Navenek vás SEO může zasáhnout jako jednoduchá věc, ale to není úplně upřímné. Hodně jde o provádění různých faktorů SEO, včetně kvalitních zpětných odkazů, klíčových slov, kotevních textů, kvalitního obsahu, abychom zmínili několik. Přesto můžete udělat několik chyb SEO, mezi nimi:

1. Psaní obsahu nízké kvality

V tomto věku a čase internet neodpustí nekvalitní obsah. Tolik lidí má neuvěřitelné věci, které mohou říci a sdílet, že lidé rádi přehlédnou váš nekvalitní obsah, a to i se známým názvem značky. Pokud jde o obsah, jde o jeho udržování čerstvé, relevantní, aktuální, trendy, zábavné, informativní a včasné pro vaše publikum.

Přečtěte si také: Jak napsat kvalitní obsah?

2. Pomalá rychlost

Pomalá rychlost webu

Pomalá rychlost je vrah. V této době pokročilých technologií byly lidské mysli vyladěny tak, aby okamžitě očekávaly všechno. V ideálním případě trvá otevření stránek déle než 3 sekundy, takže uživatelé čekají příliš dlouho.

Pro tip: nemusíte celý svrhávat. Zvažte změnu způsobu, jakým věci děláte; změnit velikost nahraných médií, začlenit do mezipaměti prohlížeče, omezit mimo jiné pluginy, widgety a postranní panely,.

Přečtěte si také: 15 způsobů, jak zrychlit web WordPress

3. Neoptimalizace obrázků

Vizuální obsah prochází dlouhou cestou v přilákání pozornosti a zapojení publika s platformami sociálních médií na šílenství; lidé stále požadují stále více vizuálního obsahu. Bez jejich řádné optimalizace však ztrácíte správné indexování a hodnocení celého obsahu Google.

Protože obrázky jsou tak velké, bylo by pro vás důležité, abyste je zařadili, proto zajistěte, aby jste měli informace o svých titulcích, popisech obrázků a dokonce i alt textech. Cílem je poskytnout lidem více podrobností o vašem vizuálním obsahu.

Přečtěte si také: 5 nejlepších pluginů pro optimalizaci obrázků WordPress

4. Nedělá výzkum klíčových slov

Existuje důvod, proč vývojáři poskytli pro trh nejlepší sledovač klíčových slov v serpbooku. Výzkum klíčových slov je tak zásadní součástí úspěšného SEO. Protože většina lidí považuje blogování a celou praxi SEO za jednoduchou věc, častěji než ne přehlíží význam výzkumu klíčových slov.

Na chvíli se může zdát zbytečné zaměstnávat výzkum klíčových slov, protože máte nějaký obsah, který chcete sdílet. Bohužel, i když s novými nápady, můžete skončit s nesprávným publikem nebo s nesprávným materiálem pro své publikum, i když obsah, který neodpovídá potřebám vaší cílové skupiny.

Přečtěte si také:

  • Jak udělat výzkum klíčových slov pro SEO
  • Nejlepší nástroje pro výzkum klíčových slov pro SEO v roce 2020

5. nádivka klíčového slova

Neprovedení výzkumu klíčových slov je jedna věc, ale někteří webmasteři dosud nepřišli na ideální způsob, jak do textu začlenit klíčová slova. Bez ohledu na to, kolik času trávíte výzkumem vynikajících klíčových slov pro váš obsah, neexistuje žádná omluva pro nedbalé přidání do vaší platformy..

V dnešní době se nejedná ani tak o vyvolávání výsledků vyhledávání obsahu s přesnými shody klíčových slov, ale o přiblížení výsledků obsahu, který nejlépe odpovídá hledaným výrazům..

6. Optimalizace více stránek pro stejná klíčová slova

Stejně jako bez klíčových slov se nemůžete obejít, musíte o nich být chytří. Používání jednoho cílového klíčového slova k optimalizaci dvou nebo více vašich stránek poškodí vaše hodnocení. Za prvé, na první stránce Google je velká konkurence a zda slova, na která cílíte, mají nízkou konkurenci, vždy existuje konkurence.

