Node.js on populaarse avatud lähtekoodiga tehnoloogiana alati täiustatud. Hea jõudluse tagamiseks on värskendusi sageli. Siit saate teada, kuidas värskendada Node.js uusimale versioonile!

Kuidas värskendada Node.js uusimale versioonile

Nagu enamus teisi avatud lähtekoodiga keskkondi, on ka Node.js-st saanud üsna kiiresti arenev projekt. Peaaegu iga kahe nädala järel on olemas mõni värskendus, mis suurendab nii turvalisust kui ka stabiilsust. Värskendused pole piiratud ainult ühe versiooni haruga; nad on kõigi nende vahel levinud.

Sõlme värskendamiseks erinevates opsüsteemides uusimale versioonile on mitmeid meetodeid. Nii et teil pole kõige uuema Node.js versiooni hankimisel probleeme.
Järgmises artiklis oleme maininud kõige uuemat sõlme versiooni installimise kõige lihtsamaid, kuid tõhusamaid meetodeid. Me katame Linux, macOS, ja Windows-põhised masinad.

Enne alustamist määrake kindlaks teie olemasolev Node.js versioon. Seda saate teha, kirjutades käsureale sõlme -v.

3 Node.js värskendamise meetodid Linuxi masinates

Oleme loetlenud kolm levinumat ja tõhusaimat moodust Linuxi opsüsteemi sõlme värskendamiseks. Soovitame ühte meetodit selle lihtsuse tõttu. Kui te ei saa siiski kasutada sõlme versioonihalduri meetodit, saate värskendada kas binaarpakettide või paketihaldurite kaudu.

1. Kasutage sõlme versioonihaldurit

NVM (Sõlme versioonihaldur), nagu varem mainitud, on parim viis sõlme värskendamiseks. Selleks vajate C ++ kompilaatorit, pakette build-Essential ja libssl-dev. Esiteks käivitage värskendus, et saada pakette järgmiste käskude abil:

sudo apt-get update
sudo apt-get install ehita hädavajalik checkinstall libssl-dev

Kui soovite installida või värskendada sõlme versioonihaldurit, hankige installiskript cURL-iga:

lokkima -o- https://raw.githubusercontent.com/creationix/nvm/v0.32.1/install.sh | bash

Esiteks sulgege ja avage terminal uuesti. Kuid installimise õnnestumise kontrollimiseks saate kasutada käsku -v nvm. Kui kõik toimis, väljastab käsk nvm.

Kui kõik on seadistatud, pole värskendatud sõlmeversiooni installimisega peaaegu mingeid raskusi. Praegu installitud sõlme versiooni saate kontrollida, tippides nvm ls. Samuti näete versiooni, mille saate installida koos nvm-iga ls-remote abil.

Nüüd laadige alla, kompileerige ja installige uusim sõlme versioon, tippides nvm install #. #. #. Pidage meeles, et siin olev # asendatakse soovitud sõlmeversiooniga. Võite ka nvm-ist teada anda versiooni, mida soovite igas kestas kasutada, kasutades nvm-i kasutamist #. #. #. Seadke ka vaikimisi pseudonüümi nvm alias vaikesõlme abil.

2. Kasutage paketihaldurit

Teine parim variant pärast nvm on paketihaldur. NPM (sõlmede paketihaldur) aitab koodi avastada, jagada ja kasutada. See võimaldab kasutajatel ka sõltuvusi hallata. Sõlm on juba installitud npm-iga; haldurit värskendatakse siiski sagedamini kui sõlme.

Kontrollige oma versiooni npm-v abil. Seejärel installige uusim npm värskendus, sisestades npm install [e-posti aadress on kaitstud] -g. Npm õige värskendamise tagamiseks käivitage npm-v.

