اگر می خواهید یک وبلاگ را راه اندازی کنید و در مورد اینکه کدام بستر وبلاگ نویسی را انتخاب کنید اشتباه گرفته اید ، در جای مناسب هستید.

در اینجا WPressBlog به شما نشان خواهد داد که کدام بستر وبلاگ نویسی بهترین وردپرس و بلاگر برای شما مناسب است. هر دو سیستم عامل دارای جوانب مثبت و منفی هستند. شما می توانید یکی را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

نکته مهمی که باید بدانید WordPress.org و WordPress.com هر دو سیستم عامل های مختلفی هستند. WordPress.org یک بستر وبلاگ نویسی است که میزبان وبلاگ خود است در حالی که WordPress.com یک بستر بلاگ نویسی رایگان است.

برای اطلاع از تفاوت کامل بین آنها ، مقاله WordPress.com vs WordPress.org را بخوانید.

در اینجا تفاوت بین WordPress.org خود میزبان و پلتفرم رایگان Blogger را نشان داده ام.

تفاوت بین WordPress و Blogger

1. مالکیت

اگر چندین سال وبلاگ موفق خود را اداره می کنید و ناگهان دسترسی شما به آن وبلاگ محروم شده است ، این یک ضرر واقعاً بزرگ برای شما خواهد بود. و می دانم که شما نمی خواهید چیزی با شما اتفاق بیفتد.

اگر شما یک وبلاگ را در بلاگر اجرا می کنید ، ممکن است این اتفاق برای شما رخ دهد زیرا Blogger متعلق به Google است. Google حق دارد سرویس بلاگر خود را در هر زمان خاموش کند. بنابراین در آینده شما به وبلاگ بلاگر خود دسترسی نخواهید داشت.

در حالی که WordPress.org یک سیستم عامل وبلاگ نویسی است که به معنای شما تنها مالک وبلاگ خود هستید. اما برای ادامه اجرای وبلاگ خود در وردپرس ، باید هزینه دامنه و هاستینگ وب را بپردازید.

اگر می خواهید یک وبلاگ در وردپرس خود میزبان راه اندازی کنید ، در اینجا راهنمای کامل برای مبتدی برای شروع یک وبلاگ در وردپرس در Bluehost است. اگر دوست دارید میزبانی سایت SiteGround ، این مقاله را بخوانید: چگونه یک وبلاگ وردپرس را با SiteGround شروع کنیم.

2. کنترل

اگر وردپرس را برای کنترل ویژگی ها با Blogger مقایسه کنیم ، قطعاً WordPress برنده است. می توانید WordPress را با استفاده از افزونه های وردپرس کنترل کنید. همچنین می توانید با استفاده از WordPress یک وب سایت تجاری ایجاد کنید.

در بلاگر ، ویژگیهای محدودی دارید که می توانید برای وبلاگ خود استفاده کنید. شما نمی توانید با استفاده از بلاگر وب سایت تجاری ایجاد کنید.

3. ظاهر

در وبلاگ نویس ، می توانید ظاهر وبلاگ خود را با استفاده از تنها چند قالب تغییر دهید در حالی که در وردپرس مضامین وردپرس رایگان و حق بیمه نامحدودی وجود دارد که می توانید برای تغییر ظاهر و سبک وبلاگ خود استفاده کنید.

مضامین وردپرس بسیار کاربر پسند هستند که می توانید تنظیمات را به راحتی تغییر دهید. در وبلاگ نویسی ابزارهای معدودی وجود دارد که می توانید فقط رنگ ها و اندازه طرح را تغییر دهید.

4- امنیت

همانطور که در مبحث اول به شما گفتم که وبلاگ نویسی خدماتی است که توسط Google ارائه شده است ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد امنیت و پشتیبان گیری نخواهید داشت. برای وردپرس صاحب وبلاگ خود هستید و همچنین می توانید ویژگی های وبلاگ خود را تغییر دهید.

در اینجا شما می توانید یک وبلاگ وردپرس را مدیریت کنید ، بنابراین در طول مدیریت وبلاگ خود ، خطر ویروس یا هکر را در معرض خطر خود قرار می دهید. اگرچه می توانید وبلاگ وردپرس خود را با استفاده از چند تکنیک ایمن کنید.

اگر می خواهید وبلاگ وردپرس خود را ایمن کنید ، این مقاله را بخوانید: چگونه وبلاگ وردپرس را ایمن کنید?

5. آینده

شما باید از آینده وبلاگ خود آگاه باشید. اگر وبلاگ خود را برای درآمدزایی اداره می کنید ، هرگز نمی خواهید که وبلاگ شما توسط دیگری متوقف شود. آینده Blogger خوب به نظر نمی رسد زیرا از چند سال گذشته هیچ گونه بروزرسانی عمده ای از طرف Google برای بلاگر وجود ندارد.

بنابراین اگر شما در حال وبلاگ در بلاگر هستید ، پیشنهاد می کنم بلافاصله وبلاگ خود را از Blogger به وردپرس منتقل کنید.

تفاوت اصلی بین بلاگر و وردپرس هزینه است. WordPress ابزاری پولی است در حالی که Blogger یک ابزار رایگان برای ایجاد یک وب سایت است.

شما می خواهید یک وبلاگ را بدون پرداخت هزینه بپردازید ، بنابراین پیشنهاد می کنم از نسخه رایگان وردپرس استفاده کنید. در آینده اگر وبلاگ شما به خوبی رشد کند ، به راحتی می توانید از آن استفاده کنید وبلاگ خود را در وردپرس خود میزبان انتقال دهید. فایده اصلی این است که شما از برخی از ویژگی های وردپرس آگاه خواهید بود ، بنابراین مدیریت وبلاگ خود در وردپرس خود میزبان برای شما آسان خواهد بود.

فقط اگر تازه وارد وبلاگ نویسی هستید می توانید یک وب سایت در بلاگر ایجاد کنید. استفاده از آن بسیار آسان است که هر کسی می تواند ظرف 5 دقیقه وبلاگ ایجاد کند. با استفاده از حساب Gmail می توانید یک وبلاگ در بلاگر ایجاد کنید.

نتیجه

امیدوارم اکنون از همه تفاوت های بلاگر و وردپرس آگاه باشید. اگر در مورد WordPress vs Blogger هرگونه سردرگمی دارید ، لطفاً با اظهار نظر در بخش نظرات ، ما را به ما اطلاع دهید. من واقعاً دوست دارم به شما کمک کنم.

همچنین بخوانید,

  • بهترین ارائه دهندگان میزبانی وب رایگان
  • ارائه دهندگان نام دامنه ارزان در سال 2020
  • وردپرس در مقابل ویکس
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me