ابر خود را بسازید و میلیون ها نفر را نجات دهید!

موارد زیادی وجود دارد که می توان از آنها مراقبت کرد ، مانند فضای سرور ، محیط های توسعه ، امنیت ، پشته های نرم افزاری ، بروزرسانی نرم افزار ، نگهداری سخت افزار ، که کل هزینه های نگهداری پلتفرم بسیار زیاد به نظر می رسد. شرکتهایی که برنامه های کاربردی را توسعه داده و توسعه می دهند باید منابع زیادی را برای ادامه کار این سیستم اختصاص دهند – منابعی که در غیر این صورت می توانند برای اهداف توسعه نرم افزار استفاده کنند..

به همین دلیل نیاز به راه حل های بستر ابر ایجاد شده است. این راه حلها از یک مدل محاسبات ابری استفاده می کنند تا همه برنامه نویسان برای انجام کار خود ، از محیط های توسعه میزبانی شده و ابزارهای پایگاه داده ، برای تکمیل قابلیت های مدیریت برنامه ، به ارائه خدمات بپردازند. توسعه دهندگان شاغل در یک سیستم عامل ابری به تمام منابعی که برای ساخت ، استقرار و راه اندازی برنامه های نرم افزاری نیاز دارند ، دسترسی دارند. برای شرکت ها ، پلتفرم ابری می تواند یک پایه مقیاس پذیر را برای برنامه های جدید فراهم کند که باید در مدت زمان کوتاه تحویل داده شوند. با یک مدل رشد به همان اندازه که رشد می کنید ، دیگر نیازی به سرمایه گذاری بلند مدت در سیستم عامل های داخلی نیست.

چرا منبع آزاد?

حال که مزایای ابر را در مقابل سیستم عامل های داخلی و داخلی بیان کردیم ، سؤال بعدی که باید بپرسیم این است که چرا یک پلتفرم ابری منبع باز گزینه بهتری نسبت به یک سیستم عامل ابری اختصاصی است. واضح ترین پاسخ هزینه است: مجوزهای راه حل های اختصاصی همیشه دارای برچسب قیمت بالاتر هستند. مزیت مهم دیگر انعطاف پذیری و آزادی انتخاب از طیف گسترده ای از چارچوب ها ، ابرها و خدمات است.

از طرف دیگر ، سیستم عامل های اختصاصی می توانند شما را با ابزارها و خدماتی که در اختیار دارند ، گره بزنند. در عوض ، آنها مزایای خاصی مانند تعهد به SLA ها (توافق نامه های سطح سرویس) و رهایی شما از موانعی نظیر آزمایش و ادغام را ارائه می دهند ، اما این مزایا به سختی نمی تواند مزایای باز بودن را اضافه کند..

در زیر گزیده ای از سیستم عامل های ابر منبع باز برای سازمانی که حاکمیت بازار امروز را پیدا می کند.

ریخته گری ابر

ابتدا توسط VMware ساخته شده است (اکنون متعلق به نرم افزار Pivotal است), ریخته گری ابر در دسترس بودن به عنوان یک نرم افزار منبع باز و مستقل ، که باعث می شود آن را از ارائه دهندگان ابری مستقل کند ، خارج است. می توان آن را در VMware vSphere یا دیگر زیرساخت های ابری ، مانند HP Helion ، Azure یا AWS مستقر کرد. یا حتی می توانید میزبان خودتان روی سرور OpenStack خود باشید.

Cloud Foundry با استفاده از سازه های سازنده ، زمان اجرا و پشتیبانی چارچوب را تسهیل می کند. هر زمان که برنامه را فشار دهید ، Clunt Foundry Application Runtime مناسب ترین بسته را برای آن انتخاب می کند. سپس ، buildpack از تدوین برنامه و آماده سازی آن برای راه اندازی مراقبت می کند.