Sõlme värskendamiseks vajate ka npm n-moodulit. Käivitage järgmine kood, et vahemälu tühjendada ja installida koos uuema sõlme versiooniga n:

sudo npm vahemälu puhastamine -f
sudo npm install -g n
sudo n stabiilne

Lõpuks kasutage uusima versiooni installimiseks nuppu n. Konkreetse sõlmeversiooni saate ka käitades n #..

3. Kasutage binaarpakette

Proovige parimat, et seda marsruuti vältida. Viimase võimalusena minge Node.js ametlikule allalaadimislehele. Siit saate 32-bitise või 64-bitise Linuxi binaarfaili. Siin on teil kaks võimalust. Binaarfaili saate alla laadida brauserist. Kuid parem on kasutada konsooli. Pidage meeles, et sõlme versioon muutub uute värskenduste väljalaske korral.

vidin https://nodejs.org/dist/v6.9.2/node-v6.9.2-linux-x64.tar.xz

Faili lahtipakkimiseks on vaja ka xz-utilsit. Selle installimiseks käivitage kood sudo apt-get install xz-utlis. Seejärel kasutage binaarpaketi usr / local installimiseks järgmist koodi:

tar C / usr / kohalik – riba-komponendid 1 -xJf sõlm-v6.9.2-linux.x64.tar.xz

Nüüd on teil nii sõlme kui ka npm. Järgmise värskenduse jaoks proovige kõigepealt teist meetodit.

Sõlme värskendamine Windowsis / MacOS-is, kasutades Nodejs.org Installers

Node.js allalaadimisleht sisaldab binaarpakette nii MacOS-i kui ka Windowsi jaoks. Siiski pole vaja oma elu keeruliseks muuta. Protsessi lihtsustamiseks on saadaval eelvalmistatud installeerijad: .msi Windowsi jaoks ja .pkg MacOSi jaoks. Need paketid muudavad paigaldamise tõhusaks ja arusaadavaks.

Laadige fail lihtsalt alla ja käivitage see. Ülejäänud osaga saab hakkama installiviisard. Iga allalaaditud värskenduse korral asendatakse nii npm kui ka Node vanemad versioonid uuematega.

KKK jaotis

Mis on sõlme sõlmpunkt JS?

Node.js on platvorm, mis on üles ehitatud Google Chrome’i JavaScripti käitusajale. Selle peamine eesmärk on hõlpsasti luua kiireid, skaleeritavaid võrgurakendusi. Node.js kasutab mitteblokeerivat sündmustepõhist mudelit, mis muudab selle efektiivseks ja kergeks. Seetõttu on see ideaalne reaalajas andmemahukate rakenduste jaoks, mis töötavad erinevates seadmetes.

Kuidas kontrollida sõlme JS-i versiooni?

Teie arvutisse installitud sõlmeversiooni kontrollimiseks avage käsurida. Võite kasutada Powershelli, käsuviipu või mõnda muud, mida eelistate. Pärast selle avamist tippige sõlm -v. Nii prinditakse versiooni number nagu v0.10.35.

Mis on sõlme JS?

Peamiselt kasutatakse Node.js sündmustepõhiste mitteblokeerivate serverite jaoks. Seda seetõttu, et sellel on ühe keermega olemus. Seda kasutatakse ka taustprogrammi API teenuste ja traditsiooniliste saitide jaoks. Selle kavandamisel kasutati aga reaalajas ja tõukepõhiseid arhitektuure.

Kuidas värskendate NPM-i?

Kui kasutate Maci, kasutage järgmist koodi:

sudo npm install -g npm

Saate värskendada ka aegunud kohalikke pakette, kasutades ilma probleemideta npm värskendust. Samamoodi saate aegunud globaalseid pakette värskendada, kasutades npm update -g.

Lõppsõna

Nii, nüüd on teie Node värskendus tehtud. Tegelikult on npm ja Node värskendamine alles algus. Peate värskendama ka oma teisi pakette ja sõltuvusi. Sellega maksimeeritakse nii turvalisus kui ka ühilduvus, nii et saate sõlme kasutamisest rõõmu tunda!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me