بیایید در مورد JSON ، اهمیت آن و عملیات مرتبط با JSON صحبت کنیم. همچنین برای تأیید اعتبار ، تجزیه ، قالب و موارد دیگر ، برخی از ابزارهای آنلاین را کاوش کنید.

مقدمه

ظهور وب جاوا اسکریپت را به مکانهایی کشاند که هرگز تصور آن نبوده است. اکنون این کشور به یکی از زبان های مهم برنامه نویسی دنیای فناوری امروز تبدیل شده است. این ساخته شده است برای گسترش وب ، و همراه جاوا اسکریپت, پسوندهای مختلف به تصویری با نام JSON وارد شد.

JSON در اوایل دهه 2000 توسط داگلاس کراکفورد مشخص شد. امروزه ، این تبدیل به یک فرمت رایانه de-facto است که توسط انسان برای ذخیره داده های ساخت یافته قابل خواندن است.

نماد شی JavaScript (JSON) یک قالب سبک برای ذخیره و تبادل داده است. درک آن بسیار ساده است.

مثال زیر نمایندگی JSON را توصیف یک شخص نشان می دهد.

{
"نام": "میلر جان",
"سیار": "897654321",
"سن": 45,
"نشانی": {
"شهر": "نیویورک",
"کشور": "ایالات متحده آمریکا"
}
}

ساختار فوق برخی از خصوصیات شخص را به وضوح نشان می دهد. این شامل یک نام ، شماره تلفن همراه و آدرس است. ممکن است ساختاری مانند این از مشتری به یک وب سرور یا برعکس منتقل شود ، که در این صورت برخی اقدامات و عملیات مانند نمایش داده ها یا ذخیره آن برای مراجعه بعدی انجام می شود..

JSON یک فرمت داده با تعدادی از انواع داده ها مانند رشته ها ، بولان ها ، لیست ها ، اعداد ، اشیاء و تهی است. از آنجا که نمایندگی JSON زیرمجموعه‌ای از JavaScript است ، از این نوع نمایندگی در کلیه زبانهای برنامه نویسی رایج استفاده می شود و همین امر باعث می شود JSON نامزد خوبی برای انتقال داده ها از طریق شکاف های زبانی باشد..

چرا JSON?

زبان نشانه گذاری گسترده (XML) تنها گزینه ای برای تبادل داده های باز استفاده می شد. با این حال ، توسعه در به اشتراک گذاری داده های باز گزینه های بیشتری را برای توسعه دهندگان ایجاد کرد و جاواسکریپت یکی از بهترین گزینه های موجود در اینجا است. اولین چیزی که وقتی JSON را یادآوری می کنیم این است که یک وزن سبک در مقایسه با سایر گزینه های تبادل داده های باز باشد. با این حال ، این تنها دلیل استفاده از آن برای ادغام API نیست.

سریع

فرایند تجزیه با استفاده از نرم افزار XML می تواند مدت زیادی طول بکشد. اکنون یکی از دلایل این مشکل ، کتابخانه های دستکاری داخلی است که برای مدیریت پرونده های بزرگ XML به حافظه بیشتری نیاز دارند. JSON از داده های کمتری استفاده می کند ، بنابراین ما هزینه را کاهش می دهیم و سرعت تجزیه را افزایش می دهیم.

قابل خواندن

ساختار JSON ساده و خواندنی است. ما بدون توجه به زبان برنامه نویسی که با آن کار می کنیم ، نقشه برداری زمان آسان تری برای اشیاء دامنه داریم.

داده های ساختاری

JSON به جای ساختار درخت XML از یک ساختار نقشه استفاده می کند. در برخی شرایط ، جفت ارزش کلیدی می تواند کارهایی را که می توانیم انجام دهیم محدود کند ، اما ما یک مدل داده قابل پیش بینی و درک آسان را می گیریم.

تعدادی ابزار JSON در دسترس است و هرکدام مجموعه ای از ویژگی ها و محدودیت های منحصر به فرد را ارائه می دهند. این بستگی به نیازهای خاص فرد دارد ، از چه ابزارهایی باید استفاده شود. در هر صورت ، دانستن این ابزارها باعث می شود که ما بتوانیم از توانایی استفاده ی مناسب از آنها برای اهداف بی نظیر شما برخوردار شویم!

JSON اشتراک

JSON اشتراک یک ابزار برجسته JSON است که به ما امکان می دهد مستقیماً کد JSON را وارد و تأیید کنیم. ما می توانیم چندین فایل JSON به صورت همزمان بارگذاری و اعتبار دهیم. نه تنها این ، بلکه می توانیم دو شی JSON را با هم مقایسه و ادغام کنیم.

