برخی از بهترین سیستم عامل های زمان اجرا برای میزبانی برنامه های سرور شما.

معماری بدون سرور به این معنی نیست که شما به سرور نیازی ندارید. در عوض ، برای مدیریت به سرور کمتری نیاز دارید. در یک برنامه سنتی ، شما کل اجرای منطق برنامه را روی سرور VM ، فیزیکی یا cloud مدیریت می کنید. با این حال ، روند در حال تغییر است.

با رفتن به معماری بدون سرور ، وظیفه اجرای کد برنامه را روی یک سکوی محاسباتی بدون سرور بارگذاری می کنید. این مزایای بسیاری داشت.

 • نیازی نیست که از زمان اجرای میزبانی نگران باشید (Node.js ، پایتون ، برو ، و غیره)
 • آنچه را که برنامه شما مصرف می کند (مقرون به صرفه) بپردازید
 • نگران تقاضای افزایش یافته برنامه (مقیاس پذیر) نباشید
 • بگذارید ارائه دهنده امنیت ، به روزرسانی های نرم افزار را مدیریت کند
 • ادغام آسان با سایر خدمات ارائه شده توسط ارائه دهنده
 • زمان سریع برای استقرار برنامه و تغییرات

این امر برای یک توسعه دهنده و صاحب مشاغل که در آن بر روی کد و متخصص خود در اجرای این برنامه تمرکز می کنید ، بسیار مناسب است. اگر تازه وارد سرور هستید ، ممکن است به این موضوع مراجعه کنید دوره مقدماتی.

بیایید موارد زیر را بررسی کنیم فاوا (توابع به عنوان یک سرویس) پلت فرم.

AWS لامبدا

AWS لامبدا اولین کسی است که بستری را ارائه می دهد که در آن کد و مدیریت خود را اداره می کنید (AWS) در پشت صحنه.

در ابتدا فقط Node.js را پشتیبانی می کرد ، اما امروز می توانید Python ، Go ، Java ، C # را اجرا کنید..

همانطور که تصویر را مشاهده می کنید ، باید کد برنامه خود را بارگذاری کنید و لامبدا از اجرای آن مراقبت خواهد کرد. شما می توانید آن را به صورت دستی انجام دهید یا آن را با استفاده از سرویس های AWS یا برنامه وب به صورت خودکار انجام دهید.

AWS Lambda می تواند در بسیاری از سناریوهای زمان واقعی مانند پردازش پرونده ، جریان ، اعتبارسنجی داده ها ، تبدیل داده ها ، رسیدگی به درخواست های API و غیره مفید باشد..

برخی از ویژگی ها:

 • ادغام یکپارچه با سایر محصولات AWS
 • توابع لامبدا بدون تابعیت
 • زیرساخت های بسیار در دسترس و تحمل گسل
 • ورود به سیستم و نظارت گسترده
 • مقیاس خودکار
 • و خیلی بیشتر…

خبر خوب اگر می خواهید بازی کنید ، AWS را پیشنهاد می کنید 1 میلیون درخواست و 400000 گیگابایت بر ثانیه محاسبه زمان بدون هیچ هزینه ای در زیر لایه آزاد.

ردیف رایگان برای سرگرمی یا پروژه کوچک کافی خواهد بود. اگر به یادگیری علاقه دارید ، می توانید این مورد را بررسی کنید دوره آنلاین دستی توسط Stephane Maarek.

و اگر نگران مقررات هستید ، AWS Lambda سازگار با HIPPA ، PCI ، ISO و SOC است.

Cloudflare کارگران

درست شنیدی.

Cloudflare فقط یک شرکت CDN و امنیتی نیست؛ آنها چیزهای بیشتری از آن ارائه می دهند.

اخیراً ، آنها معرفی کرده اند کارگران Cloudflare که به شما امکان می دهد JavaScript را در بیش از 150 مرکز داده خود در سراسر جهان اجرا کنید.

Cloudflare از موتور V8 JS استفاده می کند ، بنابراین در صورت نیاز جاوا اسکریپت خود را با سرعت بیشتری اجرا کنید سپس به کارگران امتحان کنید.

شما می توانید کارگران را با آنها ادغام کنید چارچوب بی سیم برای استقرار سریعتر می توانید آن را با حداقل 5 دلار در ماه شروع کنید.

آنها چند گرفتند اسکریپت ها (دستور العمل ها) برای اینکه بتوانید نگاهی بیندازید و با هم بازی کنید تا با آن آشنا شوید.

اکنون

من اسم را دوست دارم – اکنون.

حالا توسط زیت مناسب برای توسعه دهندگان است شما کد را ایجاد و فشار می دهید و بقیه توسط Now مدیریت می شوند. در مورد بهینه سازی هاست یا مدیریت پیکربندی نگران نباشید.

این برنامه از Node.js ، PHP ، Go ، React و موارد دیگر پشتیبانی می کند. مزیت صرفه جویی در زمان بزرگ این است که فقط تغییراتی را به جای کل مخزن برنامه ایجاد می کند. هنگامی که تغییرات کد را فشار می دهید ، استقرار در عرض چند ثانیه قابل مشاهده است. می توانید با رشد برنامه خود به صورت رایگان و در مقیاس شروع کنید.

