Programmeerijaks saamise protsess on pikk ja väljakutseid pakkuv, kuid samas rahuldust pakkuv. Samuti võib see olla lõbus, kui seda õigesti teha!

Kuidas saada programmeerijaks

Me kõik teame, et programmeerimise õppimine nõuab rasket tööd. Probleemiks on palju juhendeid, kuidas saada programmeerijaks, et proovida lugejaid hirmutada. Või soovitavad neil registreeruda oma kohaliku ülikooli kallitesse programmidesse. Kuid see pole see, mida me tahame.

Tahame teile öelda, kuidas saate oma programmeerimisoskusi lihvida ilma palju kulutamata! Vaatame siis, kuidas saada mõistliku hinnaga arvutiprogrammeerijaks.

10 lihtsat sammu eksperdiprogrammeerijaks saamiseks

Oleme katnud kõik, mida peate teadma programmeerijaks saamise kohta. Tutvume üksikasjalikult kõigi põhitõdedega, nii et teil pole probleeme! Vaatame selle tasuva teekonna kümme lihtsat sammu!

1. Pange endale eesmärk ja järgige seda rangelt

Muidugi on esimene samm olla programmeerijaks saamises sada protsenti kindel. Nii et enne alustamist mõelge kogu asi läbi ja pühenduge sellele täielikult. Tea, et õppimiskõver on keeruline ja paar esimest tundi võid olla raske.

Kui olete põhitõed õppinud, on programmeerimine siiski üsna lõbus. Tegelikult läheb sellest ajast alates lihtsamaks. Alustuseks tutvuge saadaolevate materjalidega. Kui leiate, et see on huvitav ja olete kindel, et ei loobu sellest varsti, siis uurige seda tõsiselt.

2. Valige oma programmeerimiskeel

Järgmine samm on valida ideaalne programmeerimiskeel, mida soovite õppida. See on tõenäoliselt kõige raskem otsus ja enne selle valimist peate kaaluma kõiki aspekte. Mõned populaarsed valikud on tänapäeval JavaScripti, Ruby on Rails, Python ja Java. Ehkki võimalusi on arvukalt, ei maksa siiski unustada.

Võite alustada keskendudes ühele keelele. Ärge alustage kahe või enama õppimisega algusest peale. Kui olete ühe neist kindlalt kinni hoidnud, saate liikuda teise juurde.

Pidage meeles, et peate olema kannatlik. Peate õppima kõiki põhitõdesid ilma asja vahele jätmata. Soovitame alustada Ruby on Railsist. See pole mitte ainult tõhus, vaid ka lihtsam kui ka mõne muu keele puhul. Kuna tegemist on avatud lähtekoodiga tarkvaraga, on saadaval tohutu arendajate kogukond. Nii pääsete tasuta juurde paljudele ressurssidele.

3. Harjuta nii palju kui võimalik

Programmeerijaks saamise järgmine samm on harjutamine. Sõltumata valitud keelest aitab õppida ainult selle harjutamine. Otsetee puudub. Parandage igapäevase harjutamise ajakava. On vaja, et prooviksite pidevalt erinevaid koode, olenemata sellest, mis juhtub. Kui te ei saa teatud osast aru, vaadake veebis saadaolevaid juhendeid või õpetusi.

See pole nii keeruline, kui tundub. Ekspertide sõnul võib õpilastel keele õppimiseks kuluda neli kuud kuni kümme kuud. Hakka siis harjutama!

4. Tutvuge programmeerimisriistadega & Hakka profiks

Parima tööriista leidmine, mis teile täiesti mugav on, võib teid praktikas palju aidata. Näiteks Codecademy on suurepärane tasuta ressursiplatvorm. Peate sisestama ainult brauserisse ja teid hinnatakse vastavalt teie toimivusele. Kuid programmeerija seda tegelikult ei tee.

