See on tavaline viga, mis toimib hoiatusena ja millega tuleb enne hoolt kanda, enne kui asjad käest ära lähevad.

Kuidas parandada serveri DNS-aadressi, viga ei leitud

Kui kasutate Google Chrome veebi sirvimiseks peate juba olema silmitsi vihaga tõrkega “serveri DNS-aadressi ei leitud”. See tõrge võib kasutajad väga murelikuks teha. Kuid ärge laske sellel end koormata. See on tavaline nähtus ja seotud DNS-serveriga.

Veebisaidi laadimiseks peab brauser olema võimeline serveriga ühendust võtma. Kui ühendust pole, kuvatakse tõrge. Selles artiklis räägime sellest, miks see tõrge võib ilmneda ja kuidas seda lahendada.

Contents

Mis on serveri DNS-aadressi ei leitud?

See tõrge võib ilmneda ka kujul „DNS-server pole saadaval”, on tavaline viga, mis on hoiatus ja mille eest tuleb enne hoolt kanda, enne kui asjad käest ära lähevad.

See näitab, et brauser ei saa DNS-serveriga ühendust luua, seega ei leia ta otsitavat aadressi. Probleem ilmneb Microsofti Chrome’is, mis on tänapäeval kõige kuulsam brauser, Windowsi arvutites.

Server-DNS-aadress-võib-olla ei leita

5 lihtsat sammu probleemi lahendamiseks

„DNS-serveri IP-aadressi ei õnnestunud leida” võib tunduda väga keeruka küsimusena, kuid kui teil on juurdepääs õigele teabele, on seda üsna lihtne lahendada..

Probleem on teie süsteemis ja mitte serveris, seega on kõik teie enda kätes. Vaatame viit asja, mida saate probleemi lahendamiseks teha.

1. Kontrollige & Uuendage oma draivereid

Aegunud, rikutud või valed draiverid võivad teile selle veaga silmitsi seista. Seega peaks teie esimene samm olema draiverite automaatne kontrollimine ja veendumaks, et need töötavad õigesti. Kui teie süsteem seda ei paku, võite värskendada käsitsi.

Automaatsed värskendused

Sa võid kasutada Juht lihtne seda tööd tegema. See on usaldusväärne programm, mis tuvastab vananenud või puuduvad draiverid ja värskendab neid ka vastavalt.

Soovitame teil valida suvand „Uuenda kõiki”, et kõiki vanu või valesid draivereid saaks automaatselt värskendada.

Käsitsi värskendused

Kui automaatne värskendamine pole valik, võite proovida draivereid käsitsi värskendada. Minge tootja saidile ja otsige asjakohaste draiverite uusimaid versioone ja veenduge, et teil on installitud uusimad versioonid. Kui ei, siis laadige saidilt alla uusimad draiverid ja installige need.

Probleemide korral võite pöörduda professionaalse abi poole või pöörduda tootja poole, et aidata teil uusimaid draivereid tuvastada.

Enamikul juhtudel lahendab probleemi draiveri värskendamine. Kui see ei tööta, liikuge 3. valiku juurde.

2. Tühjendage Chrome’i Host Cache

Chrome’i host-vahemälu on tüüpiline, et see on rikutud või saab täis. Sellise stsenaariumi korral võite ilmneda vigu, seetõttu võib vahemälu tühjendamine olla õige lahendus.

tühjendage host-vahemälu

Probleemi on lihtne lahendada. Avage Google Chrome ja kopeerige ja kleepige see aadressiribale: chrome: // net-internals / # dns.

Võite sisestada ka aadressi sellisena, nagu see on. Veenduge, et pole kirjavigu. Klõpsake sisestusklahvi ja näete kohe konfiguratsioonilehte. Otsige üles tabelist allpool ja pealkirja Host Resolver Cache kõrval olev nupp „Tühjenda host-vahemälu”, mis on paksus kirjas. Nupule klõpsates tühjendatakse vahemälu.

Nüüd sulgege Chrome ja avage see uuesti, et näha, kas asjad on normaliseerunud. Kui jah, võite sirvimist jätkata, vastasel korral liikuge 3. valiku juurde.

3. Minge oma kausta ETC ja kustutage failid

See lihtne parandus nõuab vaid mõnda sekundit.

Juurdepääsuks ETC-kaustale minnes avage C Drive, Windows, System32 ja draiverid. Selle aadressi kopeerimiseks-kleepimiseks või sisestamiseks aadressiribale saate kausta otse juurde pääseda: C: \ Windows \ System32 \ draiverid \ jne.

Kustutage kaustas kõik failid ja tühjendage ka prügikast.

Nüüd sulgege Chrome ja avage see uuesti, et näha, kas asjad on normaliseerunud. Kui jah, võite sirvimist jätkata, vastasel korral liikuge valiku nr 4 juurde.

4. Muutke oma DNS-serveri sätteid

Teie DNS-serverite ja nende konfiguratsiooni tõttu on probleem võimalik.

