Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je duší a srdcem zvyšování webové stránky na nejvyšší úroveň úspěchu. Dynamika SEO však někdy ztěžuje sledování. 2019 bylo skvělé pro SEO. Nové trendy, nástroje a aktualizace pravidelně zaplavovaly průmysl.

Optimalizace pro vyhledávače

Těšíme se na příští rok, odborníci v tomto odvětví již pracovali na zavedení systému nejnovější trendy SEO pro rok 2020. Pokud se chcete dozvědět více o SEO trendech a technikách, pak to bylo shrnuto některé stejné zde. Zrychlte se a buďte připraveni tyto trendy přijmout pro lepší výkon vašeho webu a nakonec i vašeho podnikání.

Přečtěte si také Nástroje SEO zdarma, které každý odborník používá.

Trend č. 1: Využití optimalizace hlasového vyhledávání

Optimalizace hlasového vyhledávání

Přestože se v roce 2019 jednalo o taktiku SEO, která byla na vysoké úrovni, stále se rozšiřuje i na Nový rok. Proč? Optimalizace hlasového vyhledávání je nejen snadno dostupná pro každého, ale je také módní. Díky Google Assistant, Siri a Alexa za rohem, aby byl náš každodenní život pohodlnější, lidé volí hlasové vyhledávání ve velkém počtu.

Během posledních několika let byly provedeny různé studie a bylo zjištěno, že více než 61% lidí si pohodlně používá hlasové vyhledávání, zejména na svých mobilních zařízeních. Zatímco 17% populace stále není obeznámeno s používáním této technologie, pouze 14% není s používáním této technologie spokojeno.

Další studie zjistila, že 55% dospívajících a 41% dospělých používá hlasové vyhledávání několikrát denně. Pokud jde o podniky, více než 46% společností používá optimalizaci hlasového vyhledávání k nalezení dalších místních podniků.

Chcete-li se ujistit, že optimálně využíváte hlasové vyhledávání, je třeba optimalizovat místní vyhledávání. Vložení geograficky cílených klíčových slov pomáhá budovat věrnější a robustnější zákaznickou základnu.

Chcete-li být v hlasových vyhledávacích dotazech na vyšších pozicích, musíte svůj web přizpůsobit mobilnímu zařízení a přiměřeně integrovat s technologií hlasového vyhledávání. Google vždy optimalizuje weby, které jsou mobilní.

Fakta:

 • 50% všech vyhledávání bude do roku 2020 založeno na hlasu

Trend č. 2: Vývoj kvalitního obsahu

Nepochybně jste slyšeli o větě „Obsah je král“! Ale víte, proč je na to kladen tak velký důraz? Důvod je jednoduchý – lidé čtou blogy, aby získali odpovědi, které zvyšují hodnotu jejich života a zásadně řeší jejich problémy. Je tedy třeba vyvinout kvalitní obsah, který zaujme čtenáře.

Vývoj kvalitního obsahu

Dobrý obsah přináší na vaše stránky více čtenářů a dává jim důvod, proč se držet trochu déle. To zase zlepšuje výkon SEO.

Chcete-li však přilákat více čtenářů, je nezbytné, abyste vytvořili vysoce kvalitní obsah. Vaše publikum by mělo být schopno se spojit se značkou a vaše blogy slouží jako ideální médium. Měli byste se také zaměřit na psaní dlouhého obsahu, nejméně 1840 slov, protože to nejlépe funguje s vyhledávači. Nejen, že jsou obsahy s dlouhým tvarem zajímavější, ale fungují přiměřeně také v oblasti SEO.

Kvalitní dlouhodobý obsah má vyšší šanci na hodnocení ve vyhledávačích. Tito také získají více podílů na sociálních médiích než kratší verze. Kromě toho blogy, které obsahují vizuální reprezentace, jako jsou infografika, videa a obrázky, také vykazují lepší SEO. Vytvářejte obsah na základě kupní cesty a obsah přizpůsobený řemeslům.

Soustředění na tvorbu kvalitního dlouhodobého obsahu bude tedy jedním z trendů, na které by se odborníci SEO měli v roce 2020 dívat.

Fakta:

 • 84% zákazníků / klientů hledá značky, které produkují vzdělávací a poutavý obsah

Přečtěte si také:

 • Nástroje pro blogování, které každý potřebuje v roce 2020
 • 4 snadné kroky, jak přijít s novými nápady na obsah od vašich konkurentů

Trend č. 3: Zaměření na vysoce postavený úryvek

Zaměření na vysoce postavený úryvek

Pokud v poslední době na Googlu vyhledáte konkrétní klíčové slovo, je pravděpodobné, že vám bude zobrazen úryvek z webu s nejlepším hodnocením pro toto klíčové slovo. Spíše než jen zobrazování webu č. 1, Google začal zobrazovat vybrané bity. Obchodníci nazývají toto místo „nulovou pozicí“.

Odborníci na SEO se nyní zaměřují na hodnocení pomocí konkrétních klíčových slov, a proto si na první stránce Googlu vydělávají doporučený úryvek.

Chcete-li však získat úryvek v horní části stránky, musíte si zahrát svou SEO hru.

Studie odhalila, že se zobrazí úryvky s obsahem, který se řadí mezi 10 nejlepších výsledků. Podrobněji, 90,1% z nabízených kousků je převzato z obsahu, který se řadí na prvních 5 pozic. Proto je nutné používat správné techniky SEO a vytvářet vysoce hodnotný a hodnotný obsah.

