Pojďme společně prozkoumat, jak prostoje a pomalé načítání stránky spálí díru v kapse a jak můžete zajistit, aby váš web byl rychlý.

Úvodní informace o prostojích a rychlosti

Už není tajemstvím, že pomalejší web poškozuje váš web. Pokud se váš web nenačte dostatečně rychle, nakonec ztratíte zákazníky a možná docela dost výnosů.

Skutečnou otázkou je, co je dobrá doba načítání?

Dobře, můžete o tom získat představu 53% mobilních uživatelů opustit web, pokud načítání trvá déle než tři sekundy. Takže web, který načítání trvá déle než 4 sekundy, se považuje za nejpomalejší, zatímco průměrná přijatelná doba načítání je dvě až tři sekundy..

Jaký web by vás mohl stát prostoje

Než se podíváme na důsledky prostojů, podívejme se nejprve, co je prostoje. Je to, když web není online nebo když neumožňuje uživatelům dělat to, co přišli dělat,.

Prostoje snadno způsobí, že podniky ztratí průměrně 7 900 $ za každou minutu, kdy je web vypnutý. U malých a středních podniků by to v průběhu jednoho roku mohlo dosáhnout až 1 000 000 $. Jinými slovy, za každou minutu výpadku webové stránky by ztratila firma 66,240 $.

Pomocí těchto příkladů můžete posoudit nepříznivý účinek prostojů:

  • Jednodenní prostoje pro Facebook by vedly ke ztrátě příjmů 11,7 milionu dolarů.
  • Twitter může ztratit příjmy až 20 000 dolarů na jednodenní výpadek.
  • Pokud eBay klesne na dvacet čtyři hodin, mohlo by to utrpět ztrátu příjmů z ohromujícího 28 milionů dolarů.
  • 40minutový výpadek pro Amazon se rovná ztrátě příjmů 20 000 dolarů.

Co může pravděpodobně způsobit prostoje?

K prostojům lze přičíst několik příčin. Například útok hackerů může vést k uneseným stránkám, které se během čtyř sekund nenačtou. Mezi další podobné faktory patří systémové chyby, chyby zařízení a útoky DDoS a lidské chyby, které by mohly vést k chybám HTTP, mrtvým stránkám a pomalému načítání.

V minulosti zažilo mnoho nejlepších webových stránek prostoje také kvůli různým faktorům, jako jsou lidské chyby nebo útoky hackerů. Známá jména jako Samsung, Ikea a Flipkart se v minulosti stala obětí prostojů.

Jak prostoje a rychlost ovlivňují vaše webové stránky Infographic

Důsledky prostojů

Prestoje mohou vést k několika problémům. Tyto zahrnují:

1. Ztráta provozu a výnosů z webových stránek

Je všeobecně známo, že žádný uživatel nechce používat pomalý web. Chcete-li dát do perspektivy, podívejte se na všechny tyto údaje. Pokud váš web dělá 100 000 $ za den by pak zlepšení o jednu sekundu mohlo přinést dalších 7000 $ denně. Trainline snížil svou latenci jen o 0,3 sekundy přes nálevku. V důsledku toho zákazníci utratili další 11,5 milionu dolarů v roce.

Podobně v důsledku pomalých dob načítání vidí online maloobchodníci celkem 18 miliard dolarů ročně ve formě opuštěných nákupních vozíků. V poslední době Amazon provedl test, který ukázal, že gigant elektronického obchodu by ztratil až 1,6 miliardy dolarů každý rok, pokud se jejich rychlost zpomalila jen o jednu sekundu.

Kromě příjmů bude také výrazně ovlivněn provoz vašich webových stránek. Další 0,5 sekundy při generování každé vyhledávací stránky může způsobit až 20% pokles provozu. Mezitím může zpoždění o 0,4 sekundy snížit provoz o 0,44%. Podle průzkumu provedeného společností Google se doba načítání stránky zvýšila na 5 sekund, míra okamžitého opuštění se také zvýšila na 90%.

2. Ztráta spokojenosti zákazníka

Zpoždění v délce jedné sekundy může snížit spokojenost zákazníků až o 16%. Jinými slovy, mnoho zákazníků by se sotva chtělo vrátit na stránku, která se načte pomalu.

Podobně, 75% uživatelů se na webovou stránku nevrátí, pokud se nenačte do čtyř sekund. 39% lidí také opustí web, pokud načítání obrázků trvá příliš dlouho. Pamatujte, že jedna sekunda může být určujícím bodem mezi špatnou interakcí a úspěšnou transakcí.

3. Špatná publicita

Nepříznivé účinky prostojů nekončí jen ztrátou zákazníků. Ve skutečnosti, 44% zákazníků informují ostatní kolem sebe o špatné zkušenosti, kterou měli online. Nakonec se tím sníží počet potenciálních nových zákazníků, i když je o malé procento.

4. Nižší hodnocení ve výsledcích vyhledávače

Procházení a chování zákazníků jsou zodpovědné za snížení vašeho hodnocení ve výsledcích vyhledávače v případě prostojů. Pokud se web nenačte do pěti sekund, uživatelé odejdou. Takový druh nečinnosti uživatele je důkazem toho, že společnost dostatečně necítí své zákazníky. Výsledkem je, že algoritmus Google tyto weby penalizuje a snižuje je na nižší úroveň.

Prozatím prohledávač Google, software zodpovědný za indexování webových stránek, tráví na každém webu pouze omezenou dobu. Takže, pokud celý váš web reaguje pomalu, pak robot indexuje pouze několik stránek. To bude mít nepříznivý dopad na šance na hodnocení vašich webových stránek.

5. Řešení výpadků

Samozřejmě ne všechny naděje jsou ztraceny. Existují určitá opatření, která můžete podniknout ještě před zhroucením vašeho webu, například nákup záložního serveru DNS, používání nástrojů Google Webmaster Tools a vždy zálohování databáze atd..

Podobně existují věci, které můžete udělat v případě selhání webu. Například musíte potvrdit, že váš web klesl. Pak byste měli kontaktovat svou hostitelskou společnost a informovat uživatele.

Především můžete pomocí nástrojů udržet čas načítání pod kontrolou. K dispozici je mnoho bezplatného softwaru, který nejen měří dobu načítání stránky, ale také nabízí zásadní informace a identifikuje skryté faktory, které by mohly bránit výkonu vašeho webu. Mezi tyto nástroje patří:

Web.dev

Tento nástroj vám umožní otestovat výkon vašeho webu. Můžete také získat tipy, jak zlepšit uživatelský dojem. Navíc se můžete přihlásit a sledovat svůj pokrok.

GTmetrix

Tento nástroj vám nejen poskytuje podrobné informace o tom, jak dobře se váš web načítá, ale také poskytuje doporučení, jak jej můžete optimalizovat..

Pingdom

A konečně, Pingdom vám umožní sledovat výkon, dobu provozu a interakce na vašem webu, což vám pomůže zlepšit prostředí koncových uživatelů.

Zvyšování rychlosti

Testování rychlosti vám nedovolí dobře. Musíte také přijmout opatření ke zvýšení rychlosti. Tyto zahrnují:

  • Výběr spolehlivého a vysoce kvalitního poskytovatele hostingu.
  • Optimalizace obsahu včetně obrázků.
  • Zkontrolujte, zda jsou všechny vaše servery v dobrém stavu.
  • Zmenšete velikost souboru cookie a použijte domény bez souborů cookie.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me