نحوه استفاده کاربران از محصولات خود را تصور کنید.

# جریان کاربر چیست؟?

جریان کاربر با مراحلی که کاربر هنگام تعامل با محصول شما انجام می دهد تعریف شده است. این محصول می تواند از وب سایت یا برنامه شما گرفته تا خدمتی که ارائه می دهید یا محصولی که می فروشید ، باشد.

در نظر بگیرید که برای خرید تخم مرغ از یک سوپرمارکت دیدن می کنید ، دوره عمل شما چه خواهد بود؟ از طریق درب ورودی وارد می شوید و سپس به سمت بخش لبنیات حرکت خواهید کرد. بعد از گرفتن تخم مرغ ، به پیشخوان صدور صورت حساب می روید. هزینه محصول را پرداخت می کنید و سپس از طریق درب خروجی خارج می شوید. این جریان شما در هنگام خرید موارد مورد نظر شما بود.

به طور مشابه ، هنگامی که کاربر برای دستیابی به مجموعه خاصی از اهداف یا انجام یک کار ، از یک مسیر خاص پیروی کند ، آن مسیر به جریان کاربر تبدیل می شود..

# ابزارهای جریان کاربر چیست؟?

تاکنون جریان کاربری که در مورد آن صحبت کرده ایم کاملاً نظری است. اما برای درک کامل تعاملی که کاربر ممکن است با محصول شما داشته باشد ، باید نمای کلی از جریانهای احتمالی کاربر را داشته باشید. ابزار ورود جریان کاربر است. ابزارهای جریان کاربر ابزاری هستند که بصری از جریان کاربر را برای شما فراهم می کنند. این ابزارها جریان کاربر را به صورت شماتیک مناسب نشان می دهند.

# چرا استفاده از ابزارهای جریان کاربر ضروری است?

شاید فکر کنید که چرا استفاده از ابزارهای جریان کاربر بسیار مهم است.

از خودتان یک سؤال بپرسید ، چرا محصولات خود را ایجاد می کنید (وب سایت ، برنامه)?

برای ارائه یک تجربه خارق العاده برای کاربران خود ، درست است؟ برای این کار ، شما باید در مورد تمام فعل و انفعالات احتمالی که کاربر می تواند با محصول شما داشته باشد ، داشته باشید. تصویری کلی از کلیه تعاملات ممکن توسط ابزارهای جریان کاربر برای شما ارائه می شود. بعد از اطلاع از جریان کاربری ، می توانید بر روی افزایش تجربه کاربر کار کنید.

جریان سیم

جریان سیم نه تنها به صورت آنلاین در دسترس است ، بلکه یک ابزار منبع باز نیز هست. این به شما کمک می کند نمونه های اولیه جریان کاربر را ایجاد کنید. بهترین کار این است که برای ایجاد نمودارهای جریان کاربر با Wireflow به هیچ مهارت فتوشاپ نیازی ندارید. همچنین امکان استفاده از بیش از 100 گرافیک داخلی سفارشی را برای شما فراهم می کند.

Wireflow به همکاری در زمان واقعی اعتقاد دارد. این بدان معناست که می توانید در کنار دوستان ، همکاران یا اعضای گروه خود روی یک طرح کار کنید. بنابراین ، تلاش را دو برابر کنید. میوه را دو برابر کنید!

در جریان سیم ، می توانید اتاق های پروژه خود را طراحی کنید. در آن اتاق های مجازی می توانید هر کسی را که می خواهید اضافه کنید و حتی می توانید طبق خواسته خود حریم خصوصی اتاق پروژه را تنظیم کنید.

به طور خلاصه ، ابزاری بسیار آسان برای استفاده است که بسیاری از ویژگی های ساده و در عین حال اساسی را در اختیار شما قرار می دهد. توسعه دهندگان این ابزار قصد دارند روند طراحی جریان کاربر را ساده تر کنند.