Další studie provedená společností SEMrush ukázala, že ze 6,9 ​​milionu úryvků a téměř 80 milionů klíčových slov bylo pouze 7% generických. 41,59% klíčových slov obsahuje otázky a úryvky hodnocení obsahují odpověď na stejné otázky. Použití klíčových slov s otázkami zvyšuje šance na získání úryvků o 480%. Proto můžete pomocí správných klíčových slov a vytvořením správného obsahu také získat úryvek.

Vydělávejte úryvek

Dalším trikem, jak získat úryvek, by bylo uspořádání obsahu pomocí značek H2 a H3 (podkapitoly). Použití čísel a odrážek umožňuje, aby obsah vypadal naformátovaný a reprezentativnější.

Doporučené úryvky jsou jednoduchý, ale účinný způsob, jak vylepšit SEO.

Fakta:

 • U webů, které získaly úryvek, došlo ke zvýšení míry prokliku (CTR) o 516%

Trend č. 4: Zakořenění pro umělou inteligenci

Zakořenění pro umělou inteligenci

V posledních několika letech došlo ke zvýšenému využívání umělé inteligence (AI), která se stala lepší a přístupnější. Díky podpoře chatbotů a asistentů umělé inteligence může jejich využití pro růst vašeho webu přinést pozitivní výsledky. Chatbots a AI mohou vaší společnosti umožnit spojení s ostatními uživateli i po oficiální pracovní době, čímž se zvyšuje dosah vaší značky.

Služba chatů 24 × 7 usnadňuje společnostem rychlou odpověď na e-maily nebo dotazy přicházející od zákazníků v lichých hodinách, aniž by potřebovala jakoukoli lidskou pomoc. To potvrzuje pouze použití chatbotů a umělé inteligence. Také instalace chatbots a AI je nákladově efektivní a dále umožňuje snížit tlak na zaměstnance.

Zavedením chatbotů a umělé inteligence na webové stránky vaší značky můžete celý proces automatizovat a poskytnout uživatelům správného průvodce pro navigaci na webu v pravý čas. AI a chatbots mohou také vést návštěvníka po cestě kupujícího, což nakonec vede ke zvýšení počtu konverzí.

Měli byste tedy zakořenit umělou inteligenci a integrovat to samé s vašimi SEO technikami v novém roce.

Fakta:

 • 72% vedoucích pracovníků má pocit, že umělá inteligence je výhodou pro většinu podniků

Trend č. 5: Porozumění RankBrain

Důraz na RankBrain bude jedním z předních SEO trendů pro rok 2020. RankBrain je základní algoritmus používaný společností Google, který se zaměřuje na lepší poskytování služeb uživatelům s cílenými výsledky vyhledávání. V roce 2015 úředníci společnosti Google odhalili, že RankBrain je třetím nejdůležitějším ukazatelem pořadí.

Porozumění RankBrain

Lidé na Googlu často používají složité dotazy na dlouhou dobu. RankBrain interpretuje tyto dotazy a překládá je, aby optimalizoval výsledky vyhledávání. Analyzuje nespojené otázky, aby nalezla podobnosti mezi sebou, což zvyšuje budoucí porozumění složitým vyhledáváním a nalézá související témata.

RankBrain je již inteligentní a čím více údajů shromažďuje, tím rychleji se stává při poskytování záměrů vyhledávání.

Obvykle analyzuje synonyma a související pojmy z původního vyhledávacího dotazu a zkoumá další stránky s přidruženými slovy. To mu umožňuje poskytovat vysoce optimalizované výsledky.

Algoritmus poté analyzuje dobré výsledky pomocí faktorů, jako je nízká míra okamžitého opuštění, delší doba prodlení a vyšší míra prokliku pro další zúžení vyhledávacího záměru.

To je důvod, proč porozumění RankBrain a jeho využití ve svůj prospěch je pro dobrý SEO životně důležité. Nejchytřejší odborníci na SEO tak optimalizují meta popisy pro každou webovou stránku a činí tak lákavějším, který přitahuje více kliknutí, čímž zvyšuje hodnocení stránky na oplátku.

Dalším způsobem, jak využít RankBrain ve svůj prospěch, by bylo zvýšení použitelnosti stránky a zlepšení uživatelského dojmu. Čím více času stráví na vaší stránce, tím lepší jsou vaše šance na uznání RankBrainem.

Fakta:

 • Google přijímá každý den asi 3 miliardy vyhledávání, z nichž 15% vyhledávání je pro RankBrain nová

Shrnout

Trendy v oblasti SEO, které musíte v roce 2020 pozorovat, zahrnují:

 • Využití optimalizace hlasového vyhledávání
 • Vývoj kvalitního obsahu
 • Zaměřte se na doporučené úryvky na Googlu
 • Použití umělé inteligence k dalšímu dosažení
 • Porozumění a používání algoritmu RankBrain

SEO je základním aspektem, který si webové stránky všimnou, je dynamický a neustále se vyvíjí. Abychom tedy zůstali relevantní, je důležité zůstat se všemi těmito změnami informováni. Trendy SEO v roce 2020 jsou v podstatě rozšířením toho, co se letos stalo. Protože se však denně provádí více aktualizací, měli byste se aktualizovat také sami.

Jen mějte na paměti výše uvedené trendy a vy můžete snadno odhalit budoucnost SEO a nakonec své podnikání.

Přečtěte si také:

 • Nejlepší SEO pluginy pro webové stránky WordPress
 • Nejlepší SEO analýza software pro vaše webové stránky
 • Jak urychlit proces indexování webových stránek?
 • 30 chyb SEO, které mohou v roce 2020 zabít hodnocení vašich webových stránek
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me