Cloud Foundry به منظور ارائه سریع و توسعه برنامه های کاربردی از طریق معماری بسیار مقیاس پذیر و گردش کار مناسب DevOps طراحی شده است. پشتیبانی از زبان آن شامل بسیاری دیگر از Python ، Ruby ، ​​PHP ، Java و Go است. با این وجود ، برای جاسازی مناسب در Cloud Foundry توصیه می شود که پروژه شما از استاندارد برنامه Twelve-Factor پیروی کند: روشی که مخصوص توسعه برنامه های بهینه نرم افزاری به عنوان سرویس (SaaS) طراحی شده است..

اودمی یک دوره خوب در زمینه توسعه ابر با Cloud Foundry دریافت کرد.

WSO2

اگر به شدت روی SOA کار می کنید ، مطمئناً باید با بسیاری از API های داخلی و خارجی مقابله کنید. این سناریو است که در آن است WSO2 می درخشد ، به لطف مدیر API خود ، که قادر به کنترل چرخه حیات کامل API است. WSO2 با بسیاری از موارد مورد نیاز مشتری شما می تواند از جمله نسخه سازی ، مستندات API و بارگذاری SSL رعایت شود..

WSO2 از یک مفهوم فروشگاه استفاده می کند که توسعه دهندگان می توانند API ها را پیدا کنند ، امتحان کنند و رتبه بندی کنند. استقرار ساده و سر راست است و گزینه های بسیاری برای کنترل جریان API فراهم می کند. همچنین در صورت بروز تعلیق نقطه پایان ، یک ویژگی بازیابی خودکار نیز ارائه می دهد. تمام این خصوصیات با هدف کاهش زمان به بازار ، ساده کردن مدیریت هزینه و به طور کلی بهبود چابکی فرایندهای تجاری انجام می شود.

نکته مهم دیگر WSO2 API Manager ادغام آسان آن با WSO2 Identity Server ، یک راه حل IAM مبتنی بر API (شناسه و مدیر دسترسی) است. این ادغام یک بستر دوستانه برای تأیید هویت در محیط های ابری ارائه می دهد.

ابر

ابر یک چارچوب ارکستراسیون است که برای مدل سازی برنامه ها و خدمات در حالی که اتوماتیک چرخه عمر آنهاست ، طراحی شده است. این شامل امکان استقرار در هر محیط ابری یا مرکز داده و انجام تعمیر و نگهداری مداوم است. همچنین ابزارهایی برای نظارت بر همه جنبه های برنامه های مستقر شده ، تشخیص شرایط خرابی و حل آنها ، بصورت دستی یا خودکار ارائه می دهد.

یکی از قابل توجه ترین ویژگی های Cloudify مدل سازی نقشه مبتنی بر TOSCA است. این نوآوری به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از YAML برای ایجاد طرح های توپولوژی برنامه استفاده کنند. YAML یک زبان سریال سازی داده های قابل خواندن توسط انسان است ، که برای نوشتن تعاریف بر اساس مشخصات TOSCA استفاده می شود ، که به توسعه دهندگان یک روش استاندارد برای توصیف اتصال بین برنامه ها ، سیستم ها و مؤلفه های زیرساخت ابری می دهد..

ارکستراسیون ابر Cloudify یک پایه محکم برای حاکمیت و امنیت فناوری اطلاعات فراهم می کند و به کاربران امکان می دهد محدودیت های دسترسی را با نقش های مختلف و سطح مجوزها اعمال کنند. برای برقراری ارتباط با سرویس های خارجی ، مانند ظروف Kubernetes ، سرویس های ابری (AWS ، لاجوردی ، vSphere ، OpenStack) و ابزارهای مدیریت پیکربندی (عروسکی ، سؤال آور ، سرآشپز) ، Cloudify از مجموعه پلاگین های رسمی خود استفاده می کند ، در حالی که بسیاری دیگر از خدمات توسط ژنریک پشتیبانی می شوند. افزونه های موجود.