Hlavní zájem však spočívá v tom, že se prodáte sami. Existuje tolik souvisejících klíčových slov, na které byste mohli cílit, abyste oslovili ještě větší publikum než s jednou sadou klíčových slov.

7. Optimalizace pro klíčová slova s ​​krátkým ocasem

Long Tails Klíčová slova

Opět s klíčovými slovy si nebudete dělat spravedlnost, pokud vždy cílíte na klíčová slova s ​​krátkým ocasem. Pokud zacílíte na frázi typu „SEO techniky“, získáte nízké hodnocení. Za prvé, na toto téma bylo napsáno tolik obsahu a přichází mnohem víc.

Problém je v tom, že krátkodobé termíny mají velmi vysokou konkurenci, nemluvě o obecné cílové skupině. Lidé by mohli hledat různé věci v rozsahu vašich klíčových slov krátkého ocasu natolik, aby váš obsah nebyl pro jejich vyhledávání irelevantní.

Přečtěte si také: Jak zvýšit návštěvnost webových stránek pomocí klíčových slov s dlouhým ocasem?

8. Bez ohledu na vaši konkurenci

Vaši konkurenti nemusí být vaši přátelé, ale to by z nich nemělo dělat nepřátele. V oblasti SEO je vždy co učit. Ať už vaši konkurenti dělají lépe než vy, skutečnost, že uvádějí významnou soutěž, znamená, že musí dělat něco v pořádku. Investujte nějaký čas do průzkumu konkurence a vyberte si jednu nebo dvě věci, které můžete využít k lepšímu SERP společnosti Google.

9. Ignorování interního propojení

I když spoléháte na zpětné odkazy pro strukturu odkazů, nemůžete se obejít bez interního propojení a být v SEO úspěšný. V archivech stránek lidí je spousta článků, které nejsou vidět, protože nebyly použity interní propojení.

Když lidé procházejí vaším článkem a Google prochází váš web, ujistěte se, že je jich mnohem víc, než je napsaná slova. Nechte interní odkazy vést je k více vaší práci.

10. Nízké kvality zpětných odkazů

Existence zpětných odkazů má hodně společného s vaším celkovým úspěchem ve strategii SEO. Množství těchto zpětných odkazů znamená, že jste si udělali dost času, abyste obohatili svůj obsah o větší hodnotu z vnějších zdrojů. To zvyšuje vaši pověst značky. Při nákupu odkazů si však lidé neuvědomují, že na množství nezáleží, ale spíše na kvalitě.

Některé z webů, ze kterých si odkazy kupujete, jsou spamové a pro váš kurz jako značka jsou spíše irelevantní. Přestože si je většina vašich cílových publika nevšimne, Google si to všimne. Horší je, že místo toho, abyste posílili svoji hodnostní pozici, za to získáte pokutu.

Přečtěte si také:

  • 9 způsobů, jak získat kvalitní zpětné odkazy
  • Nikdy nepoužívejte těchto 10 způsobů, jak získat zpětné odkazy

11. Ticho v sociální oblasti

Sociální sítě mají velkou část celé internetové populace. Pokud jste v sociální síti a vaše přítomnost není pociťována, způsobujete, že vaše hodnocení trpí. Ve skutečnosti, kromě skrytých výhod, které má na SEO, získávají sociální signály větší roli jako hodnotící faktor.

Lidé, na které chcete cílit svým obsahem, většinou visí na platformách sociálních médií. Čím více s nimi komunikujete, tím lépe se seznámí s vaší značkou a touží spotřebovat od vás více obsahu.

Přečtěte si také: 10 nejlepších pluginů WordPress pro automatické sdílení nových / starých blogů na všech platformách sociálních médií

12. Nepropagujte váš obsah

Jaké dobré je mít kvalitní obsah, který nikdo neumí číst? Existující online je o zviditelnění vaší značky širokým sdílením vašeho obsahu. Propagace obsahu vyžaduje agresi a odhodlání. Jedním ze způsobů, jak propagovat svůj obsah, být aktivní na sociálních médiích.

