بعد از نصب WordPress در وبلاگ تازه ایجاد WordPress ، بسیاری از افراد فراموش می کنند برخی از تغییرات را انجام می دهند که در آینده برای آنها مشکل ایجاد خواهد کرد. اگر هنوز وبلاگ ایجاد نکرده اید ، راهنمای کامل درباره چگونگی ایجاد یک وبلاگ وردپرس در اینجا آمده است.

بنابراین در اینجا ، من به تمام مواردی که شما باید بعد از نصب وردپرس یا قبل از ارسال اولین مقاله خود اقدام به تغییر یا تغییر دهید ، اشاره کردم.

مهمترین کارهایی که باید بعد از نصب وردپرس انجام دهید

تنظیمات عمومی

تنظیمات عمومی

از داشبورد وردپرس ، از منوی تنظیمات اصلی ، تنظیمات عمومی را باز کنید. در اینجا ، شما باید موارد زیر را تغییر دهید:

 • عنوان سایت: نام وب سایت خود را اینجا بنویسید.
 • برچسب: در مورد وب سایت خود چند کلمه بنویسید.
 • آدرس وردپرس (URL): آدرس وب سایت کامل خود را بنویسید اگر وب سایت شما SSL فعال است ، از Https استفاده کنید نه Http.
 • آدرس سایت (URL): در اینجا صفحه اصلی وب سایت شما آمده است.
 • آدرس ایمیل: از یک آدرس ایمیل که می خواهید با مشخصات کاربر خود استفاده کنید. در صورت فراموش کردن رمز ورود به حساب کاربری ، به شما کمک می کند.
 • عضویت: اگر می خواهید هر کسی بتواند یک حساب کاربری در وب سایت شما ایجاد کند ، این کادر را بررسی کنید در غیر این صورت آن را خالی بگذارید.
 • نقش پیش فرض کاربر جدید: اگر گزینه فوق را بررسی کرده اید ، در اینجا نقش یک عضو تازه ثبت شده را ذکر کنید. می توانید آن را از میان مشترکین ، مشارکت کنندگان ، نویسندگان ، ویرایشگرها و سرپرستان انتخاب کنید. هرگز مدیر را در اینجا انتخاب نکنید. اگر در اینجا سرپرست را انتخاب کنید ، هرکسی می تواند در وب سایت شما یک حساب کاربری ایجاد کند و می تواند هر کاری را در وب سایت شما انجام دهد.
 • زبان سایت: اینجا زبان وب سایت خود را انتخاب کنید.
 • تاریخ ، زمان و شروع هفته در: تاریخ ، زمان و هفته ها با توجه به منطقه زمانی شما شروع می شود.

همچنین بخوانید, نحوه تغییر نام کاربری سرور WordPress (3 روش مختلف)

پس از تغییر همه موارد فوق ، فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

تنظیمات نوشتن

تنظیمات نوشتن

به تنظیمات بروید > نوشتن و سپس موارد زیر را تغییر دهید:

 • دسته پیش فرض ارسال: اینجا دسته پست پیش فرض خود را تنظیم کنید. هر وقت مقاله ای را منتشر می کنید ، به طور پیش فرض در این گروه نشان داده می شود. می توانید دسته بندی های مختلفی را از پست ها ایجاد کنید > دسته بندی ها.

در تنظیم نوشتن هیچ تغییر دیگری لازم نیست.

تنظیمات خواندن

تنظیمات خواندن

به تنظیمات بروید > خواندن و سپس موارد زیر را تغییر دهید:

 • صفحه اصلی شما: اگر می خواهید آخرین پست های وبلاگ خود را در صفحه اصلی وب سایت خود نشان دهید ، “آخرین ارسال های شما” را انتخاب کنید و اگر می خواهید صفحه اصلی استاتیک باشد ، “یک صفحه استاتیک” را انتخاب کنید. در اینجا باید صفحه اصلی و صفحه وبلاگ خود را ذکر کنید.
 • صفحات وبلاگ نشان می دهد حداکثر: تعداد پستهایی که می خواهید در هر صفحه وبلاگ نمایش داده شود را انتخاب کنید.
 • برای هر مقاله در یک فید ، نشان دهید: در اینجا “متن کامل” را انتخاب کنید
 • قابلیت مشاهده موتور جستجو: این کادر را علامت بزنید تا وب سایت شما بتواند نمایه سازی را در Google شروع کند. اگر این کادر را بررسی کرده باشید ، وب سایت شما در Google ایندکس نمی شود.

