دسترسی گسترده تر و استفاده از اینترنت باعث راحتی در جدول می شود اما از تهدیدهای انواع مختلف نیز استقبال می کند.

شاید هر بار که در آن شرکت ها و مردم به دلیل آسیب پذیری اینترنت متحمل خسارات عظیمی شده اند ، شنیده باشید نقض و خسارات امنیتی است. مجرمان سایبری در آنجا منتظرند که مانند شاهین ها حمله کنند هر وقت نقاط ضعفی پیدا کردند.

مشاغل امروزی باید پرونده های بزرگ را به صورت دیجیتال به اشتراک بگذارند ، و با انجام این کار ، اگر این کار را از طریق کانال های امن انجام ندهید ، همیشه یک تهدید امنیتی وجود دارد. با این حال ، همه کسب و کارها متوجه نیستند که چقدر اینترنت شکننده است تا وقتی که آن را به سختی یاد بگیرند ، چقدر شکننده است.

مطابق با آمار, بیش از 4 میلیارد رکورد به دلیل نقض داده ها در اواسط سال 2019 در سطح جهان قرار گرفتند. بنابراین ، آیین نامه هایی مانند استاندارد امنیت داده های PCI و سازمان های راهنمای HIPAA با تهیه چارچوبی برای ذخیره سازی ، دستیابی و محافظت از اطلاعات حساس آنها.

چرا پرونده ها را از طریق یک کانال امن ارسال می کنید?

10 سرویس ایمن برای به اشتراک گذاشتن پرونده برای ارسال خصوصی داده ها

تصور کنید مشتری شما فوراً می خواهد نتایجی را که شما به دست آورده اید را ببیند ، اما او در مایل دورتر از مکان شما مستقر است. دیجیتال رفتن بهترین روش برای شما در این لحظه است. حال اگر اندازه پرونده بسیار بزرگ یا حساس به طبیعت است ، آیا بازهم خطر ارسال آن از طریق نامه را دارید?

چگونه می توان از محرمانه بودن آن اطمینان کرد?

یکی از راه های دستیابی به آن استفاده از خدمات اشتراک فایل است. مزایای آن عبارتند از:

اندازه مسئله نیست

مشاغل دارای داده ها و پرونده های بی پایان از گرافیک ، فیلم ، صدا ، اسناد ارائه ، صفحه گسترده و غیره هستند. این پرونده ها می توانند بزرگ باشند و ارسال آنها از طریق ایمیل ناامید کننده به نظر می رسد.

با تشکر از خدمات مدرن به اشتراک گذاری پرونده که اندازه پرونده به سختی مسئله ای نیست. شما به راحتی می توانید پرونده های چند گیگابایتی و بدون هیچ زحمتی ارسال کنید. طبق نسخه مورد نیاز خود می توانید از نسخه رایگان یا پرداخت شده آنها استفاده کنید ، اما نسخه های پرداخت شده آنها با محدودیت اندازه همراه نیست.

پتو امنیتی

امنیت داده ها به دلیل افزایش جرایم سایبری بیش از هر زمان دیگری به یک جنبه اساسی تبدیل شده است. از این رو ، به منظور حفاظت از مالکیت معنوی ، اسرار تجاری ، برنامه های بازاریابی ، اطلاعات بسیار حساس ، اطلاعات مالی و غیره ، خدمات اشتراک فایل در اختیار شماست.

دلیل آن است که آنها در پایین آوردن شانس مرتبط با نقض داده ها از طریق رمزگذاری صحیح پرونده های شما در هنگام انتقال و محافظت از رمز عبور بالا بین هر دو طرف ، کمکی می کنند. آنها همچنین می توانند از طریق تأیید اعتبار و مجوز ، سطح امنیتی اضافی برای دستگاه های تلفن همراه خود را ارائه دهند.

