Anchor text je moje klíčové slovo,

Anchor text je odkaz, který používáme pro zpětné propojení,

Ummm Anchor text? Co je to??

Co je kotevní text a jak by měl být použit? Zeptal jsem se na tuto otázku na některé nováčky SEO v mém kruhu, a to jsou odpovědi, které jsem dostal od nich.

Nic není šokující skutečností, že většina nováčků ani nechápe, co je kotevní text a kde a jak by mělo být použito, a to i přesto, že ho sami často používají. Neustále to sem a tam pořádají každý den, nemají teoretické znalosti o tom, co to je a jak by se mělo využít, aby maximalizoval užitek pro hodnocení svých stránek.

Tento zjednodušený a základní průvodce byl napsán, aby vás seznámil se základy kotevního textu a jak jej lze použít k maximalizaci výsledků SEO. Takže bez dalšího čekání se vrhneme.

Co je Anchor Text?

Ukotvit text je odkaz, na který lze kliknout a který vložíte do svých příspěvků pro hosta, do svého webového obsahu nebo na jakékoli jiné místo, kde necháte odkaz na své stránky, jako jsou fóra, obchodní profil, sekce s komentáři k blogům atd. Přestože většina lidí věří, že kotevní texty nejsou stejně významné jako dříve. Ale ve skutečnosti na nich stále záleží a vy byste je měli používat strategicky. Budou záležet, dokud budou mít zpětné odkazy a záleží na budování odkazů.

Algoritmus Google však zejména aktualizuje Aktualizace tučňáků v roce 2012 změnil postupy vytváření odkazů. Aktualizace algoritmu nutila SEO, aby provedly některé zásadní změny ve strategii vytváření odkazů. Jinými slovy, Google se chytřejší než kdykoli předtím snažil zjistit, zda jste zapojeni do jakéhokoli nepřirozeného postupu vytváření odkazů. Pokud vás chytí rudou rukou, zasáhne vás vyčerpávajícím trestem.

A jak to Google ví? Jednoduché, skrz vaše kotevní texty.

Předpokládejme, že máte designovou společnost s názvem „ABC“, která nabízí služby grafického designu, nyní by všechny vaše zpětné odkazy neměly být vloženy do stejného kotevního textu „služby grafického designu“. Jinak dříve nebo později Google bude vědět, že budujete agresivní nepřirozené odkazy a v důsledku toho budete zasaženi pokutou.

Jaké jsou typy kotevních textů?

Musíte se divit, dělají kotevní texty opravdu typy. Dobře, ano. Namísto opakovaného použití jediného kotevního textu ve svých příspěvcích můžete použít různé typy, které vám pomohou rozbít kotevní texty ve více variantách..

Níže jsme zmínili typy kotevních textů, které, pokud by byly použity v perfektním poměru, by zvýšily hodnocení vašich stránek rychleji než kdykoli předtím.

1. Značkové kotvy

Jedná se o typy kotev, které v sobě obsahují vaši značku. Může to být samotná značka nebo s dalšími slovy zahrnutými před nebo za. Zde je příklad značkového kotevního textu od společnosti Ahrefs.

Značkové kotvy

2. Kotvy s otevřeným spojem

Kotvy s nahým odkazem jsou typy kotevních textů, na které odkaz umístíte tak, jak je, bez vložení do jakéhokoli textu..

3. Generické kotvy

Generické kotvy jsou v podstatě CTA, ve kterých nepoužíváte cílená klíčová slova ani obchodní značku.

Například:

 • Přečtěte si zde
 • Klikněte zde
 • Navštívit naši stránku

4. Žádná kotva

Toto je typ kotvy, kterou používá většina značek. Tento typ ukotvení můžete získat, když získáváte odkaz prostřednictvím obrázku (bez značky ALT), nebo jej jednoduše získáte tak, že do obsahu nezahrnete žádný text ukotvení. Takto vypadá No Anchor.

Žádná kotva

5. Název značky s klíčovým slovem

Toto je typ kotevního textu, ve kterém sloučíte cílená klíčová slova s ​​vaší značkou.

Takto to vypadá:

 • ABC design vlastního loga
 • ABC webdesignové služby
 • Návrh brožury ABC

6. Ukotvení obrazu

Kamkoli vkládáte obrázek, ujistěte se, že jste do něj vložili značku ALT. Google bude tuto značku ALT považovat za kotevní text pro obrázek. Jinak by to bylo považováno za kotvu, kterou jsme zmínili v předchozím nadpisu.

7. Částečné utahovací kotvy

Pro tento druh kotevního textu budete používat varianty cílených klíčových slov.

Například:

 • Naučte se, jak používat kotevní text
 • Přečtěte si základy používání kotevních textů

8. LSI kotvy

LSI znamená latentní sémantické indexování. Přejděte na Google, zadejte klíčové slovo a níže získáte související vyhledávací dotazy jako zadaný dotaz. Toto jsou klíčová slova LSI pro vaši značku. Například mým cílovým klíčovým slovem jsou služby grafického designu. To by byla klíčová slova LSI, která mohu použít jako kotevní text jiná než moje cílová klíčová slova.