تنظیمات بحث

تنظیمات بحث

 • تنظیمات پیش فرض مقاله: فقط بر روی “اجازه دهید افراد بتوانند نظر خود را درمورد مقالات جدید ارسال کنند” را بررسی کنید.
 • سایر تنظیمات نظر: دو گزینه زیر را بررسی کنید:
  • نویسنده نظر باید نام و ایمیل را پر کند
  • فعال کردن سطح نظرات (موضوعی) در اعماق
 • هر وقت به من ایمیل بزنید: این گزینه فقط برای دریافت اعلان نامه الکترونیکی هر زمان که در مورد هر پست وبلاگ نظر دهید ، می باشد. اگر می خواهید هر ایمیلی داشته باشید ، هر دو کادر را بررسی کنید وگرنه آن را خالی بگذارید.
 • قبل از نمایش یک نظر: اگر می خواهید هر نظر تعدیل شود ، کادر اول را بررسی کنید. و اگر می خواهید که نویسنده اظهار نظر پس از تأیید اولین نظر خود ، فوراً با اعتدال اظهار نظر کرده و منتشر کند ، گزینه دوم را بررسی کنید.
 • آواتار: اگر می خواهید آواتارها را برای نمایه خود و سایر نویسندگان نظر نشان دهید ، کادر را بررسی کنید. اگر نمی خواهید نشان دهید ، علامت کادر را بردارید. اگر علامت گذاری شده باشد ، کدام نوع آواتار را می خواهید از آواتارهای داده شده نشان دهید. همچنین شامل گراواتار است که گراواتار هر فرد را نشان می دهد.

تنظیمات پیوند ثابت

تنظیمات پیوند ثابت

به تنظیمات بروید > پیوندهای ثابت سپس موارد زیر را تغییر می دهند:

ساختارهای URL مختلفی برای پست های وبلاگ وجود دارد. اما “نام پست” برای اهداف جستجوگرها بهترین است. بنابراین “ارسال نام” را انتخاب کرده و روی ذخیره کلیک کنید.

تنظیمات حریم خصوصی

تنظیمات حریم خصوصی

نگه داشتن صفحه حفظ حریم خصوصی ضروری است. اگر قبلاً یک صفحه رازداری ایجاد کرده اید ، با کلیک بر روی دکمه “ایجاد صفحه جدید” صفحه خصوصی را ایجاد کنید..

نماد وب سایت و نماد را بارگذاری کنید

نماد وب سایت و نماد

برای وب سایت خود یک آرم و نماد وب سایت ایجاد کنید. نماد باید با فرمت ICON باشد و تصویر باید با فرمت PNG باشد. اندازه پیش فرض آیکون 512 * 512 پیکسل است.

قالب وردپرس را نصب کنید

استفاده از بهترین تم وردپرس برای موفقیت در کسب و کار ضروری است و می توانید با به دست آوردن بهترین تجربه کاربری و سئو وب سایت شما حاصل شود.

در اینجا می توانید بهترین تم های وردپرس را که می توانید در وب سایت خود نصب کنید پیدا کنید. این مضامین بسیار سریع SEO بهینه شده اند. توصیه می کنم از دو موضوع اول وردپرس استفاده کنید: Genesis و Astra.

مضامین ناخواسته WordPress را حذف کنید

تم وردپرس را حذف کنید

پس از نصب موضوع انتخابی ، تم های ناخواسته را حذف کنید. برای حذف هر موضوع وردپرس ، بر روی “جزئیات موضوع” کلیک کرده و سپس روی حذف کلیک کنید.

پست های پیش فرض را حذف کنید

پس از نصب وردپرس ، پست های خود را بررسی کنید. اگر پستهای قبلاً منتشر شده مانند “سلام جهان” یا سایر موارد را پیدا کردید ، آنها را حذف کنید.

درباره ما ایجاد کنید و با صفحات ما تماس بگیرید

درباره ما و صفحات تماس با ما برای همه وب سایت ها ضروری است. آنها اطلاعاتی در مورد وب سایت شغلی و اطلاعات تماس شما ارائه می دهند. آنها همچنین باعث افزایش اعتماد بازدید کنندگان وب سایت شما می شوند.