رکورد آهنگ

یکی دیگر از مزایای استفاده از خدمات به اشتراک گذاری پرونده این است که می توانید همه اطلاعات به اشتراک گذاشته شده از جمله تاریخ و ساعت را به چه کسی ارسال کنید ، اندازه پرونده اشتراک گذاری را ، چه موفقیت آمیز باشد یا نه ، ثبت کنید. و غیره.

خدمات اشتراک گذاری پرونده برای افرادی که در مناطق مختلف و مکانهای مختلف کار می کنند ، یک ممیزی داده مفید را ارائه می دهد. هرکسی که با تیم باقیمانده دسترسی به سرویس اشتراک فایل را همگام می کند ، می تواند سوابق درج شده در آن را مشاهده کند تا یک تجربه اشتراکی یکپارچه ارائه دهد.

انتقال سریعتر

به اشتراک گذاری پرونده ها با استفاده از یک سرویس اشتراک فایل امن ، یک فرایند قابل اعتماد و سریع است. بدون توجه به بزرگ بودن یا کوچک بودن ، می توانید انواع مختلفی از پرونده ها مانند گرافیک ، فیلم ، صدا و غیره را به اشتراک بگذارید. به راحتی می توانید آن پرونده ها را با همکاران یا مشتریان خود نسبتاً سریعتر به اشتراک بگذارید.

در نتیجه سرعت کلی کار با احتمال خطاهای کمتری نیز تسریع می شود. بنابراین ، می توانید در انجام کارهای مهم دیگر صرفه جویی کنید.

بیایید راه حل های اشتراک فایل خصوصی را بررسی کنیم.

پیاز

پیاز یکی از بهترین خدمات اشتراک فایل است که به شما امکان می دهد پرونده های خود را بصورت ناشناس با امنیت از طریق شبکه Tor به اشتراک بگذارید. این یک بستر منبع باز است که در آن یک آدرس پیاز ایجاد می شود و افراد می توانند از طریق مرورگر Tor به این آدرس مراجعه کنند تا به داده هایی که مایل به اشتراک گذاری هستند دسترسی پیدا کنند.

بر خلاف سایر خدمات مانند Google Drive یا ایمیل ، هنگام استفاده از OnionShare ، شما هیچ دسترسی به پرونده های خود را به این شرکت نمی دهید. تا زمانی که آدرس وب ناشناس را به صورت ایمن به اشتراک بگذارید ، شما و همچنین شخصی که با او در حال اشتراک پرونده هستید ، فقط می توانید به داده ها دسترسی داشته باشید.

لوفی

لوفی یک سیستم عامل میزبانی فایل است که به شما امکان می دهد پرونده های خود را به راحتی به اشتراک بگذارید. هنگامی که پرونده ها را به عنوان نمونه Lufi بارگذاری می کنید ، قبل از آپلود شدن روی سرور رمزگذاری می شوند. از این رو ، سرور سرور نمی تواند محتوای پرونده ها را مشاهده کند ، اما می تواند نام ، اندازه و نوع پرونده مانند فیلم ، صدا ، متن و غیره را مشاهده کند.

برای به اشتراک گذاشتن پرونده های خود از طریق این نرم افزار میزبانی ، لازم نیست خود را ثبت کنید. با این حال ، هنگام به اشتراک گذاشتن پرونده های خود ، آدرس IP شما را به دلایل قانونی ذخیره می کند ، که این یک مورد عادی است.

KeyBase

وقتی امنیت می آید, KeyBase به عنوان یکی از بهترین سیستم عامل های اشتراک فایل و پیام رسانی در نظر گرفته می شود. این فایلهای شما را از طریق رمزگذاری نهایی به انتها اطمینان می دهد که مطمئن شوید پرونده ها را برای شخص مناسب ارسال می کنید. با کمک رمزنگاری کلید عمومی ، همه پیامهای شما خصوصی باقی می مانند ، و سرور سرور حتی نمی تواند هیچ یک از چت های شما را بخواند.

