یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) نرم افزاری است که به توسعه نرم افزار کمک می کند. به نظر می رسد خنده دار است ، درست است?

IDE مجموعه ای از ابزارها و امکاناتی است که برنامه نویسان برای طراحی و توسعه نرم افزار نیاز دارند. محیطی را فراهم می کند که بتواند کدهای خود را بنویسد و تست کند.

چرا IDE ها بسیار مهم هستند?

خوب ، به یک سناریو فکر کنید – شما می خواهید برای صرف شام پاستا درست کنید. حتی اگر شما دستور العمل را بلد باشید ، اما به مواد لازم و ابزار و تجهیزات مناسب برای عملی کردن ایده خود نیاز دارید. تمام ابزارها و مواد لازم را در یک آشپزخانه پیدا خواهید کرد. بنابراین ، این محل کار شما خواهد بود.

به طور مشابه ، حتی اگر توسعه دهندگان می دانند که چگونه به کد نویسی بپردازند ، اما به کلیه ابزارهای مربوطه به یک محل کار نیاز دارند. IDE آن محل کار را برای توسعه دهندگان فراهم می کند. به همین دلیل IDE ها بسیار مهم هستند.

خوشبختانه ، بسیاری از نرم افزارهای IDE برای انتخاب وجود دارد ، و موارد زیر برخی از بهترین کسانی است که مورد علاقه تعداد زیادی از توسعه دهندگان قرار گرفته است..

BlueJ

برای: جاوا

BlueJ یکی از IDE های محبوب برای برنامه نویسان JAVA است. بهتر است برای برنامه نویسان که در یک ظرفیت فردی کار می کنند یا دارای یک توسعه نرم افزار در مقیاس کوچک هستند. دارای طرح بسیار تعاملی است. این اجازه می دهد تا توسعه دهنده کد خود را تست کند و با اشیاء جدید ارتباط برقرار کند.

با استفاده از روش ها می توانید اشیاء را توسعه دهید. می توانید مقدار آنها را تست کنید و همچنین می توانید بصری کد را اسکن کنید.

این برنامه برای اهداف آموزشی طراحی شده است و دارای پورتالی از منابع آموزشی است. می توانید آن را بررسی کنید اینجا.

گرفتگی

برای: C و C++

گرفتگی به برنامه نویسان اجازه می دهد تا از منابع با آشکار استفاده کنند. این امکان را به کاربر می دهد که از هر سیستم عامل مانند لینوکس ، ویندوز و مک استفاده کند.

رابط ارائه شده توسط Eclipse یکی از جذاب ترین عناصر آن است. این اجازه می دهد تا یک قطره و عملکرد را نیز بکشید. همچنین می توانید با استفاده از آنالیز استاتیک ، کد خود را تحلیل کنید. همچنین از عناصری مانند اشکال زدایی و پروفایل استفاده می کند.

اگر در ایجاد برنامه های جاوا به کمک Eclipse نیاز دارید ، این موضوع را بررسی کنید دوره آنلاین درخشان.

CODE :: بلوک

برای: C و C++

CODE :: بلوک یک ابزار رایگان برای برنامه نویسان C و C ++ است. با توجه به نیاز شما می توان آن را پیکربندی کرد ، و افزونه های آن بسیار انعطاف پذیر هستند. این برنامه به شما امکان می دهد تا اشیاء را با رویکرد شی گرا بصری برنامه ریزی کنید. به عنوان یک مرورگر کلاس نامیده می شود. همچنین از تکمیل خودکار کد به همراه اشکال زدایی نیز پشتیبانی می کند.

استفاده کنید این ابزار آنلاین برای برنامه نویسی C و C ++.

کددنوی

برای: جاوا

بهترین چیز در مورد کددنوی این است که این سه تغییرات مختلف دارد. سه تغییر به عنوان یک است توسعه دهنده, شرکت، پروژه, و تیم.

