بازاریابی محتوا یک رویکرد رویه ای برای بازاریابی با ارزش ، مرتبط و مداوم است. این بهترین و مؤثرترین راه برای ایجاد ترافیک ارگانیک به وب سایت شما است. شما باید به این فکر کنید که چگونه هر کس می تواند از طریق محتوا بازاریابی انجام دهد?

در اینجا ، ابتدا باید با دنیای دیجیتالی شدن و بازاریابی استراتژیک که به صورت دیجیتالی انجام می شود ، روشن شویم. در سناریوی امروز ، هیچ کس به بازاریابی سنتی اعتقاد ندارد و تمرکز به بازاریابی دیجیتال تغییر یافته است.

بازاریابی دیجیتال به این روش قابل انجام است:

 • بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
 • بازاریابی موتور جستجو و تبلیغات با هر کلیک
 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی وابسته
 • بازاریابی آنفلوآنزا
 • بازاریابی ایمیلی
 • تبلیغات ویروس تلفن همراه بازاریابی ویروسی

وقتی نوبت می رسد بازاریابی محتوا می توانیم بگوییم که این بخشی از فعالیت صفحه ای SEO است. جای تعجب نیست که بهترین راه برای ایجاد ترافیک ارگانیک است. یعنی بدون صرف هزینه برای تبلیغات پولی یا بازاریابی.

کسانی که دارای یک وب سایت هستند باید در SERP رتبه بندی کنند و بدیهی است کار سختی است که باید انجام دهد. یک قدم ابتدایی و مهم در جهت رتبه بندی وب سایت شما ، بازاریابی محتوا است. این بهینه سازی محتوا است. بازاریابی محتوا برای حفظ ارتباط محتوای شما با عنوان ، حفظ کلمات کلیدی ، کیفیت بالای محتوا ، بسیار مهم است. همه اینها گامی در جهت بازاریابی محتوا است.

ارائه مطالب با کیفیت بالا برای تولید سرب و بداهه رتبه بندی صفحه در SERP (صفحه نتیجه موتور جستجو). این صفحه است که برای اولین بار هنگام جستجو برای هر کلمه کلیدی یا عبارت صفحه ای از سایت هایی که در صفحه اول ظاهر می شوند ظاهر می شود در کلمه کلیدی خاص رتبه بندی می شود.

برای رتبه بندی یک کلمه کلیدی خاص در نهایت بازاریابی محتوا یک مرحله واقعا مهم است به خوبی می توان گفت که محتوا پادشاه است زیرا یک صفحه امکان رتبه بندی در SERP بدون قطعه ای از مطالب با کیفیت غیر ممکن است.

محتوا باید مطابق با مخاطب هدف باشد. در هنگام نوشتن محتوا که شامل پر کردن کلمات کلیدی ، ضرب و شتم در اطراف بوته ، عدم در نظر گرفتن زبان صحیح یا خطاهای دستوری ، از ادعای دزدی جلوگیری می شود ، از اینگونه اشتباهات خودداری کنید. این موارد را باید هنگام نوشتن مطالب برای بازاریابی در ذهن داشته باشید.

ابزارهای مختلفی وجود دارد که ما در مورد بازاریابی محتوا صحبت خواهیم کرد که می تواند شگفتی هایی برای محتوای شما ایجاد کند.

20 بهترین ابزار بازاریابی محتوا برای سال 2020

1. BuzzSumo

در سناریوی امروز ، بازاریابی محتوا بهترین روش برای ایجاد ترافیک و افزایش اقتدار وب سایت شما را اثبات کرده است. این مشکل زمانی بوجود می آید که شما نیاز به تصمیم گیری در مورد کدام موضوع دارید که باید وبلاگی را بنویسید که گرایش دارد. بهترین ابزاری که می تواند مشکل شما را ساده تر کند ، “BuzzSumo” ، ابزاری قدرتمند آنلاین است که به شما امکان می دهد تا موضوعات یا مطالب گرایش یافته برای وبلاگ را پیدا کنید.

