DevOps این روزها در دنیای مهندسان فناوری اطلاعات واژگان مرسوم است.

از ابتدا تا شرکت های چند ملیتی ، همه تمایل به سمت دارند. هوا DevOps است. و دلیل خوبی برای آن وجود دارد. روش DevOps تیم توسعه (Dev) توسعه و (Ops) در سازمان را نزدیک تر می کند ، که به تحویل سریعتر و کارآمد محصول کمک می کند.

DevOps چیست?

DevOps نه ابزاری است و نه فناوری. در عوض ، این یک ایدئولوژی است که در آن دو بخش اساسی یک تجارت – تیم توسعه نرم افزار و تیم عملیات فناوری اطلاعات از نزدیک همکاری می کنند و پیشرفت را به اشتراک می گذارند. DevOps تضمین می کند که ارتباط مناسب بین این دو تیم برقرار شده است ، که این امر باعث می شود تا سازمان بتواند محصول نهایی را در حداقل زمان و با حداقل مشکلات ارائه دهد.

چگونه DevOps به سازمانها کمک می کند?

  • کاهش زمان تحویل از مزایای مهم اجرای DevOps در یک سازمان است. در نهایت ، یک سازمان می خواهد نرم افزار را در کمترین زمان ممکن تحویل دهد. و از آنجا که DevOps از اصول Agile استفاده می کند ، تحویل سریع نرم افزار تضمین می شود.
  • همکاری مشارکتی در تیمها تأکید می شود. این به شناسایی مشکلات زود هنگام در چرخه توسعه نرم افزار کمک می کند. سپس تیم ها می توانند در بهینه سازی نرم افزار کار کنند.
  • همچنین پیچیدگی مشکلات با استفاده از روش DevOps کاهش می یابد. ایده این است که پیشرفت های افزایشی را در محصول ایجاد می کنیم و این باعث می شود که یک مشکل هیچگاه پیچیده تر نشود.
  • کراس اسلینگ نیز با DevOps گزینه ای مناسب است. به طور کلی مشخص می شود که کارکنانی که در این مدل کار می کنند خوشحال هستند زیرا می توانند خود را بهبود بخشند و مهارت های جدیدی را انتخاب کنند.

مزایای DevOps چند برابر است. به عنوان یک مدیر ، به عنوان یک توسعه دهنده یا به عنوان شخص عملیات ، ممکن است به فکر این باشید که دوباره خود را مجبور کنید و DevOps را یاد بگیرید ، با توجه به سناریوی فعلی.

مهارت های DevOps در صورت تقاضا هستند و منابع آنلاین زیر به شما کمک می کنند تا آن را به طور موثر یاد بگیرید.

مقدمه ای برای DevOps: تبدیل و بهبود عملیات

این یک است دوره مبتنی بر فیلم از Edureka که در آن می توانید ابزارهای DevOps و نحوه استفاده از آنها را بیاموزید.

آنها همچنین در صورت نیاز جریان های کاری DevOps را پوشش می دهند. علاوه بر این ، اگر کسی بخواهد حرفه ای را در مهندس DevOps دنبال کند ، این دوره شامل چه مراحلی است که شما باید بردارید.

قابل قبول برای مبتدی مطلق – دست در دست – DevOps

این یک است دوره ابزار گرا از Udemy. این جنبه های Ansible را با جزئیات پوشش می دهد ، که در واقع ابزاری اساسی برای DevOps است.

شما می توانید این دوره را طی کنید تا بفهمید ادغام پایان به پایان در زمینه DevOps چگونه کار می کند. تمرینات دستی در این دوره به شما کمک می کند تا دانش عملی این ابزار را بدست آورید.

شروع به کار با Google Kubernetes Engine

برای کسانی که علاقه مند به یادگیری GKE (Google Kubernetes Engine) هستند ، هیچ دوره بهتر از این ارائه شده توسط کورسرا.

