بگذارید Docker و Kubernetes را با هم مقایسه کنیم تا ببینیم این دو در مقابل یکدیگر کجا هستند.

ما همچنین در مورد برخی از گزینه های دیگر ابزارهای ارکستراسیون به غیر از کوبنتز صحبت خواهیم کرد. در ادامه می خواهیم و به مقایسه جزئیات بین داکر Swarm و Kubernetes بپردازیم.

Docker Vs Kubernetes

داکر چیست؟?

ممکن است با یک نگاه غیرقابل توصیف به نظر برسد که ایجاد یک برنامه همه چیز در مورد نوشتن یک کد قوی است. اما چالش واقعی در برخورد با چندین زبان ، کار در چارچوبهای مختلف و مدیریت رابطهای مختل شده بین ابزارها است. داکر در اینجا به نجات می آید!

این روشی است که به کاربران کمک می کند تا در طول توسعه و زمان اجرا ، برنامه را در دست بگیرند. مسائلی که در طی این مراحل با آنها روبرو می شوند را کاهش می دهد. همچنین کمک می کند تا چگونگی قرار گرفتن در معرض برنامه در شبکه ، دسترسی به حافظه و حافظه را کنترل کنید ، همچنین اجازه دسترسی به خارج از برنامه را کنترل کنید..

به طور خلاصه ، این راهی است برای فراهم کردن محیطی سازگار بر روی هر میزبان سازگار با سیستم عامل (لینوکس یا ویندوز).

ویژگی های داکر

 • پیکربندی آسان و سریع – کدها را می توان در زمان کمتری با حداقل تلاش مستقر کرد
 • بهره وری را افزایش می دهد – این منابع را کاهش می دهد و همچنین در استقرار سریع برنامه ها مفید است.
 • جداسازی برنامه – داکرها برای اجرای برنامه ها از ظروف استفاده می کنند. این ظروف ، جداسازی این برنامه ها را فراهم می کنند.
 • مدیریت امنیت

بسیاری از برنامه ها روی Docker اجرا می شوند.

مؤلفه در حال اجرا در داکر

Kubernetes (یا K8s) چیست?

Kubernetes ابزاری برای مدیریت کانتینر است که مستقر کردن را به صورت خودکار انجام می دهد.

این یک پلت فرم قابل حمل با منبع باز است که توسط Google طراحی شده است و اکنون توسط یک بنیاد محاسبات بومی Cloud اداره می شود. این به روز رسانی برنامه ها به روشی آسان تر و سریعتر و بدون هیچگونه خرابی کمک می کند. این کار برنامه ریزی ظروف روی خوشه را انجام می دهد و همچنین بار کاری را مدیریت می کند.

Kubernetes دو نام دیگر دارد – “k8s” و “Kube”.

این پلت فرم ارکستراسیون بسیاری از فرایندهای دستی مانند استقرار ، مدیریت و مقیاس بندی برنامه های موجود در ظرف را به صورت خودکار می کند.

ویژگی های Kubernetes

 • خودکارسازی فرایندهای دستی – فقط توصیف حالت مورد نظر با استفاده از Kubernetes ، و تغییر موجود را به حالت دلخواه تغییر می دهد.
 • تعادل بار – در صورت وجود ترافیک بیشتر در داخل کانتینر ، کوبننتس در تعادل بار خوب است. این ترافیک شبکه را توزیع می کند و استقرار را ثابت نگه می دارد.
 • خود درمانی – این یکی از بهترین ویژگی های Kube است. ظروف شکست خورده را مجدداً راه اندازی می کند ، آنها را جایگزین می کند ، و همچنین یکی را که پاسخگوی الگوی تعریف شده توسط کاربر نیست ، می کشد..
 • ارکستراسیون ذخیره سازی – کاربران می توانند به طور خودکار سیستم ذخیره سازی مورد نظر خود را با استفاده از Kubernetes سوار کنند.

Docker VS Kubernetes

Docker و Kubernetes فن آوری های مختلفی هستند.

بنابراین ، مقایسه این دو یا سؤال بردن به کدام یک از اولویت ها ، تا حدودی ناعادلانه است. این دو رقیب مستقیمی نیستند. آنها با هم مرتبط هستند! داکر است سکوی ظروف, در حالی که Kubernetes است ارکستر ظرف برای سیستم عامل های کانتینرینگ مانند Docker.

بیایید این موضوع را با جزئیات زیر درک کنیم.

Docker Vs K8s

این نشان می دهد که Docker و Kubernetes به صورت موازی دست به دست هم داده و کار می کنند.

Docker برای جداسازی برنامه شما در ظروف مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که Kubernetes یک برنامه زمانبندی / ارکستراسیون کانتینر است و برای مدیریت و تنظیم مقیاس برنامه شما با مدیریت چندین کانتینر مستقر در چندین ماشین میزبان استفاده می شود..

Docker And Kubernetes

بیایید نگاهی به برخی از شباهت های بین داکر و کوبرنتس بیندازیم.