2. وردپرس

وردپرس مفیدترین و پرکاربردترین سیستم عامل در سراسر جهان است. این یکی از بهترین CMS ها (سیستم مدیریت محتوا) است. وردپرس ابزاری بسیار جالب و مفید برای رشد برنامه بازاریابی محتوا است. این منبع باز است که به شما امکان می دهد وب سایت خود را مطابق انتخاب خود بسازید و امکان میزبانی از آن را نیز دارید. به راحتی می توانید سایت خود را با استفاده از مضامین و افزونه های موجود در وردپرس تنظیم کنید.

3. HubSpot

با کمک این ابزار می توانید محتوایی بسازید که بازدید کنندگان بیشتری را به سمت کلمه کلیدی که جستجوهای بیشتری را به خود جلب می کند ، بسازید. بدون ایجاد IT وب سایت را تغییر دهید ، فقط باید بکشید و رها کنید تا پست های وبلاگ ، صفحات فرود و الگوهای ایجاد شود. با ایجاد اینها با کمک الگوهای پاسخگو ، آماده بازدیدکنندگان شوید.

4. کوراتا

ابزار Curata به شما کمک می کند تا زنجیره تامین قابل پیش بینی و انتخاب محتوا را داشته باشید که می تواند بر خط لوله فروش و بازاریابی شما تأثیر بگذارد. به شما در بهبود رویکرد خود در بازاریابی محتوا کمک می کند. به راحتی می توانید نحوه عملکرد وبلاگ خود را مرور کنید.

5- بافر

تمام آنچه شما انجام داده اید محتوا با کیفیت بالا ایجاد شده است. اکنون به سیستم عامل های آنلاین مختلف نیاز دارید. بافر به شما کمک می کند همان. این ابزاری است که به شما امکان می دهد پست ها و به روزرسانی های مختلفی را در انواع مختلف سیستم عامل رسانه های اجتماعی با توجه به برنامه زمانبندی به اشتراک بگذارید. این ویژگی از ویژگی های تحلیلی نیز برخوردار است و به کمک آن می توانید نحوه عملکرد محتوای رسانه اجتماعی خود را مشاهده کنید.

همچنین ، 10 بهترین افزونه وردپرس را برای اشتراک گذاری پست های وبلاگ در رسانه های اجتماعی بخوانید.

6. Yoast

این یکی از ابزارهای موردعلاقه شما نیز خواهد بود زیرا به من نیز تبدیل شد. همه در یک ابزار که به شما در بهتر کردن بهینه سازی سئو کمک می کند. به راحتی می توانید محتوا ، کلمات کلیدی ، توضیحات متا را بهینه کنید. حتی پیوندهای داخلی و بسیاری موارد دیگر را پیشنهاد کنید.

7. احرفس

این یکی از ابزارهای مورد علاقه من است که بدون شک این ابزار را نیز دوست خواهید داشت. این ابزار به شما کمک می کند تا تحلیل کنید که چرا رقبای شما رتبه بالایی دارند. و راه هایی که می توانید آنها را پیشی بگیرید. این همراه با کلید واژه ها و ابزارهای تحقیق محتوا است که به شما کمک می کند بدانید بیشترین رتبه بندی مطالب و کلمات کلیدی خاص برای آنها کدام محتوا است.

8. گرامر

ابزار گرامری یکی از بهترین ابزارهای آنلاین است که به شما کمک می کند خطاهای هجی یا خطاهای گرامری را نشان دهید. همه خطاهای متنی با یک زیر خط قرمز رنگ برجسته می شوند. همه خطاها را می توان به راحتی توسط ابزار اصلاح کرد. شما فقط باید مکان نما را بر روی کلمه ای که خط قرمز رنگ آن را برجسته کرده است ، بیاورید. و می توانید بر روی کلمه صحیح برای آن خطا کلیک کنید.

