“توسعه سیستم و نه نرم افزار”

DevOps یکی از بزرگترین کلمات کلیدی جهان فن آوری در اخیر است زیرا این شرکت فواید زیادی را برای سازمان برای کوتاه کردن چرخه عمر توسعه نرم افزار خود ارائه می دهد..

DevOps چیست?

درمورد سوال “DevOps چیست” هیچ تعریف واحدی یا جواب درست وجود ندارد?

DevOps ابزاری ، فناوری یا چارچوبی نیست. این بیشتر یک فلسفه و یک مفهوم است. این مجموعه ای از شیوه ها است که ترکیبی از توسعه نرم افزار (Dev) و عملیات IT (Ops) است که به کوتاه کردن چرخه توسعه سیستم و کمک به ادغام مداوم و تحویل با کیفیت نرم افزار کمک می کند..

اگر مبتدی هستید ، این پست معرفی را بررسی کنید یا این دوره آنلاین را طی کنید – داکر برای یک مبتدی مطلق.

مزایای DevOps

  • همکاری و ارتباطات بهبود یافته
  • تحویل سریعتر نرم افزار یا محصول
  • کاهش مداوم هزینه
  • روند بهبود یافته
  • حل سریعتر مسائل

در دنیای DevOps هیچ ابزار جادویی واحدی وجود ندارد که متناسب با تمام نیازها باشد. این در مورد انتخاب ابزار مناسب متناسب با نیاز سازمان است. بیایید در مورد آنها.

ابزارهای DevOps


در توییتر به اشتراک بگذارید


در فیسبوک به اشتراک بگذارید


به اشتراک گذاشتن در ایمیل

برنامه ریزی & همکاری

جیرا

جیرا یکی از ابزارهای محبوب مدیریت پروژه است که توسط Atlassian استفاده شده است برای استفاده در شماره ، اشکال و پیگیری پروژه. این امکان را به کاربر می دهد تا پروژه را ردیابی کند و وضعیت آن را صادر کند. به راحتی می توان علاوه بر سایر ابزارهای DevOps مانند جنکینز ، با سایر محصولات اطلس مانند Bitbucket یکپارچه شد.

لاغر

لاغر یک ابزار همکاری مبتنی بر ابر freemium است که امکان ارتباط و همکاری تیم را در یک مکان فراهم می کند. این ابزار همچنین می تواند برای به اشتراک گذاشتن اسناد و سایر اطلاعات در بین اعضای تیم استفاده شود. این همچنین می تواند به راحتی با ابزارهای دیگر مانند GIT ، جنکینز ، JIRA و غیره ادغام شود.

بزرگنمایی

بزرگنمایی یک سکوی وب کنفرانس و اشتراک گذاری صفحه فوری است. شما می توانید تیم خود را از طریق صدا یا فیلم بپیوندید.

مهم نیست تیم شما چقدر بزرگ باشد ، زوم قادر است حداکثر 1000 گیرنده را در یک جلسه آنلاین قرار دهد.

کلاریزن

کلاریزن یک نرم افزار مشارکتی و مدیریت پروژه است که در ردیابی مسئله ، مدیریت کار و مدیریت نمونه کارها پروژه کمک می کند. سفارشی سازی آسان و دارای رابط کاربری تعاملی کاربر پسند است.

آسانا

آسانا برنامه ای مبتنی بر موبایل و وب است که به تیم ها کمک می کند تا کار خود را به شیوه ای مؤثر و کارآمد سازماندهی ، پیگیری و مدیریت کنند. از آن برای ردیابی کارهای روزانه تیم و پشتیبانی از پیام رسانی و ارتباطات در سراسر سازمان استفاده می شود.

مدیریت کد منبع

SVN

SVN یک نسخه متمرکز و ابزار کنترل منبع تولید شده توسط آپاچی است. این به توسعه دهندگان کمک می کند تا نسخه های مختلف کد منبع را حفظ کنند و یک تاریخچه کامل از همه تغییرات را حفظ کنند.

