استفاده از خوشه های موضوعی این روزها روند داغ در دنیای سئو و وبلاگ نویسی است. در صورت استفاده صحیح از این ، این تاکتیک می تواند شگفتی هایی برای ایجاد تعداد ترافیک چشمگیر برای یک وب سایت ایجاد کند.

یک وبلاگ می تواند اهداف مختلفی را ارائه دهد. این که آیا به نمایش گذاشتن تخصص در صنعت ، ترویج محصولات / خدمات و یا صرفاً برآوردن عشق به نوشتن ، کلیه مسیرهای قیف وبلاگ نویسی به یک هدف اساسی: در مقابل تعداد زیادی از مجموعه چشم های علاقه مند قرار بگیرید.

این ماموریت معمول و بی پایان برای هر وبلاگ اینترنتی در اینترنت است. طبق HubSpot, بیش از نیمی از بازاریابان می گویند ایجاد وبلاگ اولویت اصلی بازاریابی ورودی از کشور است!

مگر اینکه شما می خواهید وبلاگ شما به عنوان یک دفتر خاطرات شخصی عمل کند ، ارسال ها باید برای موتورهای جستجو بهینه شوند. وجود دارد تن از استراتژی های مختلف SEO برای انجام این کار در آنجا (مردم در این زمینه کتاب نوشته اند). یکی از بهترین و تاکتیک ترین تاکتیک ها برای به دست آوردن ترافیک وبلاگ ، خوشه بندی موضوع است.

خوشه بندی موضوعی چیست?

خوشه بندی موضوعی یک روش قدرتمند SEO است که شامل ایجاد مقالات به هم پیوسته پیرامون یک موضوع کلی و عمومی – معروف به “محتوای ستون” است.

محتوای ستون روی کلمات کلیدی فوق العاده گسترده با حجم جستجوی زیاد متمرکز است. مقالات بعدی که ایجاد می کنید باید به این ستون با اطلاعات دانه دار و متمرکز تر مربوط شود. به این مقاله ها “خوشه های موضوعی” گفته می شود.

به عنوان مثال ، بگویید محتوای ستون شما در مورد مراقبه ذهن آگاهانه است. یک خوشه موضوعی که تحت این چتر قرار دارد ممکن است باشد “X Ways M Medful Meditation به مبارزه با اعتیاد به مواد افیونی کمک می کند.” سپس خوشه های موضوعی باید به لحاظ استراتژیک به محتوای ستون شما مرتبط شوند.

خوشه بندی موضوعیمنبع

چرا خوشه های موضوعی مهم هستند?

خوشه های موضوعی عملکردهای مختلفی را در یک وب سایت ارائه می دهند.

برای مثال ، نحوه پیوند دادن خوشه های موضوعی خود به محتوای ستون ، به موتورهای جستجو ایده بهتر می دهد که وب سایت شما درمورد همه چیز و ارزش ارائه شده از آن چیست. در اصل ، هرچه خوشه های موضوعی نوشته شده تری در وبلاگ خود داشته باشید ، از نظر موتورهای جستجو نسبت به محتوای ستون ، اعتبار بیشتری پیدا می کنید و به نوبه خود ، در جستجوهای مرتبط نیز رتبه بهتری دارند..

چرا خوشه های موضوعی مهم هستندمنبع

دوم ، این امکان را برای کاربران آسان تر می کند تا بتوانند در وبلاگ شما حرکت کنند و تمام اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورند. همیشه به یاد داشته باشید ، الگوریتم های Google (و سایر موتورهای جستجو) به طور مداوم در حال اصلاح هستند تا بیشتر به کاربران انسانی فکر کنند. اگر سایت شما زندگی را برای بازدید کنندگان آسان پیدا کند ، جایزه خواهد گرفت.

سه خوشه موضوعی با کلمات کلیدی خاص و قابل دستیابی مرتبط با محتوای ستون گره خورده است. به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما وبلاگ طراحی وب را اجرا می کنید. شما می توانید محتوای ستونی داشته باشید که در مورد تجارت یک تجارت الکترونیکی بحث می کند. در حالت ایده آل ، تجارت الکترونیکی یک کلمه کلیدی است که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید. با این حال ، این اصطلاح بسیار گسترده است و دارای حجم جستجو 22000 در ماه است.