می توانید گونه ای را انتخاب کنید که به شما بهترین توصیف را داشته باشد. این امکاناتی را از قبیل تکمیل خودکار کد و برجسته سازی نحو در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد. این یکی از معدود نرم افزارهای درخواستی IDE است. می توانید از آن در لینوکس ، مک ، ویندوز استفاده کنید.

سهولت در برنامه نویسی ، تجربه بهتر کاربر و پشتیبانی Docker از ویژگی های اصلی آن است.

RJ TextEd

برای: JAVA، PHP، HTML، CSS

RJ TextEd تکمیل خودکار کد به همراه تاشو کد را امکان پذیر می کند. همچنین می توانید هنگام استفاده از این IDE از حالت ستون استفاده کنید. این نکات رنگی پیشرفته ای دارد که می تواند به راحتی بین فرمت های رنگ تغییر کند. این پنل قابل حمل است و نوار حاشیه نویسی را نیز ارائه می دهد. ویرایش نحوی را ارائه می دهد. این ویرایشگر متن و منبع عالی است که از پشتیبانی یونیکد نیز برخوردار است.

استودیوی برنامه نویسی GNAT

برای: C و C++

استودیوی برنامه نویسی GNAT یک IDE قدرتمند است که پشتیبانی چند پلتفرمی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند. کاملاً از اشکال زدایی و پروفایل استفاده می کند. همچنین این یک مرورگر کلاس است که به کاربر امکان می دهد برنامه نویسی شی گرا را انجام دهد. این ویژگی از کشیدن و رها کردن نیز دارد.

بهترین ویژگی آن تکمیل خودکار کد است.

کد ویژوال استودیو

برای: جاوا

کد ویژوال استودیو قابل استفاده در تمام سیستم عامل های اصلی است. این یکی از بهترین IDE برای برنامه نویسان جدید است. این به تازه واردان کمک می کند تا روش های برنامه نویسی و مراحل مربوط به آن را به عنوان برچسب و نحو درک کنند. بسیار خوب است که بتوانید از خطا استفاده کنید. این ویژگی برجسته سازی نحو است. همچنین از اتمام خودکار پشتیبانی می کند. یک تعریف عملکرد نیز دارد.

همچنین دارای ویژگی IntelliSense است که هوشمندانه کد را کامل می کند و با توجه به نوع متغیری که مورد استفاده قرار می گیرد.

براکت ها

برای: جاوا ، پایتون ، پرل ، روبی

براکت ها یک ویرایشگر بسیار سبک وزن است از ابزارهای دیداری عالی برخوردار است. دارای ویرایشگرهای درون خطی است که امکان ویرایش زنده را نیز می دهند. نسخه منبع آزاد کاملاً رایگان است. چندین پسوند نیز ارائه می دهد. دارای رابط کاربری بسیار کاربر پسند و تعاملی است. همچنین حالت نمایش تقسیم شده را نیز فراهم می کند.

AWS Cloud9

برای: JAVA ، C ، C ++ ، پایتون ، برو ، روبی ، پرل

AWS Cloud9 تجزیه و تحلیل زمان واقعی همراه با ویرایش خود به خود پشتیبانی می کند. این دارای خواص اشکال زدایی است. این نحو را برجسته می کند. شما به راحتی می توانید با استفاده از افزونه های مورد نظر خود عملکرد آن را گسترش دهید. همچنین می توانید با استفاده از مجموعه موضوعاتی که IDE ارائه می دهد ، ظاهر نرم افزار را در انتهای خود تنظیم کنید..

CodeLite

برای: C و C++

CodeLite پشتیبانی عمومی را به توسعه دهندگان ارائه می دهد. این برنامه رایگان و منبع باز است. این عنصر اشکال زدایی نسل بعدی را دارد. همچنین از پروفایل دهی پشتیبانی می کند. همچنین دارای یک ابزار RAD داخلی است. RAD به شما امکان می دهد برنامه های مبتنی بر ابزارک را توسعه داده و طراحی کنید. همچنین می تواند با استفاده از یک روش استاتیک از تجزیه و تحلیل کد پشتیبانی کند.