9. گوگل آنالیتیکس

هنگامی که شما مشغول انجام کارهای مختلفی از جمله ایجاد بهترین مطالب برای وب سایت خود ، به روزرسانی رسانه های اجتماعی و انجام چندین فعالیت دیگر برای وبلاگ خود هستید. ممکن است قدم خیلی اساسی یعنی فراموش کردن را فراموش کنید.

ابزاری که به شما در این زمینه کمک می کند ، Google Analytics است. شما به راحتی می توانید بینش و آمار خود را مشاهده کرده و در صورت عدم کار استراتژی خود را تغییر دهید. تحلیل کمپین بازاریابی محتوای شما واقعاً ضروری است. این کمک می کند تا به سؤالات مختلف شما از قبیل چقدر ترافیک برای مدت زمانی که برای مشاهده انتخاب می کنید ایجاد شود؟ کدام کلمه کلیدی باعث ایجاد ترافیک بیشتر و همچنین بر اساس آمار جمعیتی می شود?

10. ویرایشگر همینگوی

این ابزار واقعاً برای شما مفید است زیرا اشتباهات را با روشی بیشتر می دانید. کمک کنید تا نوشتارتان جسورانه و روشن باشد. این خطا های طولانی ، پیچیده و رایج را با نشان دادن خط زرد برجسته می کند.

 • قرمز برجسته به این معنی است که جمله شما آنقدر کسل کننده است که خواننده در تلاش برای درک معنی از بین می رود.
 • برجسته بنفش به شما می گوید که آن را با یک کلمه کوتاه تر جایگزین کنید.
 • برجسته آبی به شما می گوید کلمه ای را که جذاب تر است و سبز برجسته تر است به شما می گوید که این عبارت را در صدای منفعل بیان کنید.

11. Adobe Photoshop

شما از محتوای باکیفیت برخوردار هستید و ما بهترین ابزار برای شما ایجاد تصاویر با کیفیت و جذاب برای محتوای شما می باشد. Adobe Photoshop ابزاری آسان برای استفاده است حتی اگر از لحاظ طراحی گرافیکی خوبی نداشته باشید. بهتر است برای ایجاد پست های رسانه های اجتماعی ، تصاویر برای محتوای خود ، جلد وبلاگ و آموزش تصویر صفحه استفاده کنید. شما قصد دارید این ابزار را دوست داشته باشید.

12. Easel.ly

Easel.ly یک اینفوگرافیک مبتنی بر وب است که به شما کمک می کند ایده ها ، مفاهیم و گزارش های خود را در طراحی وب واقعی تبدیل کنید. حتی اگر یک طراح حرفه ای نباشید به راحتی می توانید اینفوگرافیک ایجاد کنید. این به شما کمک می کند تا بک لینک های بیشتری ایجاد کنید و اینفوگرافیک های ظاهرا جالب و جذاب به طور خودکار باعث ایجاد ترافیک می شوند.

13. MailChimp

MailChimp بهترین ابزار برای بازاریابی ایمیل است. این راهی آسان برای بازاریابی محتوای شما در ایمیل است. توزیع محتوا از طریق ایمیل با استفاده از این ابزار به شما در افزایش مشترکین کمک می کند. این ابزار برای ارسال عمده به صورت پستی مفید است.

مهمترین چیزی که باید بدانید این است که MailChimp تا حدود 2000 مشترک و 12000 ایمیل ماهانه رایگان است و راهنمایی برای شروع کار با بازاریابی ایمیل دارد. این ابزار به بهبود آگاهی از برند و بهترین راه برای ارتباط با مشتریان کمک می کند.

14. Marketo

هنگامی که زمان جمع آوری تمام فعالیت های رسانه های اجتماعی و تلاشهای بازاریابی محتوا فرا رسیده است ، ابزار Marketo ممکن است اکنون برای شما مفید باشد زیرا این سرویس به شما خدمات مورد نیاز را ارائه می دهد.