تنها یک هفته طول می کشد تا این دوره و یک بار انجام شود. شما Dockers را می فهمید و چگونه می توانید از آنها برای مدیریت حداکثر ترافیک استفاده کنید.

کنترل نسخه با Git

یک مهندس DevOps باید مشخصات جریان اصلی DevOps را درک کند. گرفتن این دوره به یک فرد کمک می کند درک کاملی از کلیه مفاهیم مربوط به DevOps و سیستم کنترل نسخه Git داشته باشد.

از آنجا که گفته می شود گیت جزء اصلی در میان اصطلاحات DevOps است ، در طولانی مدت به شما کمک می کند.

DevOps برای توسعه دهندگان: چگونه شروع کنیم

این یک دوره مقدماتی ارائه شده توسط Edureka است که به توسعه دهندگان شاغل در هر حوزه کمک می کند تا ویژگی های DevOps را درک کنند.

همچنین می توانید بدانید که چرا شرکتهای فناوری به سمت DevOps سوق می یابند. علاوه بر این ، شما می توانید با کمک این دوره ، خطوط لوله CI / CD را خوب نگه دارید.

Learn DevOps: اتوماسیون زیرساخت با Terraform

اگر دامنه شما اتوماسیون است ، این دوره DevOps یک ضروری است شما می توانید درک کاملی از استفاده از terraform بدست آورید که به نوبه خود به شما در دستیابی به نتیجه کمک می کند.

بهترین چیز در مورد این دوره این است که نمونه کد نوشته شده وجود دارد که می توانید ضمن استفاده از همین موارد در سازمان خود به آنها مراجعه کنید.

Learn DevOps: The Complete Kubernetes Course

این یکی دیگر است دوره برای یادگیری کوبرتز ، اما این یکی از Udemy است. توضیحات مربوط به هر موضوع مفصل است و شما می توانید با توجه به راحتی خود سرعت این دوره را تنظیم کنید.

این دوره همچنین شامل برخی از تکالیف است که می توانید بعد از روشن بودن مفاهیم ، آنها را انجام دهید.

برنامه حرفه ای مایکروسافت در DevOps

کل این برنامه به 8 دوره دیگر تقسیم می شود که می توانید یک به یک بگذرانید. در ادامه هر فصل ، با مهارت های DevOps کاملاً آشنا می شوید. سخنرانی در این دوره آسان برای دنبال کردن است زیرا آنها به بخش های مختلفی تقسیم می شوند.

پس از اتمام دوره ، می توانید در پایان از صدور گواهینامه بهره مند شوید ، که می تواند فرصت های شما را در زمینه DevOps تقویت کند.

دوره بنیاد رایگان DevOps

این دوره مبانی و اصول روش DevOps را با روشی کارآمد به شما می آموزد. این نمونه های واقعی را که سازمان ها از ده سال گذشته دنبال می کنند ، آورده است.

اگر به تازگی یادگیری DevOps را شروع کرده اید و به دنبال دوره ای هستید که بتواند شما را طی کند ، این یک شروع بسیار خوب است.

معماری با تخصص Google Cloud Platform

برای کسانی که می خواهند عملکرد Google Cloud را در سیستمهای خود پیاده سازی کنند, این دوره یک ضروری است اگر یک مهندس فناوری اطلاعات هستید که از قبل تجربه DevOps را تجربه کرده اید ، این دوره به شما کمک می کند تا درک کنید که چگونه عملکرد Google Cloud می تواند با ویژگی موجود سیستم شما ادغام شود.

این دوره که توسط Coursera ارائه شده است برای معماران Cloud Solutions و مهندسان DevOps ایده آل است.

نتیجه

یادگیری DevOps یک هدف صرف نیست. DevOps روشی است که فرد باید هر روز در محل کار تمرین کند تا در این امر بهتر شود. از این رو ، هنگامی که DevOps را با استفاده از منابع فوق یاد گرفتید ، زمان شروع کار بر روی آن است.

ایده این است که خود و شغل خود را بهبود ببخشید و هر بار بهترین نرم افزار را ارائه دهید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me