Vaadake oma DNS-servereid ja veenduge, et need on õigesti seadistatud. Vajutage üheaegselt klaviatuuri klahve R ja Windows. Süsteem küsib käsu Käivita. Tippige väljale Juhtpaneel ja klõpsake nuppu OK. Süsteem avab teie CP. Kui see tundub keeruline, võite juhtpaneeli avada ka otse Windowsi menüüst, kui teil on Windows 10.

Nüüd leidke juhtpaneelil Võrgu-ja ühiskasutuskeskus ikooni ja klõpsake nuppu Muutke adapteri sätteid nuppu, mis asub ekraani vasakus servas. Paremklõpsake selles aknas nuppu Kohaliku või traadita võrguühendus ikooni ja valige Omadused.

Ekraanil kuvatakse loend üksustest, mida ühendus kasutab. Klõpsake nuppu ‘Interneti-protokolli versioon 4’ ja kuvage selle atribuudid, klõpsates ekraanil Omadused nuppu.

Nüüd näete vahekaarti Üldist. Valige Hankige DNS-serveri aadress automaatselt valik, kui see pole juba valitud. Muul juhul valige Kasutage järgmist DNS-serveri aadressi ja klõpsake nuppu OK.

Veenduge, et teie DNS-i sätted kuvatakse järgmiselt:

Eelistatud aadress: 8.8.8.8.
Alternatiivne aadress: 8.8.4.4.

Nüüd avage Chrome, et näha, kas asjad on normaliseerunud. Kui jah, võite sirvimist jätkata, vastasel juhul liikuge valiku nr 5 juurde.

5. Uuendage ja tühjendage oma DNS

Windows OP salvestab automaatselt teie külastatud saitide IP-aadressid. See vahemällu salvestamine aitab saite uuesti laadimisel kiiremini laadida.

Vahemälu eesmärk on protsessi kiirendada, kuid see võib viga saada ja põhjustada probleeme. Lahendus seisneb vahemälu tühjendamises ja uuendamises.

Veelkord avage käsuviip Run ja tippige väljale cmd. Järgmisena vajutage käsuviiba avamiseks korraga nuppu „Juhtimine, tõstuklahv ja sisestusklahv“.

Võite ka kirjutada või kopeerida-kleepida ipconfig / flushdns ja vajutada sisestusklahvi. Teie vahemälu tühjeneb, kui see on rikutud või vananenud. Järgmisena tippige või kopeerige-kleepige ipconfig / uuenda ja vajutage veel kord sisestusklahvi. Tippige nüüd ipconfig / registerdns või kopeerige-kleepige ja vajutage sisestusklahvi.

Olete valmis. Taaskäivitage arvuti.

Nüüd avage Chrome, et näha, kas asjad on normaliseerunud. Kui jah, võite sirvimist jätkata, vastasel juhul peate võib-olla pöörduma spetsialisti poole.

KKK jaotis

Mis on serveri DNS-aadress?

DNS-server, lühendatud domeeninimede teenuse serveriks, on arvuti, mis kogub IP-dega seotud IP-aadresside ja hostinimede andmebaasi. Seda teavet kasutatakse päringute tõlkimiseks või lahendamiseks.

DNS-serverid kasutavad üksteisega suhtlemiseks spetsiaalseid protokolle ja tarkvara.

Mida see tähendab, kui teil on DNS-aadressi ei leitud??

Viga takistab teil saidi sirvimist ja viitab probleemile süsteemis. See ilmneb siis, kui arvuti ei suuda otsida domeeniga seotud IP-aadressi.

Kuidas leida oma serveri IP-aadress?

Protsess on üsna sirgjooneline:

  1. Avage Run aken, vajutades Windows-R. Tippige tekstikasti cmd ja klõpsake nuppu Sisenema. See avab käsuriba.
  2. Tippige tekstiväljale ipconfig ja vajutage Sisenema. See avab uue akna, kus on väärtuslikku teavet, sealhulgas arvuti kõrval kuvatav arvuti IP-aadress IPv4 aadress rida.

Kuidas leida oma DNS-serveri üksikasju?

Tippige või kopeerige ja kleepige ipconfig / kõik käsureale (ilma jutumärkideta) ja vajutage nuppu Sisenema. See käivitab käsu ja kuvab ekraanil võrguga seotud teabe. Arvuti esmane DNS-aadress leiate väljalt „DNS-serverid”.

Kuidas ma saan oma DNS-serverit lähtestada??

  1. Avage Run aken, vajutades Windows-R.
  2. Tippige või kopeerige-kleepige ipconfig / flushdns ja vajutage Sisenema.

Lõppsõna

Loodetavasti aitavad ülaltoodud lahendused vabaneda veast „DNS-serverit ei leitud”. Proovige kõiki lahendusi ükshaaval ja kirjutage kindlasti kõik käsud hoolikalt ja ilma jutumärkideta.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me