Kotvy LSI

9. Text kotvy přesné shody

Kotvy s přesnou shodou jsou v podstatě klíčová slova, pro která jste provedli důkladný průzkum. Pokud je například cílové klíčové slovo „služby grafického designu“ a pro budování odkazů používáte přesný text kotvy, znamená to, že používáte kotevní texty přesné shody. Jsou to nejsilnější a zároveň nejcitlivější klíčová slova, která by mohla ovlivnit hodnocení vašich stránek negativně nebo pozitivně.

Jak by se měly používat?

Většina SEO se domnívá, že pokud budou používat klíčová slova s ​​přesnou shodou, jejich web by byl schopen rychle dosáhnout pozitivních výsledků. Naopak, věci fungují opačně.

Kotva s přesnou shodou by měla být ve vaší strategii vytváření odkazů použita v menším procentuálním podílu. Ano, můžete použít klíčová slova s ​​přesnou shodou, ale pouze v případě, že chcete svůj profil rychle vylepšit. Pokud je budete opakovaně používat, bude to mít negativní dopad na váš profil Google a Google bude předpokládat, že vytváříte nepřirozené odkazy..

Níže jsme zmínili klíčová slova na základě priority, která by jim měla být dána.

 1. Značkový text kotvy: Používejte jej, jak jen můžete. To společnosti Google ukazuje, že se spíše než na spamování internetu nepřirozenými klíčovými slovy zaměřujete na budování značky.
 2. Nahé odkazy: Znovu jsou bezpečné odkazy, které vypadají přirozeně ve vašem profilu.
 3. Obecné kotevní texty: Generické kotvy nebo výzva k akci jsou nejen poutavé, ale také pomáhají udržovat váš profil zdravý a přirozený. Používejte varianty CTA, nelepte se na jednu CTA pro každý odkaz.
 4. Obrázek a No-Anchor: Neváhejte použít tyto druhy klíčových slov, protože vás také nepřijdou do žádných problémů.
 5. Částečné utahovací kotvy a LSI: Při jejich používání buďte velmi opatrní. Ujistěte se, že nevyžádáváte spam na svůj profil Google s tuny z nich. Proveďte variace cílového klíčového slova a používejte je tak, aby se zdálo přirozené.
 6. Kotvy s přesnou shodou: Jak je uvedeno výše, používejte je s opatrností. Časté používání kotev s přesnou shodou není pro vaši strategii vytváření odkazů dobrým nápadem.

Jaký by měl být vzor?

Když se chystáte vytvořit odkazy na své peníze stránky. Ujistěte se, že nejste v souladu se vzorem, který je pro společnost Google příliš zřejmý, aby bylo možné analyzovat, že se vám nedaří získat zpětné odkazy. Jen buďte náhodní.

Dopřejte svému webu kop s textem kotvy s přesnou shodou a pro další odkaz vyhledejte značkové klíčové slovo. Pro třetí z nich se používá kotevní text LSI nebo částečně odpovídající text, pak použijte obecný text kotvy, pak znovu použijte značkové klíčové slovo a pokračujte v tom náhodným způsobem.

Klíč s sebou

Neopakujte klíčová slova v řadě a nepřestávejte míchat věci. Pamatujte, že to Google nenávidí, když jste se svými kotevními texty a klíčovými slovy příliš dokonalí. Google očekává, že web najde odkazy, na které se zavazuje poskytovat uživatelům internetu kvalitní obsah. Takže nemyslete na lákání Google, pokud si myslíte, že to můžete udělat, pak jste byli pod špatným dojmem.

Nesnažte se jednat přirozeně, místo toho jen „buďte přirození“. Vytvářejte odkazy, ale nevyžádávejte na internetu nevyžádaný a nekvalitní obsah. Tato příručka je založena na osobních zkušenostech a výsledky se mohou lišit, protože každý web se svým způsobem liší.

Obecně vám však tato příručka pomůže při lepším rozhodování o vaší strategii vytváření odkazů.

Autorův životopis:

Loius Martin je Creative Marketing Manager ve společnosti Invictus Studio v Southlake, Texas. Poslední tři roky se věnuje digitálnímu marketingu v USA. Loius má rozsáhlé zkušenosti s blogováním a marketingem a jeho práce odráží hluboký vhled do marketingové taktiky současného světa. Můžete ho sledovat na @ loiusmartin1 na Twitteru.

Přečtěte si také:

 • 7 nejlepších strategií SEO pro optimalizaci vašich webových stránek v roce 2020
 • Vyhněte se těmto 30 chybám SEO, které mohou zabít vaše hodnocení v roce 2020
 • Nejlepší SEO analytické nástroje pro analýzu vašeho webu pro rok 2020
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me