Neid tasuta ressursse saate kasutada õppimiseks. Peate aga kasutama harjutamiseks tööriistu, mida programmeerijad kasutavad. Ruby on Rails suurepäraste valikute hulka kuuluvad Opal, Breakman, Bullet, Hobo ja Pry. Vahepeal on PHP jaoks mõned ideaalsed tööriistad Netbeans, Eclipse ja PHPStorm. Netist leiate arvukalt õppevideoid, mille abil saate teada, kuidas neid tööriistu tõhusalt kasutada.

5. Õppige, kuidas koodi lugeda

Enamik inimesi kipub selle sammu vahele jätma. Hea programmeerija saab aga olemasolevat koodi lugeda ja seda vastavalt muuta. Kui olete koodi läbi lugenud, saate teada saada, kuidas programm töötab. See kiirendab ka teie õppimisprotsessi. Olemasoleva koodi hankimiseks saate kasutada sellist dokumentatsiooni nagu GitHub ja seejärel siluda, et õppida, kuidas see töötab. Valige ainult üks ja astuge igal joonel läbi. Kui olete selle valdanud, saate koodi ise kirjutada.

6. Saage kogukonna osaliseks

Üks oluline osa programmeerijaks saamisest on liitumine kogukonnaga. Tegelikult võib ühe valimine osutuda teie jaoks suurepäraseks. Kogukonna osana saate selle vaevalise teekonna õnnestumiseks vajaliku tõuke. Lisaks muudab rühmas töötamine õppeprotsessi üsna valutuks.

Kui olete probleemist kinni, saate hõlpsalt abi küsida. Ehkki inimeste rühmad on suurepärased, pole need alati saadaval. Seetõttu proovige jääda veebikogukondadesse, kus tugi on saadaval ööpäevaringselt. Alustuseks võite valida ühenduse Reddit, Stack Overflow ja DEV. Kõigil neil on programmeerijate ring, alates algajatest kuni ekspertideni.

7. Kasutage oma projekte & Ehitage neid

Kuigi õppematerjalide või videote vaatamine on lõbus, ei tee sellest lihtsalt kasu. Seega peaks järgmine samm olema omandatud oskuste kasutamine projekti koostamisel. Enne grupiga liitumist proovige esmalt ära sooloprojekt. Kui olete teinud mõned edukad programmid, liituge rühmaga, kus töötatakse koos ülesannetega.

8. Töötage oma ajaarvestuse kallal

On tore, et saate ise projekte koostada, kuid kui projekti valmimine võtab üsna palju aega, peate oma oskused lihvima. Programmeerimisoskustest karjääri tegemiseks peate olema väga produktiivne. Olete osa paljudest projektidest ja kõigi kooshoidmine võib olla keeruline, kui olete aeglane. Järgmine samm on teha ennast kiiremaks.

9. Õppige teisi keeli

Kui olete ühe keele omandanud, alustage teiste õppimisega. Ainult ühele kleepumisest ei piisa. Tegelikult võib mitme keele eksperdiks saamine avada teile tohutuid võimalusi. Kuigi see on palju tööd, võib see teie tuleviku jaoks olla väga kasulik!

10. Kas teil on oma professionaalne võrgustik

Projektide ehitamine või kogukonna liikmeks saamine aitab teie võrku laiendada. Enamik inimesi soovib õppida programmeerimist, sest nad soovivad karjäärimuutust.

Võrgu ülesehitamine tagab teie oskuste edu kas siis väljakujunenud karjääri või vabakutselise jaoks. Tegelikult palgatakse enamik uusi programmeerijaid just sel viisil. Võite osaleda üritustel, osaleda kokkutulekutel või isegi ajaveebi luua. Need viisid sobivad ideaalselt levitamiseks programmituru kohta.

Kas on mingeid programmeerimiskeeli, mida pean õppima?

Kui olete just hakanud kodeerimist, peate mõtlema, millist programmeerimiskeelt on kõige parem õppida. Või võite olla kodeeriv veteran, kes soovib proovida uut keelt.

