فهمیدن بهترین ارائه دهنده هاستینگ دشوار است اما نهایی کردن برنامه مناسب میزبانی می تواند ناامیدی را در این مورد به همراه آورد. اگر تفاوت بین گزینه های میزبانی موجود را نمی دانید ، می تواند دلیلی برای رفتار آزار دهنده شما هنگام انتخاب یک برنامه میزبانی باشد. برای غلبه بر این سردرگمی ، ما در مورد دو گزینه امیدوار کننده دیگر برای میزبانی ، VPS و اختصاصی صحبت خواهیم کرد.

بعد این سؤال پیش می آید که تفاوت بین این دو برنامه میزبانی و پارامترهایی که وجود آنها برای وب سایتها در چیست ، تفاوت دارد. ما در پاراگرافهای بعدی در مورد همه بحث خواهیم کرد اما اجازه دهید با اصول اولیه شروع کنیم.

VPS چیست؟?

VPS مخفف A است سرور خصوصی مجازی. به طور کلی ، VPS یک ماشین مجازی است ، به این معنی که از آن به عنوان سرویس استفاده می شود و توسط سرویس میزبانی اینترنت ارائه می شود. همچنین با نامی به نام سرور اختصاصی مجازی (VDS) آشنا است..

VPS خدمات میزبانی قابل اعتماد و همچنین ایمن تری را ارائه می دهد & راه حل های سازگار برای وب سایت های خود به همین دلیل است که توسط چندین کاربر استفاده می شود. بنابراین ، لیزینگ کل سرور ارزان است. معمولاً ، این نوع هاستینگ توسط صاحبان وب سایت اتخاذ می شود که دارای سطح متوسط ​​و دارای محدودیت بسته های میزبانی مشترک هستند و هنوز به منابع سرور اختصاصی احتیاج ندارند.

بزرگترین مزیت راه حل های VPS ، ارائه خدمات بیشتر از خدمات میزبانی است. برای عملکرد مؤثر تجارت ، داشتن بیش از یک برنامه میزبانی بسیار مهم است.

بگذارید کمی درک کنیم تا کار VPS را درک کنیم:

با استفاده از فناوری مجازی سازی ، ارائه دهنده هاستینگ شما یک لایه مجازی را در بالای سیستم عامل برطرف می کند. دیوارهای مجازی سرورها را در بخش های مختلف جدا می کنند به گونه ای که نصب کاربر و سیستم عامل خاص (OS) و نرم افزار خاص خود را برای کاربر آسان می کند.

VPS یک سرور اصلی و خصوصی است زیرا ، در سطح سیستم عامل ، پرونده ها را طبق نیاز کاربر تقسیم می کند. با این اقدام ، منابع شما مانند فضای دیسک ، هسته های CPU امن هستند و نیازی به اشتراک منابع تضمین شده با دیگران نیست.

مزایای میزبانی VPS:

 • این سرور میزبانی سریع به همراه ویژگی های قابل اعتماد در مقایسه با سایر سرور هاستینگ دیگر است.
 • منابعی از قبیل حافظه یا پردازش توسط سرور تأمین می شود و تضمین می شود که این منابع به طور دقیق کار کنند و همچنین بدون هیچ گونه نوسان پایدار بمانند..
 • در صورت ایجاد مشکل در سایر کاربران سرور ، وب سایت شما تحت تأثیر قرار نمی گیرد. شما می توانید آزادانه از طول عمر سرور خود لذت ببرید.
 • با استفاده از سرور VPS ، به superuser (root) دسترسی خواهید یافت.
 • میزان حریم خصوصی بالا پرونده ها و بانکهای اطلاعاتی مهم شما از هک شدن سایر کاربران سرور ذخیره می شوند.
 • می توانید از خدمات به روزرسانی لذت ببرید زیرا وقتی وب سایت شما رشد می کند ، به طور خودکار منابع سرور مانند CPU ، RAM و پهنای باند تصفیه می شوند.

منفی میزبانی VPS:

 • این سرور گران تر از مقایسه با هاست مشترک است.
 • دانش فنی عمیق برای مدیریت دقیق سرور لازم است.
 • در صورت پیکربندی سرورها ، امنیت شما ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد.

چه میزبانی اختصاصی?

اختصاصی میزبانی وب چیست

یک میزبان اختصاصی یا سرور اختصاصی همین مورد است. این نوعی میزبانی اینترنتی است که در آن مشتری کل سرور و منابع آن را اجاره یا اجاره می دهد. از این رو بسته های میزبانی اختصاصی به نوع سخت افزار و منابعی که انتخاب می کنید بستگی دارد.

