدوارم موارد فوق در مورد برخی از بهترین نرم افزارها برای مدیریت اعتبار برنامه های کاربردی ایده ای به شما ارائه دهد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me