Proces stát se programátorem je dlouhý a náročný, přesto však odměňující. Může to být také zábava, pokud se to udělá správně!

Jak se stát programátorem

Všichni víme, že učení se programování vyžaduje tvrdou práci. Problém je v tom, že mnoho návodů, jak se stát programátorem, se snaží čtenáře zastrašit. Nebo jim navrhují, aby se zapsali do drahých programů na své místní univerzitě. Ale to není to, co chceme.

Chceme vám říct, jak můžete vylepšit své programovací dovednosti, aniž byste utráceli hodně! Uvidíme, jak se stát počítačovým programátorem za rozumnou cenu.

10 snadných kroků, jak se stát odborným programátorem

Pokryli jsme vše, co potřebujete vědět o tom, jak se stát programátorem. Podrobně projdeme všechny základní základy, abyste měli žádné problémy! Podívejme se na deset snadných kroků této obohacující cesty!

1. Udělejte si cíl a přísně jej dodržujte

Prvním krokem je samozřejmě stoprocentní jistota, že se stanete programátorem. Než začnete, promyslete celou věc a plně se k ní zavázejte. Uvědomte si, že křivka učení bude složitá a prvních pár lekcí by se vám mohlo zdát obtížné.

Jakmile se však naučíte základy, bude pro vás programování docela zábavné. Od té doby je to ve skutečnosti jednodušší. Začněte tím, že projdete dostupné materiály. Pokud vám to připadá zajímavé a jste si jisti, že se toho brzy nevzdáte, pak se na to vážně podívejte.

2. Vyberte svůj programovací jazyk

Dalším krokem je vybrat ideální programovací jazyk, který se chcete naučit. Toto je pravděpodobně nejtěžší rozhodnutí a před výběrem je nutné zvážit všechny aspekty. Některé populární možnosti dnes zahrnují JavaScript, Ruby on Rails, Python a Java. Přestože existuje mnoho možností, klíč nesmí být ohromen.

Můžete začít zaměřením na jeden jazyk. Nezačínejte tím, že se naučíte dva nebo více od začátku. Jakmile budete mít pevnou kontrolu nad jedním z nich, můžete se přesunout do jiného.

Pamatujte, že musíte být trpěliví. Musíte se naučit všechny základy, aniž byste něco vynechali. Doporučujeme začít s Ruby on Rails. Nejen, že je efektivní, ale je také snazší než několik dalších jazyků. Navíc, protože se jedná o open source, je k dispozici obrovská komunita vývojářů. Můžete tak získat přístup k mnoha zdrojům zdarma.

3. Cvičte co nejvíce

Dalším krokem, jak se stát programátorem, je procvičování. Bez ohledu na jazyk, který vyberete, vám pouze jeho cvičení pomůže naučit se. Není zkratka. Stanovte časový rámec pro procvičování každý den. Je nutné, abyste neustále zkoušeli různé kódy bez ohledu na to, co se stane. Pokud některé části nerozumíte, podívejte se na průvodce nebo návody, které jsou k dispozici online.

Není to tak těžké, jak se zdá. Podle odborníků mohou studenti učit jazyk čtyři měsíce až deset měsíců. Takže, začněte cvičit!

4. Další informace o programovacích nástrojích & Staňte se profesionálem

Nalezení nejlepšího nástroje, s nímž jste zcela spokojeni, vám může hodně pomoci v praktickém životě. Například Codecademy je skvělá bezplatná platforma zdrojů. Musíte pouze napsat do prohlížeče a dostanete skóre podle výkonu. Ale to není to, co programátor opravdu dělá.

Tyto bezplatné zdroje můžete využít k učení. Musíte však použít nástroje, které programátoři používají k procvičování. Mezi skvělé možnosti Ruby on Rails patří Opal, Breakman, Bullet, Hobo a Pry. Mezitím pro PHP jsou některé ideální nástroje Netbeans, Eclipse a PHPStorm. Na internetu najdete řadu výukových videí, pomocí kterých se můžete naučit, jak tyto nástroje efektivně využívat.

5. Naučte se číst kód

Většina lidí má tendenci tento krok přeskočit. Dobrý programátor však může existující kód přečíst a podle toho upravit. Po přečtení kódu můžete zjistit, jak program funguje. Tím se také urychlí váš proces učení. K získání existujícího kódu můžete použít dokumentaci, jako je GitHub, a poté jej ladit, abyste zjistili, jak běží. Vyberte pouze jednu a proveďte si cestu skrz každý řádek. Jakmile v tom umíte, můžete psát kód sami.

6. Staňte se součástí komunity

Jednou z nezbytných součástí toho, jak se stát programátorem, je připojit se ke komunitě. Ve skutečnosti může být výběr pro vás skvělý. Jako součást komunity získáte tlak nutný k tomu, abyste uspěli na této namáhavé cestě. Navíc práce ve skupině dělá proces učení zcela bezbolestným.

