از اواخر ، محاسبات بی سیم سرعتی سریع بدست آورده است. طی دو سال گذشته ، به ویژه AWS ، مذاکراتی را در مورد تصویب شرکت انجام می دهد.

با راه اندازی سیستم عامل محاسباتی بدون سرور Lambda در سال 2014 ، AWS صندلی جلو را در پیش بینی انقلابی گرفت.

در نتیجه ، عصر فعلی صنعت شبکه های مدرن در حال تجربه یک غوغای گسترده است. سکه فناوری “محاسبات بدون سرور” از جوانه ای با سرعت زیاد در حال شکوفا شدن است.

با روش های سنتی تغییر پارادایم تغییر می کند. “محاسبات بدون سرور” یک ستاره در حال رشد در صنعت محاسبات ابری است. در نتیجه ، مزایای آن بسیار است.

به عبارت دیگر ، معماری محاسبات Serverless به یک مزیت طراحی شده است. در اینجا اجرای کد تحت کنترل کامل است و توسط یک ارائه دهنده ابر مدیریت می شود. بنابراین ، وظیفه توسعه دهنده آسان ساختن یک برنامه و استقرار آن بر روی سرورها است.

معماری بدون سرور
منبع: tonyfendall

اولا, برای مردم به نفع ، تلقین کردن روش محاسبات بدون سرور راه حل های نیروی کار را ارائه می دهد.

ثانیا, برای دیگران ، به عنوان یک فناوری پیشرفته برای ایجاد انقلاب ، نیاز به متقاعد کردن در مورد فناوری جدیدتر را ضروری می داند.

در ضمن ، اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر برای مصرف هستید یا در مورد سرمایه گذاری در رایانه های بدون سرور مشکلی دارید ، نکات زیر را در نظر بگیرید.

Cruc پیشرفته معماری بدون سرور

این فناوری با RestAPI کار می کند. ساخت API های بدون سرور با استفاده از چارچوب ها بسیار دشوار است. برای شروع کار به عنوان یک توسعه دهنده ، تنها کاری که شما باید انجام دهید یک توسعه چارچوب برنامه ، کدی است که بتوانید پس زمینه را پینگ کنید و یک کتابخانه برای پردازش داده.

پس از آن ، مهمترین مزایای استفاده شما مدل “پرداخت به عنوان استفاده” است. که این است که بگوییم؛ کل طرح مقرون به صرفه است در حالی که استقرار شما در مسیر است. چارچوب بدون سرور در ادغام پسوندهای مختلف مفید است. شما می توانید با استفاده از هوش شناختی ، تجزیه و تحلیل داده ها ، chatbots ، طیف متنوعی از برنامه ها را ایجاد کنید.

لبه اجرا و مقرون به صرفه بودن

وقتی ناوگان سرورها توسط سکوی محاسباتی بدون سرور در مکان اصلی در سراسر جهان مستقر می شوند – کد شما در حاشیه ، نزدیک کاربران اجرا می شود. از این رو ، زمان پاسخ سریعتر است و شما برای منابعی که استفاده می کنید پرداخت می کنید.

شما فقط برای زمان اجرای عملکرد – مدت و فرکانس اجرای کد پرداخت می کنید. در عوض ، در سایر مدل های رایانش ابری نیز وجود دارد ، پرداخت منابع بیکار نیز اجباری است.

بسیاری از توابع ارائه دهنده ارائه دهنده در لبه و StackPath یکی از آنهاست می توانید آن را با حداقل 10 دلار در ماه شروع کنید که شامل 15 میلیون اجرای درخواست است.

عملکرد به عنوان یک سرویس (FaaS)

اجرای این فناوری تحت تأثیر قرار گرفته است “عملکرد به عنوان یک سرویس (FaaS).”

در اینجا ، فروشنده ابر مسئولیت شروع و متوقف کردن سکوی یک کانتینر را بر عهده دارد. فعالیت های دیگر شامل بررسی امنیت زیرساخت ها ، مقیاس پذیری است. نکته دیگر به علاوه نکته دیگر اینجاست که توسعه دهندگان می توانند کد هر سرویس برنامه / پشتیبان را بدون ارائه سرور اجرا کنند.

اگر ما در مورد AWS FaaS صحبت کنیم ، پس از بارگذاری کد ، توسعه دهندگان کلیه عملکردهای بقیه را بر عهده دارند. همچنین با اجرای AWS Lambda می توان به صورت خودکار از هرگونه سرویس AWS ، وب یا برنامه موبایل استفاده کرد..