این بستر نه تنها برای مشاغل بلکه برای خانواده ها کاملاً بی خطر است. جدای از این ، شما می توانید با انجمن های مختلفی مانند Reddit ، Twitter ، و غیره ارتباط برقرار کنید. این برنامه برای Windows ، Linux ، MacOS و حتی برای iOS و اندروید نیز موجود است..

دیتاش

دیتاش در ارسال یا دریافت فایل یا متن از طریق مرورگر بین دو دستگاه به شما کمک می کند. نیازی به ثبت نام یا ورود به سیستم در رابط کاربری آن نیست. کلیه پرونده هایی که از طریق Datash به اشتراک می گذارید ایمن است زیرا با استفاده از کلید عمومی یا خصوصی 1024bit ، رمزگذاری نهایی را به پایان می رساند.

قبل از ارسال پرونده ها ، Datash داده ها را با کلید عمومی گیرنده رمزگذاری می کند. در نتیجه اطمینان حاصل می کند که پرونده ها به مقصد مورد نظر ارسال می شوند. برای ارسال پرونده,

 • به datash.co مراجعه کنید و بگذارید گیرنده نیز همین کار را انجام دهد
 • متن را وارد کنید یا پرونده هایی را که می خواهید به اشتراک بگذارید انتخاب کنید
 • شناسه گیرنده در دستگاه گیرنده ایجاد می شود. شما باید وارد آن شوید.
 • اکنون ، با زدن دکمه ، “ارسال ایمن” پرونده ها را ارسال کنید.

ترسوریت

ترسوریت یک سیستم عامل پیشرفته در عین حال رایگان به اشتراک گذاری فایل است شما می توانید برای ارسال حتی پرونده های محرمانه خود به آن اعتماد کنید.

با استفاده از Tresorit ، می توانید پس از به اشتراک گذاری آنها ، فایل های خود را بهتر کنترل کنید. بستر امن و قابل اعتماد اشتراک فایل به شما امکان می دهد تا فایلها را تا 5 گیگابایت به اشتراک بگذارید و مزایایی از قبیل:

 • رمزگذاری نهایی به پایان
 • حریم خصوصی SWISS
 • انطباق GDPR
 • دسترسی به سیاهههای مربوط
 • محافظت از رمز عبور
 • لغو پیوند
 • سرورهای اتحادیه اروپا

SafeNote

SafeNote گزینه ای عالی برای اشتراک گذاری پرونده های موقت به صورت ناشناس است. این پلتفرم رایگان را ارائه می دهد که در آن حریم خصوصی ، سادگی و ناشناس ماندن در ارائه تجربه به اشتراک گذاری داده های قابل اعتماد متمرکز است.

می توانید پرونده های خود را بارگذاری کنید ، پیوند آن را با افرادی که می خواهید به اشتراک بگذارید به اشتراک بگذارید ، و هنگام بارگیری فایل ها ، می توانید آن را حذف کنید. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید یک زمان انقضا خاص را بر روی پرونده ها تنظیم کنید تا بتواند به طور خودکار حذف شود.

هنگامی که یک فایل را بارگذاری می کنید ، پیوندی ایمن ایجاد می کند که می توانید آن را با گیرنده کپی کرده و به اشتراک بگذارید تا او بتواند فایل ها را بارگیری کند و سپس فایل خود ویران شود..

فایرفاکس ارسال کنید

فایرفاکس ارسال کنید کمک می کند تا پرونده های خود را به روشی خصوصی و ساده به اشتراک بگذارید. با استفاده از این پلتفرم ، می توانید پرونده ها را تا 1 گیگابایت ارسال کنید. اما اگر وارد سیستم شوید ، می توانید پرونده ها را تا 2.5 گیگابایت ارسال کنید. Firefox Send قبل از ارسال آنها ، پرونده های شما را با رمزگذاری نهایی به پایان ایمن نگه می دارد.

