Vyhledávače jsou i nadále jedním z nejdůležitějších zdrojů provozu pro weby a webové stránky. Z tohoto důvodu je nesmírně důležité zlepšit míru prokliku (CTR) organického původu s využitím správných strategií.

Pamatujte, že se nejedná pouze o vaše hodnocení ve vyhledávačích, na které se vlastníci webových stránek vždy zaměřují. Koneckonců, pokud jste na první stránce vyhledávačů, provoz vám přijde okamžitě. Bohužel to tak nefunguje!

Dosažení nejvyššího hodnocení na stránkách s hodnocením vyhledávačů nepomůže, pokud nikdo neklikne a nenavštíví váš obsah. Pokud k tomu dojde, vaše hodnocení vyhledávání skončí jen tím, že se jedná spíše o zobrazení než o zobrazení.

Zde přichází zlepšení CTR, což hraje ruku v ruce s hodnocením vyhledávání. Protože vaše publikum není vyhledávač, ale váš obsah je relevantní pro skutečné lidi.

Ale jak to děláte? Čtěte dále, když vám ukážu různé způsoby, jak zlepšit CTR vašich webových stránek WordPress!

Způsoby, jak zlepšit CTR vašich webových stránek WordPress

Práce na CTR je skvělý způsob, jak zlepšit hodnocení vyhledávání. Ve skutečnosti může váš web přesunout na jedno místo na stránkách vyhledávače za každé 3% zlepšení vaší organické CTR!

S ohledem na to postupujte podle těchto sedmi tipů, abyste zvýšili svou organickou CTR.

1. Podívejte se na svou aktuální CTR

První věc, kterou doporučuji, je zkontrolovat, jaká je vaše aktuální míra prokliku. Nejlepší je zjistit, jaký je stav, a přitom používat správné nástroje.

Můžeš použít Google Analytics pro monitorování a zlepšení vaší CTR. Když jste na Google Analytics, jděte na akvizici>Search Console>Dotazy. Uvidíte různé vyhledávací dotazy, které přivedou lidi na váš web.

Na obrazovce si můžete také prohlédnout kliknutí na dotaz, přesnou CTR, zobrazení a průměrnou pozici vyhledávání. Další informace naleznete v nabídce Vstupní stránky, kde naleznete další údaje o stránkách pod vaším webem.

Tímto způsobem budete vědět, jaké kroky je třeba podniknout, aby se vaše organická CTR zlepšila.

2. Vylepšete všechny tituly svých stránek

Jednou z nejdůležitějších částí výsledků vyhledávání je název. Přemýšlejte o tom jako o prvním dojmu na webu, než jej vyhledávač navštíví. Z tohoto důvodu se musíte soustředit na to, aby byl váš titul co nejefektivnější. Můžete postupovat podle těchto tipů:

  • Vyzkoušejte různé titulky a nepřekládejte jen jednu volbu. Mají různé alternativy názvu a uvidíte, která z nich funguje nejlépe.
  • Zaměřte se na emoce, protože rozhodnutí o kliknutí je motivováno tím, jak se lidé cítí.
  • Vyzkoušejte tituly založené na seznamech, což lidé nejvíce milují. Všimli jste si, proč lidé milují seznamy nejlepších X, takže je zkuste použít k vašemu obsahu a názvu.
  • Použijte správné formátování, protože vzhled záleží. Název musí být gramaticky správný a ve správné délce, aby nedošlo k jeho oddělení od SERP.

3. Vyzkoušejte titulky

I když musíte mít dobré tituly, musíte si tyto titulky otestovat, než to zveřejníte. Nemůžete se spoléhat na hádání, abyste viděli, jak se vylepšují názvy obsahu. Vyzkoušejte tyto tipy:

  • Použijte správné nástroje k měření skóre nadpisu, například CoSchedule Headline Analyzer. Můžete také použít pluginy WordPress s nástroji pro testování A / B
  • Vyzkoušejte tituly na sociálních sítích. Můžete poslat podobný obsah s různými názvy a zjistit, který titul funguje nejlépe
  • Zkuste vyzkoušet své tituly pomocí reklam PPC, kupujte reklamy na stránky, ze kterých chcete vylepšit CTR, a pomocí nich zkuste různé tituly.

4. Vytvořte popisné adresy URL

Kromě titulů a titulků, další věc, kterou musíte udělat, je vyzkoušet si URL. Musíte sem také vložit své klíčové slovo, což je důležité pro Google a vaše potenciální návštěvníky budou lákat, aby na vás klikli. Jedna studie ve skutečnosti ukazuje, že popisné adresy URL fungují o 25% lépe ve srovnání s obecnými adresami URL!

Kromě přidání krátkých a relevantních adres URL je můžete vylepšit i umístěním do kategorií a podkategorií ve struktuře odkazů. Tímto způsobem existuje širší kontext a návštěvníci znají podstatu vašeho obsahu.

5. Zdvojnásobte popis Meta

Lidé chtějí představu o tom, co se chystají přečíst, a vy je chcete nalákat krátkým popisem vašeho obsahu. Zde přicházejí popisy měřidel, což jsou úryvky vašeho obsahu, které potenciálním návštěvníkům sdělují, co mohou od vaší webové stránky očekávat.

Mají lákavý vlastní popis na příspěvek, jinak vyhledávací nástroje vytáhnou náhodné věty, které obsahují vaše hlavní klíčové slovo. Stejně jako při vytváření titulků, ujistěte se, že používáte sílu a emoce, ale nedělejte to příliš dlouho nebo to bude přerušeno.

Musíš číst: 7 tipů pro psaní výkonných Meta popisů, které převádějí

6. Nastavte strukturovaná data Schema.org

Pokud nejste obeznámeni se strukturovanými daty, vytvoříte takové úryvky, které obsahují další informace o vašem obsahu. Má obrázky, hodnocení, čas přípravy (používané pro recepty) nebo navigaci strouhankou. Jejich použití může zvýšit vaši organickou CTR o 30%, pokud se to udělá správně!

Kromě tohoto vyhledávače používají strukturovaná data k zobrazení informací na stránce s výsledky, obvykle před výsledky organického vyhledávání. To je důvod, proč je čas to využít a přidat strukturovaná data na váš web WordPress.

7. Zvyšte rychlost svého webu

Toto je konečný a absolutně zásadní tip, který vám pomůže organické CTR. Díky stránce s rychlým načítáním budou lidé více nakloněni zůstat, čímž se sníží riziko úniků a míry odchodů.

Koneckonců, kdo by chtěl zůstat na webové stránce, která se nenačte ani po několika minutách? Samozřejmě si budou chtít vybrat jiný web, který se načte rychle!

Musíš číst: 15 účinných způsobů, jak zrychlit váš web WordPress

Zabalení

Doufám, že vám tento článek o tom, jak zlepšit CTR vašeho webu, pomohl! Nečekejte tedy déle a využívejte tyto tipy, abyste mohli začít získávat větší provoz nyní.

Pokud máte nějaké dotazy nebo se chcete podělit o své vlastní tipy a odborné znalosti týkající se CTR, napište komentář níže. Vaše myšlenky jsou velmi ceněny!

Přečtěte si také:

  • 25 způsobů, jak zvýšit návštěvnost webových stránek v roce 2020

Autor Bio:

Joel House je zakladatelem Joel House Search Media a odborník na digitální marketing. Během posledních 10 let implementoval Joel různé strategie digitálního marketingu pro podniky různých velikostí. Jeho vášeň k organickému SEO a Google Adword ho dělá zvláštnějším.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me