Zjistit nejlepšího poskytovatele hostingu je obtížné, ale dokončení správného plánu hostování může přinést zklamání. Pokud nevíte rozdíl mezi stávajícími možnostmi hostování, může to být důvodem pro vaše nepříjemné chování při výběru plánu hostingu. Abychom překonali tento zmatek, probereme dvě další slibné možnosti hostování, VPS a Dedicated.

Dále přichází otázka, jaký je rozdíl mezi těmito hostingovými plány a jaké jsou parametry, díky nimž existují pro webové stránky. Budeme diskutovat o všech v následujících odstavcích, ale začněme se základními pojmy.

Co je VPS?

VPS je zkratka a virtuální soukromý server. Obecně je VPS virtuální počítač, což znamená, že se používá jako služba a je poskytována službou hostování na internetu. Je také obeznámen s názvem zvaným dedikovaný dedikovaný server (VDS)..

VPS nabízí spolehlivé hostingové služby i bezpečnější služby & kompatibilní řešení pro vaše webové stránky. Z tohoto důvodu je používán více uživateli. Je proto levný než pronájem celého serveru. Tento druh hostování obvykle přijímají vlastníci webových stránek, kteří mají provoz na střední úrovni a překračují limit sdílených hostingových balíčků a stále nevyžadují zdroje dedikovaného serveru..

Největší výhodou řešení VPS je, že poskytuje více než hostingové služby. Pro efektivní obchodní výkon je velmi důležité mít více než jeden hostingový plán.

Pojďme vrhnout nějaké světlo, abychom pochopili fungování VPS:

S využitím virtualizační technologie váš poskytovatel hostingu opraví virtuální vrstvu nad operačním systémem. Virtuální stěny oddělují servery v různých sekcích, takže je pro uživatele snadné nainstalovat konkrétní operační systém (OS) a software.

VPS je originální a soukromý server, protože na úrovni operačního systému rozděluje soubory podle požadavků uživatele. Díky této akci jsou vaše zdroje, jako je diskový prostor, jádra CPU, bezpečná a není třeba sdílet zaručené zdroje s ostatními.

Výhody VPS Hosting:

 • Jedná se o rychlý hostingový server spolu se spolehlivými funkcemi ve srovnání s jakýmkoli jiným hostingovým serverem.
 • Prostředky, jako je paměť nebo zpracování, jsou poskytovány serverem a je zaručeno, že tyto prostředky fungují přesně a zůstávají stabilní bez kolísání..
 • Váš web nebude ovlivněn, pokud budou problémy způsobeny jiným uživatelům serveru. Můžete si volně užívat dlouhověkosti vašeho serveru.
 • Se serverem VPS získáte přístup superuživatele (root).
 • Vysoká míra soukromí. Vaše důležité soubory a databáze jsou uloženy před hackováním jinými uživateli serveru.
 • Můžete si užít aktualizační služby, protože když vaše webové stránky rostou, automaticky se upřesní prostředky serveru, jako jsou CPU, RAM a šířka pásma..

Nevýhody hosting VPS:

 • Je to dražší server ve srovnání se sdíleným hostingem.
 • K přesné správě serveru jsou nutné důkladné technické znalosti.
 • Pokud je server nakonfigurován nevhodně, může to mít vliv na vaši bezpečnost.

Co je vyhrazený hosting?

Co je vyhrazený hosting

Vyhrazený hosting nebo dedikovaný server je to samé. Jedná se o druh internetového hostingu, ve kterém klient pronajímá nebo pronajímá celý server a jeho zdroje. Balíčky vyhrazeného hostingu tedy závisí na typu hardwaru a zdrojů, které vyberete.

Tento hostingový plán je ideální pro weby WordPress s vyšším provozem.

Výhody dedikovaného hostingu:

 • Zajistit: Dedicated je spolehlivější hosting, protože máte plné oprávnění vybrat hardware, operační systémy atd. Podle svého výběru. V takovém případě není dovoleno sdílet server s nikým jiným, proto je eliminována spousta potenciálních hrozeb. Pozoruhodným příkladem je to, že pokud byl jakýkoli účet napaden na sdíleném hostingu, pak jsou automaticky všechny hackované účty, ale s vyhrazeným hostingem je takové riziko zakázáno.
 • Flexibilní: Mít vyhrazený server znamená, že jej můžete použít jakýmkoli způsobem. Poskytuje vám flexibilitu při instalaci nového softwaru nebo programů a také způsobilé změnit konfiguraci serveru. Jinými slovy, váš vlastní server vám poskytuje všechna práva na ovládání ve vašem stylu.
 • Zdroje: Všechny prostředky a připojení budou patřit pouze vašemu serveru. Těmito parametry nejsou baveni žádní další účastníci.
 • Lepší výkon: Server je nejvýkonnější, protože dokáže zvládnout tisíce klientů jeden den. S vlastními zdroji můžete zvýšit výkon svých webových stránek. Díky vaší práci bude tedy predikován lepší výsledek.
 • Úložný prostor: Máte možnost rozhodnout se o diskovém prostoru a paměti RAM, které potřebujete k uspokojení potřeb zákazníka. Pokud nepoužíváte žádný konkrétní zdroj, neměli byste platit žádnou částku.

