شما در حال تماشا هستید !!! ��

من نمی خواهم شما را بترسانم ، اما بله ، شما تحت نظر قرار می گیرید. مگر اینکه این مطلب را روی یک کاغذ بخوانید ، تلفن همراه شما خاموش است ، و شما حتی به هیچ شکل دستگاه محاسباتی نزدیک نیستید (آیا شما در یک جزیره بیابانی هستید؟) ، فعالیت فعلی شما – هرچه که باشد- است. رها کردن ردپای و برخی افراد و فناوری می توانند بفهمند شما چه کاری انجام می دهید.

اما صبر کنید ، همه چیز را در اطراف خود خاموش نکنید. اول ، اجازه دهید من در مورد ردپای دیجیتال خود به شما بگویم ، پس شما آزاد می توانید تصمیم بگیرید که چه کاری باید انجام دهید.

اسرار بیشتر نیست

جورج اورول رمان «1984» دنیایی را به تصویر می کشد که در آن ، برخی موجودات ، بنام بزرگ برادر ، اقدامات همه را در همه جا و همه زمان ها تماشا می کنند. امروز ، آن برادر بزرگ اورول تصور می شود که تبدیل به تبلیغ کننده ، کارفرمایان و فروشندگان آنلاین شده است – همه آنها از نزدیک مراقب همه کارهایی هستند که بصورت آنلاین انجام می دهیم. آنها به آنچه جستجو می کنیم ، به کجا می رویم ، چه چیزی را در شبکه های اجتماعی ارسال می کنیم ، چه چیزی را آنلاین خریداری می کنیم ، حتی آنچه را که می خوانیم ، تماشا می کنیم یا موسیقی که می شنویم علاقه مند هستند.

همه این ردپای دیجیتالی ماست. این می تواند چیزهای زیادی را برای ما بگوید که ما چه کسی هستیم. اگر می توانیم علاقه مند باشیم برای تعطیلات به آنجا برویم ، می تواند به ما بگوید که آیا ما خریدار بالقوه برخی کالاها یا خدمات هستیم ، آیا می توانیم برای یک کار خاص واجد شرایط باشیم. راه هایی برای جلوگیری از ترک این آثار هنگام حرکت در دنیای دیجیتال وجود دارد. اما اثری وجود دارد که ممکن است بخواهیم عمداً آنها را ترک کنیم.

بیایید با یادگیری چگونگی ترک این آثار شروع کنیم.

انداختن خرده کوکی ها

کوکی های دیجیتال قدیمی ترین روشی است که وب سایت ها برای یادگیری بازدید کنندگان خود از آن استفاده می کنند.

آنها فایلهای کوچکی هستند که مرورگرها پس از اولین مراجعه به یک وب سایت برای پیگیری فعالیت شما در آن سایت ، روی رایانه شما ذخیره می کنند. کوکی ها می توانند ترجیحات و تنظیمات کاربر را ذخیره کنند تا وب سایت بتواند خودش را شخصی سازی کند تا یک تجربه بهینه ، خاص برای هر کاربر یا مجموعه ای از کاربران را ارائه دهد..

آنها همچنین می توانند اعتبارنامه ها را ذخیره کنند تا ورود به سایت قبلاً بازدید شده برای شما آسان شود.

انواع مختلفی از کوکی ها وجود دارد.

یک نوع ، به نام کوکی های جلسه, فقط وقتی در یک وب سایت می مانید زندگی کنید. پس از ترک آن وب سایت ، کوکی به طور خودکار از بین می رود. کوکی های دیگر نامیده می شوند کوکی های مداوم. این کوکی ها مدتی در دیسک سخت شما (یا هر وسیله ذخیره ای که استفاده می کنید) باقی می مانند و برای تأیید اعتبار استفاده می شود – ردیابی مخفی کاربران وارد شده و به یاد آوردن رمز عبور ، بنابراین کاربر مجبور نیست یا برای ردیابی فعالیت کاربر.

