رمزگذاری می تواند داده ها را از چشمان ناخواسته محافظت کند. این می تواند امنیت داده های موثر را تأمین کند ، اما اکثر کاربران از آن آگاهی ندارند.

رمزگذاری را می توان به عنوان “ترجمه داده ها به یک کد مخفی” تعریف کرد. این بهترین راه برای دستیابی به امنیت داده ها است. برای دسترسی یا خواندن داده ها از یک فایل رمزگذاری شده ، باید کلید مخفی یا به عبارت ساده ای رمز عبوری داشته باشید که در رمزگشایی پرونده به شما کمک می کند. برای الگوریتم های امنیتی ، داده های رمزگذاری نشده به عنوان متن ساده شناخته می شوند ، در حالی که داده های رمزگذاری شده به عنوان متن رمزگذاری شده شناخته می شوند.

داده ها در پرونده های رمزگذاری شده به عنوان کد پیچیده ای ذخیره می شوند که در مدت زمان معقول شکستن آن دشوار خواهد بود. از این رو ، رمزگذاری به عنوان یکی از بهترین روش ها برای محافظت از داده های شخصی یا تجاری است. امنیت برای هر شرکتی ، از جمله بهداشت ، دارایی یا داده های حقوقی ، امنیت بسیار مهم است.

گذاشتن داده های رمزگذاری نشده یا در فضای ذخیره سازی ابری مانند Google Drive ، DropBox یا OneDrive یا روی رایانه شخصی شما درست مثل باز کردن قفل درهای شما است. هنگامی که مهاجمان دریافتند که داده های شما رمزگذاری نشده است ، هدف قرار دادن آنها آسان می شود.

هنگام بارگذاری داده های خود در یک ابر یا ذخیره آن در یک سیستم ، باید سعی کنید از طریق رمزگذاری از آن محافظت کنید. این هر دو در مورد شخصی و سازمانی صدق می کند.

مزایای رمزگذاری

فن آوری های رمزگذاری داده به طور گسترده ای در دسترس است که از طریق چندین الگوریتم رمزنگاری اجرا می شود. چندین مزیت وجود دارد.

یکپارچگی داده – محافظت از داده و یکپارچگی اطلاعات را افزایش دهید. با این حال ، رمزگذاری به تنهایی نمی تواند یکپارچگی را فراهم کند ، اما با محافظت از داده های ضروری می تواند داده هایی را از هکر ذخیره کند که می تواند توسط مشاغل در تصمیم گیری های تجاری مورد استفاده قرار گیرد..

حفاظت از حریم خصوصی – داده ها از طریق تلفن یا رایانه یا در ابر می توانند دارای اطلاعات حساس باشند. هکرها می توانند به اطلاعات شخصی شما از دستگاه شما دسترسی داشته و از آنها استفاده کنند و از آن به شیوه ای غیرمجاز استفاده کنند تا بتوان رمزگذاری داده ها را به عنوان یک محافظت از حریم خصوصی داده های شما اثبات کرد.

اعتماد را افزایش دهید – بسیاری از مشاغل ممکن است نیازی به ایمنی داده نداشته باشند ، اما برای نشان دادن مشتری خود در مورد ایمنی مشتری خود تا چه اندازه جدی هستند ، از رمزگذاری استفاده می کنند. استفاده از رمزگذاری داده می تواند اعتماد مشتری را افزایش دهد ، زیرا آنها می توانند بدانند که حریم شخصی داده ها را چقدر جدی می گیرید.

کار از راه دور – بسیاری از شرکت ها کارمندان از راه دور را ترجیح می دهند. انتظار می رود کارمندان از دستگاه های رمزگذاری شده استفاده کنند. با این حال ، در مورد کار از راه دور ، خطر نقض داده ها بسیار زیاد است. رمزگذاری داده ها می تواند اطمینان حاصل کند که اطلاعات کاملاً ایمن هستند.

در ادامه ، برخی از بهترین نرم افزارهای رمزگذاری موجود برای Windows و macOS را بررسی خواهیم کرد.

رمزگذاری

با رمزگذاری AES-256, رمزگذاری به اشتراک گذاری فایل ها بسیار امن می شود. فقط پرونده ها یا پوشه های خود را درون آن رها کنید ، یک گذرواژه تنظیم کنید ، و آماده نیستید بدون نگرانی از امنیت ، آن را برای دوستان یا همکاران ارسال کنید.