Pokud narazíte na problém, můžete snadno požádat o pomoc. I když jsou osobní skupiny skvělé, nejsou vždy k dispozici. Zkuste se proto držet online komunit, kde je k dispozici podpora 24/7. Na začátku si můžete vybrat komunitu Reddit, Stack Overflow a DEV. Všichni mají řadu programátorů od začátečníků po odborníky.

7. Využijte své projekty & Postavte je

Sledování výukových programů nebo videí je zábavné, ale jen to, že to nebude dobré. Dalším krokem by tedy mělo být využití získaných dovedností k vytvoření projektu. Než se připojíte ke skupině, vyzkoušejte nejprve samostatný projekt. Poté, co jste vytvořili některé úspěšné programy, připojte se ke skupině pro práci na úkolech společně.

8. Práce na vašem načasování

I když je skvělé, že můžete sami projekty stavět, pokud vám dokončení projektu zabere dost času, musíte své dovednosti vyleštit. Chcete-li si udělat kariéru z vašich počítačových programovacích dovedností, musíte být vysoce produktivní. Budete součástí mnoha projektů a udržování všech dohromady může být obtížné, pokud jste pomalí. Takže dalším krokem je zrychlit se.

9. Naučte se další jazyky

Jakmile zvládnete jeden jazyk, začněte pracovat na ostatních. Stačí držet se jednoho, nebude stačit. Stát se odborníkem na více než jeden jazyk vám může ve skutečnosti otevřít obrovské příležitosti. I když je to hodně práce, může to být velmi prospěšné pro vaši budoucnost!

10. Mějte svou vlastní profesionální síť

Vytváření projektů nebo zapojení do komunity pomáhá rozšiřovat vaši síť. Většina lidí se chce naučit programování, protože chce změnu kariéry.

Ať už jde o dobře zavedenou kariéru nebo na volné noze, budování sítě zajišťuje úspěch vašich dovedností. Ve skutečnosti je většina nových programátorů najata tímto způsobem. Můžete se dobrovolně účastnit akcí, účastnit se schůzek nebo dokonce založit blog. Tyto způsoby jsou ideální pro šíření slova o trhu programování.

Existují určité programovací jazyky, které se musím učit?

Pokud jste právě začali kódovat, musíte se ptát, který programovací jazyk je nejlepší se naučit. Nebo můžete být kódující veterán, který hledá nový jazyk.

Jak se tedy můžete rozhodnout, kterého se chcete naučit? Během své kariéry se naučíte mnoho programovacích jazyků. Přesto je nejlepší prioritu jednoho přemýšlet o projektech, které chcete udělat jako první. Zde se můžete rozhodnout:

Klíčové body

Výběr jazyka, který se chcete učit, se často cítí jako konečné rozhodnutí, s nímž budete dlouho trvat. To však vůbec není pravda. Přestože máte pocit, že je to normální, nezapomeňte, že mnoho zkušených vývojářů ovládá mnoho různých jazyků.

Zatímco jeden program může vyžadovat Ruby, jiný může potřebovat C ++. Takže, bez ohledu na jazyk, začnete tím, že to nebude ten poslední. Protože vývojáři jsou celoživotní studenti, musíte se během své kariéry seznámit s více než jedním programovacím jazykem.

Jazyky jsou často podobné

Každý jazyk má samozřejmě odlišná pravidla a syntaxi a je navržen tak, aby řešil určité problémy. Dobrá věc je, že všichni sdílejí také některé koncepty a podobnosti. Když se tedy učíte jeden jazyk, stane se ten druhý mnohem jednodušší, protože budete mít základy.

Slavné programovací jazyky

Až se něco z nich dozvíte, najdete poměrně mnoho pracovních příležitostí. Vaše poloha je dalším významným faktorem při určování, který z nich si vybrat. Například, pokud jste v malém městě, které je jen pár technologických společností, bude pro vás C ++ nejužitečnější.

Někteří vzdálení vývojáři a nezávislí pracovníci se také rozhodnou specializovat na jazyky, které jsou méně používány. Takže se jim daří jako odborník v jazyce, který mnoho dalších nezná. Jako začátečník je však lepší začít s běžným programovacím jazykem.

Pokud jde o pracovní nabídky, musíte zvážit budoucí vyhlídky na vybraný jazyk. Například Objective-C nemusí být nejlepším nápadem, protože více vývojářů pro iOS se rozhodlo pro Swift, do čeho Apple investuje.

Samozřejmě je těžké určit, který z nich je na vzestupu a který bude brzy zastaralý. Nejlepší je tedy zůstat ve smyčce, věnovat pozornost a zkoumat. Projděte weby při hledání zaměstnání a zjistěte, jaké jazyky se tech giganti dostávají do.

Která technologie vás zajímá?

Předtím, než se rozhodnete zvolit jazyk, zvažte také technologii, která vás nejvíce zajímá. Výběr technologie nejprve usnadní výběr jazyka. Pokud tedy chcete vytvářet aplikace pro MacOS nebo iOS, měli byste začít učením Swift. Stejně tak při vytváření aplikací pro Android byste se měli začít učit Java, která je oficiálním vývojovým jazykem pro Android.

