برای گرفتن تصویری از RUM (نظارت واقعی کاربر) ، تصور کنید وب سایت شما یک مزرعه مورچه است و کاربران شما مورچه ها هستند. RUM دیوارهای مزرعه شما را پاک می کند و به شما امکان می دهد دقیقاً ببینید کاربران از کجا آمده اند ، چه کاری انجام می دهند ، چه مشکلی دارند و مدت زمان تعامل آنها با سایت شما چقدر طول می کشد.

به طور خلاصه ، RUM به شما ایده می دهد که سایت شما چه نوع تجربه کاربری را ارائه می دهد.

این یک روش آزمایش مبتنی بر تعامل کاربر واقعی است. RUM کاربران واقعی را رصد می کند و داده های عملکرد را برای شکل دادن به معیارهای کلیدی مانند مسیرهای معامله ، پاسخگویی و … ضبط می کند بار بار صفحه. ابزارهای آزمایش ، تجربه کاربران را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می کنند ، و تعامل آنها با یک وب سایت یا برنامه را مشاهده می کنند.

چرا RUM مهم است?

بیایید دوباره مزرعه مورچه ها را در نظر بگیریم: شما از تماشای مورچه ها لذت می برید ، بنابراین تمام تلاش خود را می کنید تا آنها را راحت کنید. بازدید کنندگان سایت شما نیز باید در طول اقامت راحت باشند. اما بر خلاف مورچه ها در مزرعه ، اگر اوقات خوبی را نداشته باشید می توانند به راحتی از بین بروند. بنابراین این مهم است که شما بدانید که چه احساسی دارند تا بتوانند در صفحات شما برای هرچه بیشتر امکان مرور را داشته باشند.

RUM برخلاف تکنیک های مانیتورینگ مصنوعی ، که از ابزارهای خودکار یا روبات ها استفاده می کنند ، از عملکردهای واقعی با کاربران شما در تعامل با سایت شما می شود ، داده های مربوط به کاربران واقعی را می دهد و بر اساس آن اقدامات نتیجه می گیرد. هر دو روش دیدگاه های متفاوتی از رفتار وب سایت شما ارائه می دهند ، بنابراین برای درک بهتر موضوعات تأثیرگذار بر تجربه کاربر ، ابزارها و تکنیک های ایده آل باید نمایش واقعی کاربر و نظارت مصنوعی را برای نمایش کامل تصویر ترکیب کنند..

تا کنون

برای پیاده سازی Uptrends RUM, شما فقط باید یک قطعه کد را در صفحات وب خود کپی و جایگذاری کنید. پس از انجام این کار ، اسکریپت Uptrends شروع به جمع آوری داده های مربوط به تجربیات کاربران می کند. این داده ها یک سری داشبورد RUM را تغذیه می کند که می توانید بلافاصله به آنها دسترسی پیدا کنید تا معیارهای کلیدی مانند استفاده از صفحه ، عملکرد در هر کشور ، استفاده از مرورگر و موارد دیگر را بررسی کنید..

راه حل مانیتورینگ Uptrends داده های واقعی کاربران را با نتایج تست های مانیتورینگ مصنوعی انجام شده توسط نرم افزار آنها ترکیب می کند. نظارت مصنوعی Uptrends از فواصل مشخص شده ، انجام تعامل و جمع آوری داده های نتایج ، از یکی از 209 مکان در سراسر جهان به سایت شما متصل می شود. نتایج ترکیبی ، تصویری کاملی از سلامت و عملکرد کلی وب سایت شما ارائه می دهد.

می توانید نحوه عملکرد سایت شما از منظر کاربران را مشاهده کنید ، و از پروفایل این کاربران از ابزارهای آنالیز وب مانند Google Analytics اطلاعاتی کسب کنید. داده ها در داشبورد شما در عرض چند دقیقه قابل مشاهده می شوند ، به شما امکان می دهد با جمع آوری داده ها از تمام نمای صفحه ، تصویر کامل را مشاهده کنید.

بومرنگ

به عنوان یک کتابخانه جاوا اسکریپت اجرا شد, بومرنگ RUM زمان بارگذاری صفحه ، معیارهای عملکرد و ویژگی های کلی تجربه مرور کاربران را اندازه گیری می کند. برای راه اندازی ابزار ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که شامل کتابخانه در صفحات خود و تماس با یک روش اولیه است. پس از نصب كتابخانه ، داده های RUM برای تجزیه و تحلیل بیشتر به سرور شما جریان می یابند.

برای جلوگیری از “اثر ناظر” (بر نتایج آزمایش فقط با مشاهده آن اثر می گذارد) ، هدف از بومرنگ اجرای بدون اضافه کردن بار بار به صفحات است. اسکریپت های آن به صورت غیر همزمان می توانند بارگیری شوند ، بنابراین حتی اگر boomerang.js در دسترس نباشد ، اسکریپت ها بارگذاری صفحه را به تاخیر نمی اندازند.