این ابزار دارای ویژگی های بسیاری است اما بهترین مزایایی که می تواند با کمک ویژگی پیش بینی کننده محتوا به شما بدهد این است که به بهترین مطالب خود اشاره کرده و تجزیه و تحلیل کنید که کدام یک از محتوای شما در رتبه بندی قرار می گیرد و محتوای مرتبط را برای مخاطب هدف ارائه می دهد. ماهیت پیش بینی کننده آن به شما در بهترین راه ممکن کمک می کند.

15. HotJar

HotJar یکی از ابزارهای مورد علاقه تحلیل من است. این بهترین تجربه کاربر را می دهد که شامل نظرسنجی ها و تکرار جلسه است. HotJar نه تنها به شما کمک می کند تا به “چه” “کجا” نتایج تحلیل رفتار کاربر بلکه “چرا” پاسخ دهید. همچنین این تصویر تصویری از بازدید کنندگان را کلیک می کند و فقط در حال پیمایش است.

16. تخم مرغ دیوانه

از این ابزار شگفت انگیز برای بدست آوردن نتایج مرتبط با پاسخ مشتری به عناصر سایت شما استفاده کنید. نقشه های Heatmaps و پیمایش برای مشاهده گزارش های بصری هستند. در داده های Google Analytics به بینش شما می افزاید.

17. جهش

وای! ظلم ابزاری مفید است. این می تواند به شما کمک کند به صورت پویا تغییر در توضیحات مشتری وب سایت برای مطابقت با انتخاب بازدید کننده. این وب سایت شخصی را برای هر بازدید کننده ایجاد می کند تا فروش بیشتری داشته باشد.

18- برنامه زمانبندی شرکت

این تقویم سرمقاله همه در یک برای برنامه ریزی ، اجرای استراتژی بازاریابی شما است. این به شما کمک می کند تا همه چیز را در یک مکان سامان دهید. می توانید همه ، یک وبلاگ ، محتوای بازاریابی و رسانه های اجتماعی خود را برنامه ریزی ، برنامه ریزی یا تنظیم مجدد کنید. استفاده از آن آسان است و به شما کمک می کند تا همه چیز را در یک مکان سامان دهید. کار شما را ساده می کند.

19. بوم

برای جذاب تر و نمایان تر شدن مطالب خود با ارزش ترین ابزار Canva است که به شما کمک می کند بدون نیاز به تلاش اضافی ، تصاویر زیبایی را برای وبلاگ های خود ایجاد کنید. نیازی نیست نگران مسئله حق چاپ باشید. می توانید با انتخاب یک الگوی مناسب از تعداد زیادی قالب ، گرافیک ، نمادها ، آگهی ها و اینفوگرافیک ها تصاویر ایجاد کنید.

20. حیوان اجتماعی

یک حیوان اجتماعی ابزاری است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. یک حساب نمایشی می تواند به شما بگوید که این ابزار برای بازار طاقچه چه سودمندی دارد. این ابزار می تواند تحقیقات دقیقی در مورد کلمات کلیدی به شما بدهد. این یک ابزار تحقیقاتی است که واقعاً مفید است. حیوانات اجتماعی می توانند ایده کاملی در مورد چگونگی و آنچه باید برای وبلاگ خود بنویسید به شما ارائه دهند. این به شما کمک می کند تا مباحث محتوا گرایش پیدا کنید.

نویسنده بیوگرافی: سامریدی شارما در بازار بازاریابی دیجیتال و نویسنده محتوا بوده است نوآوری Quantum IT. او وبلاگهایی را در مورد مباحثات مبتنی بر فناوری نوشت. او از علاقه خود به وبلاگ نویسی پرشور است و می خواهد در این زمینه بیشتر تحقیق کند.

همچنین بخوانید:

 • 10 افزونه برتر WordPress برای به دست آوردن سهام اجتماعی بیشتر در سال 2020
 • 14 بهترین ابزار جستجوگرها که همه متخصصان سئو در سال 2020 از آن استفاده می کنند (رایگان) & پرداخت شده)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me