نوع خاصی از کوکی های مداوم وجود دارد که بنام آن وجود دارد کوکی های شخص ثالث. آنها به این روش خوانده می شوند زیرا توسط وب سایت های دیگر به غیر از وب سایت دیگری که بازدید می کنید تولید می شوند. معمولاً کوکی های شخص ثالث به تبلیغات مربوط می شوند و توسط تبلیغ کنندگان برای ردیابی فعالیت یک کاربر در تمام سایتهایی که حاوی تبلیغات آنها هستند استفاده می شود. این کوکی ها فقط موارد دلخواه کاربران ، ورود به سیستم و کلمه عبور را ذخیره می کنند. آنها اطلاعات زیادی را جمع می کنند و می توانند اگر به دنبال کالای خاصی در یک فروشگاه آنلاین ، مکان خود (از طریق آدرس IP) ، پیکربندی دستگاه خود ، چه مقدار از وقت خود را در یک فروشگاه اینترنتی می خوانید ، چه مطالبی را می خوانید. وب سایت خاص ، توییت های شما ، ارسال های فیس بوک و موارد دیگر.

وب سایت هایی که از کوکی استفاده می کنند ، طبق قانون مجبور می شوند تا شما را از آن وضعیت مطلع کرده و دکمه ای را برای پذیرش یا رد آنها ارائه دهند. حتماً چنین دکمه ای را دیده اید ، و احتمال اینکه کوکی ها را قبول کرده باشید ، احتمال دارد. همه نگران نباشید. کوکی ها بد نیستند. آنها فقط کمی مضر هستند. فقط باید بدانید که هر وقت بر روی دکمه “پذیرش کوکی ها” کلیک کنید ، فعالیت شما توسط بازاریابان ثبت و تحلیل می شود. اگر چند دقیقه پیش تبلیغاتی را ارائه می کنید که چیزی را که در یک صفحه وب می خوانید ، تعجب نکنید.

حضور جستجوی شما

اگر نگران ردپای دیجیتالی خود هستید ، کوکی ها تنها چیزی نیست که باید در نظر بگیرید. همچنین حضور جستجوی شما وجود دارد – اطلاعات مربوط به شما که در نتایج جستجوی Google (یا سایر موتورهای جستجو) ظاهر می شود.

علاوه بر اینکه نام خود را در Google جستجو می کنید و ببینید چه چیزی نشان داده می شود ، باید خودتان را به صورت آنلاین تحقیق کنید. سخت نیست؛ شما فقط باید این مراحل را دنبال کنید:

  • اطمینان حاصل کنید که از تمام شبکه های اجتماعی و حساب های ایمیل خود خارج شده اید.
  • سابقه مرورگر و کوکی های خود را پاک کنید. در برگه حفظ حریم خصوصی از پنجره تنظیمات مرورگر خود ، یک دکمه یا پیوند برای انجام این کار پیدا خواهید کرد.
  • لیستی از تمام نامهای کاربری که می توانید از آن استفاده کنید ، یادداشت کنید.
  • استفاده از موتور جستجوی محافظت از حریم خصوصی ، مانند DuckDuckGo, نام خود را دنبال کنید و نامهایتان را دنبال کنید – هر یک نام کاربری را جستجو کنید. همین کار را با تمام آدرس های ایمیل خود انجام دهید.
  • وارد شبکه های اجتماعی مختلف شوید (با استفاده از نام های کاربری جدید ، در صورت نیاز به ورود به سیستم) و نام و نام کاربری خود را جستجو کنید.
  • جستجوی معکوس در مورد شماره تلفن های خود انجام دهید.
  • با همه عکسهای نمایه خود یک جستجوی عکس معکوس انجام دهید. در صورت استفاده موتور جستجوی تصویر معکوس Google, تصاویر مشابه و سایتهایی را که شامل آنهاست دریافت خواهید کرد. TinEye گزینه دیگری برای انجام جستجوی عکس معکوس است.

