بیا با آن روبرو شویم. انواع ابزارهای نظارتی وجود دارد ، اما خرابی ها و خطاها منبع مهمی برای نگرانی های تجاری است.

آیا پاسخ مانیتورینگ مصنوعی می تواند باشد?

نظارت بخشی بسیار مهم و مورد نیاز هر تجارت مدرن دیجیتال است.

شما نمی توانید به کشف تصادفی اشکالات متکی باشید یا صبر کنید تا مشتری ناامید تماس برقرار کند ، زیرا هزینه تجارت بسیار زیاد است.

ای کاش می توانم جزئیات را عمومی کنم (اما تعهدات قراردادی مرا الزام می کند) ، اما من از نزدیک دیده ام که یک تجارت موقعیت بازار را از شماره 2 تا 20 یا به همین ترتیب از دست می دهد ، فقط به این دلیل است که شکایات مشتری مرتب می شود. و این یک تجارت B2B بود ، توجه داشته باشید. اگر فکر می کنید یک تیم خدمات مشتری خوب (یا تیم “موفقیت مشتری” ، هر آنچه را که می خواهید با آن تماس بگیرید) می تواند آنها را نجات دهد ، اشتباه می کنید – اشتباهات غیر منتظره ای در سیستم بسیار ساده بود که به طور تصادفی ظاهر می شدند. حتی بعد از برطرف شدن اصلاحات.

چرا نظارت کافی نیست?

جواب چنین مشکلی در تجارت است – نظارت! بله ، همه این را می دانند و شما ، به عنوان یک مشاغل ، احتمالاً چند سیستم نظارتی در آن دارید.

اما چالش برنامه های کاربردی در دنیای واقعی این است که pings و uptimes API حتی سطح برنامه را کم نمی کنند. برنامه های مدرن بر مبنای معاملات ، قیف ها ، ورود به سیستم و چندین سرویس شخص ثالث ساخته شده اند و همه این موارد به جای اینکه در انزوا کاملاً کامل کار کنند ، نیاز به همکاری دارند..

با سیستم های سنتی نظارت ، در حالی که شما ممکن است این اطمینان را داشته باشید که سرور ایمیل شما در حال کار است و سرور پرداخت شما در حال کار است ، اما چگونه می دانید آیا سرور پرداخت می تواند ایمیل های معاملاتی را از طریق سرور ایمیل ارسال کند?

سلام بر نظارت مصنوعی.

اگر سعی کرده اید به سرزمین وعده داده شده گریزان بپردازید و پیش از آنکه مشتری خود را با مشکلاتی روبرو کنید ، نظارت مورد نیاز همان چیزی است که شما نیاز دارید. علیرغم نام صدا باطنی (و این واقعیت که رمزگذاری کردن خود دشوار است) ، Synthetic Monitoring ایده ای ساده برای توضیح است.

این شامل شبیه سازی کاربران برنامه به صورت اسکریپت ها است ، که بعداً به برخی از صفحه های از پیش تعریف شده جریان می یابند تا تأیید کنند که همه چیز مطابق آنچه در آن است کار می کند. لطفاً توجه داشته باشید که برای درخواست شما ، هیچ تفاوت واقعی وجود ندارد – درخواست ها به شکلی کار می کنند که گویا از یک کاربر واقعی تهیه شده اند ، و شامل فشار دادن دکمه ها و پر کردن فرم ها در صفحات دقیقاً به شکلی که یک کاربر انجام می دهد.

داشتن مجموعه ای از چنین تست هایی که بطور مرتب تنظیم و اجرا می شود به شما امکان می دهد در همه زمان ها به سوالات مهم زیر پاسخ دهید:

  • سیستم نصب شده است?
  • آیا همه زیر سیستم های مهم به وجود آمده اند?
  • آیا مشتریان قادر به ورود به سیستم هستند?
  • آیا مشتریان می توانند آنچه را که انتظار داشتند و در جای مناسب قرار بگیرد ، پیدا کنند?
  • آیا تغییر کد اخیر بخشی از تجربه مشتری را خراب کرده است?
  • آیا مشتریان توانایی فیلتر کردن نتایج ، بارگیری گزارش ها و غیره را دارند.?
  • آیا مشتریان قادر به پرداخت هستند?
  • آیا مشتریان از داخل برنامه قادر به دستیابی به تیم پشتیبانی هستند?

لیست شما می تواند متفاوت باشد ، اما پس از تنظیم Synthetic Monitoring ، می توانید همیشه اطمینان 100٪ به سیستم خود داشته باشید. نظارت بر مصنوعی دشوار است ، اما هنگامی که آن را تنظیم و اجرا کردید ، شروع به تعجب خواهید کرد که چگونه بدون آن موفق شده اید!