قالب JSON

JsonFormatter به قالب بندی و اعتبارسنجی داده های JSON کمک می کند. این نمای درختی را فراهم می کند که به حرکت در داده های قالب بندی شده JSON کمک می کند. همچنین ابزارهایی برای تبدیل JSON به CSV ، JSON به XML ، ویرایشگر JSON ، پاک کننده JSON ، JSONLint و JSON چکر فراهم می کند..

بیایید نگاهی به تصویر زیر از فرمت JSON با گزینه های مختلف موجود بیندازیم.

ابزارهای آنلاین JSON

آنلاین JSONtools مجموعه ای از ابزارهای مفید JSON برای همکاری با ساختارهای داده JSON است. کلیه تجهیزات JSON ارائه شده توسط این سرویس بسیار ساده ، رایگان و آسان است. علاوه بر این ، همه برنامه های کاربردی به همان روش کار می کنند – JSON را بارگیری و نتیجه بگیرید.

ویرایشگر JSON آنلاین

JSONeditoronline ابزاری مبتنی بر وب است که برای ویرایش ، مشاهده ، تغییر اسناد JSON و تبدیل قالب استفاده می شود. این ابزار نمایی از ساختار مبتنی بر درخت را نیز ارائه می دهد.

قالب JSON

آ پسوند کروم برخی از ویژگی های منحصر به فرد JSON & پشتیبانی JSOP ، برجسته سازی نحو ، درختان قابل جمع شدن ، با راهنماهای تورفتگی ، URL های قابل کلیک ، جابجایی بین JSON خام و تجزیه شده.

قالب JSON

JSONformatter به قالب بندی ، تجزیه ، مشاهده ، اعتبارسنجی ، ویرایش و زیباسازی داده های JSON در زمان واقعی کمک می کند. این ویرایشگر قدرتمند ، پرمحتوا و کاربر پسند JSON یک ویرایش بومی را به ما می دهد.

برای قالب بندی JSON ، تایپ یا چسباندن داده های JSON در ویرایشگر اول و کلیک بر روی دکمه فرمت / اعتبار سنجی برای تأیید و قالب بندی ورودی JSON کلیک کنید. می توانیم JSON زیبا و تجزیه شده را در ویرایشگر دوم مشاهده کنیم.

این ابزار همچنین امکان بارگذاری پرونده ای با jjson یا .txt را که به داده های JSON وجود دارد ، در اختیار ما قرار می دهد. علاوه بر این ، کنترل های مختلف دیگری را در نوار ابزار تنظیمات مانند کپی ، پاک کردن ، پیش بینی ، مینی سازی و بارگیری داده های JSON از ویرایشگر فراهم می کند..

فرمت JSON آنلاین

JSONformatter-آنلاین حالتهای مختلفی مانند ویرایشگر درخت ، ویرایشگر کد و ویرایشگر متن ساده را در اختیار شما قرار می دهد. این ویرایشگر می تواند به عنوان یک جزء در برنامه وب ما استفاده شود. این کتابخانه می تواند به عنوان یک ماژول CommonJS ، ماژول AMD یا به عنوان یک فایل معمولی جاوا اسکریپت بارگیری شود.

JSON Parser آنلاین

این JSON پارسر این ویژگی را برای تجزیه داده های JSON به تجزیه رشته و همچنین ارزیابی JS فراهم می کند. همچنین نمای زیبایی برای نمایش ، نمایش انواع و شاخص های یک شی JSON را فراهم می کند.

در اینجا می توانیم با ارسال فرم HTML داده های JSON را به تجزیه کننده ارسال کنیم. هر دو روش Get و POST قابل استفاده هستند.

 CSVJSON

به عنوان یک توسعه دهنده ، تبدیل قالب چیزی است که بیشتر به آن نیاز دارد. CSV JSON خودم و یک راه حل دائمی تر است. بهترین ویژگی آن این است که می توانیم جلسه خود را برای استفاده های بعدی ذخیره کنیم و آن را با هر کسی به اشتراک بگذاریم.

Site24x7

ایجاد JSON کد بر اساس الگوی JSON. اگر یک الگوی از پیش تعریف شده داشته باشیم ، می توانیم از این ابزار برای تولید هر تعداد ساختار JSON تصادفی استفاده کنیم. مفید برای توسعه دهندگان و QA برای آزمایش محصولات خود با مقادیر ورودی متفاوت است. خروجی JSON تولید شده می تواند به عنوان فایل a.JSON برای سهولت در مصرف ذخیره شود.