Kromě toho je pro vývoj her nejlepší se učit jazyky založené na C. To vše je důkazem toho, že je nejlepší zvolit si jazyk s ohledem na to, co vás zajímá. Plus, nadšení pro technologii vám také pomůže překonat těžké časy během křivky učení.

Naše doporučené slavné programovací jazyky v roce 2019

Slavné programovací jazyky

JavaScript

Protože je již integrován do webových prohlížečů, je k tomu zapotřebí nejmenšího nastavení. Navíc je jeho syntaxe poměrně snadná. Učení JavaScriptu je nezbytné, pokud chcete pro webové prohlížeče vytvořit neuvěřitelně interaktivní věci.

Krajta

Python je slavný svými skvělými schopnostmi i přes svou jednoduchost. Syntaxe není příliš přísná a kód je také snadno čitelný. Takže, abychom mohli začít s Linuxem, je to jazyk, který se učíme.

Jáva

To je jistě jeden z nejslavnějších programovacích jazyků. Rovněž prosazuje objektově orientované principy, které se často používají v moderních jazycích, jako jsou Python, C ++ a PHP. Používá se také pro různé účely a je skutečně praktickým jazykem.

C

Nejoblíbenějším a nejpoužívanějším programovacím jazykem je C. Jedná se o strojový jazyk, který tvoří základ Linuxu. Pomocí C se můžete naučit, jak určitý program interaguje s hardwarem. Můžete se také naučit základy programování na nejnižší úrovni. Avšak kódování v C je poměrně přísné a má také strmou křivku učení. Takže i když se naučíte, jak efektivně kódovat, bude nějakou dobu trvat, než se naučíte dost C, abyste mohli programovat cokoli užitečného.

Užitečné tipy pro vaši programovací cestu

Nyní, když víte, jak se stát programátorem, uvádíme následující tipy, které vám mohou na této cestě pomoci:

Kód, kdy můžete

I když učení více než jednoho jazyka má své výhody, má i své nevýhody. Pokud přestanete kódovat, jakmile se naučíte jazyk, vaše těžká práce nebude k ničemu. Když tedy budete mít šanci, musíte si procvičit své dovednosti.

Zkuste vyzvat sami sebe

Nemůžete se stát odborníkem, pokud si čas od času nevyznáte výzvu. Pushing je ideální způsob, jak zvládnout své nově získané dovednosti v krátkém čase.

Přispějte k komunitám

Existuje mnoho komunit s otevřeným zdrojovým kódem. Přispět něčím může být významný milník. Pomůže to zlepšit vaše programovací dovednosti a stane se součástí větší komunity.

Spojte se s programátory

Partnerství s kvalifikovanými programátory je také dalším skvělým trikem, jak se stát odborníkem. Protože mají více znalostí, mohou vás dobře vést.

Realizujte svou specialitu

Každý programátor není schopen ovládat všechny jazyky, které znáte. Ve skutečnosti je většina lidí nejlepší pouze v několika jazycích. Znalost vaší speciality vám tedy bude velmi přínosná, pokud jde o skupinové projekty.

Zůstaň aktualní

Je důležité, abyste byli informováni o nejnovějším vývoji. Proveďte rozsáhlý výzkum nebo si přečtěte knihy, abyste se naučili nové kódovací triky. Vzhledem k tomu, že se technologie rychle mění, bude velmi výhodné zůstat v aktuálním stavu.

Sekce FAQ

Kolik času je potřeba, aby se stal programátorem?

Obecně trvá dva roky, než studenti s bakalářským stupněm dokončí magisterský titul v oblasti počítačového programování. Magisterský program představuje složitější předměty ve srovnání s těmi, které jsou obsaženy v bakalářských nebo doprovodných programech.

Jaké vzdělávací kvalifikace je třeba, aby se stal programátorem?

Většina zaměstnavatelů požaduje, aby programátoři měli bakalářský titul. Titul by mohl být pro oblasti, jako jsou informační systémy, matematika a informatika. Nicméně, tam jsou některé úkoly, které vyžadují magisterský titul.

Je nutné mít titul pro programovací práci?

Zatímco mnoho počítačových programátorů má bakalářský titul, někteří zaměstnavatelé najímají zaměstnance s přidruženým titulem. Navíc, pokud se chcete stát architektem sítě, budete potřebovat vysokoškolské vzdělání.

Co je plat programátora vstupní úrovně?

Průměrný roční plat programátorů na základní úrovni dosahuje až 80 500 USD a pouhých 20 000 USD. V současné době se většina platů pro programátory na základní úrovni v USA pohybuje od 35 000 do 62 500 USD.

Závěrečné myšlenky

Jakmile jste zkušený programátor, technologický svět vás určitě ocení. Pravda je; poptávka po kvalifikovaném programátorovi se v nejbližší době nezpomalí.

Je tedy možné vyladit své dovednosti a vybudovat skvělou kariéru. Nakonec, pokud chcete uspět, nezapomeňte pečlivě sledovat našeho průvodce!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me