برخی از بهترین ابزارهای مانیتورینگ مصنوعی موجود هستند?

بنابراین ، اکنون که آماده استفاده از برنامه خود را واقعی ، واقعی (یا “مصنوعی” هستید) ، در اینجا برخی از بهترین ابزارهایی که می توانید مستقر کرده و از همان لحظه بهره مند شوید..

تا کنون

تا کنون یک سرویس مانیتورینگ مصنوعی زیبا و غنی از ویژگی است که ارزش بررسی دارد. برخی از ویژگیهایی که از جلو به جلو تأثیر می گذارد عکسهای فاقد خرابی است (ببینید دقیقاً چه مواردی در مرورگر خراب شده است) ، پرتاب پهنای باند (ببینید چگونه وب سایت / برنامه شما در شرایط ضعیف شبکه رفتار می کند) و موارد دیگر.

امثال مایکروسافت و Vimeo از روند صعودی استفاده می کنند ، بنابراین شما در شرکت خوبی هستید!

چکیده

چک با ادعا می کند که یک حالت از راه حل نظارت و آزمایش هنر است که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است ، به خصوص در جامعه جاوا اسکریپت با مشتریانی مانند Vercel و Humio. می توانید جریان معاملات سایت را در یک مرورگر واقعی نظارت کنید و همچنین نقاط پایانی API خود را بررسی کنید. داشبورد منفرد هر آنچه را که باید در مورد صحت و عملکرد برنامه خود در هر زمان بدانید به شما نشان می دهد.

آنچه من واقعاً دوست دارم اینست که چگونه Checkly راه اندازی بسیار آسان و سهولت استفاده را با ابزارهای قدرتمند در اختیار شما قرار می دهد. به طور دقیق از چهارچوب Puppeteer Chrome برای شبیه سازی دقیق تعامل با یک مرورگر Chrome استفاده می کند. برای ایجاد چک ، می توانید به کد شیرجه بزنید یا از آن استفاده کنید ضبط توله سگ, برنامه افزودنی با منبع آزاد Chrome توسط Checkly با تقریباً 7000 ستاره در Github.

Checkly API قدرتمند REST را ارائه می دهد که به شما اجازه می دهد مثلاً Terraform را کنترل کنید و کنترل کنید. همچنین به شما امکان می دهد هشدارهای ریز دانه ای را برای Opsgenie ، Pagerduty یا Slack تنظیم کنید. در کل ، یک راه حل عالی برای تیم های مدرن DevOps جالب ترین است.

قیمت گذاری از 7 دلار در هر ماه شروع می شود ، که شامل یک بازه چک 1 دقیقه ای از مکان های مرکز داده جهانی است.

پویا

وقتی صحبت از نظارت بر برنامه ها می شود ، داینراس نیازی به معرفی ندارد.

به همین دلیل است نظارت مصنوعی خدمات بسیار توصیه می شود. این یک ابزار عالی با استقرار خودکار و کشف خودکار است که برای سیستم های توزیع شده در مقیاس بزرگ ساخته شده است ، و داشبورد و آنالیز آن از طریق هوش مصنوعی ساخته شده است ، به شما کمک می کند تا سر و صداهای خود را کاهش دهید.

پینگدوم

وقتی صحبت از تجارت متوسط ​​می شود ، نیازهای آن بسیار ساده و سرراست است. معمولاً فقط یک برنامه و چند نقطه پایانی برای نظارت وجود دارد ، و فقط تعداد معدودی از تجربیات مشتری وجود دارد که بسیار مهم هستند.

در مورد این موارد استفاده ، بیشترین پیشنهادات برتر ، یک overkill وجود دارد ، که باعث می شود Pingdom محبوب ترین مورد نظر من برای نظارت عمومی و نظارت مصنوعی به طور یکسان.

همانطور که مشاهده می کنید ، ایجاد یک تست نظارت مصنوعی در Pingdom بسیار ساده است ، و مطمئناً از تجربه متمرکز و متمرکز لذت خواهید برد. اگر هنوز نظارت خود را آغاز نکرده اید ، توصیه می کنم کل پشته ارائه شده توسط Pingdom را امتحان کنید – مطمئناً خوشحال خواهید شد!

Uptime.com

وقت تمام وقت یک نرم افزار نظارت بر وب سازمانی است که شامل نظارت مصنوعی است.

ویرایشگر داخلی داخلی اختصاصی آنها ، مجهز به پیشنهادات میدانی ، یک روش بدون کد برای بررسی تراکنش ها ایجاد می کند. ویرایشگر شامل ویژگی AutoComplete است که عناصر مشخص را بدون نیاز به شکار برای آنها مشخص می کند.

