نظارت بر کاربر واقعی (RUM) یک روش آزمایش است که تعامل کاربر با صفحات یا برنامه وب سایت را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند.

این یک راه حل نظارت منفعل است که شامل جمع آوری داده ها هنگام شروع بارگذاری صفحات است و به عنوان یک بازدید کننده از طریق وب سایت به این کار ادامه می دهد. این بینشی در مورد تجربه بازدید کنندگان واقعی سایت از جمله عملکرد مبتنی بر کشور کاربر ، مرورگر ، دستگاه و سایر متغیرها ارائه می دهد.

در عمل ، ابزار RUM ضمن تجزیه و تحلیل در دسترس بودن ، عملکرد و پاسخگو بودن مؤلفه ها و خدمات مختلف ، به طور مداوم تعامل کاربر را با یک وب سایت یا برنامه مشاهده می کنید این کار با بررسی معیارهایی مانند مسیر معامله ، زمان بار ، پاسخگویی و سایر موارد ، تجربه کاربر را تجزیه و تحلیل می کند ، از این رو به شما امکان می دهد مؤلفه هایی را که عملکرد تخریب کننده هستند و مواردی که نیاز به بهینه سازی دارند شناسایی کنید..

در نتیجه ، سرپرستان یا توسعه دهندگان می توانند مسائل مربوط به کاربر مانند صفحات آهسته ، پیوندهای خراب ، تأخیر شبکه به دلیل مناطق جغرافیایی ، مشکلات ناسازگاری مرورگر و غیره را شناسایی و مرتفع کنند..

برخی از اطلاعات RUM اطلاعات شامل موارد زیر است.

 • عملکرد صفحات مشاهده شده از جمله کمترین اجزای بارگذاری
 • دسترسی به کاربر ، اقدامات و در صورت بروز هرگونه مشکل در صفحات
 • انواع کاربران با بهترین تجربه و همچنین کسانی که با مشکلاتی روبرو می شوند از جمله پاسخ های کند در کنار داده های خاص کاربر مانند مکان ، دستگاه ها ، مرورگرها و انواع و نسخه های سیستم عامل
 • اگر آخرین به روزرسانی ها ، به روزرسانی ها یا تغییرات کد ، روی تجربه کاربر تأثیر می گذارد

تست مصنوعی & RUM

عملکرد وب سایت بخش مهمی از تجربه کاربر است ، زیرا تقریباً هر بازدید کننده ای انتظار بارگیری سریع صفحه و پیمایش صاف را دارد. یک وب سایت با عملکرد ضعیف باعث می شود بازدیدکنندگان و کاربران از بین نرود ، از این رو لزوم نظارت و رسیدگی به مشکلات مربوط به عملکرد.

طبق یک مطالعه جدید ، بیش از 50٪ از کاربران تلفن همراه معمولاً وقتی بارگذاری بیش از 3 ثانیه طول بکشد ، وب سایت یا برنامه ای را ترک نمی کنند. از این میان ، حدود 40٪ بازدید کنندگان ناراضی ممکن است هرگز برنگردند. به همین ترتیب ، نظارت بر وب سایت برای اطمینان از برآورده کردن انتظارات کاربر بسیار مهم است.

امروزه طیف گسترده ای از ابزارهای آزمایش وب سایت وجود دارد که به سرپرستان و صاحب مشاغل اطلاعاتی در مورد معیارهای مختلف عملکرد ، در دسترس بودن ، زمان بارگذاری و سایر موارد می دهد..

این راه حلها شامل آزمایش مصنوعی تعریف و نظارت بر کاربر واقعی است. آزمایش مصنوعی وب سایت را بر اساس اسکریپت های نرم افزاری خودکار یا روبات هایی که از عملکرد کاربر تقلید می کنند ، تجزیه و تحلیل می کند. از طرف دیگر ، RUM فعالیتهای کاربران را هنگام ورود و تعامل با صفحات وب یا برنامه های وب ، تجزیه و تحلیل می کند.

در دنیای واقعی ، اقدامات و تجربه کاربر است پویا و غیرقابل پیش بینی است, از این رو ، نیاز به مشاهده نحوه پاسخگویی سرویسهای وب به درخواستهای مختلف در شرایط مختلف است.

به عنوان مثال ، در وب سایت تجارت الکترونیکی ، ممکن است یک کاربر با روش پرداخت مشکل داشته باشد ممکن است به دلیل مکان یا دلایل دیگری باشد. در صورت عدم موفقیت ، توسعه دهنده باید دریابد که اگر کاربر روی یک لینک غیر منتظره ، دکمه عقب و غیره کلیک کند ، چه اتفاقی خواهد افتاد (یعنی ، چه اتفاقی برای سبد خرید خواهد افتاد؟).