گیت

گیت یک سیستم کنترل نسخه توزیع شده است که با هدف سرعت ، یکپارچگی داده ها ، پشتیبانی از گردش کار توزیع شده و غیرخطی انجام می شود. به غیر از مدیریت کد منبع نیز می توان از آن برای پیگیری تغییرات در هر مجموعه از فایلها استفاده کرد.

سطل

سطل یک بستر میزبانی وب مبتنی بر وب است که توسط Atlassian ساخته شده است. Bitbucket همچنین یک سیستم مرور کد مؤثر را ارائه می دهد و هرگونه تغییر در کد را پیگیری می کند. این به راحتی با سایر ابزارهای DevOps مانند جنکینز ، بامبو قابل ادغام است.

GitHub

GitHub یک سکوی میزبانی کد است که برای کنترل و همکاری نسخه طراحی شده است. این کلیه ویژگی های کنترل نسخه توزیع شده و مدیریت کد منبع (SCM) عملکرد Git را علاوه بر ویژگی های آن ، ارائه می دهد.

این کنترل دسترسی و ویژگی های همکاری مانند ردیابی اشکال ، ایجاد ویژگی ها را ارائه می دهد & درخواست ، مدیریت وظیفه و غیره برای پروژه.

ساختن

مورچه

مورچه آپاچی یک ابزار ساخت و استقرار مبتنی بر جاوا منبع باز است. از فرمت فایل XML پشتیبانی می کند. این چندین کار داخلی دارد که به ما امکان می دهد برنامه های جاوا را کامپایل ، مونتاژ ، آزمایش و اجرا کنیم.

مون

مون یک ابزار اتوماسیون ساخت است که عمدتا برای پروژه های جاوا استفاده می شود. این شامل یک فایل XML است که پروژه نرم افزاری در حال ساخت ، وابستگی آن به سایر مؤلفه ها و ماژول های خارجی ، دنباله ساخت ، دایرکتوری ها و سایر افزونه های مورد نیاز را توصیف می کند..

گرونت

گرونت یک ابزار خط فرمان جاوا اسکریپت است که به ساختن برنامه های کاربردی کمک می کند و به توسعه دهندگان کمک می کند تا کارهای تکراری مانند تلفیق ، تست واحد ، پوشش دادن کد و اعتبار سنجی و غیره را به صورت خودکار انجام دهند و جایگزین مناسبی برای ابزارهایی مانند یا مورچه است..

درجه

درجه یک سیستم اتوماسیون ساخت منبع باز است که بر اساس مفاهیم Apache Maven و Apache مورچه ساخته شده است. این برنامه از زبان برنامه نویسی مناسب Groovy به جای فایل پیکربندی XML پشتیبانی می کند. این برنامه با تعیین خودکار قسمت های ساخت به روز ، از ساخت های افزایشی پشتیبانی می کند.

مدیریت پیکربندی

عروسک

عروسک یک ابزار مدیریت پیکربندی منبع باز است که برای پیکربندی ، استقرار و مدیریت سرورهای بی شماری مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار از مفهوم زیرساخت به عنوان کد پشتیبانی می کند و در Ruby DSL نوشته شده است. همچنین از مقیاس پویا بالا و پایین ماشین ها بر اساس نیاز پشتیبانی می کند.

سرآشپز

سرآشپز یک ابزار مدیریت پیکربندی منبع باز است که توسط Opscode با استفاده از Ruby برای مدیریت زیرساخت ها در ماشین های مجازی یا فیزیکی ساخته شده است. همچنین در مدیریت زیرساخت های پیچیده در پرواز بر روی ماشین های مجازی ، فیزیکی و ابری نیز کمک می کند.

