آیا می دانید که ساختمان پیوند فوراً برای همیشه تغییر کرد گوگل الگوریتم Penguin خود را منتشر کرد در آوریل 2012؟ با گذشت زمان گوگل هر روز الگوریتم های تازه ای را ادامه می دهد و حتی بیشتر تغییر می کند.

تن از سایت ها افت بزرگی در ترافیک متحمل شده اند زیرا در حالی که ساختمان پیوند نقش به سزایی را در هنگام بهینه سازی خارج از صفحه بازی می کند ، تکنیک های ساخت چندین لینک وجود دارد که گوگل از آن متنفر است..

روش های زیادی برای تولید لینک های بک لینک وجود دارد ، اما اگر می خواهید رتبه های بهتری در گوگل کسب کنید ، باید بک لینک با کیفیت بسازید.

و برای اینکه بتوانید از بک لینک های باکیفیت بهره مند شوید ، باید از ده خطای ساختمان سازی که در زیر می خواهیم با آنها به اشتراک بگذاریم ، خودداری کنید.

همچنین بخوانید ، از این 9 روش برای به دست آوردن لینک های با کیفیت استفاده کنید

این قابل درک است ، حتی با تجربه ترین SEO ها در حین ساختن بک لینک اشتباه می کنند ، اما باید تلاش کنید تا بک لینک هایی با کیفیت بدست آورید تا بتوانید بهبود ببخشید:

  • حراجی
  • رتبه بندی جستجوی شما
  • ترافیک ارگانیک شما

به یاد داشته باشید که ایجاد بک لینک به روش نادرست می تواند برای شما هزینه ای داشته باشد و رتبه بندی گوگل شما را به شدت آسیب برساند.

بنابراین در این مقاله می خواهیم برخی از اشتباهات رایج را برای جلوگیری از هنگام ساختن بک لینک (با نام مستعار پیوند در ساخت).

اما قبل از اینکه به اشتباهات پیوند وارد نشویم برای جلوگیری از…

تعریف لینک سازی

لینک سازی چیست؟?

ساختمان پیوند

ایجاد لینک ، عملی برای دستیابی به وب سایتهای مرتبط دیگر برای پیوند دادن به سایت شما است. تعریف دیگر ایجاد لینک این است: فرایند تبلیغ وب سایت شما به وب سایت های دیگر برای تولید لینک به خود شما.

برای هدایت ترافیک از موتورهای جستجو ، باید بک لینک های با کیفیت از وب سایت های مربوطه بسازید.

مزایای لینک سازی

آیا می دانید که SEO یک ساختمان پیوند 90٪ است؟ متأسفیم ، ما فقط حدس می زنیم ، زیرا ما SEO حرفه ای نیستیم ، اما حتی اگر از جوانب مثبت نیز بپرسید ، به شما خواهند گفت که یک استراتژی ساخت لینک موفق می تواند به شما کمک کند:

ترافیک ارجاع رانندگی

از سئو های متخصص بپرسید و آنها به شما خواهند گفت ترافیک ارجاع دشوار است اما هنگامی که یک استراتژی ساخت لینک خوب را اجرا می کنید ممکن است.

هنگامی که پیوندی را به سایت خود از سایت های مربوطه برقرار می کنید ، احتمال افزایش مراجعه به وب سایت خود را افزایش می دهید. چرا?

این سایتها معمولاً هنگام جستجو برای کاربران در اینترنت نمایش داده می شوند. هنگامی که کاربران روی لینک های قرار داده شده در آن وب سایت ها کلیک می کنند ، آنها به وب سایت شما منتقل می شوند. این نحوه ایجاد ترافیک ارجاع است.

صفحه و اقتدار دامنه را بهبود بخشید

در حالی که Google از چندین عامل برای نمایش صفحات وب در جستجو استفاده می کند ، دامنه و صفحه صفحه عوامل مهمی هستند که تعیین می کنند وب سایت های شما در نتایج جستجو نشان داده می شوند یا خیر..

بنابراین چگونه گوگل Domain Authority (DA) و صفحه مجاز (PA) یک وب سایت را تعیین می کند?