خدمات نانو

در عصر کنونی ، مردم تصمیم به انتخاب دامنه منطقی می گیرند. دلیل این امر ، سهولت ارائه خدمات جدید در محیط زیست است. حداقل یک برنامه نویسی اضافی برای طراحی یک برنامه قابل استفاده وجود دارد. به متن ، اهمیت دامنه ای به نام “خدمات نانو.این سرویس میکرو قابل استفاده مجدد و به راحتی قابل استفاده است.

مهمتر از همه ، سازگاری معماری بدون سرور با آنچه که در سرویس های نانو وجود دارد باورنکردنی است. زیبایی خدمات نانو این است که هر عملکرد دارای نقطه پایانی API است. همچنین ، هر نقطه پایانی به یک فایل عملکرد جداگانه اشاره می کند. در نتیجه ، اجرای یک CRUD (ایجاد ، بازیابی ، بروزرسانی ، حذف) اجرا می شود.

مهمتر از همه ، این کارکرد خدمات میکروسرویس با مجموعه خدمات کوچک با راه حل تجارت ادغام می شود. این به خوبی با محاسبات بدون سرور کلیپ می شود. در نتیجه ، تعادل بار و مقیاس پذیری بهبود می یابد. دیگر نیازی به پیکربندی خوشه ها و بارگیری تعادل برای سرورها به صورت دستی ندارید.

تجربه محاسبه مبتنی بر رویداد

وقتی میزان بالایی از تماسهای عملکردی دارید ، می خواهید نگران هزینه های زیرساختی و تهیه سرور باشید. در چنین شرایطی ، امکانات سودآور از ارائه دهندگان بدون سرور مانند Microsoft Azure ، عملکردهای Google Cloud برای نجات به کار می روند.

EventTriggering
منبع: JetBrains

شما می توانید عملکردها را بر اساس رویدادهایی مانند تصویر بارگذاری ، عملکرد کاربر ، در دسترس بودن پیام و غیره شروع کنید.

مقیاس پذیری

در یک زمینه سنتی ، مقیاس پذیری کار سختی است. برای اندازه و قدرت محاسبه گره باید یک مقیاس گذاری افقی را اجرا کنید. مقیاس گذاری عمودی بعدی در این فرآیند است که می تواند تعداد گره های کار را حفظ کند. عقب و اشک انسان.

قابلیت سرویس دهی بدون سرور
مقیاس پذیری بدون سرور

با این حال ، بدون سرور ، دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید. محاسبه بستر های نرم افزاری به طور خودکار زیرساخت ها را برای اجرای کد مقیاس می کند. شما فقط باید یک ماشه مناسب برای یک رویداد خاص را بفهمید. با هر ماشه ، کد همزمان اجرا می شود.

تصمیمات ظرفیت

طبق تحقیقات ، 30٪ سرورهای فیزیکی در a هستند حالت کاماتوز. رقم تقریبی حدود 11 میلیون سرور در سراسر جهان است. در واقع ، اگر شما از ویژگی های سرور سنتی استفاده می کنید ، احتمالاً در بین این 30 درصد قرار دارید. سرور وقتی در مرکز داده بیکار است ، سرمایه گذاری شما را برای استفاده بیشتر می خواهد. که این است که بگوییم؛ شما با این طرح در انتهای ضرر قرار می گیرید.

محدودیت بدون سرور

از این رو ، برنامه ای با محاسبات بدون سرور این است که فروشندگان در این قسمت به آنها دسترسی پیدا می کنند. شرکت ها دیگر نیازی به وابستگی به تصمیم ظرفیت ندارند. آنها تصمیم می گیرند و بر اساس نیاز شرکت ، ظرفیت مورد نیاز را در فرصت مناسب اجازه می دهند – در کل ، نسبتاً یک ROI خوب در سرمایه گذاری.

نتیجه

در پایان ، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران در همه جا از این فناوری رو به رشد استفاده می کنند. سادگی در ساختار استفاده محاسبات بدون سرور را مقرون به صرفه می کند. در نتیجه ، آینده با محاسبات بدون سرور در اینجاست.

به عنوان بخشی از رویه ادغام ، فروشندگان API را برای بارگذاری عملکرد با URL برای دسترسی کاربر فراهم می کنند. اعتماد زیاد به آنها بسیار مهم است. به غیر از AWS Lamda و Microsoft Azure ، بازیگران قابل توجه دیگری در بازار وجود دارند. چارچوب هایی مانند توابع ابر Google ، IBM OpenWhisk موج موج سرور را نیز تشکیل می دهد.

با نگاهی به الگوی انتقال فعلی ، بسیاری از شرکت ها با کمپین انقلابی بدون سرور در ارتباط هستند. به طور خلاصه ، می توانید انتظار داشته باشید که این فناوری در حال ظهور به اوج اکوسیستم ابر برسد.

برچسب ها:

  • بدون سرور

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me