بهینه سازی موتور جستجو (SEO) روح و قلب تقویت یک وب سایت به بالاترین سطح موفقیت است. با این حال ، پویایی سئو ، دنبال کردن در بعضی مواقع را دشوار می کند. 2019 برای سئو عالی بود. روندها ، ابزارها و به روزرسانی های جدید مرتباً صنعت را تحت تأثیر قرار داده است.

بهینه سازی موتور جستجو

با نگاه به انتظار سال آینده ، کارشناسان این صنعت قبلاً در معرفی این کار تلاش کرده اند آخرین روند سئو برای سال 2020. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد روندها و فنون سئو داشته باشید ، در اینجا برخی از همین موارد خلاصه شده است. بنابراین ، قدم بردارید و آماده باشید تا این روندها را برای عملکرد بهتر وب سایت خود و در نهایت تجارت خود اتخاذ کنید.

همچنین ، بخوانید ابزارهای SEO رایگان که همه متخصصان از آنها استفاده می کنند.

روند شماره 1: استفاده از بهینه سازی جستجوی صوتی

بهینه سازی جستجوی صوتی

اگرچه لزوماً یک تاکتیک سئو است که در سال 2019 به شدت سوار شد ، اما در سال جدید نیز بیشتر می شود. چرا؟ بهینه سازی جستجوی صوتی نه تنها به راحتی در دسترس همه است ، بلکه از روند مرسوم نیز برخوردار است. با دستیار Google ، Siri و Alexa در گوشه و کنار برای راحت تر کردن زندگی روزمره ما ، مردم در جستجوی صدا در تعداد قابل توجهی تصمیم می گیرند.

در طی چند سال گذشته مطالعات مختلفی انجام شده است و مشخص شد که بیش از 61٪ از افراد با استفاده از جستجوهای صوتی ، به خصوص در دستگاه های تلفن همراه خود ، احساس راحتی می کنند. در حالی که 17٪ از مردم هنوز با استفاده از این فناوری آشنایی ندارند ، تنها 14٪ از استفاده از آن راحت نیستند.

یک مطالعه دیگر نشان داد که 55٪ از نوجوانان و 41٪ از بزرگسالان روزانه چندین بار از جستجوی صوتی استفاده می کنند. وقتی صحبت از مشاغل است ، بیش از 46٪ شرکت ها از بهینه سازی جستجوی صوتی برای یافتن مشاغل محلی دیگر استفاده می کنند.

برای اطمینان از استفاده صحیح از بهینه سازی جستجوی صوتی ، باید جستجوی محلی خود را بهینه کنید. درج کلمات کلیدی هدفمند جغرافیایی به ایجاد پایگاه مشتری وفادارتر و قوی تر کمک می کند.

برای رتبه بندی بالاتر در سؤالات جستجوی صوتی ، باید وب سایت خود را با تلفن همراه مناسب و به اندازه کافی با فناوری جستجوی صوتی یکپارچه کنید. Google همیشه سایتهایی را که سازگار با موبایل هستند بهینه می کند.

واقعیت جالب:

 • 50٪ از کل جستجوها تا سال 2020 مبتنی بر صدا خواهند بود

روند شماره 2: تولید محتوای با کیفیت

شما بدون شک درباره جمله “محتوا پادشاه است” شنیده اید! اما آیا می دانید چرا اینقدر تأکید شده است؟ دلیل این امر ساده است – مردم وبلاگ ها را می خوانند تا پاسخ هایی دریافت کنند که به زندگی آنها ارزش افزوده می دهد و اساساً مشکلات آنها را برطرف می کند. بنابراین ، نیاز به تولید محتوای با کیفیت که خوانندگان را درگیر خود کند ، ضروری است.

تولید محتوای با کیفیت

محتوای خوب خوانندگان بیشتری را به سایت های شما می آورد و به آنها دلیل می دهد تا کمی طولانی تر بچرخند. این به نوبه خود ، عملکرد SEO شما را بهبود می بخشد.

با این حال ، برای جذب خواننده بیشتر ، لازم است که شما محتوای با کیفیت بالا تولید کنید. مخاطبان شما باید بتوانند با مارک ارتباط برقرار کنند و وبلاگ های شما به عنوان یک رسانه ایده آل عمل می کنند. شما همچنین باید روی نوشتن مطالب با فرم بلند ، حداقل 1840 کلمه ، تمرکز کنید ، زیرا بهترین کار با موتورهای جستجو است. نه تنها مطالب فرم بلند جذاب تر هستند ، بلکه از نظر سئو نیز عملکرد کافی دارند.