Kromě toho nastavte rozpočet pro svůj obsah, takže můžete platit za hraní, protože někdy to v SEO optimalizuje.

13. Nepředvídatelné publikování

Uživatelé internetu se radují za obsah, který mají konzumovat, a nic víc. Lidé mohou bankovat na internetu pro novinky, trendy, zábavu, nakupování, abychom zmínili několik. Proto hodnotu, kterou musíte poskytnout, pokud jde o obsah, nelze předvídat.

Značky, které si u publika vytvořily dynamiku publikování, jsou značky, které mají ustálený zvyk vysílání. Tímto způsobem vychováváte kultivovanou základnu publika, která na vás může spolehnout pro informace o určitých dnech v týdnu nebo měsících, bez selhání. Také to dělá hodně pro vaše hodnocení na Google.

14. Zanedbávání přerušených odkazů

Nefunkční odkazy jsou více či méně součástí každého rostoucího webu. Při přechodu z jedné webové stránky na více se příležitosti pro nefunkční odkazy neustále zvyšují. Jakékoli drobné změny na vaší platformě mohou mít za následek nefunkční odkazy. Pokud je například web, na který jste odkazovali, zbořen, zobrazí se přerušený odkaz. Dále, pokud jste měli v určitém okamžiku nějakou údržbu webu, bude mnoho vašich odkazů přerušeno.

Profesionální tip: Nemůžete ovládat, co se stane s jinými weby, ale můžete ovládat, co se stane s vašimi. Proto se rozhodněte, že úmyslně ponecháte kontrolu své platformy, zkontrolujete nefunkční odkazy a opravíte je těsně před tím, než se stanou velkým problémem vašich faktorů hodnocení. Pamatujte, že vaše uživatelská zkušenost je vždy v sázce s nefunkčními odkazy.

15. Chybějící metadata

V praxi SEO byste v žádném případě neměli ignorovat metadata. Poskytují další informace pro prohledávací vyhledávače a pro publikum k lepšímu pochopení toho, co se vaše stránky týkají. Dále se nejedná pouze o metadata, ale o to, jak se počítá podle toho, jak je používáte.

Za prvé se ujistěte, že zachytí vaše cílená klíčová slova. Stručně řečeno, musí být jedinečné a originální, protože prezentují vaši značku světu. Nechte je zachytit podstatu vaší značky spolu s cílenými klíčovými slovy, která budou odrážet dané téma.

Profesionální tip: názvy stránek by nikdy neměly být delší než 65 znaků.

16. S výhledem na místní SEO

Věděli jste, že místní SEO je váš vliv na přemožení vaší konkurence? Místní trh vám dává větší výhodu, protože jim rozumíte lépe než konkurenti.

Pokud tedy optimalizujete své místní publikum, ale jste zaneprázdněni konkurencí o větší tržní prostor, získáte na Googlu takové nízké hodnocení. Předpokládejme, že vaše místní publikum nebylo zacíleno na žádnou značku, a vydělávejte na nich, abyste oslovili druhou populaci.

17. Zapomínáte aktualizovat svůj obsah

Aktualizace obsahu je opět problémem „údržby domu“. Vlastně SEO praxe, jde nad rámec vytváření kvalitního obsahu a jeho širokého sdílení s cílovým publikem. O společnosti Google bylo vždy známo, že upřednostňuje blogy s vysoce kvalitním obsahem.

I když můžete být jednou, kdo bude publikovat kvalitní obsah, musíte se vrátit do záznamů a udržet vše čerstvé.

Materiál, který máte ve své platformě před několika měsíci a lety, si zaslouží nový vzhled. Vzhledem k tomu, že ve světě blogů je stále populární obsah tak populární, je aktualizace obsahu jedním skvělým způsobem, jak toho dosáhnout.

Nejrychlejším způsobem je pravidelné provádění údržby. Tímto způsobem můžete ručně projít některé z vašich předchozích prací a obnovit je. Můžete také zvážit nástroj, jako je Google Search Console, který pomůže s automatickou údržbou.