چگونه می توان رد پاهای خود را پاک کرد

پس از تحقیق در مورد خود ، ممکن است متوجه شوید که نام ، تصاویر یا سایر اطلاعات شخصی شما در سایتی منتشر می شود که نمی خواهید در آن ظاهر شوید ، یا در نتایج جستجوی مباحثی که شما نمی کنید ظاهر می شود. می خواهم با آن در ارتباط باشم.

نکته ای که باید در مورد ردپای دیجیتالی خود بدانید این است که دائمی است. مگر اینکه کاری بکنید اگر می خواهید از شر همه آن خلاص شوید ، می توانید “خدمات نظافت” را استخدام کنید: یک سازمان تخصصی که تمام اطلاعات مربوط به شما را که می تواند در اینترنت منتشر شود پیدا و پاک می کند. این گزینه می تواند پرهزینه باشد.

در صورتی که هنوز ردپای دیجیتالی شما پراکنده نباشد ، فقط باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا به این ترتیب ادامه یابد. یک اقدام ساده این است که تمام فعالیت های آنلاین خود را از طریق VPN (یک شبکه خصوصی مجازی) انجام دهید. VPN مانند تونلی است که دو مکان را به هم وصل می کند و به جریان داده اجازه می دهد تا بین آنها به صورت رمزگذاری شده جریان یابد تا هیچ کس نتواند داخل آن گشت و گذار کند و آنچه را که از طریق تونل سفر می کند ببیند یا بخواند..

با استفاده از VPN می توانید مطمئن باشید که وب سایت ها را به صورت ناشناس مرور می کنید.

VPN فقط برای رایانه ها نیست. تلفن هوشمند همچنین می تواند هنگام اتصال از طریق Wi-Fi از VPN استفاده کند. با VPN ، وب سایت هایی که با تلفن خود مرور می کنید قادر به پیدا کردن آدرس IP واقعی شما و تعیین موقعیت فیزیکی شما نخواهند بود. شما حتی می توانید یک مکان مجازی را انتخاب کنید ، بنابراین وب سایت هایی که بازدید می کنید نمی دانند واقعاً کجا هستید.

VPN زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

برنامه های افزودنی مرورگر و حذف موتور جستجو

افزونه های مرورگر وجود دارد که می توانید نصب کنید تا از جمع آوری اطلاعات وب سایت ها جلوگیری کنید. یکی از این ویژگی ها نامیده می شود پیگیری نکنید, و در دسترس است کروم, فایرفاکس, و اینترنت اکسپلورر. اشکالاتی دارد. به عنوان مثال ، ممکن است دکمه های اشتراک از برخی وب سایت ها ناپدید شود.

همچنین چیزی به نام وجود دارد DeleteMe, یک سرویس حذف که اطلاعات شخصی را که ممکن است توسط کارگزاران داده جمع آوری شده باشد – شرکت هایی که اطلاعات شخصی را بصورت آنلاین جمع آوری یا خریداری می کنند ، پاک می کند ، سپس آن را با داده های منابع آفلاین جمع می کند و پایگاه های اطلاعات کامل اطلاعات شخصی را می فروشد..

برای استفاده از این سرویس ، اطلاعات شخصی خود را برای حذف ارسال می کنید. سپس ، کارشناسان DeleteMe آن اطلاعات شخصی را از سایت های معتبر واسطه پیشرو پیدا کرده و حذف می کنند ، همچنین آن را از نتایج جستجوی گوگل حذف می کنند.

و یک مورد دیگر برای تمیز کردن حضور آنلاین خود ، سعی کنید Deseat.me, ابزاری که لیستی از کلیه خدماتی را که ایجاد کرده اید برای شما فراهم می کند ، سپس به شما امکان می دهد کدام یک را نگه دارید و کدام یک را حذف کنید و درخواست های حذف را به سرویس هایی که دیگر از آنها استفاده نخواهید کرد ارسال می کند..