پاسخگو

پاسخگو یک منبع باز پیکربندی فناوری اطلاعات ، تهیه نرم افزار ، Orchestration و ابزار استقرار برنامه است. این یک ابزار ساده و در عین حال قدرتمند برای خودکارسازی برنامه های کاربردی فناوری اطلاعات چند لایه ساده و پیچیده است.

SaltStack

SaltStack یک نرم افزار منبع باز است که به زبان پایتون نوشته شده است و از مدل فشار برای اجرای دستورات از طریق پروتکل SSH استفاده می کند. این پشتیبانی از هر دو مقیاس افقی و عمودی را ارائه می دهد. این از الگوهای YAML برای نوشتن هرگونه اسکریپت پشتیبانی می کند.

ترورفورم

ترورفورم ابزاری منبع باز برای ساخت و ساز ، تغییر ، استقرار و نسخه سازی زیرساخت های ایمن و کارآمد است. این استفاده می شود برای مدیریت ارائه دهندگان خدمات موجود و محبوب و همچنین راه حل های سفارشی در خانه. این کمک می کند تا زیرساخت ها را در پیکربندی / کد تعریف کنیم و به کاربر امکان می دهیم تا به آسانی بازسازی / تغییر و پیگیری تغییرات زیرساخت ها را انجام دهد..

آشکار

آشکار یکی از ابزارهای رایج در ساخت و مدیریت ماشین های مجازی (VM) است. این یک گردش کار با استفاده آسان و قابل تنظیم است که بر اتوماسیون متمرکز است. این به کاهش زمان تنظیم محیط توسعه کمک می کند ، برابری تولید را افزایش می دهد.

ادغام مداوم

جنکینز

جنکینز یکی از محبوب ترین ابزارهای منبع باز DevOps برای پشتیبانی از ادغام مداوم و تحویل از طریق DevOps است. این امر به ادغام مداوم و تحویل مداوم پروژه ها ، صرف نظر از كاربران سیستم عامل با كمك خطوط لوله های مختلف ساخت و استقرار ، امكان پذیر را می دهد. جنکینز می تواند با چندین ابزار آزمایش و استقرار یکپارچه شود.

Travis CI

Travis CI یک سیستم عامل ادغام پیوسته و یکپارچه توزیع شده توسط Cloud است که برای ساخت و آزمایش پروژه هایی که در GitHub و Bitbucket میزبان هستند استفاده می شود. با افزودن پرونده YAML پیکربندی شده است.

می توان آن را به صورت رایگان برای پروژه های منبع باز و به صورت هزینه ای برای یک پروژه خصوصی آزمایش کرد.

بامبو

بامبو یکی از محصولات محبوب تولید شده توسط Atlassian برای پشتیبانی از ادغام مداوم یکپارچه است. بیشتر عملکرد آن از قبل ساخته شده است و این بدان معنی است که ما نیازی به بارگیری افزونه های مختلف مانند جنکینز نداریم. همچنین از ادغام یکپارچه با سایر محصولات اطلس مانند JIRA و Bitbucket پشتیبانی می کند.

هادسون

هادسون یک نرم افزار رایگان است که به زبان JAVA نوشته شده است و در یک ظرف سرویس مانند GlassFish و Apache Tomcat اجرا می شود. این امکان را فراهم می کند که مجموعه اتوماسیون خود را با هرگونه تغییر در سیستم مدیریت منبع مربوطه مانند GIT ، SVN و غیره تحریک کنید. همچنین از کلیه پروژه های پایه maven و Java نیز پشتیبانی می کند..

TeamCity

TeamCity یکپارچه سازی مداوم مبتنی بر سرور است و یک ابزار مدیریتی ایجاد شده توسط JetBrains ایجاد می کند. این رابط کاربری ساده و آسان برای استفاده (UI) دارد و پیشرفت در ساخت ، ایجاد اطلاعات و اطلاعات مربوط به تاریخ را برای کلیه تنظیمات و پروژه ها فراهم می کند..