این برنامه هاستینگ برای وب سایت های وردپرس با ترافیک بالاتر مناسب است.

مزایای میزبانی اختصاصی:

 • امن است: اختصاصی میزبان قابل اطمینان تر است زیرا شما با توجه به انتخاب شما صلاحیت کامل انتخاب سخت افزار ، سیستم عامل ها و غیره را دارید. در این حالت ، شما اجازه ندارید سرور را با دیگران به اشتراک بگذارید ، بنابراین یک دسته از تهدیدهای احتمالی از بین می رود. نمونه بارز این امر اینست که اگر هرکدام از حسابهای موجود در میزبانی مشترک هک شده باشند ، به صورت خودکار تمام حسابهای دیگر هک می شوند اما با هاست اختصاصی ، این نوع خطر ممنوع است.
 • قابل انعطاف: داشتن سرور اختصاصی به این معنی است که می توانید از هر طریق استفاده کنید. این قابلیت به شما امکان نصب نرم افزار یا برنامه های جدید و همچنین واجد شرایط تغییر پیکربندی سرور را می دهد. به عبارت دیگر ، سرور خود شما تمام این حق را برای شما مهیا می کند تا بتوانید آن را به سبک خود کنترل کنید.
 • منابع: تمام منابع و اتصال فقط به سرور شما تعلق دارد. هیچ شرکت کننده دیگری با این پارامترها سرگرم نیست.
 • عملکرد بهتر: سرور بهترین مجری است زیرا می تواند روزانه هزاران مشتری را اداره کند. با منابع خود می توانید عملکرد وب سایت خود را ارتقا دهید. بنابراین ، نتیجه بهتر با کار شما رقم خواهد خورد.
 • فضای ذخیره سازی: شما این فرصت را دارید که فضای دیسک و رم مورد نیاز خود را برای پاسخگویی به نیازهای مشتری تصمیم بگیرید. علاوه بر این ، اگر شما از منابع خاصی استفاده نمی کنید ، قرار نیست مبلغی را پرداخت کنید.

معایب میزبانی اختصاصی:

 • سرمایه گذاری عظیم: میزبانی اختصاصی بسیار گرانتر از سایر برنامه های میزبانی است. برای قبول کارایی بالا ، این هزینه ارزش دارد. بنابراین تصمیم گیری در مورد برنامه میزبانی با توجه به تقاضای مشتریان شما بسیار مهم است.
 • قابلیت استفاده: اگر می خواهید دست خود را روی سرور اختصاصی قرار دهید دانش فنی تقاضای اساسی است. اگر باتجربه نیستید ، گرفتن این سرور سخت است. فقط یک شخص آس می تواند برای کنترل سایر وظایف ، نرم افزار ، تعمیر و نگهداری روزانه و قابل اجرا داشته باشد. از این رو ، قابلیت استفاده آن کمی مشکل است.

تفاوت بین VPS و میزبانی اختصاصی

اگر شما یک کاربر معمولی میزبانی مشترک هستید ، زمان مناسب برای ارتقاء برنامه میزبانی خود است. قبل از اینکه به تفاوت بین VPS و سرور اختصاصی بپردازیم ، برخی مفاهیم اساسی را مرور خواهیم کرد که بیشتر به شما کمک می کنند مفهوم را با وضوح بیشتری درک کنید.

میزبانی وب تقریباً خصوصی:

VPS شبیه واقعیت مجازی است ، مثل این است که شما یک فضای کوچک برای ارتباط با دیگران دارید. VPS موازی با میزبانی مشترک است که در آن ، منابع موجود توسط چندین وب سایت به اشتراک گذاشته می شود. اگر میزبانی اختصاصی و VPS را با هم مقایسه می کنید ، تفاوت در محدودیت هایی که بر روی منابع اعمال می شود وجود دارد.

علاوه بر این ، تخصیص منابع به گونه ای طبقه بندی می شود که کاربر نمی تواند از منابع دیگری بهره ببرد. نمونه بارز این ، اگر صاحب یک آپارتمان هستید ، اجازه ندارید وارد اتاق نشیمن دیگری شوید و بالعکس.

اختصاصی میزبانی کاملاً متعلق به شما:

سرور اختصاصی با نام آن کاملاً قابل درک است. این خدمات کاملاً اختصاص داده شده برای ارائه خدمات شماست. اصولاً یک سرور خالی به شما پیشنهاد می شود و می توانید هر آنچه را می خواهید اضافه کنید.