 • هر دو به یک معماری مبتنی بر میکروسرویس جذب می شوند.
 • آنها اکثراً در Go نوشته شده اند که به آنها اجازه می دهد تا بصورت باینری های سبک وزن ارسال شوند.
 • هر دو از پرونده های YAML استفاده می کنند و این پرونده ها به راحتی قابل خواندن توسط انسان هستند.

ترجیح داکر و کوبنتز

اگر به هر کاربردی از منظر نظری نگاه کنیم ، همه صاف و بدون دردسر به نظر می رسد. چالشهای واقعی را می توان بعد از عملی شدن مشاهده کرد. نکاتی که برای نتیجه موفقیت آمیز هر برنامه باید در نظر گرفته شود ، در اینجا آمده است:

 • آیا این فناوری اقتصادی است?
 • آیا باعث رشد در تجارت می شود?
 • آیا در کاهش خرابی کمک خواهد کرد؟?
 • آیا در صرفه جویی در منابع می تواند مفید باشد?
 • آیا از خطاهای ناخواسته انسانی جلوگیری می کند?
 • آیا این امر محاسبات اسب بخار را افزایش می دهد?

DockPlane

سپس از Docker یا Kubernetes ، بسته به مورد استفاده ، باید یکی یا دیگری را انتخاب کنیم.

چه زمانی داکر را انتخاب کنید?

اگر مورد استفاده شما در حال اتخاذ معماری مبتنی بر میکروسرویس است ، برای هر میکروسرویس باید از ظروف داکر استفاده کنید. بهترین مورد استفاده از سکوی کانتینرینگ به عنوان Docker برای معماری میکروسرویس است.

چه زمانی Kubernetes را انتخاب کنید?

Kubernetes به دلیل ویژگی سیستم عامل منبع باز این فناوری بسیار سریع در حال تحول است. هر سازمانی افزونه های خود را از نظر خدمات مختلفی مانند شبکه فراهم می کند. استفاده از این افزونه ها ، به خصوص در محیط تولید ، می تواند خطر بزرگی برای Security ایجاد کند.

بنابراین برای محافظت از جنبه امنیتی ، پیشنهاد می شود از برخی از راه حل های میزبانی شده مبتنی بر ابر استفاده کنید.

اگر دانش عمیقی از سیستم ندارید ، همه چیز به راحتی می تواند تجزیه شود. بنابراین ، انتخاب خود را عاقلانه انجام دهید.

چه موقع از چه چیزی استفاده کنیم

Docker در مقابل Kubernetes بر اساس مورد استفاده

که خوب در چه چیزی است?
Docker: Docker بهترین حالت ممکن است در هنگام کاربری با یک برنامه پیچیده باشد که نیاز به بسته بندی یک بسته و پیکربندی آن در یک ظرف قابل حمل دارد..Kubernetes: Kubernetes خوب است وقتی که باید اطمینان حاصل کنید که برنامه شما به روشی که باید انجام شود. در صورت عدم پاسخگویی هر ظرفی یا عدم موفقیت ، باید خود را بهبود بخشیده و بدین ترتیب ظرف جدیدی را راه اندازی کنید.
چه موقع از چه چیزی استفاده کنیم?
داکر: برای هر یک از این موارد قابل استفاده است:

 • اگر یک برنامه مناسب برای ظروف است
 • اگر برنامه به یک یا رابط گرافیکی یا بیشتر نیاز ندارد و اگر برنامه به طور پیوسته مستقر شود ، لازم نیست.
Kubernetes: می توان از آن برای موارد زیر استفاده کرد:

 • هنگامی که یک سازمان به یک ارائه دهنده ابر متعهد نیست ، استفاده از Kube هوشمندانه ترین انتخاب است. دلیل این امر این است که در هر سیستم یکسان عمل می کند. به همین دلیل است که آن را یک فروشنده-آگنوتیک می نامند.

از آنجا که واضح است که هر دو فناوری دست به دست هم داده و بعد از هر کدام اجرا می شوند. پس چه چیزی باعث می شود مردم فکر کنند که رقابت احتمالی بین داکر و کوبنتز وجود دارد؟ دلیل این امر این است Docker Swarm. Docker swarm همچنین یکی از ابزارهای ارکستراسیون کانتینر است که توسط Docker Inc ارائه شده است ، و بنابراین این صنعت داکر را با کوبرنتس مقایسه می کند..

گزینه های Kubernetes?

در زیر برخی از ابزارهای ارکسترشن وجود دارد که می تواند به عنوان گزینه های خوبی برای کوبننتز اثبات شود.

 • Docker Swarm
 • Shift را باز کنید
 • مزوس
 • رانچر
 • Amazon ECS
 • آپاچی ماراتن
 • نامزد
 • کنتنا
 • Minikube

سهم درصد در بازار

پس از Kubernetes و OpenShift ، Docker Swarm در صنعت از محبوبیت بیشتری برخوردار است. بیایید در مورد Docker Swarm بحث کنیم و تحلیل کنیم که چقدر متفاوت است و کجا در برابر Kubernetes ایستاده است.

