داشتن طرح های رنگی مناسب می تواند باعث شگفتی برای برند شما شود.

و من شوخی نمی کنم. دلیلی وجود دارد که مارک های بزرگی مانند گوگل ، Uber و Dropbox در طی سالیان متمادی با یک رنگ بندی مداوم گیر بیاورند. شما آنها را در صفحات وب سایت خود مشاهده نمی کنید که از رنگ نام تجاری آنها خارج است.

اگر می خواهید همان کار را انجام دهید اما هیچ سرنخی نداشته باشید ، این مقاله به شما کمک می کند. برخی از بهترین تولید کنندگان پالت رنگی را که می توانید برای انتخاب رنگ برای نام تجاری خود استفاده کنید ، کشف خواهید کرد.

اما اول ، برای کسانی از شما که نمی دانید ، اجازه دهید اصول را به درستی دریافت کنید.

پالت رنگ چیست؟?

پالت رنگ طیف وسیعی از رنگهای مناسب و مناسب است که می تواند برای اهداف مختلف طراحی از جمله موارد زیر استفاده شود:

  • لوگو
  • تمام هویت برند
  • اینفوگرافیک
  • طراحی وب سایت
  • برنامه های تلفن همراه

این کمک می کند تا پیام مارک ها را از طریق رنگ های مناسب ارسال کنید.

مزایای انتخاب رنگ های مناسب برای برند شما

همانطور که در بالا اشاره کردم ، انتخاب رنگ های مناسب برای برند شما یک جنبه مهم برای یک تجارت موفق است. در اینجا مزایای قابل توجه استفاده از رنگهای مناسب ذکر شده است:

معنی خود را به نام تجاری شما می بخشد

آیا می دانید هر رنگ دارای معنی است?

به عنوان مثال ، رنگ آبی به معنی اعتماد ، روشن ، امنیت و مسئولیت پذیری است. از طرف دیگر ، نارنجی بازیگوش و سرگرم کننده را به نمایش می گذارد. هر رنگ پیام خاصی به آن دارد و انتخاب رنگ مناسب برای برند شما به معنای ارسال پیام مناسب است.

به جلب اعتماد مشتریان کمک می کند

همه عاشق رنگهای دلپذیر و حرفه ای هستند و در مورد مشتریان نیز یکسان است. وقتی می بینند که مارک شما چنین رنگ هایی را دارد که به شکلی مناسب ظاهر می شود ، مطمئناً اگر تا ابد نباشند با مارک شما می چسبند.

نام تجاری را قابل تشخیص می کند

داشتن رنگ های مناسب در تجارت شما به معنای کاشت تصویری در ذهن مشتریان است. اگر از رنگ ها در همه جا ، از جمله وب سایت و ایمیل خود استفاده می کنید ، از آنها استفاده می شود. دفعه بعد که رنگ های مارک شما را می بینند ، احتمالاً آن را فوراً تشخیص می دهند.

بیایید ژنراتورهای رنگی را کشف کنیم.

کولرها

اولین بار در لیست این ژنراتور پالت رنگ کشیدن و رها کننده شگفت انگیز است که نامیده می شود کولرها. همانطور که از نام این محصول پیداست ، این سرویس برای آنچه انجام می دهد بسیار جالب است. می توانید هر رنگ را تصحیح کنید ، کد رنگ دیگری را بکشید و رها کنید ، ترتیب را تغییر دهید و حتی گزینه های مشابهی نیز ایجاد کنید.

پس از تهیه کد رنگی مورد نظر خود ، می توانید آنها را قفل کرده و با فشار دادن نوار فضا گزینه های دیگری را نیز پیدا کنید. کولرها مبتنی بر وب هستند اما همچنین دارای یک برنامه IOS و Adobe Add-on هستند.

Adobe Color CC

در مورد شما مطمئن نیستم ، اما من عاشق نرم افزار Adobe هستم. هر یک از ابزارهای آنها از قابلیت های باورنکردنی و قیمت بی نظیر برخوردار هستند. صحبت کردن در مورد این Adobe Color CC, این یک ابزار درخشان است که به شما امکان می دهد پالت های رنگی یا از طریق عکس های خود و یا از ابتدا ایجاد کنید.

این گزینه های شخصی سازی عمیق زیادی دارد که ممکن است در ابتدا شما را تحت الشعاع قرار دهد. با این حال ، پس از قطع کردن آن ، می دانید موارد شگفت انگیزی وجود دارد که این ابزار می تواند انجام دهد.

BrandColors

BrandColors یک منبع فوق العاده مفید برای قرض الهام گرفتن است. این مجموعه عظیمی از کدهای رنگی مارک های رسمی را دارد که می توانید از آن ایده بگیرید و به دلخواه خود بیایید. این بسیار عالی است وقتی که با خلاقیت خود خیلی خشک می شوید و می خواهید چیزی که دوباره آن را شعله ور می کند.

از هم اکنون آنها بیش از 600 رنگ مارک دارند و این مجموعه همچنان در حال رشد است. به همین ترتیب ناشران مشهور مانند Magashine Smash و Tuts + بارها و بارها آنها را نمایش داده اند.

علاوه بر این ، استفاده از آن رایگان است ، بنابراین حتماً آن را بررسی کنید.