یادداشت جانبی: 75٪ جستجوگران Google هرگز به صفحه گذشته نروید یکی از نتایج.

با این حساب ، بیایید تجارت الکترونیکی Google را انجام دهیم و ببینیم چه می آید:

رتبه در صفحه اول

برای رتبه بندی در صفحه معتبر یکی از Google برای اصطلاح تجارت الکترونیکی ، محتوای شما در سایت هایی مانند Shopify ، Small Biz Trends ، Oberlo و Forbes بالا می رود. به اندازه وبلاگ شما شگفت انگیز است ، احتمال دارد که شما به زودی از این غول ها پیشی نگیرید – هر زمان دیگری!

خبر خوب این غیرممکن نیست!

بنابراین چگونه باید به کار طولانی و خسته کننده رتبه بندی برای اصطلاحات جستجوی فوق العاده گسترده نزدیک شوید?

خوشه های موضوعی!

تهیه مباحث مربوط به محتوای ستون

همانطور که از نام آن پیداست ، محتوای ستونی که شما از آن برنامه ریزی می کنید ، اساساً کلیه استراتژی وبلاگ نویسی شما را حفظ می کند. این دسته بندی های گسترده ای است که در آن همه پستهایی که می نویسید در حالت ایده آل قرار می گیرند.

از نظر استفاده از کلمات کلیدی ، محتوای ستون جایی است که شما به ستاره ها می روید.

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما یک آژانس دیجیتال با خدمات کامل و متخصص در اشکال مختلف بازاریابی آنلاین هستید. هدف با وبلاگ شما نشان دادن هر دو کاربر و موتورهای جستجو است که شما در انجام کاری که دارید متخصص هستید. به نوبه خود ، سایت شما در جستجوهای مربوطه بسیار رتبه بندی می شود ، افراد پست های شما را می بینند ، و در نهایت ، درباره خدمات شما سؤال می کنند.

به عنوان یک آژانس دیجیتالی ، موضوعات ستون شما ممکن است مناطقی مانند SEO ، بازاریابی محتوا ، نوشتن مطالب تبلیغاتی ، رسانه های اجتماعی ، پرداخت هر کلیک ، طراحی وب و غیره باشد..

مضامین ستون های متمرکز بر کلمات کلیدی احتمالاً به نظر می رسد مانند:

 • بهینه سازی موتور جستجو چیست?
 • بازاریابی محتوا چیست؟?
 • راهنمای نهایی نوشتن مقاله
 • تسلط بر هنر رسانه های اجتماعی
 • پرداخت به ازای هر کلیک: هر آنچه شما باید بدانید

برای تکرار مجدد ، به احتمال زیاد به زودی شاهد رتبه بندی های معتبر برای این پست ها نخواهید بود. هدف از این محتوای ستون ، پیوند دادن برای هر قطعه از محتوای گرانولی است که شما می نویسید که در زیر این پست های طولانی و از نوع چتر قرار دارد.

اگر به وب سایت های بزرگ مرتبط با بازاریابی نگاه کنید ، تاکتیک خوشه بندی موضوع را در محل کار مشاهده خواهید کرد.

بیایید در مجله اجتماعی رسانه بررسی کنیم:

تاکتیک خوشه بندی موضوعمنبع

مشاهده می کنید که بخش وبلاگ آنها براساس ستونهای اطراف F تقسیم می شودآگهی های تبلت ، بازاریابی فیس بوک ، بازاریابی در اینستاگرام ، بازاریابی لینک شده ، بازاریابی YouTube, و بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی.

اگر روی “تبلیغات فیس بوک,”شما با پست طولانی فرم SUPER پر از پیوندهای SME داخلی به پستهای مختلفی که تحت قلمرو تبلیغات فیس بوک قرار می گیرند ، مورد استقبال قرار می گیرید – یا خوشه های موضوع.

تبلیغات فیس بوکمنبع

همچنین توجه خواهید کرد که این قطعه از ستون دارای یک نشانگر زمانی است که به ماه مه سال 2019 باز می گردد. محتوای ستون مانند کلیه مطالب مرتبط با کشتی مادر است. باید به طور مداوم با تازه ترین داده ها ، مثال ها ، نکات و سایر موارد مرتبط با موضوع به روز شود.

