خبر خوب: DevOps تقاضا است. خبر بد: شما هنوز از ابزارهای میراث استفاده می کنید. خبر خوب: از داکر استفاده کنید

در این مقاله ابتدا به درک DevOps و تقاضای DevOps در صنعت IT خواهیم پرداخت و سپس در مورد اهمیت Docker در دنیای DevOps صحبت خواهیم کرد ، از جمله برخی از بهترین آموزش های آنلاین برای یادگیری Docker..

DevOps چیست?

اصولاً در صنعت فناوری اطلاعات نرم افزار توسط تیم فنی توسعه داده می شود و این تیم فنی بین دو تیم فرعی به نام توسعه دهنده و تیم عملیاتی تقسیم شده است. وظیفه تیم توسعه دهنده ایجاد برنامه با استفاده از کدها است ، پس از انجام برنامه نویسی ، باید به تیم عملیاتی که وظیفه آن استقرار برنامه بر روی سرور است ، تحویل داده شود..

به نظر می رسد بسیار جالب و بسیار ساده است ، درست است?

اما یک ثانیه صبر کنید. این ساده نیست.

هر دو تیم معمولاً با چندین موضوع از جمله طراحی ، آزمایش ، امنیت ، وابستگی ، عدم تطابق محیط و موارد دیگر درگیر هستند. به دلیل این مشکلات ، بین تیم توسعه دهنده و تیم بهره برداری “از و خارج” زیادی وجود دارد. اینها مشکل اصلی بود و باید حل می شد و اینها با استفاده از مفهوم DevOps حل می شدند.

صنعت نرم افزار معمولاً با DevOps به عنوان ترکیبی از توسعه دهنده و عملیات برخورد می کند. DevOps ایده ای است که به عنوان پلی بین تیم توسعه نرم افزار و تیم عملیاتی عمل می کند. معمولاً یک مهندس DevOps بین بخش توسعه و عملیات در سازمان همکاری ، ادغام و ارتباط برقرار می کند. نقش اصلی یک DevOps نظارت و اتوماسیون مداوم در هر مرحله از روند توسعه نرم افزار است. اگر چرخه عمر DevOps را بررسی کنیم ، شبیه به نماد بی نهایت (∞) است.

این یک فرایند مداوم است که با شروع می شود برنامه ریزی, کدگذاری, ساختمان, آزمایش کردن, رها کردن, استقرار, عملیاتی, و به پایان می رسد نظارت بر. این مراحل چرخه عمر معمولاً با کمک ابزارهای DevOps حاصل می شود. گیت ، جنکینز ، اسپلانک ، ناجیوس ، سرآشپز ، توله سگ ، Ansible ، Docker و Kubernetes لیستی از ابزارهای برتر شیوه DevOps هستند.

یک متخصص DevOps در واقع یک متخصص IT با تخصص در ابزارهای DevOps ، اسکریپت نویسی ، برنامه نویسی و غیره است.

تقاضا در صنعت IT

در سراسر جهان ، رویکرد DevOps به شرکتها کمک کرده است تا روندهای توسعه خود را سرعت بخشند. مشخص شده است که شرکت هایی که متخصصان DevOps را استخدام کرده اند ، شاهد افزایش چشمگیر چرخه استقرار خود با کمتر یا عدم موفقیت بودند. با توجه به رشد چشمگیر و در نتیجه پذیرش فرهنگ DevOps ، پیش بینی شده است که تا سال 2021 ، بیش از 50٪ شرکت های ثروتمند تقاضای زیادی برای متخصصان DevOps داشته باشند..

این صنعت قبلاً شاهد رشد شگفت انگیز 75٪ نسبت به سال گذشته در تقاضای مهندسان DevOps بود. از آنجا که یک مجموعه مهارت طاقچه برای این پروفایل مورد نیاز است ، قسمت جبران این نقش نیز جذاب است.

طبق آمار حقوق و دستمزد گلسدور ، متوسط ​​حقوق سالانه مهندس DevOps در هند حدود 6،06،445 پوند ، در ایالات متحده 99604 دلار ، در انگلیس 45.679 پوند در سال و آلمان 58،211 یورو است.

اینجا کلیک کنید دانستن میانگین حقوق سالانه DevOps در کشور شما. حقوق و دستمزد معمولاً برای آن دسته از کاندیداها که دانش غنی از ابزارهای DevOps دارند ، بیشتر است و گاهی به تجربه شما در این زمینه نیز بستگی دارد. به طور کلی ، جنبه شغلی و دستمزد مهندسان DevOps در سراسر جهان بسیار خواستار به نظر می رسد.