18. Duplicitní obsah

Ve skutečnosti je repostování díla jiné osoby plagiátorstvím, které by vás mohlo přistát v některých otázkách týkajících se autorských práv a právních otázek. Celkově je na internetu tolik informací, že lidé nemají prostor pro nadbytečné informace. Pokud máte jeden z těch dnů, kdy je vaše kreativita nízká, stojí za to riskovat, že Google penalizuje váš web jen z duplikace obsahu?

Google zdaleka a velký, dává přednost webům s jedinečný a originální obsah. Pokud chcete přehodnotit určitou informaci, aktualizujte ji a znovu ji sdílejte, nebo ji znovu použijte. Skvělé způsoby, jak využít informace, jsou mimo jiné infografiky, instruktážní videa a elektronické knihy.

19. Spřádání článků

Kromě duplicitního obsahu je rotace článků hlavní chybou, která vás potrestá pouze společností Google. Když si vezmete kus článku a roztočíte jej, abyste z něj přišli s dalšími kousky obsahu, nejen že ohrozíte jeho kvalitu, ale také zlevníte svou značku. Slova mohou být psána a uspořádána odlišně, ale kvalita se nijak nezlepší.

20. Špatně napsané adresy URL

Špatné adresy URL

Obraz: Problémy s adresou URL

Adresy URL vás možná nebudou považovat za ideální místo pro SEO, ale jsou. Zahrnutí podtržítka, symboly, velká písmena a irelevantní čísla mohou vašemu SEO poškodit. Ideální je zapamatovatelnost vašeho webu, pokud lidé nemohou říct, o čem je váš web, pouze z adres URL. Příklad špatně napsané adresy URL je www.example.com/Gsd_%12_f231&%

21. Zapomenutí na mobil

Se vzestupem mobilu nemůžete zapomenout na mobil a doufat, že přežijete; mobilní publikum je mnohem významnější než publikum pro počítače. Proto bude Google vždy dávat přednost výsledkům pro mobilní uživatele před uživateli stolních počítačů.

Spusťte test vhodný pro mobily pomocí testu Google a zjistěte, zda vaše platforma vyhovuje. Nezapomeňte, že obsah, design, písmo, množství a kvalita musí být obsluhovány rovnoměrně jak pro mobilní, tak pro stolní publikum.

22. Nekompatibilita s prohlížeči

Někdy jste otevřeli web a zjistili, že je nekompatibilní s vaším prohlížečem. To může být velmi nepříjemné. I když můžete být konkrétní s optimalizací pro Google jako nejlepší vyhledávače, s prohlížeči, to je jiné. Lidé dávají přednost jiným prohlížečům a pokud je omezíte na konkrétní, ztrácíte velké publikum.

Zdá se, že většina lidí preferuje prohlížeč Google Chrome, ale skutečnost, že se nestal tak dominantním prohlížečem, jako je vyhledávač Google, všechno mění. Firefox a Opera se blíží, a proto není nutné tyto uživatele při optimalizaci pro cílové publikum uzamykat.

23. Ignorování dlouhého obsahu

Ve většině případů je obsah krátkých forem s méně než 500 slovy nejméně zajímavý ve srovnání s obsahem s dlouhými formami. Pro hodnocení je důležitá doba, kterou lidé tráví na vaší platformě. Je to známkou toho, že si lidé na vaší platformě užívají, a že si Google zaslouží vysoké hodnocení.

Dlouhodobý obsah vám poskytuje dostatek času a prostoru na pokrytí klíčových slov bez plnění klíčových slov. Od svého obsahu máte také prostor, mimo jiné s tabulkami, grafy, seznamy, obrázky, značkami H1. Chcete-li hrát bezpečně, zacílejte na své články 1000 – 2000 slov. Trik spočívá v udržení konzistentnosti v zájmu a kvalitě, aby vaše publikum mohlo číst až do konce.