افزونه های پیشنهادی WordPress را نصب کنید

1. Akismet Anti-Spam (برای مسدود کردن نظرات هرزنامه):

پس از مدتی انتشار هرگونه پست ، شروع به دریافت نظرات بسیاری در مورد آن پست های وبلاگ می کنید. بیشتر آنها کامنت های اسپم هستند. برای مسدود کردن آن نظرات هرزنامه ، می توانید از افزونه Akismet Anti Spam استفاده کنید.

این افزونه بصورت پیش فرض با وردپرس نصب می شود بنابراین نیازی به نصب ندارید. شما فقط باید با گرفتن کلید فعال سازی آن را فعال کنید. می توانید با ثبت نام در وب سایت آنها ، آن را رایگان دریافت کنید.

2. افزونه Yoast (برای اهداف SEO):

بهینه سازی موتور جستجو برای دستیابی به هر وب سایت در نتایج جستجوی Google ضروری است. Yoast یکی از بهترین افزونه های SEO است که به شما در بهینه سازی وب سایت و مطالب خود کمک خواهد کرد. همچنین نقشه های XML را ایجاد می کند تا نیازی به نصب هیچ افزونه جداگانه برای نقشه سایت وب سایت نداشته باشید.

3. موشک WP (برای ذخیره وب سایت):

امروز ، سریعترین وب سایتهای بارگیری در نتایج جستجوی Google رتبه خوبی دارند. WP Rocket که یکی از بهترین افزونه های حافظه پنهان است دارای بسیاری از ویژگی ها مانند حافظه پنهان وب سایت ، بارگیری گسترده برای تصاویر ، بهینه سازی بانک اطلاعاتی و موارد دیگر است. این باعث می شود وب سایت شما سریع تر از آنچه فکر می کنید ، باشد. بنابراین من به شما توصیه می کنم از WP Rocket برای بهبود سرعت وب سایت خود استفاده کنید.

4. BackWPup (برای تهیه نسخه پشتیبان وب سایت):

وردپرس یک بستر بسیار امن برای ایجاد یک وب سایت است. هنوز هم در بعضی موارد وب سایت شما خراب است. در این نوع موارد ، باید از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. افزونه BackWPup هر زمان که بخواهید به شما کمک می کند در تهیه نسخه پشتیبان از بانک اطلاعاتی دستی. بنابراین با استفاده از این افزونه هر چند روز از پایگاه داده وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

5- فرم WP (برای فرم های تماس):

اگر می خواهید بازدید کنندگان وب سایت شما به راحتی با شما تماس بگیرند ، پس به فرم تماس نیاز دارید. می توانید با کمک افزونه WP Forms که یکی از بهترین پلاگین های فرم تماس است ، یک فرم تماس بسیار کاربر پسند و ساده ایجاد کنید..

حساب Google Analytics را راه اندازی کنید

پس از نصب همه چیز و ایجاد همه تغییراتی که در بالا گفته شد ، اکنون باید یک حساب Google Analytics ایجاد کنید. در Google Analytics ، تمام جزئیات بازدید کنندگان وب سایت خود را پیدا خواهید کرد.

در Google Analytics ، می توانید کاربران فعال در زمان واقعی را در وب سایت خود بررسی کنید ، بازدیدکننده داشته است که وب سایت شما در هر زمان ، مکان بازدید کنندگان و موارد دیگر چقدر است. می توانید یک حساب Google Analytics از آن ایجاد کنید اینجا.

تنظیم حساب وب مستر

Webmaster ابزاری است که به شما در یافتن رتبه وب سایت ، برداشت ، کلیک ، خطا ، مجازات های دستی ، قابلیت استفاده موبایل ، بک لینک ها و موارد دیگر کمک خواهد کرد. با کمک ابزار webmaster می توانید استراتژی بازاریابی وب سایت خود را ایجاد کنید تا در آینده بهتر شود. می توانید یک حساب وب مستر ایجاد کنید اینجا.

برای بهینه سازی بیشتر وب سایت خود ، می توانید مقالات زیر را بررسی کنید:

 • چگونه صفحه ورود وردپرس خود را پنهان کنید
 • نحوه مهاجرت یک سایت وردپرس به هاست جدید
 • 12 باید افزونه های WordPress را برای وبلاگ نویسان داشته باشید
 • 5 بهترین پلاگین امنیتی وردپرس
 • 5 بهترین پلاگین بهینه ساز تصویر
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me