Nevýhody dedikovaného hostingu:

 • Obrovská investice: Vyhrazený hosting je mnohem dražší než jiné plány hostingu. Aby bylo možné přijmout vysoký výkon, stojí tato cena. Proto je velmi důležité předem rozhodnout o plánu hostování podle požadavků vašich zákazníků.
 • Použitelnost: Technické znalosti jsou základní poptávkou, pokud chcete dát ruku na dedikovaný server. Pokud nemáte zkušenosti, je velmi těžké sevřít tento server. Pouze eso jedinec je schopen instalovat software, každodenní údržbu a použitelný pro řízení dalších úkolů. Proto je jeho použitelnost trochu složitější.

Rozdíl mezi VPS a vyhrazeným hostingem

Pokud jste pravidelným uživatelem sdíleného hostingu, je ten pravý čas upgradovat váš hostingový plán. Než se vydáme k rozdílu mezi VPS a dedikovaným serverem, podívejme se na některé základní pojmy, které vám dále pomohou lépe pochopit tento koncept.

Prakticky soukromý hosting:

VPS je podobný virtuální realitě, je to jako byste vlastnili malý prostor, který můžete spojit s ostatními. VPS je paralelní se sdíleným hostingem, ve kterém dostupné zdroje sdílí více webů. Pokud porovnáte dedikovaný a VPS hosting, pak existuje rozdíl v omezeních, která jsou uvalena na zdroje.

Přidělení zdrojů je navíc klasifikováno tak, aby jeden uživatel nemohl těžit z jiných zdrojů. Pozoruhodným příkladem je, že pokud vlastníte byt, nemáte povoleno vstoupit do obývacího pokoje jiného a naopak.

Dedikovaný hosting zcela náleží vám:

Vyhrazený server je zcela srozumitelný svým jménem. Je zcela oddaný sloužit vašim službám. V podstatě je vám nabízen prázdný server a můžete přidat, co chcete.

Vyhrazený server byl v rozporu se sdíleným plánem, ve kterém nemáte žádnou kontrolu nad prostředím serveru a VPS, ve kterém máte malou kontrolu nad svým prostředím. V tomto scénáři tedy najeďte prstem na hardware, pomocí kterého můžete plně ovládat software nainstalovaný na serveru.

Chcete-li studovat více o VPS a oddaném hostingu, přejděte dolů.

Srovnatelné vlastnosti VPS a vyhrazeného hostingu

Náklady:

Prohlášení, že plány VPS jsou ve srovnání s dedikovanými servery bezpochyby nákladově efektivní. Je to proto, že když hostitel umístí více uživatelů na jeden server; zjevně budou účtovat každému zákazníkovi nízkou cenu.

Vyhrazený dedikovaný server vás stojí o něco víc, ale pokud půjdete se serverovou službou Premium Dedicated, je to docela vysoké, protože nabízí prvotřídní hardware s výkonným nastavením.

Bezpečnostní:

Bezpochyby jsou vyhrazené a VPS hosting bezpečné plány. Hosting VPS je zabezpečená, zatímco vyhrazený hosting poskytuje nejvyšší úroveň ochrany, což znamená, že jste oprávněni nainstalovat jakýkoli software podle vašeho přání a nebude existovat žádný rizikový faktor. Ale ve vyhrazeném hostování máte 100% kontrolu nad jakýmkoli narušením zabezpečení ve srovnání s VPS.

Výkon:

Překvapivě ale musíte říci, že oddaný je ve výkonu přemoženější než VPS. Díky dostupnosti obrovských zdrojů se vaše stránky mohou snadno vypořádat s obrovským provozem, aniž by to ovlivnilo rychlost načítání. Naopak, VPS má také velkou rychlost načítání, ale když více serverů přistane přes server, může trpět pomalou rychlostí.

Konfigurace a přizpůsobení:

VPS hosting a dedikovaný hosting poskytují řízené a nespravované plány a tyto plány mají dobré zdroje, které lze v meziměsíčně využívat. VPS hosting se mírně liší, protože si může půjčit prostředky od sousedů (jiných webů), pokud překročíte svůj měsíční limit.

Škálovatelnost:

V tomto případě VPS vyhraje soutěž. VPS hosting podporuje web, který vyžaduje sdílený nebo vyhrazený hosting. Spoluprací s VPS může web dosáhnout požadovaného cíle. Na druhé straně, specializovaný hosting nabízí pomoc webu, který potřebuje přímou pomoc.

Přidělení zdrojů:

Bonusový bod samozřejmě patří do kategorie specializovaného hostingu. Můžete použít tolik prostředků, kolik chcete, ale v VPS hosting musíte být opatrní s dodanými zdroji, i když to není součástí žádné soutěže.

Na závěr jsou jak VPS, tak dedikovaný hosting spolehlivé a drahé plány. Ale po určité době opustit sdílený hostingový balíček a přejít na jinou možnost je dobré rozhodnutí. Jednoduše získáte to, co investujete, a když investujete více, samozřejmě získáte lepší výsledky.

Přečtěte si také,

 • Nejlepší poskytovatelé VPS hostingu
 • Nejlepší specializovaní poskytovatelé hostingu

Autor Bio: Jerry Peres vlastní Easy.gr k poskytování prémiových dedikovaných serverových služeb. Mají pozoruhodné plány, které budou vyhovovat vašemu rozpočtu. Od svých expertů získáte nepřetržitou technickou podporu. Se skvělými schopnostmi zvládnou všechny pokročilé ovládací panely a další služby.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me