حوادث جرائم سایبری سال به سال رو به افزایش است – به نظر می رسد هیچ کسری برای مجرمان اینترنتی کم نشده است.

با ظهور ارزهای رمزپایه ، این مجرمان سایبری اکنون آرزوها و انگیزه های جدیدی را برای فعالیت های جنایی خود در اینترنت دارند.

علاوه بر این ، ظهور ارزهای رمزپایه باعث ایجاد انواع جدیدی از فعالیتهای جنایی نیز شده است. Cryptojacking ، Ransomware و سایر اقدامات مشابه دیگر ارتباط مستقیمی با ظهور ارزهای رمزنگاری دارند.

معامله گران Cryptocurrency نیز اهداف نرم هستند – زیرا تعدادی از آنها معامله گران برای اولین بار هستند که از افزایش قیمت عظیمی که بازارهای رمزنگاری ارائه می دهند دامن می زند..

مجرمان سایبری عصر جدید اکنون از تاکتیک هایی استفاده می کنند که به سادگی از جعل هویت توییتر نسبت به تکنیک های فیشینگ قدیمی برای دزدیدن رمزهای ارز استفاده می کنند.

بعضی اوقات ، این حملات از سطح پیشرفته تری مانند مبادلات رمزنگاری شده برای حملات هک شده یا باج افزار است.

اجازه دهید نگاهی دقیق تر به چگونگی تهدید ارز رمزنگاری برای امنیت سایبر بیندازیم:

ارزهای رمزنگاری شده و جرایم سایبری

در زیر برخی از رایج ترین فعالیت های جنایی سایبر در اطراف ارزهای رمزپایه است.

رمزنگاری

یک جرم در سن جدید ، جابجایی کریپتو اساساً هنگامی است که وب سایتها با یک کد مخرب تزریق می شوند که با استفاده از قدرت پردازشی CPU بازدید کنندگان سایت ، مضراتی را برای cryptocuractions معادن می کند.!

Cryptojacking در حال پیشرفت است ، و موارد مشهور اخیر شامل پسوند Google Chrome است که صدها هزار کاربر آلوده هستند.

تبلیغات خاص YouTube نیز در حال اجرای این اسکریپت گرفتند – باعث شد عملیات پخش معدن هنگام پخش آگهی اجرا شود.

باج افزار

Ransomware مدتی است که وجود دارد – اما با رمزنگاری ، سرعت آن را بالا برده است. یک حمله باج افزار تمام پرونده های شما را رمزگذاری می کند و کلید رمزگشایی این پرونده ها با مجرمان است.

تا زمانی که کلید وارد نشود ، نمی توانید فایلهای موجود در رایانه را رمزگشایی کرده و به آن دسترسی پیدا کنید. این مجرمان سایبری اغلب خواستار باج می شوند ، که باید به ارزهای رمزپرداخت پرداخت شود – و آنها پس از دریافت ارزهای رمزپایه ، کلید را به دست می دهند..

این حملات رو به افزایش بوده است که بدنام ترین آنها برخی از سیستم های بیمارستانی در ایالات متحده را فلج کرده است.

تبادل هک

هکرها همچنین با فرکانس فزاینده ، مبادلات رمزنگاری را هدف قرار می دهند.

مبادلات Cryptocurrency از مدت ها قبل هک شده است – اولین کسی که از کوهستان است. هک Gox در سال 2014 و جدیدترین آن هک Coincheck است که مهمترین هک رمز رمزنگاری در همه زمان ها است ، جایی که هکرها با 500 میلیون دلار ارز رمزپایه فرار کردند..

کشورها در سرتاسر جهان استانداردهای سختگیرانه تری برای امنیت برقرار می کنند و اطمینان حاصل می کنند که مبادلات با این استانداردها مطابقت دارند.

حملات فیشینگ

اگرچه ممکن است این یک مدرسه قدیمی به نظر برسد ، اما حملات فیشینگ نیز خسارت زیادی وارد می کند.

کاربرانی که سیستم مناسب 2FA ندارند ، می توانند در نهایت دسترسی به رمزهای تبادل یا کیف پول خود را به هکرها بدست آورند – که می توانند به راحتی با رمزهای ارز رمزنگاری کنند..

حمله اخیر به Binance ، بزرگترین ارز مبادله رمزنگاری در جهان شاهد استفاده از حمله فیشینگ بود – با این حال ، در این حالت ، هکرها به ضرر خود درآمدند ، اما همه به اندازه خوش شانس نیستند.!

جعل هویت توییتر

در یکی از کم کاری ترین جرائم با هدف جذب اولین بار کاربران اینترنت و سایت های ساده لوح ، توییتر حساب های محبوب مانند ویتالیک بوتین ، چارلی لی و الون ماسک را در میان دیگران جعل می کند – از جمله 0.2 ETH از کاربران درخواست می کند و نوید ارسال می دهد. در عوض آنها 2 ETH.