این ساده است ، کیفیت بک لینک های سایت شما از چندین سایت مربوطه ، قدرت دامنه بالاتر می رود و وب سایت شما در جستجوهای مربوطه بهتر ظاهر می شود. صفحه صفحه شما ترکیبی از چندین بک لینک با کیفیت بالا به سایت شما است.

دید در برند را بهبود بخشید

هنگام اجرای استراتژی ایجاد لینک ، صاحبان وب سایت از طریق ارسال مهمان و چندین روش دیگر وب سایت های خود را به سایر وب سایت های مرتبط ارتقا می دهند. به این ترتیب مردم با وب سایت شما آشنا می شوند و در نهایت برند شما برای بسیاری از افراد قابل رویت می شود.

اقتدار برند را بسازید

ایجاد لینک می تواند باعث افزایش اقتدار برند در صنعت شما شود. کاربران بیشتر و بیشتری در جستجوی مطالب مفید ، آموزشی ، جالب و سرگرم کننده در وب گشت می زنند. اگر دائماً محتوای با کیفیت و اصلی چاپ می کنید ، مارک شما از جمعیت متمایز است. اینگونه است که شما اقتدار تجاری را ایجاد می کنید.

حالا با این گفته ، بگذارید لاستیک جاده را برآورده کند.

10 اشتباه ساختمان مشترک برای جلوگیری از

1. انتشار مطالب نازک

خوب ، بیشتر SEO ها به شما می گویند محتوای ارزشمندی از لینک را منتشر کنید ، اما ما به شما توصیه می کنیم محتوای با کیفیت بالا را برای کاربران منتشر کنید و آن را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

متأسفانه ، بسیاری از افراد با ایجاد محتوا که در رده های موتور جستجو بهتر قرار دارد ، تلاش می کنند ، اما فراموش می کنند که خوانندگان محتوا را مورد توجه قرار دهند – این یک اشتباه است که باید از هر هزینه ای دوری کنید.

Google هنگامی که کاربران محتوای شما را دوست دارند ، درک می کند. غول جستجو بررسی می کند که کاربران چگونه در تعامل و تعامل با مطالب شما ، بک لینک ها ، اشتراک گذاری ها ، نظرات ، پسندیدن ها ، مدت زمانی که یک خواننده در سایت شما و بسیاری از معیارهای دیگر می گذرد و سپس سایت خود را بر این اساس رتبه بندی می کند. این بدان معنی است که اگر کسی در حال خواندن مطالب شما نیست ، دیگر کسی به آن پیوند نمی دهد و از این رو گوگل می داند محتوای شما نازک است (محتوای فرعی یا کیفیت پایین).

جدا از کیفیت محتوا ، تجربه کاربر نیز عامل مهمی است که گوگل هنگام رتبه بندی وب سایت ها به آن نگاه می کند. به عنوان مثال ، اگر شما صفحات وب برای باز کردن خیلی طولانی طول می کشد, نرخ گزاف گویی بالایی خواهید داشت.

تمرکز خود را بر ایجاد محتوای باکیفیت و قابل استفاده قرار دهید که به سؤالات جستجوگرها پاسخ دهد و افراد به وب سایت شما پیوند دهند.

همچنین ، نحوه نوشتن محتوا را که بالاتر در Google قرار دارد ، بخوانید

2. تبادل لینک برای پول

Google از پیوندهای خریداری شده متنفر است. به همین دلیل موتور جستجو از رباتهای هوشمند یا خزنده استفاده می کند که می توانند در صورت خریداری لینک از منابع دیگر شناسایی کنند. علاوه بر این ، Google به افراد امکان می دهد لینک های خریداری شده یا شبکه های PBN را گزارش دهند. برای اینکه در جای امن باشید ، فقط از خرید لینک خودداری کنید.

حتی اگر سیستم را با خرید لینک بازی می کنید ، این را مورد توجه قرار دهید:

  • پیوندهای خریداری شده باعث ترافیک کم کیفیت نسبت به پیوندهای طبیعی می شوند
  • هنگامی که Google پیوندهای پرداخت شده را در وب سایت شما شناسایی می کند ، مجازات سنگینی دریافت خواهید کرد
  • جریمه شدن توسط Google به معنای این است که شما پول بیشتری برای اصلاح اوضاع هزینه خواهید کرد.