یک سرور اختصاصی با یک برنامه مشترک مخالف است ، که در آن شما هیچ کنترلی بر روی محیط سرور و VPS ندارید ، که در آن شما کنترل کمی بر محیط خود دارید. بنابراین در این سناریو انگشت خود را روی سخت افزاری بکشید که از طریق آن می توانید نرم افزاری را که بر روی سرور نصب شده است به طور کامل کنترل کنید.

علاقه مند به مطالعه بیشتر در مورد VPS و میزبانی اختصاصی ، به پایین بروید.

ویژگی های قابل مقایسه VPS و میزبانی اختصاصی

هزینه:

در این بیانیه شکی نیست که برنامه های VPS در مقایسه با سرورهای اختصاصی مقرون به صرفه است. این امر به این دلیل است که وقتی میزبان چندین کاربر را روی یک سرور واحد قرار می دهد. بدیهی است که آنها قیمت کمتری را برای هر مشتری شارژ می کنند.

سرور اختصاصی کم کار هزینه کمی بیشتر برای شما دارد اما اگر با سرویس دهنده سرور اختصاصی Premium Dedicated بروید ، بسیار بالاست زیرا سخت افزاری با کلاس بالا را با یک تنظیم قدرتمند ارائه می دهد.

امنیت:

بدون شک میزبانی اختصاصی و VPS برنامه هایی مطمئن هستند. میزبانی VPS امن است در حالی که میزبانی اختصاصی سطح بالایی از محافظت را ارائه می دهد ، بدین معنی که شما واجد شرایط نصب نرم افزار مطابق میل خود هستید و هیچ فاکتور خطری وجود نخواهد داشت. اما در هاست اختصاصی ، شما در مقایسه با VPS 100٪ کنترل هرگونه نقض امنیتی را دارید.

کارایی:

با کمال تعجب اما باید گفت ، اختصاصی بیش از VPS در عملکرد غلبه دارد. با در اختیار داشتن منابع عظیم ، سایت شما می تواند بدون تأثیرگذاری بر سرعت بارگذاری ، به راحتی با ترافیک عظیم کنار بیاید. در عوض ، VPS نیز از سرعت بارگذاری بالایی برخوردار است اما وقتی چندین سایت روی سرور فرود آمد ، ممکن است از سرعت آهسته رنج ببرد.

پیکربندی و سفارشی سازی:

میزبانی VPS و میزبان اختصاصی برنامه های مدیریتی و کنترل نشده ای را ارائه می دهد و این برنامه ها منابع خوبی برای ماه به ماه دارند. میزبانی VPS کمی متفاوت است زیرا می تواند منابع را از همسایگان (سایت های دیگر) در صورت عبور از حد ماهانه خود ، قرض دهد.

مقیاس پذیری:

در این حالت ، VPS برنده رقابت می شود. میزبانی VPS از سایتی پشتیبانی می کند که به هاست مشترک یا اختصاصی نیاز دارند. با همکاری با VPS ، یک سایت می تواند به مقصد مورد نظر برسد. از طرف دیگر ، میزبانی اختصاصی به سایت که نیاز به کمک کامل دارد به سایت کمک می کند.

تخصیص منابع:

مطمئناً امتیاز جایزه به دسته میزبانی اختصاصی می رود. شما می توانید از منابع مورد نظر خود استفاده کنید اما در هاستینگ VPS باید نسبت به منابع تأمین شده کمی دقت کنید ، هرچند که این هیچ بخشی از رقابت نیست..

در پایان ، هم VPS و هم میزبانی اختصاصی برنامه هایی معتبر و گران هستند. اما بعد از مدت زمان مشخص ، یک بسته میزبانی مشترک را رها کنید و پرش به گزینه دیگر تصمیم خوبی است. به سادگی آنچه را که می خواهید سرمایه گذاری کنید ، دریافت خواهید کرد و وقتی سرمایه گذاری بیشتری انجام می دهید ، بدیهی است که نتایج تصفیه شده تری خواهید گرفت.

همچنین بخوانید,

 • بهترین ارائه دهندگان میزبانی VPS
 • بهترین ارائه دهندگان میزبانی اختصاصی

نویسنده بیوگرافی: مالک جری پرز است Easy.gr برای ارائه خدمات سرور اختصاصی Premium. آنها برنامه های چشمگیری دارند که متناسب با بودجه شما خواهد بود. شما پشتیبانی فنی 24/7 را از ذهن متخصص آنها دریافت خواهید کرد. آنها با داشتن مهارت های عالی ، همه پنل های کنترل پیشرفته و همچنین سایر خدمات را کنترل می کنند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me