DevOps Tools و Docker

در همان بخش اول ، ما آموختیم که DevOps مفهومی است که درگیری بین توسعه دهنده و تیم عملیاتی را کاهش می دهد و این کار با برخی از ابزارهای DevOps انجام می شود که معمولاً توسط مهندس DevOps استفاده می شود. هر ابزار DevOps مشکلی را در ارتباط با چرخه توسعه نرم افزار حل می کند. اگر مشکل عدم تطابق محیطی را در نظر گرفتید ، این مسئله با کمک داکر قابل حل است.

بیایید ابتدا بیانیه مشکل را مورد بحث قرار دهیم و سپس به طور مفصل در مورد راه حل صحبت خواهیم کرد.

مشکل

برنامه ای توسط تیم توسعه ایجاد و ساخته شده است و برای آزمایش ارسال شده است. از آنجا که محیط دستگاه های توسعه و آزمایش متفاوت است و بنابراین ، برنامه کاربردی ندارد. این مشکل را عدم تطابق محیطی می نامند. اکنون بیایید راه حل را مورد بحث قرار دهیم.

راه حل

برای حل این مشکل دو راه حل وجود دارد ، اولین مورد یک ماشین مجازی و دیگری و مهمترین مورد آن Docker است. اما مشکل ماشین مجازی این است که منابع زیادی را می گیرد. بنابراین حالت چپ Docker است که بهترین راه حل برای حل این مشکل است. این موضوع را بخوانید تا تفاوت بین VM و Docker را درک کنید.

چگونه حل می کند?

Docker یک ظرف سبک وزن است که همان محیط را در چندین سیستم تکرار می کند. اکنون توسعه دهندگان نرم افزار داخل این ظرف را توسعه می دهند و این ظرف را به تیم آزمایش تحویل می دهند. از آنجا که این ظرف دارای همان محیط است؛ بنابراین ، برنامه بدون شماره اجرا خواهد شد ، و مشکل عدم تطابق محیطی حل شده است.

بنابراین ، Docker ابزاری است که به نظر می رسد مناسب مناسبی برای اکوسیستم DevOps است.

چرا یادگیری داکر ضروری است?

هدف اصلی Docker خودکار کردن فرایند استقرار برنامه با اجازه دادن چندین کانتینر به همان دستگاه است. داکر همیشه تضمین می کند که اگر یک برنامه در محیط توسعه به خوبی کار کند ، در محیط مرحله بندی و تولید نیز کار خواهد کرد.

این امر به کنترل سطح بالاتری نسبت به همه تغییرات کمک می کند زیرا آنها با استفاده از همان ظروف Docker ساخته می شوند و این به نوبه خود به دستیابی به بهره وری بالا ، ROI بالا و صرفه جویی در هزینه کمک می کند..

با توجه به همه این مزایا ، شرکت ها داکر را با نرخ قابل توجهی اتخاذ کرده اند. تاکنون بیش از 35 میلیون برنامه از طریق داکر ارسال شده اند ، نه تنها این ، بلکه بیش از 37 میلیون برنامه داکر هم اکنون بارگیری شده اند.

هر شرکتی که فرهنگ DevOps را اتخاذ کرده است از Docker برای ارائه یک برنامه کارآمد و سریع به مشتریان خود استفاده می کند و به همین دلیل است که شرکت هایی که به دنبال متخصصان DevOps هستند به دنبال نیاز به متخصص / حرفه ای داکر به عنوان اصلی ترین شرط آنها در شرح شغل هستند..

بستر های نرم افزاری آنلاین برای یادگیری داکر

موارد زیر ذکر شده برخی از بهترین منابع موجود در وب هستند. ممکن است فرد بر اساس سطح تخصص ، هرکدام را امتحان کند. من پیوندهای هم متن و هم آموزشهای مبتنی بر فیلم را به اشتراک می گذارم که برای همه انواع کاربران ، یعنی مبتدیان تا سطح کارشناسی ارشد واجد شرایط است.

learning یادگیری مبتنی بر فیلم

برای مبتدی

داکر برای مبتدیان مطلق از Udemy

این دوره توسط مربی دیمیتریوس جانسون حق شروع کار برای مبتدیان را دارد. این یک دوره پولی در Udemy است. تمام سخنرانی های این دوره ساده و آسان قابل فهم است. این دوره با یک نسخه ی نمایشی و برنامه نویسی انجام می شود که به ما کمک می کند دستورات داکر را تمرین کنیم و به سرعت یاد بگیریم.