خرید لینک از منابع دیگر می تواند به رتبه بندی موتورهای جستجو آسیب برساند. بنابراین ، حتی اگر پولی برای خرید پیوند دارید ، بهتر است آن را صرف چیز دیگری کنید.

3. فراموش کردن از پیوندهای سمی را فراموش کنید

اول از همه ، پیوندهای سمی چیست؟?

پیوندهای سمی آن لینکهای بی ربط یا غیر طبیعی هستند که می توانند به رتبه بندی موتورهای جستجوگر وب سایت شما آسیب برساند.

اکنون که می دانید پیوندهای سمی چیست ، آیا از به روزرسانی پنگوئن Google شنیدید?

نگران نباشید ، ما هم وقتی Google از این بروزرسانی “شیرین” استفاده نکرده ایم ، نمی دانیم اما به همین دلیل گوگل به روزرسانی پنگوئن را خاموش کرده است.

به روزرسانی پنگوئن برای رهایی نتایج جستجوی Google با رهایی از صفحات وب با پیوندهای سمی منتشر شد.

هدف اصلی بروزرسانی پنگوئن نظارت و جریمه وب سایت ها با تعداد زیادی لینک دهنده سمی و کسانی که دارای پروفایل بک لینک نیستند.

رهایی از بک لینک های سمی آسان است. تعداد زیادی ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک مانند SEMrush وجود دارد که می توانید برای ارزیابی پروفایل بک لینک خود و حذف لینک های سمی استفاده کنید.

4. تمرکز روی یک پادشاه لینک دهنده

اگرچه نمایه لینک سالم همچنان یک شاخص قدرتمند برای کیفیت یک سایت برای موتورهای جستجو است ، اما بسیاری از افراد تمایل دارند که روی یک نوع بک لینک متمرکز شوند.

برای ساختن یک پروفایل بک لینک سالم ، باید در بک لینک های مختلف سرمایه گذاری کنید که باعث ایجاد ترافیک بیشتر به سایت شما می شود و درآمد را افزایش می دهد.

دو نوع بک لینک اصلی وجود دارد: Dofollow و Nofollow.

بیشتر وبلاگ نویسان و سئو های مجرب به شما می گویند که باید روی ساختن لینک های Dofollow تمرکز کنید اما این یکی از اشتباهات ساختمانی است که باید از آن جلوگیری کنید. تمرکز روی یک نوع بک لینک یک روش بد SEO است. علاوه بر این ، سایت شما به دلیل انجام مجازات توسط Google مجازات جریمه می کند.

بدون تردید ، پیوندهای Nofollow هیچ کدام را عبور نمی دهند آب پیوند به سایت شما می آید اما می تواند سئو سایت شما را خصوصاً وقتی از حوزه های مختلف سرچ می کند ، تقویت کند.

تمام تلاش خود را بکنید تا دو نوع بک لینک بطور مداوم بسازید. به عنوان مثال ، اگر بک لینک Dofollow را از طریق ارسال مهمان بسازید ، می توانید با اظهار نظر در مورد سایر وبلاگ های مرتبط ، پیوندهای Nofollow را نیز بسازید. مخلوط کردن دو پیوند در نمایه بک لینک شما به تقویت سایت سالم SEO کمک خواهد کرد.

5- ایجاد پیوند از دامنه های بدون فهرست

هنگام ایجاد بک لینک ، باید مراقب باشید که از وب سایت ها ، دامنه ها یا صفحات وب که در Google نمایه نشده اند ، پیوند کسب کنید. الگوریتم های جستجوی Google سایتهایی را که از صفحات یا سایتهایی که فهرست نشده اند ، مجازات می کنند.

قبل از دریافت این پیوندها از یک وب سایت ، اطمینان حاصل کنید که تحقیقات کافی را انجام می دهید تا ببینید آیا یک سایت ایندکس شده است یا خیر. بهتر است قبل از ساختن پیوندهایی از آن ، زمان بیشتری را برای تحقیق در سایت بگذرانید تا اینکه در پیوندهای ساختمانی عجله کنید و بعدا پشیمان شوید.

