Snažíte se hodnotit svůj blog WordPress podle klíčových slov s vysokou konkurencí? Bojují také vaši konkurenti, aby se za ně postavili? Mohlo by to být těžké … Chci vyhrát tuto bitvu.

Víte, mám pro vás skvělé řešení, klíčová slova s ​​dlouhým ocasem. Proč byste měli poslouchat mou radu? Protože klíčová slova s ​​dlouhým ocasem mohou do blogu WordPress přinést tunu vysoce převádějícího provozu a dramaticky zvýšit příjmy vaší firmy.

Níže vidíte letošní graf, který ukazuje stoupající organický provoz na Ahrefs blog.

stoupající organický provoz

Proč k tomu dochází? Není to otázka štěstí. Aktivně využíváme strategie výzkumu klíčových slov a jsem připraven je s vámi sdílet.

V tomto článku si tedy vysvětlím, jak využít klíčová slova s ​​dlouhým ocasem a získat tašky na provoz vyhledávání, které jsem vám slíbil na začátku tohoto blogového příspěvku. Mimochodem, není třeba žádné velké úsilí.

Dobře, řeknu vám, co jsou klíčová slova s ​​dlouhým ocasem a proč byste se o ně měli starat.

Definice klíčových slov s dlouhým ocasem

Jednoduše řečeno, klíčová slova s ​​dlouhým ocasem jsou nepopulární nebo nízkoobjemové vyhledávací dotazy. Jsou vysoce zaměřené a mají tendenci převádět mimořádně dobře.

Vrátím se k otázce, proč se tato klíčová slova nazývají „dlouhé ocasy“ o něco později.

Analyzovali jsme 1,9 miliardy klíčových slov v americké databázi Ahrefů a byli jsme překvapeni, když zjistili, že 92,42% z nich získává deset vyhledávání měsíčně nebo dokonce méně..

Podívejte se prosím na níže uvedený graf. Vidíte šeřík „ocas“? Vizualizuje nepopulární dotazy. Jsem si jist, že nyní chápete, proč se méně oblíbená klíčová slova nazývají klíčová slova s ​​dlouhým ocasem.

To se děje proto, že spadají na velmi dlouhý konec grafu poptávky po vyhledávání.

graf poptávky po vyhledávání

Klíčová slova s ​​dlouhým ocasem nemají nic společného s počtem slov. To znamená, že krátké vyhledávací dotazy mohou být „dlouhá“ klíčová slova a dlouhé dotazy mohou být „hlavní“ klíčová slova.

Například:

Digitální marketingové práce a kurzy digitálního marketingu jsou klíčová slova „hlava“ am254 a animacrack jsou dlouhé ocasy.

Máš zájem? Chtěli byste vědět, jak najít klíčová slova s ​​dlouhým ocasem a získat z nich obrovský provoz? Jen mě sleduj.

Klíčová slova s ​​dlouhým ocasem – jak je najít

Začněme nejjednodušším způsobem. Vezměte si široké téma a začněte psát na Google. Vidíte tyto návrhy automatického doplňování Google?

Jak najít klíčová slova s ​​dlouhým ocasem

Jedná se o konkrétnější a méně oblíbená vyhledávání, která mohou souviset s celkovým tématem, které hledáte.

Zaškrtněte také políčko „Lidé se také zeptat“.

Lidé se také ptají

A nezapomeňte na oblast „Vyhledávací dotazy“ ve spodní části výsledků vyhledávání.

Vyhledávání související s

Výsledky obsažené v této části umožňují nahlédnout do jiných méně populárních, ale konkrétnějších vyhledávání, která lidé kolem tohoto tématu provádějí.

Musím vás však varovat, že sběr těchto klíčových slov od Googlu může být časově velmi náročný. Možná by bylo moudrým řešením použít profesionální nástroj pro výzkum klíčových slov k nalezení tisíců pěkných dlouhých klíčových slov za pár sekund.

používám Průzkumník Ahrefových klíčových slov za účelem. To je přirozené, protože pracuji pro společnost, ale můžete použít jakýkoli marketingový nástroj podle vašeho výběru.

Tento proces se obvykle zjednodušuje na následující akce:

  • Zadávám počáteční klíčové slovo
  • Vyberte potřebnou zprávu
  • Použijte filtr hlasitosti, když chci ve svém výklenku najít klíčová slova s ​​nízkým objemem vyhledávání

Pokud hledám konkrétnější dotazy, ale ne obecné, mohu také pomocí filtru počtu slov najít klíčová slova s ​​dlouhým koncem, která se skládají z mnoha slov.

Průzkumník klíčových slov také nabízí přehled otázek. Tyto typy dotazů budou pravděpodobně „nepopulární a specifické“, přečtěte si dlouhé dotazy.

Pokud chcete zůstat v rámci svých rozpočtových limitů a používat většinou bezplatné nástroje, zkuste to Odpovězte veřejnosti. Dělá něco podobného.