OpenShift

OpenShift یک پلتفرم مبتنی بر Kubernetes است ، با نصب سریع و بسیار سریع و پشتیبانی گسترده API ، که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بسته به نیاز خود ، این پلتفرم را گسترش دهند. این ساخته شده با امنیت است ، که با یک مثال نشان داده شده است: انتظار می رود ظروف به عنوان کاربران غیر ریشه کار کنند ، و اگر اینگونه نباشد ، OpenShift برای اجرای کانتینر نیاز به یک برداشت صریح دارد..

استفاده از آن از Kubernetes به تعداد قابل توجهی از سرور احتیاج دارد و برای تسلط بر آن یک منحنی یادگیری خاص طول می کشد. به همین دلیل است که این بستر برای استقرارهای کوچک مناسب نیست ، مگر اینکه آنها بتوانند در آینده نزدیک به استقرار بزرگتری تبدیل شوند.

کاربران OpenShift مراحل نصب و پیکربندی سریع آن را برجسته می کنند ، همچنین نگهداری ماژول ها و چرخ دنده ها بسیار آسان است. یکی دیگر از مزایای این واقعیت داشتن repo مخصوص Git است. آنچه آنها خیلی دوست ندارند مشکل خواندن و تفسیر سیاهههای مربوط است. به طور خاص ، هنگام عدم موفقیت در هنگام بارگذاری یک پروژه ، درک این مشکل در کجا دشوار است.

یادگیری OpenShift آسان است.

Tsuru

Rede Globo ، دومین شبکه بزرگ تلویزیونی تجاری در سراسر جهان ، راه اندازی شد Tsuru به عنوان PaaS مبتنی بر Docker (پلتفرم به عنوان خدمات) قادر به اجرای برنامه های سازگار با محیط و تولید در محیط تولید است. این یک پلت فرم منبع چند منبع آزاد است که از سایت هایی با میلیون ها کاربر پشتیبانی می کند ، که توسط Globo.com ایجاد شده است.

کاربران Tsuru تأیید می كنند كه این امر زمان قابل ملاحظه ای را بدون تسلیم سادگی ، در دسترس بودن زیاد ، امنیت یا ثبات ، بهبود می بخشد. تا زمانی که توسط یک دستگاه داکر پشتیبانی شود ، می تواند در انواع زیرساختهای ابری اعم از عمومی یا خصوصی اجرا شود. همچنین تقریباً از هر زبان برنامه نویسی موجود پشتیبانی می کند ، که به توسعه دهندگان آزادی انتخاب با توجه به ترجیحات خود را می دهد.

با Tsuru می توانید از فروشگاههای داده متنوع از جمله پایگاه داده های SQL یا NoSQL یا گزینه های جایگزین در حافظه مانند Memcached یا Redis استفاده کنید. شما فقط یکی از موارد برگزیده خود را انتخاب کرده و آن را به برنامه خود وصل می کنید. برای مدیریت برنامه ، می توانید از بین خط فرمان یا یک رابط وب انتخاب کرده و بعداً از طریق Git مستقر شوید. زیرساخت Tsuru از تمام جزئیات ریز و درشت مراقبت می کند.

استاکاتو

استاکاتو یک محصول چند زبانه PaaS مبتنی بر Cloud Foundry و Docker است که در بالای زیرساخت ابری شما اجرا می شود و به عنوان یک بستر راه اندازی برای برنامه های شما خدمت می کند. کاربران Stackato می گویند که این نرم افزار یک چارچوب نرم افزار چابک و قدرتمند را فراهم می کند که به بهبود بهره وری مدیران و توسعه دهندگان ابر کمک می کند. این دستگاه با استقرار ابری از شرکت های سازگار و مناسب است و انعطاف پذیری دسترسی مستقیم به VM را در زیرساخت های ابری با پیکربندی خودکار ارائه شده توسط PaaS با مشخصات کامل نشان می دهد. زیرساختهای ابر پشتیبانی شده شامل HP Cloud Services ، Citrix XenServer ، AWS ، OpenStack ، VMware ، بین دیگران است.

