Jedná se o běžnou chybu, která slouží jako varování a je třeba se o ni postarat, než se věci vymknou z rukou.

Jak opravit server DNS adresa nemohla být nalezena chyba

Pokud používáte Google Chrome Chcete-li procházet web, musíte čelit nenáviděné chybě „DNS adresa serveru nebyla nalezena“. Tato chyba může uživatele velmi znepokojovat. Ale nenechte se to zatěžovat. Jedná se o běžný výskyt a týká se serveru DNS.

Prohlížeč musí být schopen se spojit se serverem, aby se web mohl načíst. Pokud není k dispozici žádné připojení, zobrazí se chybová zpráva. V tomto článku si povíme o tom, proč k této chybě může dojít a jak ji vyřešit.

Contents

Co je serverová adresa DNS nebyla nalezena?

Tato chyba se může také zobrazit jako „DNS server není k dispozici“, je běžná chyba, která slouží jako varování a je třeba se o ni postarat, než se věci vymknou z rukou.

Označuje, že se prohlížeč nemůže připojit k serveru DNS, a proto nemůže najít hledanou adresu. K tomuto problému dochází v Microsoft Chrome, který patří mezi nejznámější prohlížeče dnes, na počítačích Windows.

Adresa serveru-DNS-adresa nebyla nalezena

5 jednoduchých kroků k vyřešení problému

„Adresa IP serveru DNS nebyla nalezena“ může znít jako velmi složitý problém, ale pokud máte přístup ke správným informacím, je docela snadné to vyřešit..

Problém je ve vašem systému a ne na serveru, proto je vše ve vašich rukou. Pojďme se podívat na pět věcí, které můžete udělat pro vyřešení problému.

1. Zkontrolujte & Aktualizujte své ovladače

Zastaralé, poškozené nebo nesprávné ovladače mohou způsobit, že budete čelit této chybě. Prvním krokem by proto mělo být automatické provedení kontroly ovladačů a zajištění jejich správné funkce. Pokud to váš systém nenabízí, můžete provést ruční aktualizaci.

Automatické aktualizace

Můžeš použít Ovladač Easy vykonat práci. Je to spolehlivý program, který dokáže identifikovat zastaralé nebo chybějící ovladače a podle toho je aktualizovat.

Doporučujeme zvolit možnost „Aktualizovat vše“, aby všechny staré nebo nesprávné ovladače mohly být automaticky aktualizovány.

Ruční aktualizace

Pokud automatické aktualizace nejsou možností, můžete zkusit ovladače aktualizovat ručně. Přejděte na web výrobce a vyhledejte nejnovější verze příslušných ovladačů a ujistěte se, že máte nainstalované nejnovější verze. Pokud ne, stáhněte a nainstalujte nejnovější ovladače z webu.

Máte-li potíže, můžete buď vyhledat odbornou pomoc, nebo kontaktovat výrobce, který vám pomůže určit nejnovější ovladače.

Ve většině případů problém vyřeší aktualizace ovladače. Pokud to nefunguje, přejděte na možnost č. 3.

2. Vymažte hostitelskou mezipaměť Chrome

Je typické, že hostitelská vyrovnávací paměť Chrome je poškozená nebo plná. V takovém případě se můžete setkat s chybami, a proto může být vymazání mezipaměti tím správným řešením.

clear-host-cache

Tento problém lze snadno odstranit. Otevřete Google Chrome a zkopírujte jej a vložte do adresního řádku: chrome: // net-internals / # dns.

Můžete také zadat adresu tak, jak je. Ujistěte se, že neexistují překlepy. Klikněte na Enter a okamžitě uvidíte konfigurační stránku. Najděte tlačítko „Vymazat vyrovnávací paměť hostitele“, které je hned pod stolem a vedle nadpisu Vyrovnávací paměť hostitele, které je zvýrazněno tučně. Kliknutím na tlačítko vymažete mezipaměť.

Nyní zavřete prohlížeč Chrome a znovu jej otevřete, abyste zjistili, zda se vše vrací do normálu. Pokud ano, můžete pokračovat v procházení, jinak přejděte na možnost č. 3.

3. Přejděte do složky „ETC“ a smažte soubory

Tato jednoduchá oprava vyžaduje pouze několik sekund.

Do složky ETC přejděte na jednotku C, Windows, System32 a ovladače. Můžete také zkopírovat nebo vložit tuto adresu do adresního řádku pro přímý přístup do složky: C: \ Windows \ System32 \ drivers \ atd..

Odstraňte všechny soubory, které vidíte ve složce, a také vymažte koš.

Nyní zavřete prohlížeč Chrome a znovu jej otevřete, abyste zjistili, zda se vše vrací do normálu. Pokud ano, můžete pokračovat v procházení, jinak přejděte na možnost č. 4.