محتوای با فرم بلند دارای شانس بالاتری برای رتبه بندی در موتورهای جستجو است. همچنین ، اینها سهم بیشتری در رسانه های اجتماعی نسبت به نسخه های کوتاه تر دارند. علاوه بر این ، وبلاگ هایی که نمایش های تصویری مانند اینفوگرافیک ها ، فیلم ها و تصاویر را در بر می گیرند نیز از نظر سئو عملکرد بهتری دارند. محتوا را بر اساس سفر خریدار و محتوای شخصی سازی شده هنرپیشه شکل دهید.

بنابراین ، تمرکز بر ایجاد مطالب با فرم بلند ، یکی از گرایش هایی است که متخصصان سئو باید در سال 2020 به دنبال آن باشند.

واقعیت جالب:

 • 84٪ مشتری / مشتری به دنبال برندهایی هستند که محتوای آموزشی و جذاب را تولید می کنند

همچنین بخوانید:

 • ابزارهای وبلاگ نویسی که همه افراد در سال 2020 به آن نیاز دارند
 • 4 قدم آسان برای رسیدن به ایده های جدید برای محتوا از رقبای خود

روند شماره 3: هدف از دستیابی به رتبه بندی بالا Snippet

با هدف شلیک رتبه بالا

اخیراً ، اگر به جستجوی یک کلمه کلیدی خاص در گوگل بپردازید ، احتمال این وجود دارد که یک قطعه قطعه از وب سایت برتر رتبه بندی برای همین کلمه کلیدی به شما نشان داده شود. به جای نشان دادن سایت شماره 1 ، Google شروع به نمایش بیت های برجسته کرده است. بازاریابان این نقطه را “موقعیت صفر” می نامند.

کارشناسان SEO اکنون قصد دارند با استفاده از کلمات کلیدی خاص ، رتبه خود را کسب کنند ، بنابراین ، یک قطعه برجسته برجسته در صفحه اول گوگل کسب می کنید.

با این حال ، برای به دست آوردن یک قطعه برجسته برجسته در بالای صفحه ، باید بازی سئوی خود را بالا ببرید.

یک مطالعه نشان داد قطعه های برجسته برای محتوایی نمایش داده می شود که در 10 نتیجه برتر رتبه بندی می شود. از نزدیک تر ، 90.1٪ از قطعات برجسته از مطالب گرفته شده در 5 موقعیت برتر استفاده می شود. بنابراین ، لازم است از تکنیک های صحیح سئو استفاده کرده و محتوا با رتبه و ارزشمندی ایجاد شود.

مطالعه دیگری که توسط SEMrush انجام شده نشان داد که از 6.9 میلیون قطعه قطعه و تقریباً 80 میلیون کلمه کلیدی ، تنها 7٪ از این موارد عمومی بودند. 41.59٪ کلمات کلیدی شامل سؤال است ، و قطعه های رتبه بندی حاوی پاسخی برای همین است. استفاده از کلمات کلیدی سوال شانس حضور قطعه های برجسته را 480٪ افزایش می دهد. از این رو ، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و تهیه مطالب مناسب برای آن نیز می تواند در کسب یک قطعه قطعه به شما کمک کند.

یک قطعه برجسته کسب کنید

ترفند دیگر برای بدست آوردن قطعه ، سازماندهی مطالب با استفاده از برچسب های H2 و H3 (زیر عناوین) خواهد بود. استفاده از اعداد و گلوله‌ها باعث می شود محتوا فرمت و نمایش بیشتری پیدا کند.

قطعه های برجسته یک روش ساده و در عین حال موثر برای تقویت سئوی شما است.

واقعیت جالب:

 • وب سایت هایی که دارای یک قطعه برجسته هستند ، شاهد افزایش نرخ کلیک از طریق (CTR) 516٪ بودند

روند شماره 4: روت کردن برای هوش مصنوعی

غرق شدن برای هوش مصنوعی

در چند سال گذشته شاهد افزایش استفاده از هوش مصنوعی (AI) هستیم که بهتر و قابل دسترسی تر شده است. با استفاده از چت بابات و دستیاران هوش مصنوعی ، رشد این وب سایت شما می تواند نتایج مثبتی کسب کند. Chatbots و AI می توانند به شرکت شما اجازه دهند تا حتی پس از ساعت رسمی کار با سایر کاربران ارتباط برقرار کند ، بنابراین ، رسیدن به نام تجاری شما را افزایش می دهد.

خدمات 24 × 7 chatbots برای شرکتها آسان می سازد بدون نیاز به هیچگونه کمک انسانی ، پاسخ های سریع به ایمیل یا سؤالاتی که از مشتریان در ساعت های عجیب و غریب دریافت می کنند ، انجام دهند. این فقط استفاده از chatbots و AI را تأیید می کند. همچنین ، نصب chatbots و AI مقرون به صرفه است و بیشتر باعث کاهش فشار کارمندان می شود.