در Stackato ، هر برنامه دارای کانتینر لینوکس (LXC) خاص خود است ، که به اشتراک گذاری کارآمد و ایمن از منابع را تضمین می کند. طیف وسیعی از خدمات آن عبارتند از: هواپیمای کنترل هلیون ، که Stackato برای برقراری ارتباط با ابرهای زیرین و مدیریت چرخه عمر سرویس از آن استفاده می کند. Helion Service Manager ، مخزنی از خدمات اضافی در دسترس برنامه ها. Helion Cloud Foundry ، یک زمان اجرا الاستیک طراحی شده برای ساده کردن میزبانی برنامه ها و توسعه. Helion Code Engine ، یک سرویس تحویل مداوم با مخازن Git ، خصوصی یا عمومی و کنسول Helion Stackato ، یک رابط وب برای مدیریت کلیه ویژگی های Helion Cloud.

علی بابا

اگرچه در مورد سیستم عامل های ابر منبع باز و PaaS به سختی ذکر شده است علی بابا ابر تجارت رایانه با سرعت شهابتی رو به رشد بوده است ، زیرا 50 درصد از بازار ابر عمومی چین را فتح کرده و با وجدان آموخته است که چگونه می توان به بازارهای خارج از چین خدمات داد. به عنوان مثال ، آنها شروع به ارائه پشتیبانی صورتحساب به دلار آمریکا در 168 کشور جهان و طراحی خدمات ویژه برای بازارهای خارج از کشور می کنند..

خدمات بسترهای نرم افزاری ابری در ارائه خدمات Alibaba شامل بسیاری از ویژگی های رایگان ، از جمله خدمات کانتینر برای Docker و Kubernetes ، Container Registry ، Auto Scaling و DataWorks ، یک محیط امن برای توسعه داده های آفلاین است. خدمات آن به خوبی مستند شده است و با همه چیزهایی که ممکن است لازم داشته باشید برای شروع فوریت مهاجرت برنامه های خود به ابر ، مانند بسیاری از فیلم های آموزش ، همراه است. بعد از چند قدم ساده و بدون سرمایه گذاری یک دلار ، علی بابا از شما دعوت می کند که در هیچ زمان دیگری شروع به ساخت و ساز نکنید.

سرانجام…

خوشبختانه به اندازه کافی برای همه توسعه دهندگان ، فضای باز حاکم بر دنیای ابر است. چند سال پیش ، رقابت برای فن آوری های کانتینر (داکر ، کوبرنتس ، مزوس ، نامزد ، ECS ، برای نام بردن چند مورد) تهدید کرده است که بازار را به بخش های ضد آب تقسیم می کند و خطرات قابل توجهی را ایجاد می کند هر زمان که نیاز به انتخاب یک سکو داشتید. اما ، اگرچه امروزه سیستم عامل های بیشتری برای انتخاب وجود دارد ، تفاوت بین انتخاب منبع باز امروز فقط در جزئیات است: طرح های مختلف هزینه ، ابزارهای مختلف مدیریت ، رویکردهای مختلف برای امنیت. به عبارت دیگر ، اگر امروز یک سکوی ابری منبع باز را انتخاب کنید و راضی نیستید ، می توانید فردا به سراغ دیگری بروید و هزینه ها شما را نمی کشند.

با اطلاعاتی که ما در اینجا به شما دادیم ، امیدوارم بتوانید بستری را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما مناسب تر باشد و به شما امکان می دهد سردردهایی از قبیل ظرفیت سرور ، میان افزار ، چارچوب ها ، ماشین های مجازی ، فروشگاه های داده و غیره را فراموش نکنید. هنگامی که خود را از همه این موارد رهایی بخشید ، می توانید تمام منابع و تمام توجه خود را بر روی یک مورد که برای شما مهم است قرار دهید: نرم افزار kick-ass خود را در اسرع وقت به کاربران خود تحویل دهید و آنها را راضی نگه دارید. در حالی که از آن استفاده می کنید.

برچسب ها:

  • متن باز

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me