Existuje další účinný způsob, jak objevit slibná klíčová slova ve vašem nika / odvětví. Můžete procházet klíčová slova, která vaše konkurenti v současné době hodnotí.

Znovu to dělám v Ahrefs, ale můžete to udělat ve svém oblíbeném marketingovém nástroji.

Právě jsem zadal doménu konkurenta do prohlížeče stránek Ahrefs, přejděte do přehledu Organická klíčová slova a poté filtrujte klíčová slova s ​​nízkým objemem vyhledávání.

Vedlejší poznámka: Toto je velmi informativní video o tom, jak udělat výzkum klíčových slov v roce 2020.

Nejsem si jistý, zda jste zvážili tento přístup k nalezení dlouhých klíčových slov pro obsah, který zveřejníte na svém blogu WP..

Ale to není všechno. Můžu shrnout několik dalších způsobů, jak najít věci, které lidé ve vašem oboru mohou hledat na Googlu:

  • Vkročte do bot vašich zákazníků. Jaký jazyk by použili a jak formulovat dotazy při hledání vašich produktů nebo služeb?
  • Neexistuje lepší způsob, jak zjistit, jaká slova, fráze a jazyk používají vaši zákazníci, než s nimi mluvit. Promluvte si se svými zákazníky.
  • Sledujte vlákna v online komunitách. Navštivte průmyslová fóra a zjistěte, jaké dotazy se vás ptají a jak je formulují. Neublíží ani návštěva skupin Facebooku a dalších platforem sociálních médií.

Jak získat hromady provozu vyhledávání z klíčových slov s dlouhým ocasem

Je snazší se ořadit za dlouhý ocas než pro klíčová slova „hlava“.

Například některé klíčové slovo s dlouhým ocasem na nejvyšší stránce může mít přibližně 2 500 měsíčních vyhledávání.

Také většina top-žebříčků bude mít méně než 20 odkazujících domén, což znamená, že pokud byste měli vytvořit stránku na toto téma a vytvořit na ni nějaké odkazy, můžete očekávat, že se v první desítce ocitnete snadno.

Porovnáme-li pomyslný dlouhý ocas, o kterém jsme právě mluvili výše, s nějakým populárním termínem „hlava“, který má, řekněme, přibližně 100 000 měsíčních vyhledávání a všechny žebříčky nejlepších žebříčků mají spoustu zpětných odkazů, vaše šance na všechny je převyšují.

Jde o to, že je snazší hodnocení a získání provozu z klíčových slov s dlouhým ocasem.

Můžete se však dostat do následující situace:

Máte několik klíčových slov, která mají podobné měsíční vyhledávání. Znamená to, že bude snadné zařadit některého z nich?

Odpověď je ne.

Nejprve se podívejte na stránky s nejlepším hodnocením. Jedno z vašich klíčových slov by se mohlo stát hrozně konkurenční. Chtěli byste vědět proč?

K tomu dochází, když vyhledávací dotaz neobsahuje vlastní téma a spadá pod širší téma.

Dovolte mi to vysvětlit. Když různí lidé hledají stejné věci, společnost Google tomu rozumí a řadí pro všechny ty dotazy s dlouhým ocasem téměř identickou sadu stránek..

Zde můžeme dojít k závěru – každé téma má svou vlastní „křivku poptávky po vyhledávání“..

Pokud pro svá klíčová slova s ​​dlouhým ocasem vytvoříte „křivku poptávky po vyhledávání“, uvidíte, že i když existuje několik „hlavových“ výrazů, existuje také velmi dlouhý ocas skládající se z tisíců nízkoobjemových klíčových slov. Všechny jsou součástí stejného velkého tématu.

Nemusíte se však obávat, pokud jste vybrali správná klíčová slova s ​​nízkým objemem vyhledávání.

Přes tebe

Víte, jsem velkým fanouškem klíčových slov s dlouhým ocasem a tento článek je jen špičkou ledovce, který odhaluje úžasné možnosti SEO pro dlouhé ocasy pro blogy WP, jakož i jakékoli jiné zdroje, které na ně mají nějaký obsah, který vyžaduje propagaci a vysoké hodnocení ve vyhledávačích.

Pokud jste také evangelistkou klíčových slov s dlouhým ocasem, napište mi prosím komentář. Pokud je toto téma pro vás nové, vaše dotazy / myšlenky / návrhy jsou vždy vítány níže.

Nebuďte se stydět sdílet tento článek na sociálních sítích, pokud to považujete za užitečné.

Na zdraví!

O autorovi:

Helga Moreno je vášnivá tvůrkyně obsahu a marketingová společnost Ahrefové dost odvážný, aby uvěřil, že pokud existuje kniha, kterou chce číst, ale ještě nebyla napsána, musí ji napsat sama.

Přečtěte si také:

  • 14 nejlepších SEO nástrojů, které všichni SEO experti používají v roce 2020 (zdarma & Zaplaceno)
  • 9 způsobů, jak získat vysoce kvalitní zpětné odkazy zdarma
  • Jak urychlit proces indexování webových stránek v roce 2020?
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me