Cloudflare je dnes v oboru populární název. Pojďme se dozvědět více o tom, o co jde.

Jak se stát programátorem

Je důležité vědět, co je Cloudflare, pokud jste vážně o bezpečnosti a hostování svého webu. Je to jedna z nejpopulárnějších společností nabízejících bezpečnostní řešení. V tomto článku se o tom dozvíme více.

Co je Cloudflare?

Cloudflare je síť pro doručování obsahu, často psaná jako CDN. Nejprve se seznámíme s CDN. Jedná se o sítě odpovědné za doručování obsahu.

Nebude špatné tvrdit, že internet nebude fungovat bez řádného CDN. Ve skutečnosti používáte CDN každý den k přístupu na web, k otevírání blogu atd., Aniž byste si to vůbec uvědomovali.

CDN zajišťují přístup k datům na webu. To zahrnuje vše od psaného obsahu, jako jsou zpravodajské články a recenze, až po videa na YouTube a dalších podobných platformách. Ve skutečnosti každý kousek procházení, včetně platforem sociálních médií, zahrnuje použití CDN.

Potřeba CDN je zcela zřejmá. Dnešní generace netrpělivě čeká na načtení webové stránky. Většina uživatelů opustí web, pokud načítání trvá déle než 3 sekundy.

Toto zpoždění je způsobeno některými věcmi, zejména fyzickou vzdáleností mezi vámi a obsahem, ke kterému se pokoušíte získat přístup. CDN překlenují tuto mezeru, aby bylo zajištěno, že budete mít přístup k obsahu vysokou rychlostí, bez ohledu na to, kde je umístěn.

Jak funguje síť pro doručování obsahu?

Úkolem CDN je překlenout propast mezi vámi a serverem, ale jak to funguje? Koncept je poměrně jednoduchý. Funguje to pomocí technologie ukládání do mezipaměti.

CDN kopírují webové stránky a ukládají tyto kopie na různých mezinárodních místech, takže uživatelé na ně mohou bez problémů narazit.

Pro procházení obsahu nemusíte přistupovat k hlavnímu serveru. Můžete se dostat k nejbližšímu serveru a zkrátit tak čas potřebný k vytvoření připojení. Výsledkem je, že se web načítá rychleji a je zaručen výkon.

Ukládání do mezipaměti je oblíbená technika. Téměř všechny prohlížeče udržují mezipaměť webových stránek. Při příští návštěvě webu prohlížeč vybere soubor uložený v mezipaměti uložený v počítači, čímž se zkrátí doba načítání stránky. CDN fungují podobně díky místním serverům.

Zajímavé věci, které potřebujete vědět o cloudflare

Cloudflare je velká společnost, ale mnoho lidí neví, jak to funguje nebo o čem to všechno je. Zahájeno v roce 2010 na hodně mluvené konferenci TechCrunch. Tato společnost v San Franciscu je poskytovatelem reverzního proxy serveru a CDN s více než 60 000 weby pod platformou.

Zde jsou některé z jeho nejzajímavějších služeb:

1. Distribuovaná ochrana odmítnutí služby (DDoS): DDoS je útok typu Denial of Service, který k dosažení cíle používá více infikovaných systémů. Výsledkem útoku je útok na systém DOS a sestava systému. Většina poskytovatelů hostingu neumožňuje dobrou ochranu před takovými útoky. To může mít za následek pokles vašeho blogu. Cloudflare chrání systém tak, aby těmto útokům zabránil, a to pomocí kombinace bezpečnostních funkcí včetně captchas.

2. Služba doménových jmen (DNS): Cloudflare zpracovává požadavky DNS pro uživatele v síti anycast. Společnost nabízí nejlepší doby odezvy tam a je velmi poptávka z tohoto důvodu.

3. Doručování obsahu: Cloudflare vytváří verze obsahu v mezipaměti a šíří jej na velký počet mezinárodních serverů. Uživatelé mohou přistupovat k serveru, který nabízí nejrychlejší čas odezvy, tj .: je nejbližší, aby zajistil nižší využití procesoru, vyšší rychlosti a nižší požadavky na šířku pásma.

Cloudflare je dnes populární jméno a je používáno velkým počtem společností, včetně středních, Yelp, DigitalOcean a Stack Overflow.

Jak to funguje?

jak to funguje

Cloudflare funguje jako reverzní proxy a je známo, že je docela spolehlivý. Na papíře to může znít velmi komplikovaně, ale jeho použití je docela snadné.

Zaregistrujte se do služby a kopie vašeho webu bude uložena na serverech Cloudflare, známých také jako datová centra. Dále propojte server DNS a váš web, který bude uživatelům snadno přístupný. Servery zlepšují doručování ukládáním obsahu do svých datových center. Tyto servery jsou spolehlivé a zvládají i silný provoz.

Nebudete se muset obávat, že budete muset ručně ukládat své stránky do mezipaměti pokaždé, když na nich provedete změny. Systém pracuje automaticky; může však trvat přibližně 24 hodin, než se servery DNS připojí poprvé.

Další skvělou funkcí Cloudflare je zabezpečení webu. Může blokovat hrozby na základě řady faktorů, jako jsou blacklisty, reputace a HTTP hlavičky. Kromě toho může Cloudflare také zabránit spamu, zastavit útoky DDoS a chránit klíčové porty před hackery.

Co jiného Cloudflare musí nabídnout

Cloudflare také nabízí optimalizaci obrazu. Jeho pokročilá technologie může snížit velikost souboru asi o 35% bez ovlivnění kvality. Navíc zajišťuje, že obrázky jsou optimalizovány pro mobily, čímž se zlepšuje celkový výkon a doba načítání.

To je velmi důležité, protože obrázky mohou ovlivnit dobu načítání velmi negativním způsobem.

Uživatelsky přívětivá platforma je známá i pro další funkce typu kickass, jako je IPv6, SPDY, HTTP / 2, vyhrazené certifikáty SSL, komunikační pravidla atd. Můžete si vybrat z celé řady plánů a vybrat si ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Cloudflare: The Last Word

Nyní, když víte, co je Cloudflare, bude snadné pochopit, jak vám může pomoci. Existuje celá řada CDNs, ale Cloudflare je vysoký díky svým úžasným funkcím. Chrání stránky, snadno se používá a také zvyšuje rychlost.

Přestože existuje potenciál pro zlepšení, může být stále moudrý nápad vyzkoušet bezplatný plán a zjistit, o co jde. Aktualizace placeného programu je také velmi snadná.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me