I když emodži převzali svět textových zpráv, stále se nemůžeme dostat nad typický emotikon. A ramenní emoji musí být náš oblíbený!

Jak napsat Shrug Emoji

Emotikony a konkrétně typovaný pokrčený ramenní emoji je emotikon v japonském stylu, známý také jako Kaomoji. Tento styl emotikonu používá prvky ze skriptu Katakana v japonštině.

Dnes, většina, ne-li všechny, jsou klávesnice qwerty stylu. U těchto klávesnic je někdy snazší používat grafické emodži než psát emotikony. Ale pokud jste stále fanouškem typického emotikonu s pokrčením ramen, máme záda.

V tomto článku vám řekneme, jak můžete využít qwerty klávesnici na různých platformách a stále dokážete vytvořit typizovaný emotikon, který každý rychle miluje!

Co znamená Shrug Emoji ¯ \ _ (ツ) _ / ¯??

Než se můžeme skutečně naučit psát emodži, nejprve pochopíme, co to vlastně znamená. Pokud nerozumíte smyslu emotikonu s pokrčením ramen, nebudete jej moci správně použít. Co to znamená?

Rameno je vizuální reprezentace jednotlivce, jako je ten, kdo používá emodži. Představuje dvě možnosti; stav nedbalosti, kdy se osoba nestará o situaci nebo její důsledky. Mezitím také emoji znamená, že osoba, která jej používá, si není vědoma konkrétního tématu, které je předmětem diskuse, nebo o něm nemá žádné znalosti. Vše záleží na kontextu a situaci, ve které se používá!

Historie Shrug Emoji?

Emoji, který je dnes tak široce a často používaný, musí mít za sebou hluboké kořeny a bohatou historii. Emoji, který přebírá internet jako je tento a stává se univerzálním jazykem, pochází z japonských emotikonů, které se také nazývají Kaomoji.

Katakana je forma skriptu v japonštině, která široce používá stejné prvky, jaké najdeme v pokrčeném emotikonu. Ve světě internetu a memů se však emotikon stal populárním a používaným lidmi na twitteru a Facebooku po Kanye-skandálu.

Kanye sestřelil Taylora Swifta a šel ve prospěch Beyoncé tím, že udělal velmi podobné gesto emotikonu s nataženými pažemi a pokrčil rameny. K tomu došlo v roce 2010 a od té doby je neodmyslitelnou součástí internetové kultury!

Jak napsat Shrug Emoji na iPhone, Android, Mac & PC

S tolik všestranností v technologii dnes neexistuje žádná univerzální nebo standardní platforma, kterou všichni používají. Dnes, od chytrých telefonů po tablety a výpočetní techniku, máme několik druhů softwaru, které nejčastěji zahrnují MAC OS, Windows, iOS a Android.

Proto se každý z těchto programů od sebe liší a mají některé důležité variace, které ovlivňují uživatelské rozhraní. Takže psaní ramene je ve všech těchto platformách odlišné. Přečtěte si dopředu, abyste zjistili, jak zadat shojky emoji v softwaru nebo mobilním operačním systému, který používáte.

Jak používat Shrug Emoji na Mac (OS X)

Nejprve se podívejme, jak používat pokrčený emoji i \ _ (ツ) _ / ¯ na počítači Mac.

Jak používat Shrug Emoji na Mac

 1. Otevřete počítač Mac a přejděte do rozhraní nastavení / systémových předvoleb.
 2. Vyberte předvolby klávesnice.
 3. Po kliknutí na podokno klávesnice se zobrazí podokno „text“. Vyberte to.
 4. Jakmile přejdete na textový panel, v dolním rohu najdete ikonu „+“. Klikněte na to.
 5. Nyní, konečně, do sloupce nahradit, budete muset vložit klíče a postavy, které chcete nahradit na ramenech emoji. Když jsou tyto postavy vloženy, pokaždé, když tyto znaky zadáte, budou nahrazeny emotikony s pokrčením ramen.
 6. v části „s“ zkopírujte a vložte odkaz na rameno; ¯ \ _ (ツ) _ / ¯.

Mít Windows?

Systém Windows nemá vestavěnou funkci pro automatické opravy pravopisu. Proto nemůžete automaticky nahradit žádné klávesy ani postavy. Stále však můžete používat některé programy ke stažení zdarma, jako je PhraseExpress, k použití pokrčeného emotikonu ve Windows nebo PC.

Uživatelé iPhone mohou také používat Shrug Emoji

Pro uživatele iPhone můžete používat pokrčený emoji následujícím způsobem (pokud máte iPhone a MAC, můžete synchronizovat preference klávesnice a začít s tím rychle):

 1. Otevřete aplikaci nastavení. Přejít na „Obecné“.
 2. Obecně přejděte na nastavení „Klávesnice“.
 3. Přejděte na „Klávesové zkratky“ a klikněte na znaménko plus v horním rohu obrazovky.
 4. Zadejte znaky, které chcete nahradit, a klikněte na Uložit!

Zadejte nyní na svém iPhonu Shrug Emoji ¯ \ _ (ツ) _ / ¯!

Jak ji používat na telefonech Android

 1. Zkopírujte ¯ \ _ (ツ) _ / ¯ pro informaci.
 2. V nabídce přejděte na aplikaci „Nastavení“.
 3. Vyberte jazyk a možnost zadávání.
 4. Přejděte na možnost „všechny jazyky“.
 5. Klikněte na tlačítko „+“. Sem zadejte požadované znaky, které chcete nahradit ikonami emodži.
 6. Vložte referenční emodži do pole „Zadejte slovo“.

Závěrečné slovo

Nyní, když jste se naučili, jak na všech platformách psát emodži pokrčené rameny ¯ \ _ (ツ) _ / ¯, pokračujte a buďte roztomilí a kreativní ve všech svých příštích tweety a příspěvky na Facebooku. Spojte se s trendy pomocí emotikonu pocházejícího z Japonska, který vzal internet bouří!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me