بومرنگ منبع باز است ، بنابراین هزینه ای برای پرداخت آن وجود ندارد. شما فقط آن را از مخزن GitHub آن بارگیری می کنید ، آن را طبق دستورالعمل های دقیق نصب کرده و نظارت بر کاربران خود را شروع می کنید. از شما پیشنهاد می شود در توسعه Boomerang ، افزودن افزونه ها و تطبیق آن با نیازهای مختلف ، مشارکت کنید. این معماری دارای افزونه های گسترده است و قادر به همکاری با وب سایت های سنتی ، کلاسیک و وب سایت های مدرن از جمله برنامه های تک صفحه ای است.

Catchpoint

یک راه حل ایده آل برای مانیتورینگ نباید هیچ نقطه کور را بدون توجه باقی بگذارد.

این دقیقاً همان چیزی است Catchpoint راه حل نظارت بر کاربر نهایی قول انجام این کار را داده است. وقتی محیطهای ناهمگن مانند ابر ، موبایل و IoT مخلوط می شوید ، نقاط شکست شروع به تکثیر می کنند. در همین حال ، کاربران نهایی انتظار بارگذاری سریع صفحه در بین دستگاههای همیشه موجود را دارند و برای بهبود تجربیات آنها و حل سریع فوری مشکلات ، شما نیاز به دید کاملی از دید کاربران دارید..

این کار فقط بیش از جمع آوری داده ها انجام می شود و آن را در داشبورد نشان می دهد. این سیستم یک سیستم هشدار را تنظیم می کند که هنگام کاهش عملکرد از سطح مورد انتظار ، هشدارهای متنی را ارسال می کند. داشبورد آن دارای الگوریتم است ، به این معنی که آنها نشان می دهند که مشکلی در کجا پدید آمده است. آنها همچنین داده های تاریخی و غیرقانونی را نشان می دهند ، بنابراین شما جزئیات مهم را از دست نخواهید داد.

وقتی در یک برنامه تغییر می دهید ، این تغییرات همیشه منجر به زمان پاسخ بهتر یا قابلیت اطمینان بیشتر نمی شوند. مانیتورینگ Catchpoint به شما کمک می کند هنگام انجام تست های آزمایشی نسخه جدید ، با مشاهده جزئیات سطح درخواست برای صفحات بازدید شده توسط کاربران واقعی ، الگوبرداری و عملکرد خود را انجام دهید..

ریگان

کاربران زمان خود را بیش از هر زمان دیگری ارزیابی می کنند: 40٪ از آنها پس از 3 ثانیه انتظار برای بارگذاری یک صفحه ، وب سایت را رها می کنند. بنابراین شما باید تجربه ای سریع را به آنها نشان دهید ، تنگناهای عملکردی که با آن روبرو می شوید را کشف و حل کنید. برای انجام آن, ریگان داده های عملی را از جلسات کاربر واقعی ارائه می دهد ، به شما امکان می دهد تشخیص دهید که چرا آنها می توانند از تجربیات ضعیف برخوردار باشند.

این می تواند به شما در بهبود تجربیات کاربران ، تبدیل فروش بیشتر و افزایش عملکرد جلویی شما کمک کند.

Raygun به شما اجازه می دهد تا به وضوح ببینید افرادی که از برنامه شما استفاده می کنند و با چه مشکلات خاصی روبرو هستند. به شما امکان می دهد جلسه هر کاربر را مشاهده کنید ، مناطق مشکل دار و راه حل های احتمالی آنها را مشخص کنید. این ابزار همچنین به طور خودکار مسائل مربوط به عملکرد جلویی را تشخیص می دهد که می تواند باعث بار ناامید کننده بار شود. با برداشتن مسیری که کاربران برای پیمایش در سایت شما طی کردند ، می توانید تجزیه و تحلیل کنید که در آنجا با چه خطایی روبرو شده اند ، جایی که صفحات بارگیری زیادی انجام شده است ، یا جایی که آنها جلسه را به راحتی ترک کرده اند.

پینگدوم

پینگدوم پلت فرم یکپارچه و جامع ، RUM ، از نظارت بر فعالیتهای کاربران مراقبت می کند تا حدس زده و شروع به تصمیم گیری بر اساس داده های بازدید کننده واقعی کند. برای شروع نظارت بر روی Pingdom ، فقط کافی است یک قطعه کوچک JavaScript را به صفحات خود اضافه کنید ، که به سختی می تواند کارایی ریز را اضافه کند.

شما فوراً مشاهده خواهید کرد که چگونه داده بازدید کننده شما با سیستم عامل ها ، کشورها و مرورگرها ارتباط دارد ، مهم نیست که فقط یک دوجین یا بیشتر از یک میلیون نفر باشند.