در حالی که این مورد برای بسیاری از کاربران حرفه ای کلاهبرداری آشکار است – وقتی به جزئیات معاملات کیف پول مشترک نگاه می کنید ، تعجب آور است که چگونه بسیاری از افراد برای این کار سقوط می کنند.!

چگونه می توان محافظت کرد?

در دورانی که فعالیت جرایم سایبری در حال افزایش است ، یک مورد وجود دارد نیاز شدید به ایمنی مناسب اقدامات موجود.

اینها برخی از تاکتیک های ساده است که می توان از آنها پیروی کرد تا اطمینان حاصل شود که آنها در برابر این شکارچیان آنلاین قرار نمی گیرند و مشتاقانه مشتاقانه برای فریب کاربران تازه کار هستند.

در اینجا نکاتی وجود دارد که می توان از آنها پیروی کرد محافظت کنید از فعالیت های سایبری ناشی از رمزنگاری:

پیوست ها را از یک فرستنده ناشناس بارگیری نکنید

مشاوره قدیمی – هرگز پیوستهایی را از طرف فرستنده هایی که نمی شناسید یا به آنها اعتماد دارید بارگیری نکنید. در گذشته ، این پرونده ها حاوی نرم افزارهای جاسوسی ، ویروس یا بدافزار بودند.

Ransomware اکنون یک تهدید فزاینده است.

این پیوست ها می توانند حاوی پرونده های مضر باشند که در آنها وجود دارد – بعضی اوقات حتی یک تصویر jpeg با ظاهر بی ادعا می تواند باج افزار را به آن وصل کند.

اکثر باج افزارها از طریق پست الکترونیکی پخش می شوند و این امر فقط برای دانلود پیوست های افرادی که به آنها اعتماد دارید بسیار مهم است.

به یاد داشته باشید ، هیچ پول رایگان وجود ندارد

به همان اندازه که این به نظر می رسد ضروری است – بسیاری از مردم قربانی آن دسته از همسران در توییتر می شوند که ادعا می کنند الون ماسک یا ویتالیک بوتین هستند.

پول رایگان وجود ندارد و هیچ کس پول نمی دهد!

حتی بازده تضمین شده در کلاهبرداریهای مربوط به سرمایه گذاری ، کاربران را مانند این جلب می کند – از آنها می خواهیم مقداری کمک کنند و در ازای آن بازده تضمین شده را دریافت کنند.

هرکسی از شما پول می خواهد تا پول بیشتری به شما بدهد ، شما را وصل می کند!

تنظیم 2FA Security

یک احتیاط امنیتی ضروری – تنظیم یک سیستم تضمین می کند که حتی اگر رمز عبور شما به خطر بیفتد ، هکرها نمی توانند به حساب شما دسترسی داشته باشند و ارزهای شما را بدون دسترسی به دستگاه دیگری که در اختیار شماست منتقل کنند..

این شکل دوم تأیید اعتبار می تواند به صورت Google Authenticator ، نامه الکترونیکی یا حتی پیام متنی باشد.

پس از وارد کردن رمز عبور ، این تأیید اعتبار دوم قبل از ورود به سیستم باید ارائه شود.

پشتیبان گیری از داده های خود را فراموش نکنید

احتیاط بهتر از درمان است!

تهیه نسخه پشتیبان منظم از داده های شما برای امنیت آن ضروری است ، به خصوص پرونده هایی که از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

حتی در این حالت ، یک حمله باج افزار رایانه شما را آلوده می کند. به دلیل این پشتیبان گیری های منظم ، تمام اطلاعات شما ایمن باقی می ماند.

از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید

در حالی که اقدامات امنیتی مبادله رمزنگاری یا هر بستر ذخیره سازی آنلاین واقعاً در دست یک کاربر نیست.

بهترین راه برای ایمن سازی ارزهای خود ، ذخیره آنها در یک کیف پول سخت افزاری است.

کیف پولهای سخت افزاری دستگاههای فیزیکی واقعی هستند که ارزهای رمزنگاری شده را روی آنها ذخیره می کنند – و در صورت عدم استفاده می توانند از اینترنت جدا شوند – آنها را از هرگونه حمله محافظت می کند..

نتیجه

جدا از فعالیت های جنایی سایبر ، ارزهای رمزنگاری با فعالیت های غیرقانونی دیگری مانند تأمین بودجه تروریست ها و ترویج تجارت غیرقانونی نیز ارتباط داشته اند – موضوعی که بسیاری از کشورها با انتقاد از ارزهای رمزنگاری شده بر سر.

با جدیدترین اخبار رمزنگاری با وب سایت هایی مانند به روز باشید Cryptoguard.

Cryptocur ارز چندین سال است که روش پرداخت در بازارهای تاریک انتخاب شده است.

علاوه بر آن – یکی دیگر از نگرانی های اساسی دولتهای بین المللی با افزایش ارزهای رمزپایه این است که این امر منجر به افزایش فساد و همچنین پولشویی نیز می شود – به دلیل ماهیت ناشناس ارزهای رمزنگاری شده ، پول را می توان در سراسر ارزهای رمزنگاری مختلف جمع کرد. بدون افشای مناسب.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me