Docker Swarm چیست?

این یک ابزار ارکستراسیون ظروف درون خانه است که توسط Docker برای بازی با ظروف در حال اجرا در محیط Docker ساخته شده است. برای خوشه بندی و برنامه ریزی استفاده می شود. این اجازه می دهد تا چندین کانتینر مدیریتی که در چندین ماشین میزبان مستقر شده اند. این برنامه از API و شبکه های استاندارد Docker استفاده می کند ، بنابراین ریزش آن در هر محیط docker آسان می شود.

اصل کار Docker Swarm

 • سازگاری به عقب
 • به طور پیش فرض با گواهینامه ها ایمن شوید
 • معماری مقاوم و تک نقطه ای از شکست
 • ساده اما پویا با یک تجربه کاربری “فقط کار می کند”

Kubernetes در مقابل Docker Swarm

هر دو این ابزار ارکسترال بسیاری از کارکردهای مشابه را ارائه می دهند. تنها تفاوت در روشهای اساسی آنها در نحوه عملکرد این دو است. در جدول زیر تصویر بهتر از مقایسه گرفته شده است.

کوبنتسDocker Swarm
استقرار: برنامه ها را می توان با استفاده از ترکیبی از استقرار ، غلاف ، و خدمات / میکرو خدمات مستقر کرد.استقرار: برنامه های کاربردی می توانند به عنوان خدمات / میکرو خدمات در یک خوشه Swarm مستقر شوند. از یک فایل YAML می توان برای نشان دادن یک کانتینر استفاده کرد. علاوه بر این ، Docker Compose می تواند برنامه را مستقر کند.
نصب: این کتابچه راهنمای کاربر در Kube است. برای درست کردن و اجرای Kube نیاز به برنامه ریزی مناسب دارد. دستورالعمل نصب ممکن است از سیستم عامل تا OS و ارائه دهنده به ارائه دهنده دیگر متفاوت باشد.نصب و راه اندازی: در مقایسه با Kubernetes ، نصب و راه اندازی حتی در Docker Swarm ساده تر است. با Docker ، تنها یک مجموعه ابزار برای یادگیری نحوه ساختن محیط و پیکربندی لازم است.
کار: برای اجرای Kubernetes بالاتر از داکر ، دانش از CLI (Command Line Interface) لازم است. برای حرکت در یک ساختار ، باید درک Docker CLI را داشته باشید. سپس دانش زیرساخت های زبان مشترک برای اجرای آن برنامه ها.کار: همانطور که گفته شد Docker Swarm ابزاری از Docker است. بنابراین برای پیمایش درون یک ساختار ، از همان زبان مشترک استفاده می شود. این باعث افزایش سرعت این ابزار می شود و تنوع ایجاد می کند. بنابراین Docker دارای یک مزیت قابل توجهی در استفاده است.
ورود به سیستم: وقتی خدمات در داخل خوشه مستقر می شوند ، برای مثال Elasticsearch / Kibana (ELK) ، Kubernetes از نسخه های متعدد نظارت و ورود به سیستم پشتیبانی می کند..ورود به سیستم: در مورد Docker Swarm ، فقط نظارت پشتیبانی می شود ، و این مربوط به برنامه های شخص ثالث است. بنابراین ، توصیه می شود که برای اهداف نظارت از Docker استفاده شود ریمان.
مقیاس گذاری: برای سیستم های توزیع شده ، Kube یک چارچوب همه در یک است. این یک سیستم پیچیده است. این ضمانت های قوی راجع به وضعیت خوشه و مجموعه یکپارچه API ارائه می دهد. این به نوبه خود ، استقرار ظرف و مقیاس گذاری را کند می کند.مقیاس گذاری: بر خلاف Kubernetes ، سرعت Docker Swarm در استقرار ظروف بسیار سریعتر است. در نتیجه ، مقیاس بندی تقاضا می تواند زمان واکنش سریع را مشاهده کند.
شبکه: برای Kube ، شبکه صاف است. این اجازه می دهد تا همه غلاف ها با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در Kubernetes ، دو CIDR در یک مدل مورد نیاز است – یکی گرفتن آدرس IP و دیگری برای خدمات.شبکه سازی: در Docker Swarm ، گزینه ای برای کاربران وجود دارد که بتوانند ترافیک داده کانتینر را در حین ایجاد شبکه روکش به صورت خود رمزگذاری کنند..

نتیجه

ما به طور مفصل درباره داکر و کوبنتز بحث کرده ایم و فهمیدیم که این Docker نیست ، بلکه این Docker Swarm است که رقیب کوبنتس است. ما همچنین تصریح کردیم که کوبنتس بر Docker Swarm تسلط دارد و بالایی بر آن دارد. اگر شما علاقه مند به یادگیری عمیق هستید ، من این موضوع را پیشنهاد می کنم دوره تسلط داکر.

برچسب ها:

 • داکر

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me