توابع لاجورد

محاسبات رویداد محور که تعداد زیادی از زبانهای برنامه نویسی را پشتیبانی می کند.

 • جاوا اسکریپت
 • C #
 • F #
 • جاوا
 • پایتون
 • PHP
 • TypeScript
 • باش
 • PowerShell

توابع لاجورد از تقاضای زیرساخت ها توسط برنامه خود مراقبت کنید و در صورت لزوم از مقادیر بالا یا پایین استفاده کنید. لازم نیست نگران برنامه ریزی ظرفیت باشید.

می توانید یک عملکرد وب را از طریق یک برنامه وب ، HTTP API از یک برنامه تلفن همراه ، ذخیره سازی حباب ، جریان ، صفحه وب و موارد دیگر ایجاد کنید..

منبع: مایکروسافت

قیمت گذاری بر اساس کل زمان لازم برای اجرای کد شما است. هیچ هزینه مقدماتی وجود ندارد ، و لاجورد 1 میلیون اعدام به صورت رایگان هر ماه ارائه می دهد.

پیش بروید و از توابع Azure برای ساخت برنامه بدون سرور خود برای محصول SaaS ، API و غیره استفاده کنید.

Google Cloud

Google Cloud مجموعه ای از آن را ارائه می دهد راه حل های محاسباتی بدون سرور.

موتور برنامه – یک بستر کاملاً مدیریت شده برای برنامه های وب و موبایل. شما می توانید برنامه خود را که در PHP، Python، C #، Node.js، Ruby، Go و غیره ساخته شده است مستقر کنید و هزینه های خود را براساس تقاضا و میزان استفاده می کنید..

توابع ابر – یک بستر رویداد محور برای اجرای Node.js و برنامه Python در ابر. می توانید از توابع برای ساختن پس زمینه IoT ، پردازش API ، chatbots ، آنالیز احساسات ، پردازش جریان و موارد دیگر استفاده کنید.

موتورهای بیشتری وجود دارد – Storage، Firestore، BigQuery، Dataflow، Pub / Sub، ML. احتمالاً ، هر چیزی که برای ساختن یک معماری نرم افزار سرور بدون کار برای سرمایه گذاری لازم دارید.

توابع ابر IBM

توابع ابر IBM مبتنی بر Apache OpenWhisk برای توسعه برنامه کاربردی است که به سرعت در ماشه رویداد اجرا می شود.

چند آموزش عالی در مورد ساختن یک برنامه بدون سرور ، API ، پس زمینه موبایل ، فیلم قابل جستجو و غیره وجود دارد تا ایده ای در مورد نحوه عملکرد آن به شما ارائه دهد..

محاسبه عملکرد Alibaba

گزینه ای عالی برای چین و بازار بین المللی. اخیراً ، Alibaba از ارائه محاسبات بدون سرور خبر داد که به شما امکان می دهد بدون مدیریت سرورها و زیرساخت های اصلی ، کد را بارگذاری و اجرا کنید.

تصویری از پردازش پیام IoT در زمان واقعی جریان بدون سرور.

Alibaba در هر ماه 1 میلیون درخواست رایگان ارائه می دهد. خوب برای امتحان کردن.

مفهوم بدون سرور فقط FaaS (عملکرد به عنوان یک سرویس) بلکه موارد بسیار دیگری است. امیدوارم که پلت فرم فوق بدون نگرانی در مورد مدیریت و نگهداری سرور ، به شما کمک کند تا یک برنامه قوی بسازید. و از همه مهمتر ، در هزینه کمتر.

EdgeEngine

EdgeEngine توسط StackPath توابع بدون سرور نوشته شده در JS ، Perl ، Rust ، Go ، C ++ ، PHP و غیره را در نزدیکی لبه شبکه مخاطبان خود برای زمان پاسخ سریعتر قرار دهید. زمان تاخیر EdgeEngine کم است 50ms.

قیمت گذاری از 10 دلار در هر ماه شروع می شود که شامل 15 میلیون درخواست و اسکریپت نامحدود است. و بدون شک می توانید مقیاس را بالا ببرید.

اجرای توابع در شبکه لبه دارای مزایای بسیاری از جمله محتوای شخصی سازی کاربر ، بهبود عملکرد برنامه ، استقرار سریعتر و غیره.

نتیجه

رفتن بدون سرور راهی عالی برای صرفه جویی در هزینه هاست و مدیریت هزینه زیرساخت ها است. استفاده از میراث متحرک می تواند چالش برانگیز باشد. گرفتم. اما اگر در حال ساخت یک برنامه جدید مدرن هستید ، باید معمار خود را بدون سرور در نظر بگیرید. در اینجا برخی از منابع مفید برای یادگیری سرور وجود ندارد.

موفق باشید!

برچسب ها:

 • بدون سرور

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me