اینترنت ارزش = Blockchain

شاید در مورد اصطلاح «BLOCKCHAIN» شنیده باشید. بنابراین ، فقط به شما می دهد بینش خود را در مورد آنچه Blockchain است.

Blockchain یک پایگاه داده توزیع شده است که در آن دستگاه های ذخیره سازی پایگاه داده همه به یک پردازنده معمولی وصل نمی شوند. این یک لیست در حال رشد از سوابق سفارش داده شده ، به نام بلوک را فراهم می کند. هر بلوک شامل یک timestamp و یک عنصر به یک بلوک قبلی است ، یا می توانیم اضافه کنیم که هر یک از این بلوک داده ها ، یعنی بلوک با استفاده از اصول رمزنگاری ، یعنی زنجیره محافظت می شود و به آن وصل می شود. بدین ترتیب اصطلاح “Blockchain” به دست آمد!

آیا سردرگم شدید?

خوب ، به عبارت ساده تر ، Blockchain مجموعه ای از سوابق دائمی یا بسته های داده است که توسط گروه رایانه های استاندارد مدیریت می شود. فناوری Blockchain همچنین ارز دیجیتال را مهار می کند ، که شامل بیت کوین ، Litecoin و غیره است..

در این راهنما ، ما می خواهیم برای شما توضیح دهیم که فناوری blockchain چیست ، Blockchain چگونه کار می کند ، و چه ویژگی های آن چیست که آن را بسیار منحصر به فرد می کند.

مقدمه سریع

فکر Blockchains توسط Satoshi Nakamoto در سال 2008 معرفی شد و بعداً در سال 2009 برای اولین بار به عنوان بخشی از ارز دیجیتال بیت کوین انجام شد. Blockchain به عنوان رهبر اجتماعی برای کلیه معاملات بیت کوین فعالیت می کند.

بلاکچین

شبکه Blockchain هیچ اقتدار اساسی ندارد. از آنجا که این یک دفترچه تقسیم شده و تغییر ناپذیر است ، اطلاعات موجود در آن برای عموم و همه قابل دیدن است. از این رو ، هر آنچه بر روی Blockchain ساخته شده است ، از نظر ماهیت خاص خود شفاف است ، و افراد درگیر مسئولیت فعالیت های خود را بر عهده دارند.

کاربران می توانند با دستیابی به کلیدهای خصوصی مورد نیاز برای پرداختن به پرونده ، قسمتهای Blockchain را که در اختیار دارند ، ویرایش کنند. رمزنگاری تضمین می کند که نسخه افراد Blockchain توزیع شده در همگام قرار می گیرد.

چگونه بلاک چین کار می کند?

یک سیستم Blockchain از دو نسخه ضبط ، فعالیت ها و بلوک ها تشکیل شده است. معاملات معمولاً اقداماتی هستند که در یک دوره خاص انجام می شوند و این موارد در یک بلوک نگه داشته می شوند.

بلاکچین

در اینترنت می توان اطلاعات را توزیع کرد و بعداً دیگران می توانند به آن در هر نقطه از جهان نزدیک شوند. یک Blockchain به شخص اجازه می دهد تا مقدار دیگری را در هر نقطه از جهان ارسال کند که در آن می توانید به پرونده blockchain دسترسی داشته باشید. اما شما باید یک کلید جداگانه و رمزنگاری ایجاد شده برای جمع کردن فقط بلوک هایی که در اختیار دارید ، داشته باشید.

گرفتن بیت کوین به عنوان مثال ، کلیدها برای انتقال بلوک ها لازم هستند که از واحدهای ارزی تشکیل شده اند که دارای منابع مالی هستند. این نقش خواندن نقل و انتقالات را دارد كه عموما توسط بانكها انجام می شود.

Blockchain توسط یک شبکه همتا به همسالان پشتیبانی می شود (در مورد آن بحث خواهیم کرد). شبکه تلفیقی از گره هایی است که به یکدیگر پیوند دارند. گره ها رایانه های منفردی هستند که ورودی را در خود نگه می دارند و عملکردی را روی آنها ایجاد می کنند و خروجی را به دست می آورند.