این پیوندی را ایجاد می کند که می توانید با آن گیرنده به اشتراک بگذارید و پس از بارگیری فایل ها ، به طور خودکار منقضی می شود. از این رو ، داده های شما ضمن اطمینان از اینکه برای همیشه آنلاین نمی ماند ، خصوصی هستند.

ToffeeShare

ToffeeShare گزینه ای امن تر و سریعتر برای اشتراک فایل است که همیشه یک مسیر مستقیم از فرستنده به گیرنده را حفظ می کند. یکی از جنبه های جالب این پلتفرم این است که بسته به میزان دسترسی مرورگر یا دستگاه خود ، می توانید پرونده هایی را بدون محدودیت اندازه ارسال کنید.

برای ارزیابی صداقت و حفظ حریم خصوصی پرونده های خود ، ToffeeShare از جدیدترین شیوه های استاندارد صنعت برای امنیت داده ها استفاده می کند. در حال حاضر از DTLS 1.3 استفاده می کند ، و داده های شما همچنان رمزگذاری شده اند به پایان رسیده تا شما و گیرنده فقط بتوانید به داده ها دسترسی داشته باشید.

پس از به اشتراک گذاری داده ها ، به طور دائمی حذف می شود و دیگر در اینترنت موجود نیست. در آنجا که هیچ سرور واسطه ای یا شخص ثالث وجود ندارد ، از ارتباط همتا (P2P) استفاده می کند. از این رو ، تمام اطلاعات شما کاملاً ایمن است.

WeTransfer

یکی از سیستم عامل های محبوب اشتراک فایل, WeTransfer, رایگان است و نیازی به ثبت نام ندارد به دلیل سادگی و سهولت در به اشتراک گذاری پرونده ها با مردم در سراسر جهان شناخته شده است.

برای به اشتراک گذاشتن پرونده ها می توانید پرونده ها را انتخاب کنید و سپس کافی است آدرس های ایمیل گیرنده و همچنین فرستنده را وارد کنید. اگر می خواهید ، حتی می توانید برای راحتی بیشتر یک پیام را برای گیرنده به منظور تفسیر بهتر داده ها یا هرگونه دستورالعمل دیگری که می خواهید اضافه کنید ، سفارشی کنید..

ارسال نامه

ارسال نامه یک بستر امن برای اشتراک فایل است که همه می توانند از آن استفاده کنند. این پلت فرم به بیش از 12،000 شرکت در سراسر جهان قابل اعتماد است ، از جمله اریکسون ، گوستو ، BuzzFeed و بسیاری دیگر.

با استفاده از این پلتفرم ، به اشتراک گذاری ، مدیریت و پیگیری پرونده های شما بسیار آسان است. شما حتی می توانید با تأیید ایمیل و رمزهای عبور از پرونده های خود محافظت کنید. علاوه بر این ، در صورت تمایل می توانید دسترسی آن را خاموش کنید تا بتوانید کنترل اسناد را پس بگیرید.

می توانید فایلها را بر روی هر دستگاه یکپارچه مشاهده کنید زیرا DocSend با مرورگر سازگار است ، و به هیچگونه ورود به سیستم یا نصب نرم افزار احتیاج ندارید.

نتیجه

استفاده از یک سرویس به اشتراک گذاری امن پرونده می تواند برای تلاش های حرفه ای ، اجتماعی و شخصی شما بسیار سودمند باشد. هرکسی که دارای رایانه یا دستگاه تلفن همراه با اتصال اینترنت است ، می تواند به راحتی و سریعتر پرونده ها را مشاهده کند. بنابراین ، تمام آنچه شما نیاز دارید این است که یک سرویس اشتراک گذاری پرونده امن را انتخاب کنید و سپس به اشتراک گذاری با همکاران یا مشتریان خود بپردازید.

اگر شما نیاز به ارسال پرونده های کوچکتر به طور مرتب دارید ، ممکن است استفاده از خدمات ایمن ایمیلی را در نظر بگیرید.

اشتراک گذاری مبارک!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me