از آنجا که افرادی که پرونده ها را برای شما می شناسند ، می توانید یک رمز عبور را تنظیم کنید. این اطمینان می دهد که گیرنده فقط می تواند از تذکر آگاهی داشته باشد و به هیچ وجه امکان ندارد شخص دیگری بتواند آن را باز کند.

رمزگذاری برای مک و ویندوز در دسترس است.

NordLocker

از پشت شرکت فناوری NordVPN و NordPass, NordLocker محصول دیگری است که به اندازه سایر محصولات بسیار چشمگیر است. می توانید با رمزگذاری 2 گیگابایتی رایگان در پرونده های خود ، مانند:

 • عکس
 • فیلم های
 • یادداشتهای شخصی
 • شناسه & کلمات عبور
 • اسناد مالی
 • هر پرونده مخفی

بیشتر اینها به هر قیمتی خصوصی نگه داشته می شوند ، و با رمزگذاری آن از طریق NordLocker ، شما مانع از بهره برداری آن از بسیاری جهات می شوید. همچنین می توانید قبل از بارگذاری آن در سایت های ذخیره سازی ابری ، رمزگذاری پرونده های خود را انتخاب کنید. فقط برای احتیاط بسیار زیاد ، هیچ کس نمی تواند به آنها دسترسی پیدا کند.

این راه حل از Argon2 ، AES256 ، ECC (با XChaCha20 ، EdDSA و Poly1305) استفاده می کند ، که پیشرفته ترین رمزگذاری ها و اصول هستند. شما می توانید مطمئن باشید که پرونده های شما در بالاترین سطح امنیتی نگهداری می شوند.

همانطور که گفته شد ، شما رمزگذاری پرونده 2 گیگابایتی و پشتیبانی 24/7 را به صورت رایگان دریافت می کنید. اگر رمزگذاری نامحدودی را دوست دارید ، می توانید فقط با 1 دلار در ماه برنامه حق بیمه را انتخاب کنید.

Boxcryptor

یکی دیگر از نرم افزارهای چشمگیر برای رمزگذاری پرونده های شما, Boxcryptor برای بیش از 30 ارائه دهنده ابر مختلف از رمزگذاری برجسته پایان به پایان استفاده می کند. به نظر می رسد یکی از دوستانه ترین آنها نیست ، اما بسیار قابل استفاده و استفاده آسان است.

پس از نصب ابزار ، به طور خودکار به دنبال پوشه های ذخیره سازی ابری موجود در سیستم شما رفته و آنها را به عنوان مکان اضافه می کنید. پس از اتمام این کار ، شما مجبور نیستید کارهای زیادی انجام دهید. فقط پرونده ها یا پوشه ها را در مکان های صحیح بکشید و رها کنید و به تنهایی رمزگذاری می شود.

جدای از اشتراک گذاری از طریق ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری ، می توانید فایل ها را مستقیماً در یک کاربر Boxcryptor دیگر به اشتراک بگذارید. تا زمانی که از یک ارائه دهنده ذخیره سازی ابری استفاده می کنید ، برای استفاده شخصی رایگان است. به منظور استفاده بیشتر از این و دسترسی به ویژگی های بیشتر ، می توانید با شروع از 48 دلار در سال ، به سادگی ارتقا دهید.

ترسوریت

مورد اعتماد بیش از 10،000 سازمان, ترسوریت تقریباً در همه دستگاهها کار می کند. مهم نیست ، اگر در خانه ، در جاده یا در محل کار خود هستید ، و به اشتراک گذاری پرونده ها به صورت ایمن به اشتراک بگذارید ، همیشه باید در اولویت باشد و این راه حل باعث می شود کاملاً امکان پذیر باشد.

علاوه بر این ، توجه به این نکته مهم است که Tresorit یک شرکت سوئیسی است و سوئیس به دلیل سیاست بی طرفی و قوانین قوی در زمینه محافظت از داده ها شناخته شده است. هیچ راهی وجود ندارد که پرونده های شما روی سرورهای آنها رمزگشایی شود ، به خصوص به دلیل استفاده از کلیدهای AES — 256.

شما می توانید در جلسه آزمایشی رایگان آنها شروع کرده و از همانجا پیش بروید.

رمزنگاری

رمزنگاری کاملاً منبع باز است و با ویندوز ، مک و لینوکس کار می کند. از یک فناوری به نام “رمزگذاری شفاف” استفاده می کند ، که اساساً بدان معنی است که شما به سختی متوجه تفاوت در کار با پرونده های خود خواهید شد. این یک هارد دیسک مجازی برای تمام پرونده های شما که در فضای ذخیره ابری شما ساکن هستند ایجاد می کند و آنها را برای دسترسی ایمن رمزگذاری می کند.