CircleCI

CircleCI در قالب راه حل های مبتنی بر ابر و همچنین راه حل های پیش فرض برای ادغام مداوم در دسترس است. شروع و پشتیبانی آسان از تنظیمات YAML که به راحتی قابل خواندن است ، آسان و سریع است.

امنیت مستمر

اسنیک

ادغام اسنیک در چرخه چرخه توسعه برای یافتن و رفع آسیب پذیری های امنیتی منبع باز ، بطور خودکار. این برنامه از JS ، .Net ، PHP ، NPM ، jQuery ، پایتون ، جاوا و غیره پشتیبانی می کند و می تواند در برنامه نویسی ، مدیریت کد ، CI / CI ، کانتینر و استقرار یکپارچه شود..

اسنیک بزرگترین پایگاه داده آسیب پذیری منبع باز را بدست آورد.

نتپارکر

نتپارکر به طور خودکار درخواست خود را برای نقص های امنیتی اسکن می کند و گزارش های طبقه بندی شده عملی را ارائه می کند ، بنابراین می توانید براساس اولویت اقدام کنید. یک سناریوی امنیتی DevOps بررسی تعهد جدید و گزارش این اشکال به طور مستقیم در سیستم ردیابی مانند Jira یا GitHub و rescan است که یک بار توسط توسعه دهنده برطرف شده است. می بینید که در هر مرحله از SDLC ادغام شده است.

آزمایش کردن

سلنیوم

سلنیوم محبوب ترین و ابزار تست منبع باز است. این پشتیبانی از اتوماسیون تست در مرورگرهای مختلف و دستگاه های عامل. به راحتی می توانید با ابزارهای مدیریت آزمون مانند ALM ، JIRA و همچنین با سایر ابزارهای DevOps مانند جنکینز ، Teamcity ، بامبو و غیره یکپارچه شوید..

TestNG

TestNG یک چارچوب تست منبع باز است که از Junit و Nunit طراحی و الهام گرفته شده است. به راحتی می توان آن را با درایور وب سلنیوم یکپارچه کرد تا اسکریپت های تست اتوماسیون را پیکربندی و اجرا کند. همچنین گزارشهای مختلف تست مانند HTML یا XSLT تولید می کند.

جونیت

جونیت یک چارچوب تست واحد منبع باز است که توسط توسعه دهندگان برای نوشتن و اجرای موارد آزمون قابل تکرار استفاده می شود. این برنامه از حاشیه نویسی های مختلف تست استفاده می کند ، با استفاده از آن هر توسعه دهنده می تواند یک مورد تست واحد یکپارچه را بنویسد. این به راحتی با سایر ابزارهای DevOps مانند جنکینز ، GIT و غیره قابل ادغام است.

نظارت بر

ناگیوس

ناگیوس منبع باز و یکی از محبوب ترین ابزار برای نظارت مداوم است. Nagios برای نظارت بر سیستم ها ، برنامه ها ، خدمات و روند کار در فرهنگ DevOps کمک می کند. این هشدار را به کاربران هشدار می دهد که اگر مشکل زیرساختی پیش آمد و به آنها هشدار می دهد ، هنگام حل شدن مشکل.

گرافانا

گرافانا یک بستر تحلیلی منبع باز برای نظارت بر تمام معیارهای مربوط به زیرساختها ، برنامه ها و دستگاه های سخت افزاری است. می توانید داده ها را تجسم کنید ، داشبورد ایجاد کرده و به اشتراک بگذارید ، هشدارهایی تنظیم کنید و همکاری کنید. می توانید داده ها را از بیش از 30 منبع ، از جمله Prometheus ، InfluxDB ، Elasticsearch ، AWS CloudWatch و غیره بکشید..