JSON به SQL

Numidian JSON این ویژگی را برای مشاهده داده های JSON ما به صورت جداول فراهم می کند. می توانیم جدول را با اضافه کردن ستون های جدید ویرایش کنیم و سپس آن را به پرونده JSON یا SQL یا CSV صادر کنیم. Numidian JSON همچنین امکاناتی را برای تبدیل پرونده CSV یا JSON ما به SQL ، JSON ، SQLite ، MYSQL ، Postgres فراهم می کند..

نمایشگر JSON

این هست یک پسوند کروم عملکردی برای تجسم پاسخ JSON از هر وب سایت یا درخواست API در مرورگر فراهم می کند. این به ما تجربیات زیباسازی JSON جذاب می بخشد.

این برنامه برخی از ویژگی های منحصر به فرد را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا JSON را قالب بندی یا پیش فرض کنند و از یک ویژگی گرافیکی در یک نمای گرافیکی عبور کنند. JSON-Viewer یک نمودار برای نشان دادن پاسخ سرور یا JSON داده شده ما در نمای گرافیکی فراهم می کند. همچنین ویژگی قابلیت عبور عمیق از ویژگی JSON با استفاده از خرده نان را فراهم می کند.

JSON بادی

JSON بادی ویرایشگر متن داخلی برای طرحواره های JSON و JSON با ویژگی های رنگ آمیزی نحو ، تکمیل خودکار ، تاشو ویرایش و ایجاد یکسان را آسان می کند. دوستان JSON ویرایشگر JSON را برای ویندوز ، اعتبار سنج و ویرایشگر طرحواره JSON ، مبدل داده JSON و ابزار خط فرمان معتبر JSON رایگان ارائه می دهد..

JSON Parser آنلاین

تجزیه کننده آنلاین JSON ویژگی های ویرایش ، تجزیه ، تأیید اعتبار و زیباسازی کد JSON ما را فراهم می کند. همچنین ویژگی دستکاری رشته و همچنین ویژگی جعلی API را برای توسعه ، آزمایش و نمونه سازی اولیه ارائه می دهد.

کد زیبا سازی

این ابزار راهی سریع و آسان برای قالب بندی JSON برای ما فراهم می کند تا بتوانیم آن را بخوانیم. ما فقط باید یک فایل JSON را بارگذاری کنیم (می توانیم داده های JSON را نیز بارگذاری کنیم یا کد JSON را بچسبانیم) ، و این یک درخت از داده های ما به ما می دهد که می توانیم گسترش دهیم و فروپاشیم. اگر داده URL URL تصویر باشد ، این نمایشگر پیش نمایش تصویر ما را نشان می دهد.

JSONLint

JSONLint یک اعتبار سنج و مجدداً برای JSON است. ما می توانیم کپی و جایگذاری کنیم ، یا می توانیم URL را مستقیماً در ویرایشگر تایپ یا وارد کنیم و بگذاریم JSONLint مرتب شود و کد JSON کثیف ما را تأیید کند..

ویرایشگر JSON

ما می توانیم از ابزار برای تبدیل JSON به XML ، TSV ، HTML یا CSV.

قالب دهنده و اعتبار سنج

JSON Foramtter ایجاد شده است برای کمک به توسعه دهندگان در اشکال زدایی از آنجا که داده های JSON اغلب بدون صرف خطوط صرفه جویی در صرفه جویی در فضای صرفه جویی. به همین دلیل خواندن و درک آن بسیار دشوار می شود. این ابزار به ما کمک می کند تا با قالب بندی و زیباسازی داده های JSON این مشکل را حل کنیم تا خواندن و اشکال زدایی برای ما آسان باشد.

نه تنها این بلکه برای گسترش بیشتر قابلیت های اشکال زدایی ، با پیگیری توضیحی که توسط داگلاس کراکفورد از json.org در RFC 4627 ارائه شده است ، اعتبار JSON را نیز پیشرفته تر کرده است. مشخصات RFC 8259 و ECMA-404.

JSON MATE

JSON Mate یک ویرایشگر مفید JSON ، بازرس JSON ، زیباساز / زشت کننده JSON را در اختیار ما قرار می دهد و می تواند داده های JSON را از API خارجی بارگذاری کند. ما می توانیم کد JSON خود را در سلول ورودی بچسبانیم و سپس ویرایشگر JSON ساختار درخت زیبایی از کد JSON را به ما نشان می دهد. همچنین می توانیم با استفاده از دکمه JSON تجسم کد JSON خود را تجسم کنیم.

نتیجه

امیدوارم ابزارهای ذکر شده در بالا در JSON به شما در کار توسعه کمک کند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me