Node.js ، به عنوان یک فناوری محبوب منبع باز ، همیشه در حال بهبود است. اغلب به روزرسانی می شود تا از عملکرد خوب اطمینان حاصل شود. در اینجا چگونه می توانید Node.js را به آخرین نسخه به روز کنید!

نحوه بروزرسانی Node.js به آخرین نسخه

درست مانند اکثر محیط های منبع باز دیگر ، Node.js به یک پروژه در حال تحول سریع تبدیل شده است. تقریباً هر دو هفته یکبار بروزرسانی یا دیگری برای تقویت امنیت و ثبات وجود دارد. به روز رسانی ها فقط به یک شاخه نسخه محدود نمی شوند. در بین همه آنها پخش شده است.

روش های بیشماری وجود دارد که می توان از آنها برای به روزرسانی نود به آخرین نسخه در سیستم عامل های مختلف استفاده کرد. بنابراین ، در دریافت جدیدترین نسخه Node.js مشکلی نخواهید داشت.
در مقاله بعد ، ما به ساده ترین و مؤثرترین روش های نصب جدیدترین نسخه Node اشاره کردیم. ما پوشش خواهیم داد لینوکس, سیستم عامل مکینتاش, و پنجره ها-ماشین های مستقر.

قبل از شروع ، نسخه Node.js مورد نظر خود را تعیین کنید. می توانید این کار را با نوشتن گره -v در خط فرمان انجام دهید.

3 روش به روزرسانی Node.js در دستگاه های لینوکس

ما سه روش معمول و مؤثر را برای به روزرسانی گره در سیستم عامل لینوکس ذکر کرده ایم. ما روش اول را به دلیل سادگی آن توصیه می کنیم. با این حال ، اگر نمی توانید با روش مدیر Node نسخه بروید ، می توانید از طریق بسته های باینری یا مدیران بسته ها به روزرسانی کنید.

1. از مدیر نسخه گره استفاده کنید

NVM (مدیر نسخه گره) ، همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، بهترین روش برای به روزرسانی Node است. برای این کار ، به کامپایلر C ++ ، بسته های build-basic و libssl-dev نیاز دارید. ابتدا ، برای به دست آوردن بسته ها با استفاده از این دستورات ، یک به روز رسانی را اجرا کنید:

به روز رسانی مناسب سودو
sudo apt-get install check-install checkinstall libssl-dev

اگر می خواهید مدیر نسخه نود را نصب یا به روز کنید ، اسکریپت نصب را با cURL بگیرید:

curl -o- https://raw.githubusercontent.com/creationix/nvm/v0.32.1/install.sh | شلاق

ابتدا دوباره پایانه را ببندید و باز کنید. با این وجود ، می توانید با استفاده از دستور -v nvm ، تأیید کنید که آیا نصب موفقیت آمیز است. اگر همه چیز کار کند ، آنگاه nvm خروجی می کند.

پس از راه اندازی همه چیز ، نصب نسخه Node به روز شده به سختی مشکل نخواهد بود. با تایپ کردن nvm ls می توانید نسخه نود نصب شده در حال حاضر را بررسی کنید. همچنین می توانید نسخه موجود برای نصب با nvm توسط ls-remote را مشاهده کنید.

اکنون با تایپ nvm install #. # آخرین نسخه Node را بارگیری ، کامپایل کرده و نصب کنید. به یاد داشته باشید ، # اینجا با نسخه Node مورد نظر شما جایگزین خواهد شد. همچنین می توانید nvm نسخه مورد نظر خود را در هر پوسته با استفاده از nvm #. # # # اطلاع دهید. همچنین ، گره پیش فرض nvm alias را به طور پیش فرض تنظیم کنید.

2. از مدیر بسته بندی استفاده کنید

دومین گزینه بعد از nvm ، مدیر بسته بندی است. NPM (مدیر بسته گره) به کشف ، اشتراک گذاری و همچنین استفاده از کد کمک می کند. همچنین به کاربران امکان می دهد وابستگی ها را مدیریت کنند. گره از قبل با npm نصب شده است. با این حال ، مدیر بیشتر از Node به روز می شود.

نسخه ای را که دارید با npm -v بررسی کنید. سپس با وارد کردن npm install ، آپدیت npm اخیر را نصب کنید [ایمیل محافظت شده] -گرم برای اطمینان از به روزرسانی صحیح npm ، npm -v را اجرا کنید.