ایده برای خوشه های موضوعی

خوشه های موضوعی که شما ایجاد می کنید دارایی های محتوای شما هستند که در خط مقدم عشق و علاقه به موتورهای جستجو کار می کنند. این موارد در حالت ایده آل باید با قصد کاربر روشن باشد.

مطابق الف whitepaper از STAT, چهار نوع متفاوت از قصد کاربر وجود دارد که چگونگی نمایش نتایج Google در SERP ها را تعیین می کند.

 1. اطلاعاتی – کاربر در ابتدای سفر مشتری به دنبال پاسخ سوالات خود است – پست های وبلاگ که اطلاعات “نکاتی” ، “چگونه” اطلاعات ، راهنماها و غیره را ارائه می دهد کلمات کلیدی مشترک برای این نوع از قصد کاربر خواهد بود: چه کسی ، چه چیزی ، کجا ، چگونه ، راهنمایی ، راهنمایی ، مثال ، یادگیری ، ایده ها و غیره.
 2. تجاری – کاربر در حال تحقیق بیشتر درباره ی یک محصول یا خدمات خاص است. از نظر وبلاگ ، این به احتمال زیاد به جزء مقایسه ها ، بررسی ها ، مطالعات موردی و غیره تبدیل خواهد شد. کلمات کلیدی مشترک برای این نوع قصد کاربر عبارتند از: بهترین ، بهترین ، بررسی ، مقایسه ، و غیره.
 3. تراکنش – کاربر در حال نزدیک شدن به پایان سفر مشتری است و برای خرید آماده می شود. کلمات کلیدی برای این نوع قصد عبارتند از: خرید ، قیمت گذاری ، ارزان ، تخفیف ، و غیره. این منطقه جایی است که شما به طور معمول می توانید لیست های بازاریابی وابسته را ببینید.
 4. محلی – کاربر به دنبال محتوا درباره یک منطقه جغرافیایی خاص است. این پست ها به طور بالقوه می توانند تحت نظر کاربر اطلاعاتی ، تجاری یا معامله گر قرار گیرند ، که کلمات کلیدی مربوط به یک شهر یا منطقه خاص است.

وقتی خوشه های موضوعی خود را ایجاد می کنید ، باید این ایده را داشته باشید که هر پست تحت نظر کاربر قرار می گیرد. به طور کلی ، بخش عمده مطالب وبلاگ شما به احتمال زیاد در سمت اطلاع رسانی قرار خواهد گرفت.

علاوه بر قصد کاربر ، ایده برای خوشه های موضوعی باید بر اساس کلمات کلیدی / عبارات با حجم جستجوی قابل دستیابی باشد. به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که اخیراً یک وبلاگ مسافرتی و تفریحی راه اندازی کرده اید و درمورد تعطیلات به ایرلند پستی می نویسید – تحت عنوان ستون خود با عنوان “سفر به اروپا”.

اگر به حجم جستجوی اصطلاح سفر به ایرلند دقت کنید ، ماهانه 12،100 مشاهده می کنید.

حجم جستجو

علاوه بر این ، شما سعی می کنید از سایت هایی مانند The Lonely Planet ، Ireland.com ، Ireland پیش از مرگ ، و چند سایت دیگر مانند Nomadic Matt استفاده کنید – یکی از حوزه های برتر در صنعت وبلاگ نویسی مسافرتی (بیش از حد)..

بنابراین ، این یک ایده خوب برای یک خوشه موضوع نیست – حداقل در حال حاضر نیست.

درعوض ، باید مشخص تر شوید. با شروع اصطلاح سفر به ایرلند ، اجازه دهید برخی از کلمات کلیدی و عبارات مرتبط را مرور کنیم:

کلمات کلیدی و عبارات مرتبط

با توجه به حجم جستجو ، شما بسیار عاقلانه تر برای ایجاد خوشه مبحث خود در مورد کلمات کلیدی مانند:

 • مسافرت به ایرلند از ایالات متحده (170 / ماه)
 • سفر به ایرلند با بودجه (320 / ماه)
 • بهترین راه برای بازدید از ایرلند (90 / ماه)

یا ، شما می توانید محلی حتی با کلمات کلیدی مانند:

 • کتاب راهنمای دوبلین (70 / ماه)
 • برنامه سفر دوبلین 1 روز (70 / ماه)

نکته اصلی این است که شروع به ایجاد خوشه های خود با کلمات کلیدی میوه کم رنگ کنید.