می توانید URL را از جایی که می خواهید Pingdom را جمع آوری داده ها و پارامترهای رضایت مورد انتظار را وارد کنید. گزینه های جامع تجسم به شما می آموزد که چگونه تغییرات در عملکرد می تواند بر تجربه بازدید کنندگان شما تأثیر بگذارد. به این ترتیب ، شما قادر خواهید بود به موقع اقدام کنید ، قبل از اینکه کسب و کارتان تحت تأثیر قرار بگیرد.

این که آیا سایت شما یک یا هزار صفحه دارد ، با Pingdom RUM ، می توانید نحوه بازدیدکنندگان خود را از هر یک از آنها تجربه کنید. ویژگی گروه بندی صفحه RUM داده های جمع آوری شده را نشان می دهد که ارقام عملکرد صفحات مشابه را نشان می دهد.

برنامه های قیمت گذاری در حدود 42 دلار در هر ماه برای ویژگی های استاندارد و مقیاس حداکثر 228 دلار در هر ماه برای مجموعه ای از توابع حرفه ای شروع می شوند. این هزینه نه تنها RUM بلکه شامل سرور ، هشدار ، و نظارت بر معاملات از جمله دیگر موارد خوب است.

Rapidspike

یک اسکریپت سبک وزن و سفارشی RUM همه مواردی است که شما باید تنظیم کنید نظارت بر RUM Rapidspike. این اسکریپت از طریق اتصال امن ارائه می شود ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد ایجاد آسیب پذیری نیست. پس از نصب ، مانیتور RUM شروع به جمع آوری حجم ترافیک و سرعت بار صفحه از بازدید کنندگان خود می کند ، و موقعیت مکانی جغرافیایی ، مرورگر و دستگاه مورد استفاده را مشخص می کند..

با ضبط کردن داده های زنده از کاربران واقعی ، می توانید مسائل مربوط به عملکرد را در زمان واقعی شناسایی کرده و پتانسیل سایت خود را بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی یا فناوری کاربر بهینه کنید.

مجموعه ای از نمودارها و جداول به شما امکان می دهد معیارهای ترافیک حیاتی را نشان دهید که ارقام عملکرد دقیقی را نشان می دهد. این ارقام نشان می دهد زمان بارگیری کاربر در زمان بارگیری در شبکه ، سرور و مرورگر شکسته شده است و به شما اطلاع می دهد که برای حل مشکلات تاخیر و رفع تنگناها باید از کجا باید استفاده کنید. نتایج به ازای هر صفحه برای کمک به انجام تجزیه و تحلیل عمیق هر یک از صفحات موجود در سایت شما ، خاص است.

کشسان

اگر در حال حاضر معیارهای سیستم در Elasticsearch را مسکن کرده اید ، می توانید آن را به معیارهای برنامه با آن گسترش دهید کشسان ابزار APM با منبع باز (نظارت بر عملکرد برنامه).

APM دامنه وسیع تری نسبت به RUM دارد زیرا هدف آن از طریق شناسایی تنگناها ، در دسترس بودن برنامه و کاهش زمان خرابی است. UI اختصاصی الاستیک به شما امکان می دهد این کار را به راحتی انجام دهید و در حل تغییرات مشکل ساز در سطح کد متمرکز شوید. در نتیجه ، علاوه بر بهبود عملکرد برنامه و تجربه کاربران خود ، کد منبع پیشرفته و کارآمد تری دریافت می کنید و چرخه کاهش تولید-آزمایش-استقرار کاهش می یابد.

با استفاده از ردیابی توزیع شده ، الاستیک به شما امکان می دهد تا معاملات را به هم متصل کنید تا درک کنید چگونه خدمات شما به طور کامل در تعامل است. این امکان را به شما می دهد تا تماسهای خدماتی را در سراسر آنها مشاهده کنید ، مشکلات تأخیر را تشخیص داده و مؤلفه های مورد نیاز برای بهینه سازی را شناسایی کنید. معیارهای عملکردی که با ابزار APM Elastic جمع آوری می کنید به منظور تجسم آنها از طریق داشبورد از پیش تنظیم شده Kibana به Elasticsearch ارسال می شوند..

الاستیک با استفاده از ویژگی های یادگیری ماشین برای تشخیص زمان پاسخ غیر عادی به روشی فعالانه. هشدارهای ارسال شده از طریق ایمیل یا Slack شما را در مورد نحوه عملکرد کد شما به روز می کند ، بدون اینکه نیازی به خیره شدن به داشبورد باشد. برای شروع استفاده از Elastic APM ، باید در Elastic Cloud ثبت نام کنید و یک سرور APM را دنبال کنید تا چند مرحله آسان انجام شود. برنامه های قیمت گذاری به شما امکان می دهد فقط منابع مورد نیاز خود را بپردازید و آنها را به روشی که می خواهید مستقر کنید.