Timblee

Timblee به شما کمک می کند تا در مراحل اولیه توسعه محصول ، نمودارهای جریان کاربر را توسعه دهید. با توجه به اینکه تلفن های همراه به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شده اند ، Timblee به صورت صحیح در وب و موبایل کار می کند. Timblee با هدف از بین بردن نیاز به ابزارهای پیچیده در مراحل اولیه برنامه ریزی تجربه کاربر.

این کاملا رایگان نیست اما فرصتی را برای 14 روز اول امتحان کردن به صورت رایگان فراهم می کند تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا ارزش این پول را دارد یا نه. شگفت انگیز است ، درست است?

این میزبان چندین ویژگی است که از طریق آنها می توانید نقشه های نقشه را به همراه نمودارهای جریان طراحی کنید. این برای مبتدیان بسیار عالی است زیرا قطره ای را ارائه می دهد و بوم را می کشید ، که رسیدگی آن نسبتاً آسان است یکی از ویژگی های بارز آن این است که شما می توانید طرح های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید ، و آنها حتی اگر حساب کاربری در Timblee نداشته باشند می توانند کارهای شما را مشاهده کرده و بازخورد دهند..

Microsoft Visio

این نام نشان می دهد که بخشی از خانواده مایکروسافت است. Microsoft Visio یک برنامه گرافیکی بردار طیف گسترده است. بنابراین این بدان معناست که می توانید کارهای دیگری را نیز در زمینه طراحی دیجیتال در Visio انجام دهید. اکنون باید یک چیز روشن شود که فقط برای کاربران مایکروسافت در دسترس است.

این قالب های بسیاری دارد که می توانید نمونه مورد نظر خود را انتخاب کنید. در نسخه حرفه ای خود ، تعداد قالب ها و طرح بندی ها حتی بیشتر است. همچنین می توانید منابع داده خود را به نمودارهای خود پیوند دهید. جنبه جالب مایکروسافت ویسیو این است که رابط کاربری آن شبیه MS MS است. اکثر ما از کودکی از دفتر کارشناسی ارشد استفاده می کردیم ، بنابراین نگه داشتن ویسیو کاری دشوار نخواهد بود.

مانند سایر محصولات مایکروسافت ، Visio رایگان نیست. شما ممکن است 30 روز آزمایشی را تحمل کنید.

رسم

رسم یک برنامه آنلاین مبتنی بر وب برای طراحی نمودارهای جریان است. کلیه ویژگی های کلی آن به صورت رایگان است ، اگرچه اگر می خواهید از برخی ادغام های سطح بالا استفاده کنید ، باید هزینه آن را بپردازید. این امکان را برای شما فراهم می کند تا نمودارهای خود را در Google Drive ، Dropbox یا رایانه خود ذخیره کنید. این یکی از پرکاربردترین برنامه نمودار مبتنی بر مرورگر است. می توانید فرمت های مختلفی از قبیل Lucidchart ، Gliffy و غیره را به Draw.io وارد کنید.

این چندین قالب را ارائه می دهد. این کتابخانه دارای شکل گسترده ای است که می توانید کتابخانه مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای شروع کار در Draw.io نیازی به ثبت نام ندارید. علاوه بر آن ، شما می توانید برنامه دسک تاپ را بارگیری کنید و می توانید به صورت آفلاین نیز کار کنید. تقریباً با همه مرورگرها سازگار است و به خوبی در دستگاه های تلفن همراه نیز کار می کند.

قرعه کشی هوشمند

عقب کشیدن یک ابزار نمودار جریان است که بصورت آنلاین در دسترس است و در ویندوز نیز قابل بارگیری است. توسعه دهندگان Smartdraw ادعا می کنند که حتی ساده تر از Visio است. بنابراین ، آنها ادعا می کنند که این یک جایگزین ارزان تر اما سازگار برای Visio است. شما می توانید نمودارهای خود را با همان قالب Visio وارد و صادر کنید. این می تواند بر روی مک نیز اجرا شود. این بیش از 70 قالب مختلف را برای انواع مختلف نمودار ارائه می دهد.