سنسو

سنسو ابزاری برای نظارت بر منبع باز است که به روبی نوشته شده است و به راحتی و به طور مؤثر در نظارت بر سرورها ، خدمات ، برنامه ها ، زیرساخت های ابری کمک می کند. مقیاس بسیار آسان است به طوری که می توانیم به راحتی هزاران سرور را رصد کنیم.

یادگار جدید

یادگار جدید یک محصول تحلیلی نرم افزاری برای نظارت بر عملکرد برنامه (APM) است که داده های واقعی و گرایش در مورد عملکرد برنامه وب و سطح رضایت از کاربران نهایی را با آن ارائه می دهد. این برنامه از یک پایان برای ردیابی تراکنش پشتیبانی می کند و آنها را با انواع نمودارها ، نمودارها و گزارش های رنگی نمایش می دهد.

دیتادوگ

دیتادوگ یک ابزار متریک سرور مبتنی بر عامل است. این برنامه از ادغام با سرورهای مختلف وب ، برنامه ها و سرورهای مختلف پشتیبانی می کند. سرویس داشبورد آن نمودارهای مختلفی را درباره نظارت بر زمان واقعی در زیرساخت ها ارائه می دهد.

ELK

ELK مجموعه ای از سه محصول منبع باز – Elasticsearch ، Logstash و Kibana است که همگی توسط شرکت Elastic ساخته و مدیریت می شوند. این امکان را به کاربران می دهد تا از هر منبع ، به هر فرمی ، داده را بدست آورند ، و سپس آن داده ها را در زمان واقعی جستجو ، تجزیه و تحلیل کنند..

میزبانی ابر

AWS

AWS یک بستر میزبانی وب است که توسط آمازون ایجاد شده است و راه حل های قابل انعطاف ، قابل اعتماد ، مقیاس پذیر ، آسان برای استفاده ، مقیاس پذیر و مقرون به صرفه را ارائه می دهد. با استفاده از این بستر ابری ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد راه اندازی زیرساخت های فناوری اطلاعات نداریم که معمولاً زمان معقولی را برای راه اندازی آن می گیرد.

لاجوردی

لاجوردی یک سیستم عامل محاسبات ابری است که توسط مایکروسافت برای ایجاد ، استقرار ، آزمایش و مدیریت برنامه ها و خدمات از طریق شبکه جهانی مراکز داده خود طراحی شده است. خدمات ارائه شده توسط مایکروسافت آزور به صورت PaaS (Platform as a service) و IaaS (زیرساخت به عنوان سرویس).

GCP

Google Cloud مجموعه کاملی از خدمات میزبانی و رایانه سازی ابری عمومی ارائه شده توسط Google.it از طیف گسترده ای از خدمات برای محاسبات ، ذخیره سازی و توسعه برنامه هایی که از Google Hardware استفاده می کند پشتیبانی می کند..

کانتینرزاسیون / ارکستراسیون

داکر

داکر ابزاری برای ایجاد ، استقرار و اجرای برنامه ها با استفاده از ظروف است. این ظرف به توسعه دهنده این امکان را می دهد تا برنامه ای را با کلیه مؤلفه ها و زیرمجموعه های مورد نیاز آن ، از جمله کتابخانه ها و سایر وابستگی ها ، بسته بندی کند و همه موارد را به صورت یک بسته واحد ارسال کند. این کار روی مفهوم کشتی است و در هر نقطه اجرا می شود.

کوبنتس

کوبنتس یک سیستم ارکستر سازی کانتینر با منبع آزاد است که در ابتدا توسط گوگل طراحی شده است و اکنون توسط بنیاد رایانش ابری Cloud نگهداری می شود. این برای خودکار سازی استقرار برنامه ها ، مقیاس گذاری و مدیریت برنامه استفاده می شود. با سایر ابزارهای کانتینر و همچنین از جمله داکر کار می کند.

نتیجه

امیدوارم ابزارهای ذکر شده فوق در سفر DevOps به شما کمک کنند.

برچسب ها:

  • داکر

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me