نکته مهم این است که شما برای تهیه این کار نیازی به یادگیری کارها یا کارکردهای پیچیده ندارید. Cryptomator به روشی طراحی شده است که به شما امکان می دهد پرونده های خود را مانند کارهایی که بدون آن انجام می دهید رمزگذاری و دسترسی داشته باشید.

از آنجا که این نرم افزار منبع باز است ، می توانید مبلغی را که می خواهید برای بارگیری آن بپردازید ، پرداخت کنید. در واقع ، شما می توانید آن را به صورت رایگان نیز بارگیری کنید. با این حال ، همیشه امتحان کردن و حمایت از سازندگان ، که من اکیداً توصیه می کنم ، این یک تمرین خوب است.

AxCrypt

انتخاب ویراستاران PCMag برای پنج سال متوالی است, AxCrypt برخی از ویژگی های پیشرفته را با یک طرح ساده ارائه می دهد. می توانید با اعضای تیم خود همکاری کنید و به آنها اجازه دهید فایلهای رمزگذاری شده خود را با رمزهای خاصی باز کنند. تمام پرونده هایی که از طریق AxCrypt عبور می کنند با رمزگذاری AES 128 بیتی یا 256 بیتی ایمن هستند.

غیر از این ، شما می توانید:

 • امنیت فایل های ذخیره سازی ابری
 • هر کجا که هستید ، گذرواژه‌ها را مدیریت و دسترسی کنید
 • پرونده های رمزگذاری شده را بر روی دستگاه تلفن همراه خود باز کنید
 • زبان را به ترکی ، کره ای ، روسی و چند مورد دیگر تغییر دهید

شما می توانید بلافاصله برنامه رایگان خود را بارگیری کرده و شروع به انتخاب حق بیمه کنید که از 34 دلار در سال شروع می شود.

قفل پوشه

با بیش از 56K بارگیری, قفل پوشه به شما امکان می دهد داده ها و پوشه ها را بعداً به صورت ایمن رمزگذاری کنید. این جایزه چندین جایزه کسب کرده است و بر روی سیستم عامل هایی مانند CNET و Softonic به درجه بالایی رسیده است. علاوه بر ویژگی های سنتی که در نرم افزار رمزگذاری مشاهده می کنید ، پوشه قفل به شما امکان می دهد:

 • رمز عبور از درایوهای USB / خارجی محافظت می کند
 • پرونده ها را خرد یا دائمی کنید
 • تاریخچه Windows را پاک کنید
 • حالت خفا را فعال کنید
 • با اطمینان اطلاعات پرداخت را ذخیره کنید
 • تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های رمزگذاری شده بر روی سرور ابر ایمن

این در چندین زبان مختلف در دسترس است ، و می توانید برای امتحان کردن ویژگی های اصلی آن را به صورت رایگان بارگیری کنید.

هات.ش

ابزاری بسیار ساده و رایگان برای رمزگذاری / رمزگشایی پرونده های شما, هات.ش می تواند یک راه حل سریع برای افرادی باشد که نمی خواهند هیچ نرم افزاری را بارگیری کنند. تمام کاری که انجام می دهید اینست که به وب سایت آنها مراجعه کنید ، پرونده خود را بارگذاری کنید و سپس یک کلید رمزگشایی اضافه کنید تا پرونده تازه رمزگذاری شده خود را تولید کنید. سپس می توانید دکمه بارگیری را بزنید و آن را در سیستم خود ذخیره کنید.

فقط به دلیل ساده و رایگان بودن ، به معنای امنیت نیست. در حقیقت ، با الگوریتم AES-256-GCM امن است. و نکته خوب این است که هیچ یک از پرونده های شما در سرور آنها ذخیره نمی شوند. لحظه خروج از وب سایت همه چیز پاک شده است.

در کل ، من این ابزار را دوست دارم و هر روز آن را توصیه می کنم ، به خصوص برای کسانی که عجله دارند. ��

نتیجه

در مورد امنیت داده ها نباید سازش ایجاد شود. حتما از هر یک از ابزارهای فوق برای محافظت از پرونده های خود استفاده کنید و امیدوارم که از قربانی دستکاری داده ها خودداری کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me