Smartdraw کاملاً رایگان نیست اما در مقایسه با همتایان خود کاملاً مقرون به صرفه است.

یکی از ویژگی های بارز آن غیر از استفاده آسان این است که قالب بندی اتوماتیک را ارائه می دهد. این دیاگرام را به طور خودکار قالب بندی می کند تا هرگونه اشتباه و نقص را برطرف کند. به راحتی می توانید برنامه های گوگل و ابزارهای اداری MS خود را در آن ادغام کنید.

OmniGraffle

OmniGraffle در Mac و iOS نیز در دسترس است. استفاده از نرم افزار نسبتاً آسان است. درست مانند سایر برنامه های مک ، کمی گران قیمت است. این یک نسخه حرفه ای علاوه بر نسخه استاندارد نیز دارد. این تعداد وسیعی از ابزارهای اساسی مانند قلم ، خط ، شکل و ابزار متن را ارائه می دهد. در حالی که لیست ویژگی هایی که ارائه می دهد بسیار طولانی است. یک حرفه ای از استفاده از چنین ویژگی های سطح بالایی خوشحال خواهد بود.

ویژگی اصلی که باعث ایستادگی آن می شود این است که لایه های طراحی را ارائه می دهد. با کمک لایه های طراحی ، کاربر می تواند طرح های خود را تجسم کند.

کاکو

کاکو یک ابزار محبوب است می توانید نمودارهای جریان را به همراه سایر انواع نمودارها روی Cacoo طراحی کنید. توسعه دهندگان Cacoo به کار تیمی اعتقاد دارند. کاکو به شما اجازه می دهد & هم تیمی های شما برای کار کردن و ویرایش یک نمودار همزمان. همچنین این امکان را برای شما فراهم می کند که درباره کار هم تیمی خود اظهار نظر کنید. همه اینها را روی بوم شما.

کاکو دو حالت کار در دسترس شما دارد. در هر صورت ، می توانید با ایده های خود از صفر شروع کنید ، یا می توانید از 100s قالب های از پیش موجود را انتخاب کنید.

این یک آزمایش 14 روزه رایگان را ارائه می دهد ، و پس از اتمام دادگاه ، باید هزینه خدمات آن را بپردازید. بوم موجود در کاکو بسیار آسان است. شما می توانید تیم خود را در کنار آن مدیریت کنید.

جاستینمیند

جاستینمیند یک ابزار نمونه سازی است با هر دو سازگار است؛ وب و تلفن های همراه این چندین حرکات موبایل و تعامل با وب را ارائه می دهد تا طراحی را آسان و سرگرم کننده برای شما انجام دهد. این مجموعه تعدادی انتقال و انیمیشن را نیز در دسترس دارد تا طراحی شما تعاملی تر شود.

شما می توانید لیست های داده پویا ایجاد کنید. همچنین از تست کاربر به کمک داده ها پشتیبانی می کند. شما می توانید فوراً طرح های خود را در این ابزار پیش نمایش کنید. این پیش نمایش می تواند به شما در از بین بردن ویژگی های مورد نیاز کمک کند. از این رو ، در وقت و تلاش خود صرفه جویی می کنید. شما می توانید طراحی خود را به HTML در یک لینک پیوند داده و صادر کنید. سرانجام ، می توانید مراجعان و اعضای تیم خود را برای مشاهده طرح های خود دعوت کنید تا از هرگونه سوء تفاهم در مراحل بعدی جلوگیری شود.