برای به روزرسانی Node به ماژول npm نیز نیاز دارید. برای پاک کردن حافظه نهان ، کد زیر را اجرا کنید و n را با جدیدترین نسخه Node نصب کنید:

sudo npm cache -f
sudo npm install -g n
sudo n با ثبات است

در آخر ، برای نصب جدیدترین نسخه از آخرین نسخه استفاده کنید. همچنین می توانید با اجرای n # # نسخه دیگری از گره را دریافت کنید. #.

3. از بسته های دودویی استفاده کنید

تمام تلاش خود را کنید تا از این مسیر جلوگیری کنید. به عنوان آخرین راه حل ، به صفحه بارگیری رسمی Node.js. بروید. از اینجا ، فایل باینری لینوکس 32 بیتی یا 64 بیتی را دریافت کنید. در اینجا ، شما دو گزینه دارید. می توانید فایل باینری را از یک مرورگر بارگیری کنید. با این حال ، بهتر است از کنسول استفاده کنید. به یاد داشته باشید با انتشار به روزرسانی های بیشتر ، نسخه Node تغییر خواهد کرد.

wget https://nodejs.org/dist/v6.9.2/node-v6.9.2-linux-x64.tar.xz

برای باز کردن پرونده به برنامه های xz-ut نیز نیاز خواهید داشت. بنابراین ، برای نصب این ، کد sudo apt-get install xz-utlis را اجرا کنید. سپس برای نصب پکیج باینری در usr / local از کد زیر استفاده کنید:

tar C / usr / local –strip-parts 1 -xJf گره-v6.9.2-linux.x64.tar.xz

اکنون ، شما هم Node دارید و هم npm. بنابراین برای بروزرسانی بعدی روش اول را اول امتحان کنید.

به روزرسانی گره در Windows / MacOS با استفاده از نصب کنندگان Nodejs.org

صفحه بارگیری در Node.js شامل بسته های باینری برای MacOS و Windows است. با این حال ، نیازی به دشوار کردن زندگی شما نیست. برای نصب آسان ، مراحل نصب از پیش ساخته وجود دارد: .msi برای ویندوز و .pkg برای MacOS. این بسته ها ، کارآیی و کارآیی ساده را درک می کنند.

به سادگی فایل را بارگیری کرده و آن را اجرا کنید و جادوگر نصب بقیه را اداره می کند. با هر به روزرسانی که بارگیری می کنید ، نسخه های قدیمی تر npm و Node با نسخه های جدیدتر جایگزین می شوند.

بخش پرسش و پاسخ

گره در گره JS چیست?

Node.js سکویی است که در زمان اجرای جاوا اسکریپت Google Chrome ساخته شده است. هدف اصلی آن ایجاد برنامه های سریع و سریع مقیاس پذیر شبکه به راحتی است. Node.js از یک مدل بدون انسداد و رویداد محور استفاده می کند که باعث کارآمد و سبک بودن آن می شود. بنابراین ، برای برنامه های فشرده داده در زمان واقعی که در دستگاه های مختلف کار می کنند ، ایده آل است.

چگونه نسخه نود JS را بررسی كنم?

برای بررسی نسخه نود نصب شده در رایانه ، یک ابزار خط فرمان را باز کنید. می توانید از Powershell ، Command Prompt یا هر مورد دیگری که ترجیح می دهید استفاده کنید. پس از باز کردن آن ، گره -v را تایپ کنید. با این کار تعداد نسخه مانند v0.10.35 چاپ می شود.

Node JS برای چه مواردی استفاده می شود?

در درجه اول ، Node.js برای سرورهای بدون انسداد رویداد محور استفاده می شود. این به این دلیل است که ماهیتی تک رشته ای دارد. همچنین برای سرویس های API با پس زمینه و همچنین سایت های سنتی استفاده می شود. با این حال ، آن را با استفاده از معماری های زمان واقعی و مبتنی بر فشار طراحی شده است.

چگونه NPM را به روز می کنید?

اگر از Mac استفاده می کنید ، از کد زیر استفاده کنید:

sudo npm install -g npm

شما می توانید بسته های قدیمی منسوخ محلی و همچنین با استفاده از بروزرسانی npm را بدون مشکل به روز کنید. به طور مشابه ، می توانید بسته های قدیمی منسوخ شده را با استفاده از npm -g-update به روز کنید.

کلمه نهایی

بنابراین ، اکنون به روزرسانی Node شما انجام شده است. در حقیقت ، بروزرسانی هر دو npm و Node فقط شروع کار است. همچنین باید بسته های دیگر و همچنین وابستگی های خود را به روز کنید. انجام این کار هم امنیت و هم سازگاری را به حداکثر می رساند تا بتوانید از استفاده از نود لذت ببرید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me