برنامه افزودنی مرورگر دیگری که می تواند به شما کمک کند بدون توجه به زمان حضور آنلاین خود ، غافل شوید غزل.

Ghostery اسکریپت های ردیابی شخص ثالث را مسدود کرده و یک کتابخانه اسکریپت را به روز می کند تا مسدود کردن آینده را تسهیل کند. هر زمان که یک ردیاب مسدود شده باشد ، تمام کوکی هایی که ردیاب می توانست در آن قرار داده شود در دسترس کسی قرار نمی گیرد بلکه کاربر است. بنابراین ، هنگام فراخواندن آنها خوانده نخواهند شد.

ردپای مفید و چگونگی بهتر جلوه دادن آنها

شما به همان روشی که تلاش می کنید در دنیای بدنی خوب به نظر برسید ، باید در دنیای دیجیتال نیز انجام دهید. در حالت دوم ، داشتن خوب به معنای متنوع بودن ، خلاقیت ، دوستانه بودن و اجتماعی بودن است. بد نیست برای فعال شدن در بسیاری از سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی. علاوه بر صدای جیر جیر و ارسال در فیس بوک ، می توانید وبلاگ خود را بنویسید ، کانال ویدیویی خود را حفظ کنید ، در ویکی مشارکت کنید ، بین دیگران.

همه گزینه های ذکر شده به عنوان ویندوز عمل می کنند که می توانید بهترین های خود را نشان دهید. سعی کنید خلاقیت خود را به نمایش بگذارید. در نظر بگیرید پروژه هایی را که به آنها افتخار می کنید نشان دهید. همه مواردی که به صورت عمومی نشان می دهید ، در صورت جستجو به دنبال کار ، به عنوان یک رزومه دیجیتال عمل می کنند.

یک بستر رسانه اجتماعی را انتخاب کنید که متناسب با شخصیت شما باشد ، و به دنبال گروه هایی باشید که علایق شما را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. به عنوان مثال ، Linkedin مکان ایده آل برای برقراری تماس های تجاری است ، در حالی که اینستاگرام بستر مطلوب برای کسانی است که می خواهند با دنبال کردن جالبترین تصاویر ، بسیاری از آنها را دنبال کنند..

به نحوه برقراری ارتباط در رسانه های اجتماعی توجه کنید زیرا باعث ایجاد شهرت آنلاین شما خواهد شد. برای نوشتن پیام های روشن تلاش کنید – از آنچه در مدرسه آموخته اید استفاده کنید. از زبان توهین آمیز خودداری کنید و در صورت لزوم از ابزارهای تصحیحی استفاده کنید بدون خطاهای دستور زبان یا املایی بنویسید.

بیش از حد کم کاری نکنید زیرا کلمات و اعمال مصنوعی به راحتی مشاهده می شوند. فقط خودت باش. اصالت از کیفیت خوبی برخوردار است ، بنابراین سعی کنید از رسانه های اجتماعی برای افشای شخصیت واقعی خود استفاده کنید. همچنین ، بهتر است دوستانه و اجتماعی باشید و کامنت های سازنده ای را در وبلاگ های عمومی و یا ارسال بنویسید.

زمان جای دیجیتالی شما را تمیز نمی کند

قدرت ردپای دیجیتالی خود را دست کم نگیرید. مانند یک خال کوبی ، ماندن در آنجاست ، و اگر آن را دوست ندارید ، خلاص شدن از شر آن هزینه خواهد داشت. اما اگر تلاش کافی برای نشان دادن بهترین های خود داشته باشید ، می تواند به شما در رسیدن به بهترین اهداف کمک کند ، خواه به دست آوردن شغل رویایی خود و یا یافتن صمیمی واقعی خود کمک کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me