کلاهبرداری

کلاهبرداری یکی دیگر از ابزارهای نمونه سازی رایگان است. استفاده از ابزار با رابط کاربری ساده بسیار ساده است. می توانید از Mockplus در iOS ، Android و وب خود استفاده کنید. دارای بیش از 200 مؤلفه و قالب آماده است که می توانید انتخاب کنید. حدود 3000 نماد بردار ارائه می دهد. همه اینها به شما امکان می دهد حتی سریعتر کار کنید.

اما فکر نکنید که فقط به دلیل داشتن آیکون های داخلی بزرگ ، نمی توانید طبق میل خود آیکون ها را تنظیم کنید. می توانید با استفاده از آیکون ها و تعامل مورد نظر خود ، یک کتابخانه اختصاصی ایجاد کنید. همچنین برای طراحی ساده رویکرد کلاسیک کشیدن و رها کردن را ارائه می دهد. این برنامه از پیش نمایش فوری پشتیبانی می کند و به شما امکان می دهد طرح های خود را به HTML پیوند دهید.

Flowmapp

Flowmapp ابزاری آنلاین برای طراحی نمودارهای جریان و نقشه های بصری است. این یک هیئت مدیره تعاملی دارد. شما می توانید برای ارتقاء همکاری در زمان واقعی ، هیئت مدیره خود را با هم تیمی ها و مشتریان خود به اشتراک بگذارید. علاوه بر آن ، می توانید پروژه های خود را پس از اتمام کار با بخش خود به دیگران منتقل کنید. شما می توانید طرح های خود را به صورت حرفه ای در Flowmapp برنامه ریزی کنید. سپس می توانید با استفاده از ابزارهای مفید Flowmapp این برنامه ریزی را به واقعیت تبدیل کنید.

از نمای هلیکوپتر پشتیبانی می کند. در این نمای ، شما می توانید یک نمای بالا به پایین از پروژه های خود داشته باشید تا رویکرد جدیدی در مورد طرح های خود داشته باشید.

این یک آزمایش 14 روزه رایگان را به کاربران خود ارائه می دهد.

لوسیچارت

این ابزار فضای کاری را در اختیار شما قرار می دهد. این ترکیب ویژگی های سه فرآیند مختلف ، یعنی نمودار ، نمایش داده ها و همکاری را در بر می گیرد. این شبکه را ترویج می کند تا بتوانید در زمان واقعی در پروژه های خود همکاری کنید. این اجازه می دهد تا شما را به برنامه ریزی & طوفان مغزی و سپس طراحی.

Lucidchart فقط در مرورگرهایی اجرا می شود که HTML5 را پشتیبانی می کنند. این ویژگی نشان می دهد که نیازی به به روزرسانی های شخص ثالث ندارد.

این یک نسخه رایگان است که در آن می توانید به کلیه ویژگی های اصلی Lucidchart دسترسی پیدا کنید. در حالی که نسخه پرداخت شده دارای بیش از همه ویژگی های برتر است.

نتیجه

تصور کنید می خواهید مقاله بنویسید. شما طرح مقاله خود را در ذهن خود ترسیم کرده اید ، اما شما یک قلم و مقاله برای نوشتن آن ندارید. بدون نوشتن مقاله ، نمی توانید آنرا تصحیح کنید و اشتباهات را تصحیح کنید. آیا می توانید بدون نسخه برداری آن را به معلم ارائه دهید?

در مورد شرایط زمانی که شما از کاربر استفاده کرده اید ، همه نقشه هایی را که در ذهنتان آمده است ، در مورد شما اتفاق می افتد ، اما در واقع ابزاری برای تجسم و طراحی جریان ندارید. بدون تجسم جریان کاربر ، شما نمی توانید روی بهبود تجربه کاربر (UX) کار کنید.

بنابراین ، الزامات مورد نیاز خود را برای طراحی جریان کاربری خود ذکر کنید. به خاطر داشته باشید که هر ابزاری چیزهای مختلفی برای ارائه دارد. سپس طبق نیازهای خود یک ابزار جریان کاربر را انتخاب کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me