ابزارهای نظارت بر کاربر واقعی بینشی از چگونگی تعامل بازدید کننده واقعی با وب سایت ارائه می دهد ، در حالی که آزمایش مصنوعی ارزیابی مشابهی را از آنچه یک کاربر مورد انتظار تجربه خواهد کرد ارائه می دهد..

نیاز به RUM

اکثر وب سایت ها و برنامه های امروز به سیستم های پویا توزیع شده در فن آوری های مختلف که روزانه تغییر می کنند تبدیل شده اند. بیشتر اوقات ، برخی از به روزرسانی ها ، به روز رسانی ها یا تغییرات کد ممکن است عملکرد برخی از کاربران یا همه کاربران را تحت تأثیر قرار دهد. برای اطمینان از عدم تخریب عملکرد ، نیاز به نظارت بر اجزای وب سایت و رفع هرگونه مشکل وجود دارد.

با بزرگ شدن وب سایت ها به اندازه و مخاطبان ، تعداد مکان ها و انواع دستگاه ها ، سیستم عامل ها و مرورگرها نیز افزایش می یابد. و هر یک از اینها تاثیری روی تجربه کاربر دارد. تجزیه و تحلیل نحوه تعامل هر یک از بازدید کنندگان با صفحات وب یا برنامه های وب سایت ، بینش مفیدی ارائه می دهد و راهی برای شناسایی مناطق یا مؤلفه هایی که نیاز به توجه یا بهینه سازی دارند.

در حالی که چندین ابزار تست وب وجود دارد ، RUM تجزیه و تحلیل بهتری از مسیر معاملات کاربر بر اساس معیارهای مختلف منحصر به فرد ارائه می دهد. به ویژه در تشخیص مشکلات کاربر که ممکن است بعد از به روزرسانی سخت افزار و نرم افزار ، به روزرسانی ، تغییر کد ، تغییرات وب سایت ، تغییرات شبکه و غیره بوجود بیاید مفید است..

مزایای RUM

این نظارت مدیران وب سایت را قادر می سازد ببینند چه موقع و در کجا تخریب عملکرد اتفاق می افتد ، میزان ترافیک در این زمان ، متریک تحت تأثیر و موارد دیگر.

مزایای اصلی نظارت بر کاربر واقعی شامل موارد زیر است.

 ارائه بینش در مورد چگونگی تعامل کاربران واقعی و استفاده از برنامه. علاوه بر تعیین فرصت های بهینه سازی ، RUM برای تعیین نیازها یا پیشرفتهای بعدی نیز مفید است.

 • توزیع جغرافیایی کاربران و نحوه پاسخ برنامه یا صفحات به درخواست های مناطق مختلف را تعیین می کند.
 • استفاده واقعی توسط کاربران واقعی ایجاد کنید. این شامل تعیین چگونگی استفاده از شبکه ، سرور و سایر منابع مبتنی بر کاربران واقعی است.
 • دید کامل وب سایت را بدست آورید ، از این رو سریعتر مسائل مربوط به عملکرد را شناسایی کرده و برطرف کنید
 • صفحه با کارایی بالا را پیدا کنید ، ببینید که چگونه ویژگی های مختلف پاسخ می دهند و مشکلات مربوط به اجزای کند را مرتفع می کنند.
 • نقاط کور را از بین ببرید ، از این رو تجربه و خدمات کاربر را بهبود بخشید
 • مسیر معامله بازدیدکنندگان را ردیابی کنید و ببینید که در چه مقطعی مشکلات از این رو با حل سریعتر مواجه می شوند

RUM چگونه کار می کند?

راه حل RUM از مجموعه ای از ابزارهای مبتنی بر سرویس گیرنده یا سرور مانند آزمایش اسکریپت ها ، عوامل و اسنایدهای شبکه استفاده می کند تا اجزای وب سایت را بررسی کند زیرا کاربران با صفحات یا برنامه ارتباط برقرار می کنند.

از آنجا که بازدید کنندگان از طریق وب سایت پیمایش می کنند یا با صفحات در تعامل هستند ، عامل هنگام جمع آوری عملکرد ، تعامل و سایر معیارهای مفید همه ترافیک ها را گوش می دهد..

 • معیارهای عملکرد شامل بار بار صفحه ، پاسخگویی ، استفاده از پهنای باند و غیره است.
 • معیارهای نامزدی مانند نرخ گزاف گویی ، تبدیل و موارد دیگر.
 • معیارهای خاص کاربر مانند مکانی که کاربر از آن در آن قرار دارد ، دستگاه ، نوع مرورگر و نسخه ، سرعت حامل و سایر متغیرهایی که بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد.

هنگامی که عامل داده ها را برای کاربر جمع آوری می کند ، آن را به یک سکوی تجزیه و تحلیل ارسال می کند که در آنجا طبق پارامترهای تعریف شده مرتب شده و مرتب شده است. سپس راه حل بیانگر تجزیه و تحلیل در قالبهای آسان و قابل فهم مانند نمودارها ، میله ها ، نمودارها و سایر تصاویر.

