من مطمئن هستم که بیشتر افراد آنجا از Google برای نمایش داده ها استفاده می کنند ، اما این تنها موتور جستجوی ما نیست.

تعداد زیادی از آنها وجود دارد که طیف گسترده ای از ویژگی های جالب را ارائه می دهد ، که اکثر آنها بی نظیر هستند. مواردی که در این مقاله ذکر کردم تأکید جدی بر حفظ حریم خصوصی و امنیت کلی دارند ، بنابراین اگر این موضوع اصلی نگرانی شماست ، باید این مورد را تا آخر بخوانید.

بیایید مستقیم به درون آن پرش کنیم.

DuckDuckGo

DuckDuckGo در سال 2008 با هدف حفظ حریم شخصی واقعی راه اندازی شد. این موتور جستجو برای محافظت از حریم خصوصی شما مایل اضافی را طی می کند ، مانند:

 • ردیاب را بلوک می کند
 • رمزگذاری اتصالات
 • داده های شخصی را جمع آوری یا به اشتراک نمی گذارید
 • سابقه جستجو را جمع آوری نمی کند
 • تبلیغات را عقب نمی اندازید

می توانید DuckDuckGo را به Google Chrome اضافه کنید.

سوئیس

بسته بندی شده با انواع ویژگی های جالب, سوئیس احتمالاً آن موتور جستجوگر است که شما نمی دانید که مورد نیاز شماست. به شما اجازه می دهد:

 • هر چیزی را جستجو کنید
 • فقط نتایج خاص منطقه را نمایش دهید
 • ترجمه متن از یک زبان به زبان دیگر
 • فوراً معنی کلمات و جملات را با Digest جستجو کنید

مهمترین از همه؟ داده شما را جمع آوری یا ردیابی نمی کند. حریم خصوصی شما بسیار محترم است و به دلایل خوبی. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید مطمئن باشید که نتایج جستجو هرگز محتوای نامناسب را به نمایش نمی گذارد. همه چیز خانوادگی است.

اکوزیا

موتور جستجو با علت خوب, اکوزیا هر زمان که از طریق خدمات آنها جستجو کنید ، درختانی را در کمترین مناطق دنیا قرار می دهید. برای هر 45 جستجو که انجام می دهید ، یک درخت برای محیط زیست کاشت می کنند.

و این همه داستان نیست. این موتور جستجوگر از حریم خصوصی شما محافظت می کند ، از انرژی طبیعی برای اجرای سیستم خود استفاده می کند و سرانجام نشان می دهد که درآمد آنها از جستجوهای شما به کجا می رود. آنها کاملاً شفاف هستند.

می توانید نمایش داده شد از وب سایت آنها جستجو کنید یا برنامه افزودنی را به مرورگر Google Chrome خود اضافه کنید.

کوانت

موتور جستجوی محرمانه و بدون ردیابی, کوانت یکی دیگر از گزینه های درخشان لیست است. برای دسترسی آسان می توانید مستقیماً از وب سایت آنها جستجو کرده یا آن را در سیستم خود نصب کنید. در صفحه اصلی ، جدیدترین روندهای داغ را مشاهده می کنید و به روز می شوید.

اگر از استفاده از آن لذت می برید ، می توانید به موتور پیش فرض خود تبدیل شوید.

StartPage

امن و خصوصی, StartPage به شما امکان می دهد بدون نیاز به دست زدن به اطلاعات شخصی خود ، موارد را یکپارچه جستجو کنید. این یکی از موتورهای جستجوگر برتر در بازار است و مورد پسند لایک های نیویورک تایمز و روزنامه نویسان قرار گرفته است.

استفاده از StartPage به معنای:

 • هیچ داده ای جمع آوری یا استفاده نمی شود
 • امکان مشاهده ناشناس
 • دریافت نتایج عمیق تر برای هر جستجو ، بدون کوکی

اگر بخواهید می توانید این موتور جستجوی پیش فرض خود را بسازید.

بایدو

در سال 2000 تاسیس شد, بایدو پرکاربردترین موتور جستجوی چین است. هر ماه بیش از یک میلیارد جستجوی جستجو دریافت می کند ، که به وضوح محبوبیت آن را نشان می دهد. می توانید در وب سایت ها ، دیسک های صوتی ، تصاویر ، اخبار و موارد دیگر جستجو کنید.

این محبوبیت به عنوان “گوگل” چین شناخته می شود زیرا تقریباً تمام قابلیت های گوگل را دارد. به طور مشابه ، می توانید یک پرس و جو را در صفحه اصلی تایپ کنید و فوراً تن نتیجه بگیرید.

پرسیدن

موتور جستجوی منحصر به فرد, پرسیدن نوعی بستر سؤال / پاسخ است که احتمالاً همه پرس و جوها دارای پاسخی هستند که قبلاً توسط سایر کاربران ارسال شده است. به شما توجه کنید ، این گزینه همچنین گزینه جستجوی سنتی است ، بنابراین شما از هر دو جهان بهترین استفاده را می کنید.

در صفحه اصلی ، شما همچنین می توانید انواع خواندن جالب در دسته های مختلف را کشف کنید ، که بسیار جالب است.

لوکول

لوکول به شما امکان می دهد در حالی که کاملاً ناشناس هستید ، جستجو کنید. همانطور که در ابتدا گفتم ، این موتورهای جستجو زمان زیادی را برای محافظت از حریم شخصی شما می گذارند و این یک نمونه خوب از آن است.

Lukol از جستجوی سفارشی Google پشتیبانی می کند ، این بدان معناست که شما تمام ویژگی های Google را بدست می آورید اما از مزیت ناشناس بودن برای محافظت از حریم شخصی خود بهره مند می شوید.

یاندکس

به طور رسمی پنجمین موتور جستجوی محبوب در جهان است, یاندکس به طور گسترده در روسیه مورد استفاده قرار می گیرد و 60٪ از بازار را در آنجا در اختیار دارد. با Google بسیار یکسان است و گزینه های متنوعی از جستجو مانند:

 • وب سایتها
 • تصاویر
 • فیلم های
 • نامه
 • اخبار
 • نقشه ها

همچنین ، می توانید از طریق نقشه ها جستجو کنید ، محتوا را ترجمه کنید یا از مرورگر سریع آنها استفاده کنید. رابط بسیار تمیزتر از موتورهای دیگر است که به شما کمک می کند از یک جستجوی دلپذیر لذت ببرید.

نتیجه

اکنون که موتورهای جستجوی متفاوتی را که می شناسید ، زمان آن رسیده است که از این سرمایه استفاده کرده و از آن استفاده کنید. احتمالاً بسیاری از این موتورهای جستجو در مقایسه با Google ، تجربه و حریم شخصی بسیار بهتری را ارائه می دهند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me