بررسی معاملههای Uptime روشی سریع و ساده برای بدست آوردن اطلاعات مهم درمورد آنچه در سایت شما کار نمی کند و به همین دلیل است. من به شدت توصیه می کنم آن را امتحان کنید.

آپیکا

آپیکا یک مانیتور جامد مصنوعی ارائه شده توسط یک شرکت معتبر است. سرویس مانیتورینگ مصنوعی آنها شامل نظارت به موقع ، نظارت بر رقبا ، مانیتور جهانی (شبیه سازی کاربران از هر جغرافیایی) و موارد دیگر.

یکی از مهمترین مزیت های اپکا ، استقرار از پیش فرض برای مشاغل حساس به حریم خصوصی یا تحت الزامات نظارتی است..

Site24x7

درست مانند Pingdom ، Site24x7 به عنوان یک سرویس پینگ ساده برای نظارت بر بروزرسانی برنامه شناخته شده است ، اما من خوشحال شدم که آن را دیدم نظارت مصنوعی پیشنهادات.

این سرویس با موارد آزمایش سلنیوم سازگار است ، بنابراین اگر قبلاً از سلنیوم برای آزمایش مرورگر استفاده کرده اید ، این یک مزیت است..

من از سیستم اعلان آنها تحت تأثیر قرار گرفتم که همراه با وب های قابل برنامه ریزی به همراه سازگاری افزونه و بازی با Microsoft Teams ، Slack ، Stride ، HipChat ، Zapier و غیره وجود دارد..

AppDynamics

اکنون AppDynamics متعلق به Cisco است ، یک سرویس محبوب در وب سایت و سرویس های نظارت بر API با زیر مجموعه مهم نظارت مصنوعی مبتنی بر مرورگر خدمات.

در حالی که ارائه استاندارد است ، دو ویژگی وجود دارد که برای من برجسته است.

اولین مورد ، آزمایش مجدد خطا است – به محض مقابله با خطا ، AppDyanmics آن را دوباره آزمایش می کند تا مطمئن شود که این یک منفی کاذب نیست. فقط در این صورت اعلانی برای شما ارسال می شود.

دوم ، عوامل مصنوعی خصوصی هستند که به شما امکان می دهند برای پوشش موارد لبه یا فقط مشکلات تاخیر در کنار هم ، عوامل مصنوعی سفارشی را در زیرساخت های خود مستقر کنید. قطعاً ارزش بررسی دارد!

Catchpoint

Catchpoint یک سرویس مانیتورینگ مصنوعی بسیار جامع و با بیش از 700 مکان آزمایش جهانی است (بیشتر از مواردی که هنگام تحقیق برای این مقاله با آن روبرو شدم).

سعی می شود با بررسی بیش از 20 نوع نظارت و کشف علت واقعی عدم موفقیت ، کل طیف نظارت را تحت پوشش قرار دهد.

به عنوان مثال ، به دلیل عدم پاسخ از طرف سرور FTP یا ISP مشتری یا ISP شغل شما آپلود پرونده خراب است؟ از هر نوع پروتکل محبوب ، انواع مرورگر ، قابلیت اتصال آخرین مایل و غیره ، Catchpoint برای ارائه تصویر واقعی و کامل از راه خود خارج می شود..

یادگار جدید

آخرین مورد در این لیست است یادگار جدید, که یکی دیگر از خدمات مناسب برای نظارت بر مصنوعی است.

این همه ویژگی هایی را که انتظار دارید در یک سرویس پایش مصنوعی قادر باشد ، اگرچه فقط با 18 موقعیت جهانی در نوشتن است. بنابراین اگر در دسترس بودن جهانی نگرانی شماره یک شماست ، این ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد.

اگر قبلاً از سایر محصولات New Relic استفاده می کنید ، ترکیب کاملاً مطلوبی را تشکیل می دهد بینش.

نتیجه

همتای مانیتورینگ Synthetic Monitoring Real Monitor است که شامل ثبت زنده خطاها و تماشای آنها مانند شاهین است. درست مانند سابق ، Real Monitoring از جایگاه اساسی خود برخوردار است – شبیه سازی ها هرگز نمی توانند به طور کامل به هرج و مرج یک سیستم زنده و بارگذاری شده دست یابند.

به خصوص هنگامی که می توان از نقاط ایده آل برای بهینه سازی استفاده کرد ، Real Monitoring تنها شرط شماست. با این حال ، همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، Real Monitoring با مشتری جلب توجه می کند و روشی واکنشی برای رفع خطاها است (که به نظر من ، هنوز مایل از پیش فرض عملی شده توسط مشاغل – نادیده گرفتن خطاها) است..

برچسب ها:

  • نظارت بر

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me