Node.js, jako populární open-source technologie, se neustále vylepšuje. K zajištění dobrého výkonu jsou často k dispozici aktualizace. Zde je návod, jak můžete aktualizovat Node.js na nejnovější verzi!

Jak aktualizovat Node.js na nejnovější verzi

Stejně jako většina jiných open-source prostředí se i Node.js stal poměrně rychle se vyvíjejícím projektem. Téměř každé dva týdny existuje určitá aktualizace, která zvyšuje bezpečnost i stabilitu. Aktualizace nejsou omezeny pouze na jednu větev verze; jsou rozprostřeny mezi všemi.

Existuje mnoho metod, které lze použít k aktualizaci uzlu na nejnovější verzi v různých operačních systémech. S nejnovější verzí Node.js tedy nebudete mít žádné problémy.
V následujícím článku jsme zmínili nejjednodušší, ale nejúčinnější způsoby instalace nejnovější verze uzlu. Pokryjeme se Linux, Operační Systém Mac, a Okna-založené stroje.

Než začnete, určete verzi Node.js, kterou máte. To lze provést zapsáním uzlu -v do příkazového řádku.

3 Metody aktualizace souboru Node.js na počítačích Linux

Uvádíme tři běžné a nejúčinnější způsoby aktualizace uzlu v operačním systému Linux. Doporučujeme jednu metodu z důvodu její jednoduchosti. Pokud však nemůžete použít metodu Správce verzí uzlu, můžete aktualizovat buď pomocí binárních balíčků nebo správců balíčků.

1. Použijte Správce verzí uzlů

NVM (Správce verzí uzlů), jak již bylo zmíněno, je nejlepším způsobem aktualizace uzlu. K tomu potřebujete kompilátor C ++, balíčky build-essential a libssl-dev. Nejprve spusťte aktualizaci a získejte balíčky pomocí těchto příkazů:

aktualizace sudo apt-get
sudo apt-get install build-essential checkinstall libssl-dev

Pokud chcete nainstalovat nebo aktualizovat Správce verzí uzlů, získejte instalační skript s cURL:

curl -o- https://raw.githubusercontent.com/creationix/nvm/v0.32.1/install.sh | bash

Nejprve znovu zavřete a otevřete terminál. Můžete však ověřit, zda je instalace úspěšná, pomocí příkazu -v nvm. Pokud všechno fungovalo, příkaz vydá nvm.

Jakmile je vše nastaveno, instalace aktualizované verze uzlu je obtížné. Můžete zkontrolovat verzi aktuálně nainstalovaného uzlu zadáním nvm ls. Můžete si také prohlédnout verzi dostupnou pro instalaci pomocí nvm pomocí ls-remote.

Nyní stáhněte, zkompilujte a nainstalujte nejnovější verzi uzlu zadáním nvm install #. #. #. Nezapomeňte, že # zde bude nahrazeno požadovanou verzí uzlu. Můžete také informovat nvm verzi, kterou chcete použít v každém shellu, pomocí nvm #. #. #. Nastavit výchozí také s aliasem podle výchozího uzlu alias nvm.

2. Použijte Správce balíků

Druhou nejlepší volbou po nvm je správce balíků. NPM (správce balíčků uzlů) pomáhá objevovat, sdílet a používat kód. Rovněž umožňuje uživatelům spravovat závislosti. Uzel je již nainstalován s npm; Správce je však aktualizován častěji než Uzel.

Zkontrolujte verzi, kterou máte, s npm -v. Poté nainstalujte poslední aktualizaci npm zadáním instalace npm [chráněn e-mailem] -G. Chcete-li zajistit, aby byla npm správně aktualizována, spusťte npm -v.

K aktualizaci uzlu budete také potřebovat modul npm. Chcete-li vymazat mezipaměť, spusťte následující kód a nainstalujte n spolu s nejnovější verzí uzlu:

sudo npm cache clean -f
instalace sudo npm -g n
sudo n stabilní

Nakonec použijte n nejnovější k instalaci nejnovější verze. Konkrétní verzi uzlu můžete získat také spuštěním n #. #. #.

3. Použijte binární balíčky

Pokuste se vyhnout této trase. Jako poslední možnost přejděte na oficiální stránku ke stažení pro Node.js. Odtud získejte 32bitový nebo 64bitový Linux binární soubor. Zde máte dvě možnosti. Binární soubor si můžete stáhnout z prohlížeče. Je však lepší používat konzoli. Pamatujte, že verze uzlu se změní s vydáním dalších aktualizací.

wget https://nodejs.org/dist/v6.9.2/node-v6.9.2-linux-x64.tar.xz

Pro rozbalení souboru budete také potřebovat xz-utils. Chcete-li to nainstalovat, spusťte kód sudo apt-get install xz-utlis. Poté použijte následující kód pro instalaci binárního balíčku v usr / local:

tar C / usr / local –strip-components 1 -xJf node-v6.9.2-linux.x64.tar.xz

Nyní máte uzel i npm. Takže pro další aktualizaci zkuste nejprve druhou metodu.

Aktualizace uzlu v systému Windows / MacOS pomocí instalačních programů Nodejs.org

Stránka ke stažení na Node.js obsahuje binární balíčky pro MacOS i Windows. Není však třeba váš život ztěžovat. Pro usnadnění procesu jsou k dispozici předem připravené instalátory: .msi pro Windows a .kkg pro MacOS. Díky těmto balíčkům je instalace efektivní a snadno pochopitelná.

Jednoduše stáhněte soubor a spusťte jej a průvodce instalací zvládne zbytek. S každou staženou aktualizací budou starší verze npm i Node nahrazeny novějšími.

Sekce FAQ

Co je uzel v uzlu JS?

Node.js je platforma, která je založena na běhu JavaScriptu v prohlížeči Google Chrome. Jeho primárním účelem je snadné vytváření rychlých, škálovatelných síťových aplikací. Node.js využívá neblokující model řízený událostmi, díky němuž je efektivní a lehký. Je proto ideální pro aplikace náročné na data v reálném čase, které fungují na různých zařízeních.

Jak zkontroluji verzi uzlu JS?

Chcete-li zkontrolovat verzi uzlu nainstalovanou ve vašem počítači, otevřete nástroj příkazového řádku. Můžete použít Powershell, Command Prompt nebo jakékoli jiné, které dáváte přednost. Po jeho otevření zadejte uzel -v. Pokud tak učiníte, vytiskne číslo verze jako v0.10.35.

Na co se používá uzel JS?

Node.js je primárně používán pro servery bez blokování událostí. Je to proto, že má jednovláknovou povahu. Používá se také pro služby backend API a také pro tradiční weby. Byl však navržen s využitím architektur v reálném čase a na bázi push.

Jak aktualizujete NPM?

Pokud používáte Mac, použijte následující kód:

instalace sudo npm -g npm

Zastaralé místní balíčky můžete také aktualizovat pomocí aktualizace npm bez problémů. Podobně můžete zastaralé globální balíčky aktualizovat pomocí npm update -g.

Závěrečné slovo

Nyní je vaše aktualizace uzlu hotová. Aktualizace npm i Node je ve skutečnosti jen začátek. Budete také muset aktualizovat své další balíčky a závislosti. Tím maximalizujete zabezpečení i kompatibilitu, abyste si mohli užívat uzel!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me