سبزه

برای: جاوا

سبزه IDE بطور ویژه برای تسهیل دانش آموزان دبیرستانی و زیرآموزان طراحی شده است. این بازی های تعاملی برای کمک به تازه کار ها در درک کد نویسی به روشی جالب است. دارای گرافیک و صداهای متحرک است. دانش آموزان می توانند به سرعت نمودارهای گرافیکی 2D را توسعه دهند. کاملاً رایگان است همچنین دارای شبیه سازی های تعاملی داخلی است. تنها هدف این IDE کمک به تبدیل برنامه نویسی به یک کار آسان و سرگرم کننده است.

جدول نور

برای: JAVA ، پایتون ، CSS ، HTML

جدول نور رابط کاربری بسیار تعاملی را ارائه می دهد. شما به راحتی می توانید برنامه های مختلف را به روشی بی دردسر کشف و توسعه دهید. برنامه نویس می تواند آن را متناسب با نیاز خود تنظیم کند. این یک مدیر افزونه برای کمک به مدیریت چندین افزونه به طور همزمان فراهم می کند. این امر باعث می شود که بی پروایی یک کار بی دردسر باشد.

NetBeans

برای: JAVA، C، C ++، پایتون، PHP، HTML

NetBeans تقریباً با همه زبانهای برنامه نویسی محبوب خوب کار می کند. تورفتگی خط را فراهم می کند. همچنین به زبانهای مختلف مانند انگلیسی ، روسی ، ژاپنی و چینی نیز موجود است. همچنین کد منبع را برجسته می کند. فضای کاری کاملاً قابل تغییر است و برنامه نویس می تواند آن را مطابق نیاز خود تغییر دهد. همچنین کد رفیکتورها نیز هست.

نحوه انتخاب IDE?

  • اول از همه ، شما باید لیستی از مواردی تهیه کنید که اولویت شماست. بسیار مهم است زیرا ممکن است یکی از برنامه نویسان به دنبال یک IDE با بهترین برجسته سازی نحو باشد ، در حالی که دیگری ممکن است به دنبال یک IDE باشد که دارای بهترین رابط باشد. بنابراین ، ابتدا باید نیازهای خود را تعریف کنید.
  • برخی از معیارهای مهم که در لیست اولویت های شما قرار دارند عبارتند از: برجسته سازی نحو ، اشکال زدایی ، برجسته سازی خطا ، رابط و تجزیه و تحلیل کد شخص.
  • سپس بر اساس لیست اولویت های خود ، IDE های مختلف را درجه بندی کرده و یکی از مناسب ترین ها را انتخاب کنید.

چرا IDE های مبتنی بر وب بسیار محبوب می شوند?

IDE مبتنی بر وب جایگزین IDE های دسک تاپ است زیرا آنها بسیار ساده هستند و قابلیت کنترل بیشتری دارند. دنیای برنامه نویسی هنوز در مورد اینکه کدام نوع IDE بهترین است بحث می کند. اما ما نمی توانیم یک چیز را انکار کنیم که IDE های مبتنی بر وب برنامه نویسان را با طوفانی به سر می برند. بسیاری از برنامه نویسان به IDE های مبتنی بر وب تغییر داده اند. بنابراین ، یک چیز مطمئناً است که IDE مبتنی بر وب روند جدیدی در دنیای برنامه نویسی است.

نتیجه

IDE ها ، اعم از وب یا دسک تاپ ، برای یک برنامه نویس بسیار مهم هستند. انتخاب یک IDE مناسب می تواند باعث شود یا تجربه برنامه نویسی شما خراب شود. یک IDE را طبق نیازهای خود انتخاب کنید زیرا ممکن است نیازهای شما با همکارانتان متفاوت باشد..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me