4. Změňte nastavení serveru DNS

Je možné, že problém nastal kvůli serverům DNS a jejich konfiguraci.

Podívejte se na své servery DNS a ujistěte se, že jsou správně nakonfigurovány. Stiskněte současně klávesy R a Windows na klávesnici. Systém zobrazí příkaz Spustit. Do pole zadejte Ovládací panely a klepněte na tlačítko OK. Systém otevře vaši CP. Pokud to zní komplikovaně, můžete také otevřít Ovládací panely přímo z nabídky Windows, pokud máte Windows 10.

Nyní v Ovládacích panelech najděte Centrum sítí a sdílení ikonu a klikněte na Změnit nastavení adaptéru tlačítko na levé straně obrazovky. V tomto okně klepněte pravým tlačítkem myši na Připojení k místní nebo bezdrátové síti ikonu a zvolte Vlastnosti.

Na obrazovce se zobrazí seznam položek použitých při připojení. Klikněte na tlačítko „Internet Protocol Version 4“ a zobrazte jeho vlastnosti kliknutím na obrazovce Vlastnosti knoflík.

Zobrazí se karta Obecné. Vybrat Získat adresu serveru DNS automaticky možnost, pokud již není vybrána. Jinak vyberte Použijte následující adresu serveru DNS a klikněte na OK.

Zajistěte, aby vaše nastavení DNS vypadala takto:

Preferovaná adresa: 8.8.8.8.
Alternativní adresa: 8.8.4.4.

Nyní otevřete prohlížeč Chrome a zjistěte, zda se situace vrací zpět k normálu. Pokud ano, můžete pokračovat v procházení, jinak přejděte na možnost č. 5.

5. Obnovte a vymažte DNS

Operační systém Windows automaticky ukládá IP adresy navštívených webů. Toto ukládání do mezipaměti pomáhá při načítání webů rychleji.

I když účelem mezipaměti je urychlit proces, může dojít k poškození a způsobit problémy. Řešení spočívá v vymazání a obnovení mezipaměti.

Znovu otevřete výzvu Spustit a do pole zadejte cmd. Poté stiskněte současně „Control, Shift and Enter“ a otevřete příkazový řádek.

Můžete také napsat nebo zkopírovat ipconfig / flushdns a stisknout Enter. Pokud je poškozená nebo zastaralá, bude vyrovnávací paměť vyprázdněna. Poté zadejte nebo zkopírujte a vložte ipconfig / restore a znovu stiskněte Enter. Nyní zadejte nebo zkopírujte a vložte ipconfig / registerdns a stiskněte klávesu Enter.

Jsi hotový. Restartuj svůj počítač.

Nyní otevřete prohlížeč Chrome a zjistěte, zda se situace vrací zpět k normálu. Pokud ano, můžete pokračovat v procházení, v opačném případě budete muset konzultovat odborníka.

Sekce FAQ

Co je to adresa DNS serveru?

Server DNS, zkrácený pro server Domain Name Service, je počítač, který shromažďuje databázi IP adres a názvů hostitelů asociovaných s IP. Tyto informace se používají k překladu nebo řešení dotazů.

Servery DNS používají ke vzájemné komunikaci speciální protokoly a software.

Co to znamená, když není možné najít adresu DNS ”Chyba?

Tato chyba vám brání v procházení webu a označuje problém se systémem. K tomu dochází, když počítač nedokáže vyhledat IP adresu přidruženou k doméně.

Jak najdu IP adresu svého serveru?

Proces je zcela přímočarý:

  1. Otevřete okno Spustit stisknutím Windows-R. Do textového pole zadejte cmd a stiskněte Vstoupit. Tím se otevře příkazový řádek.
  2. Do textového pole zadejte ipconfig a stiskněte Vstoupit. Tím se otevře nové okno s některými cennými informacemi včetně IP adresy vašeho počítače zobrazenou vedle Adresa IPv4 řádek.

Jak najdu podrobnosti o mém serveru DNS?

Napište nebo zkopírujte-vložte ipconfig / all do příkazového řádku (bez uvozovek) a stiskněte Vstoupit. Tím se spustí příkaz a na obrazovce se zobrazí informace o síti. Primární adresu DNS počítače naleznete v poli „Servery DNS“.

Jak mohu obnovit můj DNS server?

  1. Otevřete okno Spustit stisknutím Windows-R.
  2. Zadejte nebo zkopírujte a vložte ipconfig / flushdns a stiskněte Vstoupit.

Závěrečné slovo

Doufáme, že výše uvedená řešení vám pomohou zbavit se chyby „DNS server nebyl nalezen“. Vyzkoušejte každé řešení jeden po druhém a nezapomeňte zadat všechny příkazy pečlivě a bez uvozovek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me