Niisiis, kuidas saate otsustada, millist neist soovite õppida? Õpid oma karjääri jooksul palju programmeerimiskeeli. Siiski on kõige parem seda tähtsustada, mõeldes projektidele, mida soovite kõigepealt teha. Otsustage järgmiselt:

Võtmepunktid

Õppitava keele valimine tundub sageli olevat lõplik otsus, millega jääte pikaks ajaks kinni. Kuid see pole üldse nii. Kuigi tunnete, et see on normaalne, pidage meeles, et paljud kogenud arendajad valdavad paljusid erinevaid keeli.

Kuigi üks programm võib vajada Rubiini, võib teine ​​vajada C ++. Seega, olenemata keelest, millega alustate, ei jää see viimaseks. Kuna arendajad on elukestvad õppijad, peate kogu oma karjääri jooksul tundma rohkem kui ühte programmeerimiskeelt.

Keeled on sageli sarnased

Muidugi on igal keelel erinevad reeglid ja süntaks ning see on mõeldud teatud probleemide lahendamiseks. Hea on see, et kõigil neil on ka mõisted ja sarnasused. Niisiis, ühe keele õppimisel muutub järgmise õppimine palju lihtsamaks, kuna teil on põhitõed.

Kuulsad programmeerimiskeeled

Kui olete mõnda neist õppinud, leiate üsna palju töövõimalusi. Teie asukoht on veel üks oluline tegur selle valimisel. Näiteks kui viibite väikelinnas, kus tegutseb vaid mõni tehnikaettevõte, on C ++ teile kõige kasulikum.

Mõned kauged arendajad ja vabakutselised valivad ka spetsialiseerumise vähem levinud keeltele. Seega on neil hästi eksperdina keeles, mida paljud teised ei oska. Algajana on siiski parem alustada tavavoolu programmeerimiskeelega.

Tööpakkumiste osas peate arvestama valitud keele tulevikuväljavaadetega. Näiteks ei pruugi Objective-C olla parim idee, kuna rohkem iOS-i arendajaid valib Swifti, millesse Apple investeerib.

Muidugi on keeruline kindlaks teha, milline neist on tõusuteel ja mis peagi vananeb. Seega on kõige parem püsida silmus, pöörata tähelepanu ja uurida. Tutvuge tööotsingusaitidega, et teada keeli, kuhu tehnoloogiahiiglased satuvad.

Milline tehnoloogia teid huvitab?

Enne keele valimist mõelge läbi ka tehnoloogia, mis teid kõige rohkem huvitab. Selle tehnoloogia valimine muudab keele valimise palju lihtsamaks. Seega, kui soovite luua MacOS- või iOS-i rakendusi, peaksite alustama Swifti õppimisest. Samamoodi peaksite Androidi rakenduste loomiseks alustama Java õppimist, mis on Androidi ametlik arenduskeel.

Lisaks on mängude arendamiseks kõige parem õppida C-põhiseid keeli. Kõik see on tõestus sellest, et kõige parem on valida keel, pidades silmas teid huvitavat. Lisaks aitab entusiasm tehnoloogia vastu ka õppimiskõvera ajal rasketest aegadest üle saada..

Meie soovitatavad kuulsad programmeerimiskeeled 2019. aastal

Kuulsad programmeerimiskeeled

JavaScript

Kuna see on juba veebibrauseritesse sisse ehitatud, nõuab see teie alustamiseks kõige vähem seadistusi. Pealegi on selle süntaks suhteliselt lihtne. JavaScripti õppimine on hädavajalik, kui soovite veebibrauserite jaoks teha uskumatult interaktiivseid asju.

Python

Python on vaatamata lihtsusele kuulus oma suurte võimaluste poolest. Süntaks pole liiga range ja ka koodi on kerge lugeda. Niisiis, Linuxiga alustamiseks on see keel, mida õppida.

Java

See on kindlasti üks kuulsamaid programmeerimiskeeli. See rakendab ka objektorienteeritud põhimõtteid, mida sageli kasutatakse tänapäevastes keeltes nagu Python, C ++ ja PHP. Seda kasutatakse ka erinevatel eesmärkidel ja see on tõeliselt praktiline keel.