بیایید نمونه ای از ویکی پدیا را مشاهده کنیم.

با استفاده از Blockchain ، بسیاری از افراد می توانند ورودی های مربوط به سوابق اطلاعات را ایجاد کنند ، و جامعه گمرک می تواند با نحوه اصلاح و به روزرسانی ضبط داده ها مقابله کند. به همین ترتیب ، ورودی های ویکی پدیا خروجی یک نویسنده واحد نیست. هیچ فردی بر این اطلاعات مسلط نیست.

هر وقت کاربر به صفحه ویکی پدیا مراجعه کند ، نسخه اصلاح شده “نسخه اصلی” صفحه ویکی پدیا را در اختیار خواهد داشت. کنترل دیتابیس همچنان در دست سرپرستان ویکی پدیاست که اجازه دسترسی و توافق نامه ها را می دهند.

نسخه اصلی “نسخه اصلی” ویکی پدیا در سرور منتشر شده است و همه کاربران نسخه فعلی را دارند. در فرآیند Blockchain ، هر گره در سیستم به همان عقیده محکوم می شود که هر یک از آنها به جای اینکه نسخه اصلی باشد ، رکورد را بصورت جداگانه تجدید می کند..

ویژگی های Blockchain

بلاکچین

اکنون همه ما نیاز داریم تا اطلاعات را از طریق یک پلت فرم آنلاین غیرمتمرکز ، یعنی اینترنت ، توزیع کنیم. اما وقتی به نظر می رسد که ارزش انتقال می یابد – به عنوان مثال ، پول ، حقوق مالکیت ، مالکیت معنوی و غیره – ما به طور کلی مجبور می شویم که به مؤسسات یا سیستمهای سنتی متمرکز مانند بانکها یا دفاتر دولتی بازگردیم..

حتی روش های پرداخت آنلاین که از بدو تولد اینترنت به وجود آمده اند – پی پال که بارزترین نمونه آن است – معمولاً نیاز به یکپارچه سازی با یک حساب بانکی یا کارت اعتباری دارند تا مؤثر باشد. فناوری Blockchain امکان لذت بخش از این “واسطه” را فراهم می آورد.

مزیت Blockchain

  • فقط توسط یک موجود واحد کنترل نمی شود. از این رو غیر متمرکز است.
  • داده ها به صورت رمزنگاری در بلوک ها ذخیره می شوند
  • Blockchain دائمی است ، بنابراین هیچ کس نمی تواند داده هایی را که درون بلوک های Blockchain موجود است ، کنترل کند.
  • Blockchain شفاف و واضح است ، بنابراین می توان در صورت تمایل داده ها را ضبط کرد.

آیا Blockchain امن است?

با توجه به سیاستهای پیشرفته محافظت از رمزنگاری ، Blockchain تجربه ای بسیار پایدارتر از بانکداری معمولی ارائه می دهد.

موردی که اتوماسیون غیر متمرکز است و نمی توان آنرا به صورت برگشت پذیر تغییر داد یا ویرایش کرد ، باعث می شود فعالیتهای مالی و پنهان کردن اطلاعات با ارزش بهینه باشد..

Blockchain همچنین از آمادگی برای حفظ حریم شخصی کاربر بهبود می یابد – با این حال ، این متأسفانه باعث شده است که به عنوان روش پرداخت اولویت برای مجرمان سایبری ، به عنوان یک گره شبکه بیت کوین ، به عنوان یک گره شبکه بیت کوین ، نیازی به افشای شناسایی شخص حمل کننده نداشته باشد. پرداخت یا پرداخت.

بعدش چی?

Blockchain همچنین امکان ایجاد یک سیستم ضد تقلب را برای معاملات مبادلات فراهم می کند. بر این اساس ، این نشان دهنده پتانسیل فوق العاده آن برای خدمات در خارج از حوزه ارزهای دیجیتال است و به جذب علاقه نه تنها در بین مؤسسات مالی معمولی بلکه در بخش هایی با ساخت و ساز ، تولید مواد غذایی و حتی بسیاری دیگر نیز کمک می کند..

آیا علاقه مند به ساختن blockchain خود هستید؟ اینو ببین آموزش دستی.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me