24. Nekonzistentní online profily

Přežití značky hodně závisí na její schopnosti udržet konzistentní a seriózní image. Co se týče digitálního prostoru, veškerá odesílaná komunikace hovoří o vaší značce. Pokud jste na internetu upoutáni nekonzistentními informacemi, ztrácíte nejen důvěryhodnost, ale také ztrácíte půdu s Googlem, pokud jde o první místo v SERP. Google prochází miliony platforem za zdrojem informací k procházení. Když ano, měli byste mít lepší značku, která se bude prezentovat světu.

25. Příliš mnoho vyskakovacích reklam

Za prvé, vyskakovací reklamy nejsou tak účinné, jak bývaly. Dále mohou být velmi nepříjemní, zejména ti, kteří pokrývají celou obrazovku. Vzhledem k tomu, že uvažujete o optimalizaci první mobilní aplikace, mohou být vyskakovací reklamy velmi dráždivé pro uživatele mobilních stránek, kteří mají malý prostor na obrazovce.

26. Předpokládejme, že video není důležité

Většina SEO se příliš zaměřuje na obrázek a text, který nemá na videoobsah ohled ani perspektivu. Problém je v tom, že sociální média a technologie šly příliš daleko, aby popularizovaly video, které již nelze ignorovat.

To znamená, že pokud stále předpokládáte, že videoobsah není důležitý, ohrožujete velkou příležitost k hodnocení. Platformy jako YouTube, Vimeo a další by měly pracovat ve váš prospěch a poskytnout vám přístup k další kapacitě publika, kterou jste předtím neměli.

27. Ignorování zpětné vazby publika

Zpětná vazba je znakem marketingového úsilí v oblasti SEO; nemůžete si dovolit přehlédnout zpětnou vazbu svého publika. Ať už je zpětná vazba stížností, otázkou nebo jednoduchým komentářem, znamená to hodně, pokud se k nim vrátíte.

Za prvé, udržuje je zapojený, což je velká část SEO. Za druhé, nenecháváte prostor pro spekulace, zejména tam, kde byla zpětná vazba negativní. Nezapomeňte, že způsob, jakým je cítíte, se promítne do vaší pozice, protože Google si cení spokojenosti zákazníků.

28. Vedení špatně navrženého webu

Web design je prvek technického SEO, který většina majitelů webových stránek nezohledňuje. To drží věci v perspektivě v oblasti uživatelské zkušenosti. Pokud lidé nemohou rychle procházet váš web, najít věci a pohodlně číst obsah, pak nemají důvod být na svém webu. Opravte to a stanovte si své pořadí.

29. Dohled nad propagačními zprávami

I když je obsah nezbytný, pokud jste příliš přilepeni na propagačních zprávách, ublížíte vám hodnocení, lidé nechtějí mít pocit, že jsou podvedeni nebo pod tlakem, když se přihlašujete k odběru svých služeb a konzumujete svůj obsah. Proto váš obsah nesmí být pouze jednorozměrný při prosazování vaší značky a vašich produktů a služeb.

30. Nejasná výzva k akci

Co chcete, aby vaše publikum udělalo? Řekni jim. Lidé jsou mnohem důvěryhodnější a ohleduplnější ke značkám, které vědí, co od svých zákazníků chtějí. Pokud si přejete, aby se přihlásili k odběru, nákupu, zavolání, návštěvě, objednání nebo cokoli jiného, ​​dejte jim vědět. Někdy nedělají nic, protože nemají pocit, že by se mělo něco udělat.

Zabalení

SEO má spoustu věcí, a proto musíte mít zájem o strategie, které se rozhodnete použít. Kromě toho vám pomáhá udržovat si přehled o aktuálních trendech a aktualizacích Google. Takto můžete bezpečně procvičovat SEO, aniž byste přistupovali k takovým chybám, které by mohly zabít vaše hodnocení.

Autor Bio: Duncan Kingori z SERPBook

Duncan je v oboru psaní již deset let. Má velké zkušenosti s tvorbou informativních článků a jeho práce byla oceněna a publikována v mnoha populárních publikacích.

Přečtěte si také:

  • 25 způsobů, jak zvýšit návštěvnost webových stránek v roce 2020
  • Kompletní on-Page SEO kontrolní seznam pro rok 2020
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me