C

Kõige populaarsem ja laialdasemalt kasutatav programmeerimiskeel on C. See on masintasemel keel, mis on Linuxi alustala. C abil saate teada, kuidas teatud programm suhtleb riistvaraga. Programmeerimise põhialuseid saate õppida ka madalaimal tasemel. C-koodis on kodeerimine siiski üsna range ja sellel on ka üsna järsk õppimiskõver. Ehkki saate teada, kuidas tõhusalt kodeerida, on vaja piisavalt aega C õppimiseks, et midagi kasulikku programmeerida.

Kasulikke näpunäiteid teie programmeerimisreisiks

Nüüd, kui teate, kuidas programmeerijaks saada, on järgmised näpunäited, mis aitavad teid kogu aeg:

Kood, kui saate

Mitme keele õppimisel on oma eelised, kuid sellel on ka puudusi. Kui lõpetate kodeerimise pärast keele õppimist, pole teie raskest tööst kasu. Niisiis, võimaluse korral peate oma oskusi harjutama.

Proovige endale väljakutseid esitada

Kui te ei anna endale aeg-ajalt väljakutset, ei saa te eksperdiks saada. Enda lükkamine on ideaalne viis värskelt omandatud oskuste omandamiseks lühikese aja jooksul.

Panustage kogukondadele midagi

Seal on palju avatud lähtekoodiga kogukondi. Midagi sinna panustada võib olla märkimisväärne verstapost. See aitab parandada teie programmeerimisoskust ja muudab teid ka osaks suuremast kogukonnast.

Võta ühendust programmeerijatega

Partnerlus asjatundlike programmeerijatega on ka teine ​​suur trikk eksperdiks saamiseks. Kuna neil on rohkem teadmisi, saavad nad teid hästi juhendada.

Mõista oma eriala

Iga programmeerija ei valda kõiki teie tuttavaid keeli. Tegelikult on enamik inimesi parimad vaid paaris keeles. Seega on teie eriala tundmine grupiprojektide osas väga kasulik.

Olge kursis

Oluline on olla kursis viimaste arengutega. Uute kodeerimisega seotud trikkide saamiseks uurige põhjalikult või lugege raamatuid. Kuna tehnoloogia muutub kiiresti, on ajakohasena püsimine väga kasulik.

KKK jaotis

Programmeerijaks saamiseks on vaja palju aega?

Üldiselt kulub bakalaureusekraadiga üliõpilastel arvutiprogrammeerimise magistrikraadi omandamiseks kaks aastat. Magistriprogrammis tutvustatakse keerulisemaid aineid, võrreldes bakalaureuse- või kaasõppekavades käsitletuga.

Milline hariduskvalifikatsioon on vajalik programmeerijaks saamiseks?

Enamik tööandjaid nõuab programmeerijatelt bakalaureusekraadi omandamist. Kraad võiks olla sellistes valdkondades nagu infosüsteemid, matemaatika ja arvutiteadus. Siiski on mõned töökohad, mis vajavad magistrikraadi.

Kas programmeerimistöö jaoks on vajalik kraad??

Kui paljudel programmeerijatel on bakalaureusekraad, palkavad mõned tööandjad kaastöötajatega töötajaid. Lisaks, kui soovite saada võrguarhitektiks, on teil vaja infotehnoloogia kraadi.

Mis on algtaseme programmeerija palk??

Algtasemel programmeerijate keskmine aastane palk ulatub 80 500 dollarini ja 20 000 dollarini. Praegu ulatub suurem osa USA-s algtasemel programmeerijatele palkadest vahemikus 35 000 kuni 62 500 dollarit.

Lõplikud mõtted

Kui olete osav programmeerija, hindab tehnikamaailm teid kindlasti. Tõde on; nõudlus kvalifitseeritud programmeerija järele ei vähene vähemalt lähitulevikus.

Nii on teil võimalik oma oskusi lihvida ja luua hea karjäär. Lõppkokkuvõttes, kui soovite edu saavutada, järgige kindlasti meie juhendit hoolikalt!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me