از آنجا که شروع به بدست آوردن رتبه بندی برای کلمات کلیدی و عباراتی با حجم جستجوی بسیار کوچک (معمولاً کمتر از 100 ماه) می کنید ، می توانید به آرامی شروع به هدف گیری کلمات کلیدی مرتبط با حجم جستجوی بالاتر در پست های بعدی کنید – که منجر به نکته بعدی من!

کار کردن به سمت بالا

شاید دلیل اصلی اهمیت خوشه های موضوعی این باشد که آنها بخشی از یک چارچوب بلند مدت هستند که شامل مراحل محاسبه شده برای کسب رتبه های جستجو بالاتر است.

بیایید با مثال محتوای ستون کسب و کار تجارت الکترونیکی (22000 در ماه).

به پیشرفت خوشه های موضوعی مانند dominos فکر کنید. شما با یک دومینو کوچک شروع می کنید که یک دومینو کمی بزرگتر را می کوبد ، که یک دومینو حتی بزرگتر را نیز می کوبد و غیره.

اولین دومینو پستی است که سعی در رتبه بندی کلمات کلیدی با حجم جستجوی کوچک دارد. بیایید بگوییم که این برای کلمات کلیدی نکات تجارت الکترونیکی برای مشاغل کوچک (10 / ماه) است. بعد از اینکه پست شما شروع به بدست آوردن رتبه بندی در SERP ها کرد ، می توانید بعد از پست بعدی ، دومینو بعدی را که کمی بزرگتر است ، بزنید..

برای مثال ، این می تواند پستی باشد که کلمات کلیدی نکات طراحی Shopify (30 / ماه) را هدف قرار می دهد. از آنجا که شروع به بدست آوردن رتبه بندی برای این کلمه کلیدی خاص می کنید ، خوشه مبحث بعدی شما می تواند موارد بزرگتری مانند ایده های نوآورانه تجارت الکترونیکی (140 / ماه) را هدف قرار دهد.

این پستها باید به صورت ایده آل با یکدیگر در زیر ستون پیوند داده شده و به گونه ای نوشته شود که ارتباط متقابل با یکدیگر داشته باشد. از اینجا ، می توانید به تدریج دومینو های بزرگتر و بزرگتر را خراب کنید تا زمانی که (بهترین سناریو) یک نیروگاه تجارت الکترونیک مناسب در نظر Google باشید.

بسته به میزان محتوای ستون شما ، احتمالاً این کار به زمان زیادی و تلاش بسیار زیادی برای خلق تنهایی از محتوای باکیفیت و دوست داشتنی برای سئو نیاز دارد. رم در یک روز ساخته نشده است و رتبه بندی جستجوی شما نیز نخواهد بود!

بیش از شما

صرف نظر از طاقچه شما ، استفاده از خوشه های موضوعی می تواند برای ارزش سئو وب سایت شما شگفتی کند. نه تنها به شما در دستیابی به رتبه های جستجوی ارزشمند کمک می کند ، بلکه این یک معدن طلا برای ایده پردازی موضوع و جهت گیری کلی خلاقانه است – حتی هنگامی که بلوک نویسنده شما در بدترین حالت قرار دارد!

امیدوارم این راهنما ایده خوبی به شما نشان دهد که چگونه می توانید رتبه های موردعلاقه خود را بدست آورید و مطمئن شوید که هر قطعه از مطالب ایجاد شده در جهت صحیح حرکت می کند!

نویسنده بیوگرافی:

ویشالسین مهیدا یک تحلیلگر بازاریابی محتوا در E2M است. او در اجرای جدید مهارت دارد استراتژی های بازاریابی محتوا و هر چیز دیگری که زیر آن چتر قرار می گیرد. وی پیش از این در اجرای چندین استراتژی جذب مشتری به مارک های برتر مانند Axis Bank ، Fox Star ، IIFL و موارد دیگر کمک کرده است. در اوقات فراغت ، او ترجیح می دهد كه مقصد سفرهای جدیدی را كشف كند. در هر زمان با او در ارتباط باشید لینکدین!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me