از فرش به عرش

این دوره به صورت رایگان در دسترس است YouTube بارگزاری شده توسط Edureka. این دوره برای هر دو مبتدی و همچنین حرفه ای هایی که می خواهند از طریق Docker تسلط داشته باشند ، ایده آل است.

دوره سقوط

دوره آموزش سقوط آموزش داکر از Udemy

با این حال یکی دیگر از Udemy پرداخت کرد. این دوره با مفاهیم اساسی شروع می شود و به تدریج در اعماق فرو می رود. همانطور که عنوان دوره نشان می دهد ، مخاطبان ایده آل مبتدیان و افراد حرفه ای نیز خواهند بود.

شروع شدن

شروع کار با Docker توسط Nigel از Pluralsight آموزش داده شده است. این آموزش برای مبتدیان ایده آل است؛ این کمک می کند تا درک کاملی از اصول Docker داشته باشید.

شیرجه عمیق

Docker Deep Dive

این دوره برای افراد مبتدی و حرفه ای در نظر گرفته شده است. این یکی همچنین از Pluralsight با مربی Nigel است. این دوره با آزمایشگاه ها و تمرین های بسیار مفید انجام می شود. با پایان این دوره ، فرد می تواند حرفه خود را به سطح بعدی برساند.

از مبتدی تا پیشرفته

داکر جامع: از مبتدی تا پیشرفته

آخرین مورد در لیست است داکر جامع: از مبتدی تا پیشرفته دوره پرداخت شده توسط Experfy. همانطور که از نام خود بازتاب می یابد ، مخاطب ایده آل یک مبتدی و یک حرفه ای نیز خواهد بود. با اصول شروع می شود و تمام ویژگی های پیشرفت را در بر می گیرد

-منابع مبتنی بر متن

داکر برای توسعه دهندگان

داکر برای توسعه دهندگان آموزشی

داکر برای توسعه دهندگان دوره پرداخت شده توسط آرناود ویل از آموزش است. این آموزش عمدتاً برای توسعه دهندگان با دانش قبلی در زمینه برنامه نویسی یا برنامه نویسی به زبانهایی مانند .NET Core ، Java ، Node.JS ، PHP یا Python و JavaScript و غیره در نظر گرفته شده است. بدون اینکه به ما اجازه دهد در هر جارگون گم شویم. این دوره به کلیه سطوح خوانندگان واجد شرایط است.

برای مبتدیان مطلق

آموزش های داکر از آموزش های اختصاصی

آموزش داکر برای مبتدیان مطلق یکی دیگر از آموزش های مبتنی بر متن از Tutorials Point است. این نرم افزار به صورت رایگان در دسترس است و کلیه جوانب سرویس Docker Container را توضیح می دهد. همچنین با نصب های اولیه و پیکربندی Dockers بسیار اساسی شروع می شود و به تدریج به سمت مباحث پیشرفته مانند شبکه و ثبت ها حرکت می کند..

برای توسعه دهنده جاوا

آموزش داکر برای توسعه دهنده جاوا از Java Code Geeks ، بیشترین آموزش در بین توسعه دهندگان جاوا است. این نوشته توسط آندری ردکو ، توسعه دهنده نرم افزار باتجربه است. با استفاده از این آموزش ، ما قادر خواهیم بود تا در حداقل زمان ، برنامه مبتنی بر Docker خود را تهیه و اجرا کنیم. اگرچه این حق را دارد که توسعه دهندگان جاوا به صراحت بگویند ، اما همه سطوح خواننده می توانند از این آموزش بهره مند شوند.

داکر 101

آموزش داکر توسط Docker Inc

این آموزش از خود Docker است. این دوره برای هر دو مبتدی و حرفه ای ایده آل است. این یک آموزش شخصی گام به گام است که اصول تاپیک های پیشرفته مانند ساخت تصویر و شبکه سازی و غیره را در بر می گیرد..

نتیجه

در پایان ، امیدوارم اکنون درک بهتری از این داشته باشید که چرا متخصصان DevOps برای شرکت هایی که می خواهند محصولات نرم افزاری خود را سریعتر و مطمئن تر به بازار عرضه کنند ضروری هستند. شما همچنین ایده خوبی دارید که چرا یادگیری داکر مهم است و در دنیای DevOps کجا جای دارد.

برچسب ها:

  • داکر

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me