با معرفی chatbots و هوش مصنوعی به وب سایت مارک خود ، تمام مراحل را به صورت خودکار تر انجام می دهید و راهنمای مناسبی را برای کاربران در سایت در زمان مناسب برای کاربران فراهم می کنید. هوش مصنوعی و چت بابات همچنین می توانند از طریق سفر خریدار راهنمای بازدید کننده را راهنمایی کنند و در پایان منجر به تبدیل های بیشتر شوند.

بنابراین ، باید از هوش مصنوعی استفاده کنید و همان را با تکنیک های SEO خود در سال جدید ادغام کنید.

واقعیت جالب:

 • 72٪ از رهبران مشاغل احساس می کنند که هوش مصنوعی برای اکثر مشاغل یک مزیت محسوب می شود

روند شماره 5: درک RankBrain

تأکید بر RankBrain یکی از روندهای پیشرو SEO در سال 2020 خواهد بود. RankBrain الگوریتم اصلی مورد استفاده گوگل است که با نتایج جستجوی هدفمند در خدمت بهتر به کاربران متمرکز است. در سال 2015 ، مقامات گوگل فاش کرده بودند که RankBrain سومین علامت مهم رتبه بندی است.

درک RankBrain

مردم غالباً از سؤالات پیچیده و دم بلند در Google استفاده می کنند. RankBrain این سؤالات را تفسیر می کند و آنها را برای بهینه سازی نتایج جستجو ترجمه می کند. این سؤالات غیر متصل را تجزیه و تحلیل می کند تا شباهت هایی بین یکدیگر پیدا کند ، که درک آینده از جستجوهای پیچیده را تقویت می کند و مباحث مرتبط را پیدا می کند.

RankBrain از قبل هوشمند است و هرچه اطلاعات بیشتری جمع آوری شود ، در تهیه اهداف جستجو سریعتر می شوید.

این نرم افزار معمولاً مترادف ها و اصطلاحات مرتبط را از جستجوی اصلی جستجو تجزیه و تحلیل می کند و صفحات دیگر را با کلمات مرتبط بررسی می کند. این امر به شما امکان می دهد نتایج بسیار بهینه ای را در اختیار فرد قرار دهند.

سپس این الگوریتم با استفاده از عواملی مانند نرخ گزاف گویی پایین ، زمان ساکن طولانی تر و نرخ کلیک بالاتر از نتایج خوب نتایج را تجزیه و تحلیل می کند تا بیشتر هدف جستجو را محدود کند..

به همین دلیل است که درک RankBrain و استفاده از آن به نفع شما برای SEO خوب است. پس اندازترین کارشناسان SEO در نتیجه بهینه سازی توضیحات متا برای هر صفحه وب و جذاب کردن آن با کلیک های بیشتر باعث افزایش رتبه صفحه می شوند..

راه دیگر استفاده از RankBrain به نفع شما افزایش کارایی صفحه و بهبود تجربه کاربر است. هرچه وقت بیشتری در صفحه شما سپری شود ، شانس شما برای شناختن رتبه بندی توسط RankBrain بهتر است.

واقعیت جالب:

 • گوگل هر روز حدود 3 میلیارد جستجو دریافت می کند ، از این تعداد 15٪ از جستجوها جدید در RankBrain هستند

خلاصه

روند سئو که باید در سال 2020 به آن توجه کنید شامل موارد زیر است:

 • اعمال بهینه سازی جستجوی صوتی
 • تولید محتوای با کیفیت
 • هدف از قطعه های برجسته در Google است
 • با استفاده از هوش مصنوعی برای دستیابی بیشتر
 • درک و استفاده از الگوریتم RankBrain

به عنوان یک جنبه اساسی برای توجه به وب سایت ها ، سئو پویا است و به طور مداوم در حال تحول است. بنابراین ، برای حفظ ارتباط با اهمیت ، مهم است که با تمام این تغییرات به روز باشید. روند سئو در سال 2020 اساساً افزایشی از آنچه در سال جاری میلادی بود ، بوده است. با این حال ، هرچه روزانه بیشتر بروزرسانی می شود ، باید خود را نیز به روز کنید.

فقط روندهایی را که در بالا گفته شد ، در ذهن داشته باشید و می توانید به راحتی آینده سئو و در نهایت تجارت خود را حک کنید.

همچنین بخوانید:

 • بهترین افزونه های SEO برای وب سایت های WordPress
 • بهترین نرم افزار تحلیل SEO برای وب سایت شما
 • نحوه تسریع روند نمایه سازی یک وب سایت?
 • 30 اشتباه SEO که می توانند رتبه بندی وب سایت شما را در سال 2020 بکشند
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me