شما می توانید از ابزارهایی مانند SEMrush برای نظارت بر نمایه بک لینک خود استفاده کنید و اگر سایتی غیر ایندکس را مشاهده کردید که به شما ارتباط دارد ، آن لینک ها را حذف کنید.

6. تمرکز خود را بر روی رقیب خود متمرکز کنید

مطمئناً ، خوب است که از پروفایل پیوند رقبای خود جاسوسی کنید ، زیرا این بهترین روش برای دانستن نحوه ضرب و شتم آنهاست اما تمرکز بر پیشی گرفتن از آنها با تعقیب نمایه پیوند آنها به شما کمک نمی کند.

به عنوان یک قاعده ، شما باید از پروفایل پیوند رقیب خود جاسوسی کنید ، تا ببینید چگونه می توانید نمایه پیوند خود را به خوبی تنظیم کنید اما برای توسعه یک استراتژی محتوا ، به شما کمک می کند تا نمایه پیوند خود را ایجاد کنید.

7. ساختن پیوندهای بی ربط

در تلاش برای ایجاد پیوند از سایتهای معتبر ، وبلاگ نویسان و بازاریابان محتوا از اهمیت طاقچه ها چشم پوشی می کنند.

اگر صاحب یک وبلاگ بازاریابی دیجیتال هستید ، دستیابی به بک لینک از یک وبلاگ سلامتی و تناسب اندام فقط برای سئو شما بد است.

مگر اینکه وبلاگی که پیوندی از آن دارید به صورت کلی ، همیشه باید پیوندهایی از سوله های مربوطه ایجاد کنید.

خوب ، می توان پیوندهای با کیفیت را از طریق یک وبلاگ با طاقچه های مختلف به شما ساخت ، اما باید مطمئن شوید که موضوعی که در مورد شما می نویسید مربوط به وبلاگ شماست.

8. تمرکز بر کیفیت بیش از کیفیت

هیچ کس شما را از انتشار دو پست وبلاگ در هفته باز نمی دارد. با این حال ، اگر شما کیفیت را فدای کمیت می کنید ، پس از این کار را متوقف کنید.

طبق HubSpot ، پست های طولانی مدت سهام و لینک دهنده بیشتری ایجاد می کنند اما اگر محتوای آن ضعیف باشد ، هیچ کس به پست های وبلاگ شما پیوند نخواهد داد.

همیشه بر ایجاد و انتشار محتوای با کیفیت تمرکز کنید و افراد به محتوای شما پیوند دهند.

9. عدم تنوع در شیوه های ایجاد لینک شما

بسیاری از شیوه های ساخت پیوند وجود دارد. رایج ترین آنها وبلاگ نویسی و اظهار نظر در مورد بلاگ است. اگر فقط به یک نوع تکنیک ساخت لینک تکیه می کنید ، در مدت زمان مشخص نتیجه ای را که می خواهید دریافت نمی کنید.

10. سرعت بخشیدن به ساختمان سازی

Google سرعت ساخت بک لینک را محدود نمی کند اما ایجاد هزاران پیوند در یک روز می تواند Google را مشکوک کرده و وب سایت شما را مجازات کند..

مشابه نکته شماره 8 بالا ، همیشه روی بک لینک های کیفیت ساختمان نسبت به کمیت تمرکز کنید.

این بدان معناست که شما بهتر از دریافت 20 پیوند از وب سایتهای با کیفیت پایین پیوند از 2 سایت معتبر دارید.

کلمات نهایی

طبق گفته برایان دین از Backlinko ، ایجاد لینک یکی از این موارد است 200 عامل رتبه بندی گوگل. با این حال ، ایجاد لینک فرآیندی است که به زمان نیاز دارد و به صبر نیاز دارد. هر وقت برای ساختن پیوندها در حال انجام کمپین برای بهبود رتبه موتورهای جستجو هستید ، باید همیشه از این ده اشتباه جلوگیری کنید.

درباره نویسنده

جان تروگدن نویسنده و مقاله نویس حرفه ای است https://www.proessaywriting.com/. علاوه بر این ، جان در بسیاری از سایت های معتبر به عنوان یک بازاریاب حرفه ای دیجیتال معرفی شده است. فوربس او را جادوگر بازاریابی دیجیتال می نامد. او همچنین به صورت حرفه ای روزنامه نگار است.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me