خرما

اگر کسی هستید که سرنخ های صفر در مورد تنظیمات رنگی شما وجود دارد ، ممکن است این ابزار بهترین گزینه برای شما باشد. وقتی باز می کنید خرما, از شما خواسته می شود رنگ های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و سپس آن را از آن جلو ببرید.

پس از پر کردن کل پرسشنامه ، مطابق ترجیحات خود ، مناسب ترین رنگ ها را برای مارک خود ارائه خواهید کرد.

ColorDrop

اگر طرفدار سبک های طراحی تخت هستید ، پس دوست دارید ColorDrop. این ویژگی برخی از بهترین پالت های رنگی آماده برای وب سایت و آرم شما را نشان می دهد. صفحه اصلی خود دارای گزینه های گوناگونی است که احتمالاً مدت زمان طولانی را در آن صرف می کنید.

ColRD

ColRD تولید کننده پالت رنگی منحصر به فرد است. آنچه انجام می دهد این است ، مجموعه ای از گزینه های رنگی را نشان می دهد + رنگهای مشابه را درست در کنار رنگی که ایجاد می کنید نشان می دهد. به این ترتیب ، می توانید خیلی عمیق تر حفاری کنید و تنها بهترین رنگ ها را نهایی کنید.

COPASO

به همان اندازه جذاب که نام دارد, COPASO یکی از پیشرفته ترین تولید کنندگان پالت رنگ در این لیست است. این طیف گسترده ای از ایستگاه از پیش تنظیم های مختلف مانند تریاد و تتراد را ارائه می دهد. رابط کاربری ممکن است برای غیرتکنولوژی کمی گیج کننده باشد ، اما ویژگی های آن را تشکیل می دهد.

ColorMind

ColorMind می تواند تصاویر ، نقاشی ها و سایر اشکال هنری آپلود شده خود را بخواند و نقشه های رنگی را با سهولت بکشد. می توانید با انتخاب پالت های آماده شروع کرده و یا با کمک ویژگی های آنها ، موارد دلخواه خود را از ابتدا ایجاد کنید.

شکار رنگ

احتمالاً ابزاری که برای طراحان در ذهن ساخته شده است. Color Hunt یکی دیگر از گزینه های عالی با رابط کاربری غنی از دید است. شکار رنگ پالت های رنگی جدید را هر روز لیست می کند ، بنابراین می توانید مطمئن باشید چیزی برای همه وجود دارد. تمام آنچه شما انجام می دهید اینست که در این کتابخانه مرور کنید و کدهای مربوط به علاقه مندان را بگیرید.

کلوردوت

ایجاد شده با مینیمالیسم در ذهن, کلوردوت یک وب سایت خوش بینانه است که به شما امکان می دهد با چند دکمه پالت های رنگی خود را ایجاد کرده و کنترل کنید. به غیر از برنامه وب ، Colordot همچنین یک برنامه iOS برای ایجاد رنگ در حال حرکت دارد.

کد رنگی

بسیار شبیه به ابزار فوق, کد رنگی یکی دیگر از تولید کنندگان پالت درخشان است که فقط با چند کلیک و دکمه ماوس کار می کند. پس از تکمیل پالت رنگی خود ، می توانید آن را به عنوان PNG ، پیوند مجدد ذخیره کنید ، یا به سادگی کد رنگ را بگیرید.

قابل حمل

یکی دیگر از ابزارهای سبک حداقل عالی که به شما رنگ می دهد ، برای شروع و حذف / اضافه کردن در هنگام ادامه. قابل حمل اگر به انتخاب های خود شک دارید گزینه بسیار خوبی است. نکته خوب در مورد این ابزار این است که کل وب سایت تمام صفحه است که به تجسم بهتر کمک می کند. می توانید پالت خود را به عنوان یک لینک ثابت یا یک پرونده PNG ذخیره کنید.

سیستم طراحی اوا

تقسیم بر 5 ستون رنگی مختلف, سیستم طراحی اوا انتخاب رنگ زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. هر ستون تا 9 سایه مختلف از رنگ انتخاب شده ، از نور تا تاریک شروع می شود. بعد از اتمام نهایی رنگ های خود ، می توانید کل طرح ها را به عنوان JPEG یا JSON صادر کنید.

Flat UI Colors 2

جدیدترین نسخه و به روز رسانی آنها نامیده می شود Flat UI Colors 2 بهتر از گذشته است در صفحه اصلی خود 14 مجموعه مختلف از پالت های رنگی از انگلیس گرفته تا هندی گرفته تا آنچه که نیست ، دریافت می کنید.

در هر پالت رنگ ، حدود 20 رنگ حرفه ای برای شما دست پیدا می کند. برای به دست آوردن کد HEX آن ، تنها کاری که انجام می دهید کلیک روی “کپی” است و شما انجام داده اید. همچنین می توانید قالب صادرات را از HEX به RGB یا RGBA تغییر دهید.

نتیجه

اکنون که می دانید انتخاب رنگ های مناسب برای نام تجاری شما چه چیزی را لازم دارد ، زمان آن رسیده است که به پیش بروید و پالت رنگی خود را ایجاد کنید. امیدوارم ژنراتورهای پالت رنگ فوق به شما کمک کنند این کار را با سهولت انجام دهید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me