در طی فرآیند نظارت ، ابزار RUM مراحل زیر را برای جمع آوری داده های تجربه کاربر دنبال می کند.

 • بارگذاری فیلمنامه: این تزریق می کند اسکریپت کوچک در برچسب های اصلی صفحات برای نظارت بر صفحات هنگام بارگیری.
 • ضبط: با ادامه صفحه بارگیری ، این اسکریپت داده های مربوط به عملکرد را جمع آوری می کند. این شامل صفحه ، اطلاعات زمان بندی ، مؤلفه ها و غیره می شود.
 • ارسال داده: پس از بارگیری کامل صفحه ، اسکریپت داده های جمع آوری شده را به سرور ارسال می کند.
 • در حال پردازش: سپس سرورها داده ها را پردازش کرده و محیط کاربر ، داده های عملکرد و سایر اطلاعات مرتبط را که پس از آن در یک بانک اطلاعات ذخیره می کند ، جمع می کنند. این کار همچنین کندی ، خطاها ، مشکلات ناوبری و سایر موارد را برای هر صفحه و کاربر مشخص می کند.
 • تجمع: برای تولید گزارش های عملی ، سرور داده های دریافتی را بر اساس متغیرهایی مانند مکان ، صفحات مشاهده شده ، سیستم عامل نوع دستگاه و انواع و نسخه های مرورگر سازماندهی می کند. با این کار مشاهده صفحات ، در دسترس بودن و عملکرد مبتنی بر دستگاه های مختلف کاربران ، مرورگرها و مناطق آسانتر می شود.
 • هشدار دهنده: هنگامی که ابزار RUM یک مسئله مهم را شناسایی کرد ، می تواند مربوط به عملکرد را هشدار دهد.

برخی از ابزارها داده ها را در نمای صفحه سازماندهی می کنند – جزئیات مربوط به هر صفحه را نشان می دهد. همچنین علاوه بر سایر اقدامات ، تمام نمای صفحه موفقیت آمیز را در طول یک بازدید واحد برای هر کاربر نشان می دهد. آنها همچنین گزینه هایی برای مرتب کردن داده ها با جزئیاتی مانند URL ، بازدید از صفحه و زمان بازدید شده و سایر اطلاعات اختصاصی کاربر مانند دستگاه ، مرورگر ، منطقه و غیره دارند..

روش جمع آوری داده ها

تکنیک های مختلف RUM با ویژگی های مختلف و روش های استقرار وجود دارد. در بیشتر موارد ، انتخاب ابزار یا روش مورد استفاده بستگی به نیاز به نظارت ، بودجه ، مقیاس ، گزارش دهی و غیره دارد. ابزارهای رایج مبتنی بر یکی از تکنیک های جمع آوری داده زیر است..

 • جمع آوری داده های سمت سرور با استفاده از کوکی ها
 • سمت مرورگر با استفاده از JavaScript یا عوامل
 • روشی ترکیبی در ترکیب سرور و جمع آوری داده های سمت مرورگر

چه کسی به RUM احتیاج دارد?

گزارش های RUM ، که معمولاً در داشبورد ارائه می شود ، برای وب مسترها ، برنامه نویسان ، مدیران ، افراد تجاری و سایر ذینفعان مفید است.

به طور خاص ،

 • مدیران محصول دیجیتال می توانند تأیید کنند که برنامه ها یا وب سایت ها شرایط را رعایت می کنند و در صورت ارائه عملکرد تخریب شده ، آنها را اصلاح می کنند.
 • توسعه دهندگان جلویی: برای اطمینان از عملکرد کدها ، تغییرات ، ویژگی های جدید و سایر مؤلفه ها.
 • راهنماهای فنی: داشبورد یا گزارش ها افراد فنی را قادر می سازد به وب سایت یا برنامه دسترسی پیدا کنند و مشخص کنند آیا مواردی وجود دارد که نیاز به توجه دارد.

هرکسی که مشاغل آنلاین دارد و در مورد تجربه کاربری جدی است باید نظارت واقعی کاربر را در نظر بگیرد.

نتیجه

با ترکیبی پیچیده از اجزای متنوع شبکه ، سخت افزار و نرم افزار در وب سایت ها و برنامه های امروزی ، ارائه یک تجربه کاربر معنی دار می تواند یک چالش باشد ، به خصوص در مواردی که برخی از این نقص ها را داشته باشد. نظارت واقعی کاربر وسیله ای برای تجزیه و تحلیل وب سایت و به دست آوردن نتایج بر اساس بازدید کنندگان داده های دنیای واقعی فراهم می کند.

برچسب ها:

 • نظارت بر

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me