SpeedCurve

SpeedCurve ابعاد مقایسه زیادی به داده هایی که در مورد کاربران شما جمع آوری می کند ، اضافه می کند. به عنوان مثال ، به شما امکان می دهد هنگام ارائه محتوا ببینید کدام یک از رقبای شما سریعتر از شما هستند و داده های مصنوعی را با RUM مقایسه می کنند تا تصویر کاملی را به شما نشان دهد. با همبستگی عملکرد وب با تجربه کاربر ، نمودارهای نامزدی درکی از تاثیر کاهش سرعت صفحه در نرخ جستجوی سایت شما.

ابزار آسان برای تنظیم است و تجسمات خوبی را ایجاد می کند ، مانند فیلم های جانبی و فیلم های جانبی که می توانید برای اثبات امتیاز خود به هم تیمی های خود استفاده کنید. می توانید معیارهای مورد نظر خود را از جمله نرخ تبدیل و اندازه سبد خرید و نتایج آزمون A / B ردیابی کنید. برای نمایش نمای دقیق از زمان بارگیری صفحه ، SpeedCurve به شما امکان می دهد سرعت ارائه عناصر صفحه جداگانه را اندازه گیری کنید ، به شما این امکان را می دهد که دقیقاً چه موقع مهمترین محتوای را ارائه دهید.

با همکاری Google Lighthouse و PageSpeed ​​Insights ، SpeedCurve لیستی از قوانین عملکردی را که می توانید برای بهبود تجربه کاربران خود انتخاب کنید ، ارائه می دهد. شما می توانید از API SpeedCurve Deploy به عنوان بخشی از روند ادغام مداوم خود استفاده کرده و تأثیر تغییرات کد بین استقرارهای پی در پی را بطور خودکار ردیابی کنید..

Sematext

Sematext داده های RUM به شما امکان مشاهده منابع آبشار کامل را نشان می دهد و دارایی که باعث کند شدن صفحات شما می شود را نشان می دهد. برای هر رویداد بارگیری صفحه ، می توانید مدت زمان صرف شده را مشاهده کنید ، تفاوت در هزینه خود را در قسمت انتهایی و چه مقدار در انتهای جلو.

همه منابع از جمله تصاویر ، قلم ها ، پرونده های JavaScript و شیوه نامه نمایش داده می شوند. می توانید بر اساس URL ، نوع مرورگر ، مکان جغرافیایی ، سیستم عامل و موارد دیگر پایین بیاورید.

برنامه های یک صفحه توسط Sematext RUM ، بدون در نظر گرفتن چارچوب مورد استفاده پشتیبانی می شوند: React، Ember.js، Angular، Vue.js و غیره. شما می توانید نظارت بر برنامه وب را برای همه درخواست ها و منابع HTTP اخراج شده ، شناسایی تنگناهای عملکرد برای اطمینان از بالاترین کاربر رضایت.

Sematext امتیاز Apdex شما را کنترل می کند ، این شاخص استاندارد که عملکرد برنامه و رضایت کاربر را اندازه گیری می کند. با تعیین زمان آستانه برای پاسخگویی به بارگذاری صفحه ، درخواست های HTTP و معاملات درون صفحه ای ، می توانید نمره Apdex برنامه یا وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید تاثیر آن را تحت تأثیر قرار دهید. می توانید صفحات را با کمترین یا بالاترین نمره رضایت خاطر مرتب کنید ، تا ببینید که چرا آنها عملکرد بسیار خوب یا بدی دارند.

می توانید آن را با رایگان شروع کنید. اگر می خواهید حجم بیشتری داشته باشید و به ویژگی های پریمیوم مانند هشدار ایمیل ، تشخیص ناهنجاری ، نمایش داده های ذخیره شده نامحدود و غیره نظارت کنید ، باید برنامه های Standard یا Pro را انتخاب کنید ، که به ترتیب 19 دلار و 89 دلار در ماه هزینه دارند..

نتیجه

تفاوت بین مزارع مورچه و مورچه ها در این است که شما نمی توانید ببینید چه چیزی در داخل مریخچه اتفاق می افتد. فقط باید مورچه ها را ببینید که داخل و خارج می شوند. اجازه ندهید که وب سایت شما یک مضراب باشد. با اضافه کردن نظارت RUM به مزرعه مورچه ها تبدیل شوید. معادل دیوارهای شفاف کریستال که نمای کاملی از اتفاقات داخل را به شما می دهند. و از آن بینش استفاده کنید تا به مورچه هایتان – متأسفیم ، کاربرانتان – یک تجربه دلپذیر و غنی را بدست آورید.

برچسب ها:

  • نظارت بر

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me